Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

κοριτσια θελω να κανω μια παραγγελια απο το my toys.ηθελα να ρωτησω αν στελνουν τα παντα η εχουν καποιον περιορισμο.και αν οντως ισχυει οτι η τιμη των μεταφορικων ειναι 15 ευρω ασχετα απο το ποσα πραγματα θελεις να αγορασεις.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αμα περασετε απο Κυπρο, ορμιστε στα μαδερκερ!!!!! τιμες σχεδον αγγλιας

αντιθετα τα ΝΕΧΤ τιμες ελλαδος!!!!!

 

δυστυχως με φιλη, νονα και 2 σουργελα μαζι, δε μπορεσα να παρω και πολλα!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

αμα περασετε απο Κυπρο, ορμιστε στα μαδερκερ!!!!! τιμες σχεδον αγγλιας

αντιθετα τα ΝΕΧΤ τιμες ελλαδος!!!!!

 

δυστυχως με φιλη, νονα και 2 σουργελα μαζι, δε μπορεσα να παρω και πολλα!!!!

 

Ναι παίξε με τον πόνο μας χαδιάρικο γατί! :-P

Άκου "άμα περάσετε από Κύπρο..."...σαν να λέμε, αν κατέβεις κέντρο...αχ μάδερκεαρ!!!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

αμ και εγω 1 μαγιω για Β τρια μπλουζακια για Α (μαζι ολα) και μια μπλουζιτσα για Β

και η νονα μας σετακι φουστα και καπελλο για Α

 

το μαγιω ντορα που το πηρα παο αγγλια 9 λιρες δηλαδη 11 ευρω το ειχανε 13, οποτε πολυ καλα

αλλα που ο χρονος ααααααααα

 

παντως περασαμε καλα!!!

η Α γυρισε ουρλιαζοντας στο αεροπλανο

δε θελω σπιτιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

θελω βολτααααααααααααααααααα

 

σουργελο!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,έκανα αγορά αρώματα από το fragrancex.com με προπληρωμένη πιστωτική.Ο τρόπος μεταφοράς είναι world wide standard(παράδοση σε 7-12 εργάσιμες).Μου είπαν οτι φορτώθηκε στις 29/3 αλλά ακόμα δεν με έχουν ειδοποιήσει από το ταχυδρομείο για να παραλάβω.Παίζει να έχει χαθεί το δέμα ή να καθυστερεί στο τελωνείο;

Λογικά αυτή την εβδομάδα πρέπει να παραλάβεις αλλιως στείλε τους ενα μειλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λογικά αυτή την εβδομάδα πρέπει να παραλάβεις αλλιως στείλε τους ενα μειλ.

Το ελπίζω να παραλάβω γιατί και μέιλ να τους στείλω αυτοί τί θα μου πουν;Δεν έχουν τρακινγκ νάμπερ.

url]

url]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μην αγχώνεστε για τα δεματά σας δεν χάθηκαν, απλά αργούν λίγο να έρθουν.

Το είχα γράψει και πριν λίγες ημέρες. Το ηφαίστειο στην Ισλανδία έχει δημιουργήσει τεράστιο πρόβλημα.

Εδώ στην Γερμανία μόλις χθες άρχισαν να πετάνε πάλι τα αεροπλάνα.

Link to comment
Share on other sites

Koritsia θυμάστε αν στο mytoys.de εχεις tracking number? εκανα μια παραγγελία και εδω και 2 μερες ακομα σε επεξεργασια βρισκεται...πρεπει να εχει πεσει φορτος, γιατι και στα mail se 1-2 meres apantoun...

 

επισης, υπο νορμαλ συνθηκες, ποσο περιπου χρονο τα στελνουν?

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα mothercare ειναι αναντικαταστατα/........... δεν υπαρχει αλλο σαιτ που να εχει αντιστοιχα ρουχα ποιοτικα και οικονομικα? Για να το πω κοσμια πρεπει να κρεμομαστε απο ... τον αντιπροσωπο στην ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα mothercare ειναι αναντικαταστατα/........... δεν υπαρχει αλλο σαιτ που να εχει αντιστοιχα ρουχα ποιοτικα και οικονομικα? Για να το πω κοσμια πρεπει να κρεμομαστε απο ... τον αντιπροσωπο στην ελλαδα?

 

http://www.dpam.com/

 

Για δες σε αυτό, αν και δεν έχουμε μεγάλη διαφορά στην τιμή με εδώ. Έχει όμορφα πράγματα.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια,έκανα αγορά αρώματα από το fragrancex.com με προπληρωμένη πιστωτική.Ο τρόπος μεταφοράς είναι world wide standard(παράδοση σε 7-12 εργάσιμες).Μου είπαν οτι φορτώθηκε στις 29/3 αλλά ακόμα δεν με έχουν ειδοποιήσει από το ταχυδρομείο για να παραλάβω.Παίζει να έχει χαθεί το δέμα ή να καθυστερεί στο τελωνείο;

 

Κι εγώ μια απο τα ίδια boubis μου.Το δέμα μου φορτώθηκε στις 26/03 και δεν έχω παραλάβει ακόμη.Χθες τους έστειλα e-mail αλλά ακόμη τίποτα.Ελπίζω να μην έχουν χαθεί τα δεματάκια μας!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια επειδη θελω να ψωνισω απο το my toys εχει στειλει σε καμια απο εσας μειλ με εκπτωτικο κουπονι για να μου δωσει τον κωδικο??????γιατι εχω κανει 250 ευρω λογαριασμο,μπας και γλιτωσω τιποτα!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως έτσι....απορώ γιατι μπερδευόμαστε...! Εμενα παντως λογαριασμο δεη οτε δεν μου ζητησε...αλλα δεν με αφησε να κανω αγορες φυσικα αφου δεν ειχα κανει verified τον λογαριασμο του paypal με την κάρτα μου....

 

όχι βρε κορίτσια ...ειμαι verified.έχω πληρωσει το 1,5 ευρώ και στο status μου το γραφει...δεν μπορω να καταλάβω τι φταίει....

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

διαφωτίστε με και εμένα για το ebay please...

Θέλω να αγοράσω γυαλάκια + καπελάκι babybanz και είμαι πρωτάρα στο ebay. H απορία μου είναι η εξής: αν θέλω να πάρω 3-4 πραγματάκια από τον ίδιο seller γλιτώνω κάτι ή κάθε φορά χρεώνομαι τα μεταφορικά που γράφει για το κάθε αντικείμενο; Και πως θα τα βάλω όλα μαζί αφού είναι από τον ίδιο πωλητή;;; Αναγκαστικά θα τα πάρω ένα ένα χωριστά;;;:roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

διαφωτίστε με και εμένα για το ebay please...

Θέλω να αγοράσω γυαλάκια + καπελάκι babybanz και είμαι πρωτάρα στο ebay. H απορία μου είναι η εξής: αν θέλω να πάρω 3-4 πραγματάκια από τον ίδιο seller γλιτώνω κάτι ή κάθε φορά χρεώνομαι τα μεταφορικά που γράφει για το κάθε αντικείμενο; Και πως θα τα βάλω όλα μαζί αφού είναι από τον ίδιο πωλητή;;; Αναγκαστικά θα τα πάρω ένα ένα χωριστά;;;:roll:

 

λοιπον ηπειρωτισσα:D θα ρωτησεις τον πωλητη τι τιμη θα σου κανει στα μεταφορικα για τα πραγματα που θελεις.αν συμφωνησεις θα πατησεις σε ενα ενα τα προιοντα buy it now και οταν θα πας να τα πληρωσεις θα σου τα βγαλει ολα στην σειρα.σε ενα σημειο λεει "request total from seller" και θα περιμενεις να σου στειλει τα μεταφορικα που συμφωνησατε.οκ??????

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον ηπειρωτισσα:D θα ρωτησεις τον πωλητη τι τιμη θα σου κανει στα μεταφορικα για τα πραγματα που θελεις.αν συμφωνησεις θα πατησεις σε ενα ενα τα προιοντα buy it now και οταν θα πας να τα πληρωσεις θα σου τα βγαλει ολα στην σειρα.σε ενα σημειο λεει "request total from seller" και θα περιμενεις να σου στειλει τα μεταφορικα που συμφωνησατε.οκ??????

 

OK!!!! ήσουν κατατοπιστικότατη!!!! ευχαριστώ πολύ πολύ:)

Link to comment
Share on other sites

Κωδικού για Mytoys.de για προσφορά -10 Ευρώ

Ο πρώτος λειτουργεί σίγουρα, τον χρησιμοποίησα προχτες.

KDXJ3MP7FLR3

BONPRMYT5522

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!! Οι κωδικοί είναι μόνο για νέους πελάτες, δλδ για πρώτη παραγγελία ανα μέιλ.

KVQKp3.png5gpbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας παραθέτω το μήνυμα που έγραψα στο θέμα αγορών απο την Αγγλία, μιας και αφορά και αυτό το τόπικ και μπορεί να φανεί χρήσιμο.

Κορίτσια πήρα σε φοβερή προσφορά κούνια της Chicco μόνο με 50 λίρες απο το Kiddicare (εδώ έχει 130 Ευρώ) (http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdisplayA_342_10751_-1__72971_10001__)

 

Πλήρωσα με Pay Pal και δεν χρειάστηκε να δώσω διεύθυνση για την πιστωτική.

 

Όπως ξέρετε δεν στέλνουν Ελλάδα. Βρήκα όμως μια γνωστή στην Αγγλία και της το έστειλα. Λέω, θα μου το στείλει με το ταχυδρομείο. Ναι, αλλά!!! Για τα 6 κιλά που ήταν η κούτα ζήτησαν περίπου 60 λίρες! Τρελάθηκα, λέω τι κερδίσαμε??? Ψάχνοντας όμως βρήκα μια κούριερ, που έως 10 κιλά χρέωσε 22 λίρες. Έως 5 κιλά χρεώνει 16 λίρες. Μέσω ίντερνετ έκανα κράτηση για την ημέρα παραλαβής και πλήρωσα πάλι με pay pal. Η γνωστή μου δεν χρειάστηκε να κάνει τίποτα, μόνο τις ετικέτες με την διεύθυνση να βάλει! Ήρθαν και τα πήραν απο το σπίτι της χτες και περιμένω την κούνια μου μάλλον την Δευτέρα. Θα σας ενημερώσω μόλις φτάσει η κούνια, εάν όλα είναι ΟΚ!

Όσες έχετε γνωστούς στην Αγγλία που είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν, αλλά δεν θέλετε να τους επιβαρύνετε, μπορείτε να κάνετε το ίδιο. Στην ουσία απλά παραλαμβάνουν το δέμα και μετά το παραδίδουν. Όλα τα κανονίζετε και πληρώνετε εσείς!

 

http://www.parcel2go.com/

 

 

 

KC09585_l.jpg

KVQKp3.png5gpbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κωδικού για Mytoys.de για προσφορά -10 Ευρώ

Ο πρώτος λειτουργεί σίγουρα, τον χρησιμοποίησα προχτες.

KDXJ3MP7FLR3

BONPRMYT5522

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!! Οι κωδικοί είναι μόνο για νέους πελάτες, δλδ για πρώτη παραγγελία ανα μέιλ.

 

 

 

ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!

 

κοριτσια η nutella στην ενοτητα 'αγορα απο site της αγγλιας" εχει γραψει τροπο για να παραγγελνετε απο αγγλικα σαιτ που δεν στελνουν ελλαδα αρκει να εχετε γνωστο στην αγγλια.ριξτε μια ματια γιατι ειναι καλη η τιμη.τα 10 κιλα 22 λιρες με κουριερ.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν υπαρχει ηδη, βαζω ενα λινκ με παιδικα ρουχα που μου αρεσει πολυ και εχω παραγγειλει αρκετες φορες. Ειδικα τα t shirt ειναι πολυ γουστοζικα κι εξυπνα.........απο την μαρκα αυτη ψωνιζουν πολλες ξενες σελεμπριτε!

 

http://www.noaddedsugar.com/online_store_xhtml.php

 

Κανουν κατα καιρους κι εκπτωσεις.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μια απο τα ίδια boubis μου.Το δέμα μου φορτώθηκε στις 26/03 και δεν έχω παραλάβει ακόμη.Χθες τους έστειλα e-mail αλλά ακόμη τίποτα.Ελπίζω να μην έχουν χαθεί τα δεματάκια μας!

 

Τι να λέω κι εγώ βρε κορίτσια!Εμένα πάλι φορτώθηκε 17/03 και δεν έχω λάβει ακόμα τίποτα. Βέβαια μένω Χανιά.Τους έστειλα mail 15-4 και σκοπεύω να τους ξαναστείλω αν δεν έρθει μέχρι και την Παρασκευή. Ελπίζω όντως να μην έχουν χαθεί.

ouQHp3.png

w1tfp3.png

Link to comment
Share on other sites

όχι βρε κορίτσια ...ειμαι verified.έχω πληρωσει το 1,5 ευρώ και στο status μου το γραφει...δεν μπορω να καταλάβω τι φταίει....

 

TATH υπάρχουν δύο λύσεις, ή ξανακάνεις linked το paypal account σου στο ebay (αναφερόταν και στο μήνυμα που σου έβγαζε όταν δημιουργήθηκε το πρόβλημα If you're already PayPal Verified, you just need to link your verified PayPal account to your eBay account. For instructions, please click the link below for the eBay site you're registered on) ή επικοινωνείς με το ebay με email (νομίζω ότι έχει κάπου και chat το είχα χρησιμοποιήσει κάποια στιγμή) είναι πολύ εξυπηρετικοί και θα σε βοηθήσουν να λύσεις το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλοημερα σας τα νεα μαλλον ευχαριστα απο το ping pong μου απαντησαν οτι την επομενη εβδομαδα θα μου στειλουν την παραγγελια μου με την dpd.

 

 

Ελπιζω να εχουν ληθει τα προβληματα τους μολις παραλαβω θα σας ενημερωσω!!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...