Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βασικά μίλαγαν για τα ζιπουνάκια ....δείτε αυτό και.......κλάψτε.......

 

http://direct.asda.com/george/baby-clothes/girls/0701,default,sc.html

 

 

oh my goodness!!!

τι τιμές είναι αυτές!!!! τα τζαμπο είναι πανάκριβα μπροστά τους:mad: και είμαι σίγουρη ότι θα έχουν καλύτερη ποιότητα από τζάμπο!!!!:(:(

Link to comment
Share on other sites

oh my goodness!!!

τι τιμές είναι αυτές!!!! τα τζαμπο είναι πανάκριβα μπροστά τους:mad: και είμαι σίγουρη ότι θα έχουν καλύτερη ποιότητα από τζάμπο!!!!:(:(

έτσι είναι και αν προσέξεις την λεπτομέρεια θα δεις ότι δεν έχουν καμία διαφορά με αυτά της mothercare

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα.

Διαφωτίστε με σας παρακαλω.Θέλω να κάνω αγορά απο το Fragrancex...να την κάνω?Εχει τελωνείακά έξοδα?Και τέλος καποιος άλλον τρόπος πληρωμής εκτός απο πιστωτική και paypal υπαρχει?Κάτι σαν αντικαταβολή?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Kαλησπέρα,εχω παραγγείλει αρκετές φορές.Δεν έχω πληρώσει ποτε τελωνείο ,ουτε κ τα 3Ε στο ταχυδρομείο που εχουν πληρώσει καποιες αλλες κοπέλες.Εγω πάντα πληρώνω μεσω της χρεωστικής μου κάρτας που την έχω για τέτοια θέματα.Για δωρεάν μεταφορικά θα βάλεις εκει που λεει coupon την λέξη FREE.Απλά να σου πω οτι αυτον τον καιρό απο οτι βλέπω απο αλλες κοπέλες υπάρχει μια καθυστέρηση στην παράδοση.Συνήθως κάνουν 15 μέρες να έρθουν.Καλές αγορές κ ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

ωραια επειδη τα αγγλικα μου ειναι αθλια θα ελεγα να επικοινωνισει καποια με το σαιτ http://www.parcel2go.com/ που ανεφερε η nutella γιατι εχω την εντυπωση οτι μπορει να μεσολαβισουν σα μεσαζοντες και ετσι να παιρνουμε ρουχα απο το Mothercare ή to adams Ας κανει καλε καποια μια προσπαθεια pleaseeeeeee

 

Το ίδιο σκεύτικα και εγώ, αλλά έγραψα πρώτα στην mothercare αν μπορώ να το κάνω αναμένω απάντηση και θα σας ενημερώσω !!! λογικά το courier θα παραλάβει από όπου του πεις είτε είναι σπίτι είτε αποθήκη .........:mrgreen::mrgreen:

 

κοριτσια να σας πω νομιζω κανετε ενα λαθος στο συλλογισμο.... η ερωτηση απο εμας στο mothercare θα πρεπει να ειναι αν παραδιδουν σε αποθηκη μεταφορικης (και οχι αν μπορει ενας ασχετος κουριερ να παει σ'αυτους να παραλαβει)

δηλαδη: βαζουμε τη δικη μας ελληνικη πιστωτικη και σα διευθυνση την αποθηκη της μεταφορικης , η οποια θα παραλαβει τα προιοντα μας και θα μας τα στειλει στο ελλαντα

μαλιστα νομιζω πρεπει απλα να μιλησουμε με τη μεταφορικη και ουτε καν να ασχοληθουμε με mothercare αφου δεν τους ενδιαφερει λογικα ο τοπος παραδοσης αρκει να ναι στην αγγλια! εγω ξεκιναω ψαξιμο για μεταφορικη φθηνη....

τι λετε????????????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι,δεν στελνουν Ελλαδα.Απ'οτι ειδα ουτε Ιρλανδια καλα-καλα. Παντως οι τιμες ειναι εξευτελιστικες πραγματι.

Αγόρασα διάφορα George από το ebay.co.uk! Τι τζάμπο μου λέτε;Η ποιότητά τους είναι φανταστική, καλύτερη από της Mothercare!!!

 

Τα αγόρασα από εδώ

 

http://stores.shop.ebay.co.uk/bonnybeausandbelles__W0QQ_armrsZ1

 

Ψάξτε και για μάρκα Matalan.Επίσης φανταστική ποιότητα και τιμές!!! http://www.matalan.co.uk/fcp/departmenthome/dept/kids?resetFilters=true

Link to comment
Share on other sites

matsoylinako απο που δηλαδη, απο καπου συγκεκριμενα του ebay????

ti einai George?????ασχετη δηλωνω!

Τα George και Matalan μάρκα ρούχων (και παιδικά) στην Βρετανία όπως τα Mothercare. Δυστυχώς δεν στέλνουν Ελλάδα (τι πρωτότυπο!). Υπάρχουν προμηθευτές στο ebay που χτυπάνε σπασμένα νούμερα από τις εκπτώσεις στην Αγγλία και μετά τα πουλάνε. Εγώ έχω ψωνίσει πολλά από αυτόν που έχει καινούργια με ετικέτες (αλλά και μεταχειρισμένα που δεν με ενδιαφέρουν) και είναι γρήγορος και με καλά μεταφορικά http://stores.shop.ebay.co.uk/bonnybeausandbelles__W0QQ_armrsZ1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βασικά μίλαγαν για τα ζιπουνάκια ....δείτε αυτό και.......κλάψτε.......

 

http://direct.asda.com/george/baby-clothes/girls/0701,default,sc.html

 

 

αυτο το μαγαζι δεχεται αραγε ελληνικη πιστωτικη ή paypal??????

γιατι αν τελικα βρεθει ακρη με ταφορικη που να παραλαμβανει τα προιοντα μας απο καταστημα αγγλιας και να μας τα φερνει ελλαδα τοτε δεν εινια απαραιτητο να ψωνισουμε απο αγγλικο Mothercare αλλα αυτο αυτο το asda για παραδειγμα ή καποιο αλλο καλο αγγλικο καταστημα..........

πρπει να τους στειλω μαιλ ε???????????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο το μαγαζι δεχεται αραγε ελληνικη πιστωτικη ή paypal??????

γιατι αν τελικα βρεθει ακρη με ταφορικη που να παραλαμβανει τα προιοντα μας απο καταστημα αγγλιας και να μας τα φερνει ελλαδα τοτε δεν εινια απαραιτητο να ψωνισουμε απο αγγλικο Mothercare αλλα αυτο αυτο το asda για παραδειγμα ή καποιο αλλο καλο αγγλικο καταστημα..........

πρπει να τους στειλω μαιλ ε???????????

στο συγκεκριμένο δεν κατάφερα να βρω e-mail έχει μόνο ένα τηλέφωνο στο contact us page

 

http://direct.asda.com/Contact-Us/CONTACT_US,default,pg.html

Link to comment
Share on other sites

νεώτερα από το μέτωπο ........:mrgreen::mrgreen: σχετικά με την ερώτηση μου αν μπορώ να στείλω εγώ courier για να παραλάβω από τα καταστήματα τους.

 

το Next μου απάντησε τις γνωστές π?#$ες ........

το Mothercare σας είπα εχθές ........

το matalan μου είπε οχι μεν αλλά

Our only advice would be, should you wish to place an online order, would be to have to your order delivered to a friends or family address in the UK, and for them to post the goods onwards to you. (οπότε δεν τους νοιάζει η κάρτα)

το www.toysrus.co.uk οχι γιατί δεν δέχονται κάρτες από το εξωτερικό

Επίσης χθές το απόγευμα μίλησα με την εταιρεία courier που αναφέρεται παραπάνω μέσω ενός Online συστήματος που έχει αφού είδα ότι στις υπηρεσίες τους προσφέρουν και US mailing address τους ρώτησα λοιπόν αν μπορούν να προσφέρουν και U.K μου απάντησαν για μία υπηρεσία αποθήκευσης που έχουν και τους εξήγησα τι θέλω να κάνω (να στείλω το πακέτο στην εταιρεία τους και να μου το στείλουν) αλλά έπεσα μάλλον πάνω σε στόκο........και μου είπε να πάρω τηλέφωνο σήμερα να μιλήσω με κάποιον........το πρόβλημα μου είναι ότι με τα γραπτά τα πάω καλά στα Αγγλικά αλλά από προφορικά είμαι στόκος......:oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

ΑGE πηρα τηλ και λεει δεν δεχονται ελληνικη πιστωτικη, αλλα ελεγε μια κοπελα η νουτελα οτι σε παρομοια περιπτωση πληρωσε με Paypal... περιμενω να μου απαντησει η κοπελα (το χω γραψει στο αλλο θεμα) και θα το δοκιμασω γιατι εχει απιθανα ρουχαλακια σε πολυ χαμηλες τιμες... καμια σχεση με αλλα καταστηματα......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ελα, στο Matalan εχει φθηνα και καλα ρουχαλακια? παω να δω!!!!!!!!!!

 

βασικα πρεπει να βρουμε ποια καταστημα της αγγλιας δεχονται ελληνικη καρτα ή εστω paypal και να μας τα προωθησει καποιος γνωστος απο αγγλια, σωστα?

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΑGE πηρα τηλ και λεει δεν δεχονται ελληνικη πιστωτικη, αλλα ελεγε μια κοπελα η νουτελα οτι σε παρομοια περιπτωση πληρωσε με Paypal... περιμενω να μου απαντησει η κοπελα (το χω γραψει στο αλλο θεμα) και θα το δοκιμασω γιατι εχει απιθανα ρουχαλακια σε πολυ χαμηλες τιμες... καμια σχεση με αλλα καταστηματα......

 

irida για το direct.asda.com λες?? από ότι βλέπω δεν έχουν paypal ή στραβώθηκα?? :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

ναι για το asda... δεν εχουν paypal, πρεπει να το λεει????????????

 

να σου πω στο matalan εχει και sales τωρα λες να χτυπησουμε απο κει κανα ρουχαλακι???????? αλλα εμενα η γνωστη μου μενει στο york πρεπει να μαθω αν παραδιδουν εκει ε? και πρπει να παρεις να τους πεις οτι ειναι ελληνικη η πιστωτικη???????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι για το asda... δεν εχουν paypal, πρεπει να το λεει????????????

 

να σου πω στο matalan εχει και sales τωρα λες να χτυπησουμε απο κει κανα ρουχαλακι???????? αλλα εμενα η γνωστη μου μενει στο york πρεπει να μαθω αν παραδιδουν εκει ε? και πρπει να παρεις να τους πεις οτι ειναι ελληνικη η πιστωτικη???????

ναι πρέπει να το λέει.......

Πάντως για το matalan έχω να πω ότι τα ρούχα τους (και τα γυναικεία) είναι παρόμοιας λογικής/ραφής/ποιότητας με τα marks and spencer (είδα μάλιστα και παρόμοια σχέδια σε παντελόνια) που από εδώ τα έχω αγοράσει ένα σκασμό λεφτά :shock::shock:

Αφού έχεις γνωστή στείλε τους ένα μαιλ λογικά δεν θα έχουν πρόβλημα δες τι μου απάντησαν παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

ναι το ειδα γιαυτο μπριζωθηκα να δω τι εχει μπας και ψωνισουμε απο κει και γραψουμε το MOthercare....... απο νουμερα βεβαια, ψιλο στη τυχη..... κατσε να τους στειλω μαιλ! μηπως μπορεις να μου στειλεις με πμ τι τους εγραψες να το κανω copy paste???????????

αχ ηθελα πολυ να παραγγειλω απο asda.........!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Θέλω να σας ενημερώσω ότι χθες έγινε συναλλαγή με την κάρτα μου στο strawberrynet, χωρίς να την έχω κάνει εγώ. Ευτυχώς το είδα άμεσα, ενημέρωσα την τράπεζα και ακύρωσα την κάρτα μου, αλλά δυστυχώς με ενημέρωσαν ότι, αν τελικά περάσει η συναλλαγή, δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Θα πρέπει να κάνω κάποιο αίτημα για να πάρω πίσω τα λεφτά μου και αυτό σε 2 μήνες.

Όσες έχετε κάνει αγορές από το strawberry, λίγη προσοχή και τσεκάρετε τις κάρτες σας καλού κακού. Ελπίζω να μην έχει καμμία πρόβλημα, αλλά όφειλα να σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...