Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

ξερει καμια κοπελα που μπορω να βρω σακουλάκια μητρικού γάλακτος της medela,ξερετε αυτα για την κατάψυξη.

πριν 15 μερες τα πηρα απο το φαρμακειο 13ε,χτες ξαναπηρα απο το ιδιο φαρμακείο 20ε!!!!

μου ηρθε να τους το πεταξω στο κεφαλι...

εχει ψωνίσει καμια σας?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια και μιλάμε για φοβερή ποιότητα έτσι.... και ραψιμο φοβερό και τα υδασματα τέλεια!!!! με ενισχύσεις εσωτερικες ράντες... τι να σας λέω... και φυσικά παμφθηνα!!!!!

 

Τι μεταφορικά χρεώνουν?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στο νυφικό πλήρωσα τελωνείο, αλλά και πάλι ήταν πολύ φθηνα σε σχέσει με το να αγοράσω ή να νοικιάσω ενα νυφικό απο Ελλάδα.

Στα φορέματα δεν πλήρωσα τελωνείο γιατί ήταν μικρό το ποσό προφανώς...

ούτως ή άλλως επειδή τότε με το νυφικό με είχαν τρομοκρατήσει αρκετά για το τελωνείο,

ρωτησα έναν φίλο τελωνειακό και μου έιπε ότι το maximum που μπορώ να πληρώσω έιναι 20%...

Μεταφορικά δεν ήταν κανένα τρελό ποσό... αλλά δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς!

r1iFp3.png
Link to comment
Share on other sites

ξερει καμια κοπελα που μπορω να βρω σακουλάκια μητρικού γάλακτος της medela,ξερετε αυτα για την κατάψυξη.

πριν 15 μερες τα πηρα απο το φαρμακειο 13ε,χτες ξαναπηρα απο το ιδιο φαρμακείο 20ε!!!!

μου ηρθε να τους το πεταξω στο κεφαλι...

εχει ψωνίσει καμια σας?

 

τα ειχα παρει περσι απο το olivers σε πολυ καλη τιμη.

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξερει καμια κοπελα που μπορω να βρω σακουλάκια μητρικού γάλακτος της medela,ξερετε αυτα για την κατάψυξη.

πριν 15 μερες τα πηρα απο το φαρμακειο 13ε,χτες ξαναπηρα απο το ιδιο φαρμακείο 20ε!!!!

μου ηρθε να τους το πεταξω στο κεφαλι...

εχει ψωνίσει καμια σας?

 

Για ρίξε εδώ μια ματια... είναι από άλλο τόπικ!!!

http://www.pedleybaby.co.uk

r1iFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σε βρίσκω!!!! Τέλεια!!!! Ειδικά το καλοκαίρι στη Λίνδο είναι μαγεία!!!!!!

Ναι οντως.....αν δεν ειχε και τοοοση ζεστη θα ηταν παραδεισος.....ας μην γκρινιαζω ομως.....ειναι πολυ ομορφη!!Εγω αν και δεν ειναι ο τοπος μου την αγαπησα τρελλα!!!

 

Συγνωμη κοριτσια για το of topic.......

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μμμ σωστά έχεις απολυτο δίκιο!!!! Κολλησα στα μπεμπε.. :)

http://www.romanticgowns.com από εδώ πήρα νυφικό, παπούτσια και τιάρα!!! φοβερή ποιότητα δεν το συζητώ!!!!

http://www.wholesale-weddingdress.com και από εδώ πήρα 2 coctail dresses!!!!!!

 

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη!

 

Καλά δεν το συζητώ, ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ ΤΑ ΝΥΦΙΚΑ!!!!

Και όλα τα αξεσουάρ πολύ ωραία!

 

 

Να σας πω (για το καλαμαράκι πιο πολύ), όσο αφορα το wowhair που έχεις στη λίστα, μετά από το προϊδοποιητικό μήνυμα που τους έστειλα για το 1 προιόν που δεν μου έστειλαν ενώ το χρέωσαν κανονικά, μου απαντήσανε ΑΜΕΣΩΣ(ενώ στα προηγούμενα μου e-mail δεν μου απαντούσαν) και μέσα σε 5 ημέρες ήρθε το προιόν στα ΕΛΤΑ.

 

Η αλήθεια είναι πως έχει πολύ φτηνές τιμές στα REDKEN(κορυφαία) σε σχέση με το feelunique(και από κει αγοράζω πολλά προιόντα για τα μαλλιά), αλλά αν είναι να επιχειρήσετε να κάνετε αγορά από το wowhair, καλύτερα πρώτα να τους στείλετε e-mail εάν στέλνουν στην Ελλάδα και σε πόσες μέρες, για να είστε κατοχυρωμένοι!

 

Βέβαια την κοτσάνα εγώ την έκανα εξαρχής γιατί ψώνισα από εκεί χωρίς να έχει ψωνίσει κάποια κοπέλα από εσάς, οπότε έκανα ψώνια με ρίσκο.

 

Όσο αφορά για τα προιόντα, ήρθαν σε άψογη συσκευασία, τα 2 πρώτα μέσα σε 10 εργάσημες ημέρες.(το 3ο άργησε πολύ).

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Επείσης να σας ρωτήσω κάτι,

 

έχει ψωνίσει καμία από το www.newlook.com???? (είναι στη λίστα)

έχει πολύ ωραία ρούχα και παπούτσια!

 

Εγώ έχω ψωνίσει πολλά ρούχα από το κατάστημα όσο ήμουν Αγγλία. Ωραία σχέδια αλλά μην φανταστείς τρελή ποιότητα. Για καθημερινά είναι οκ.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και τα παπούτσια είναι πολύ ωραία!

Πάντως τα ρούχα που έχει φαίνονται πως είναι καθημερινά.

Αλλά τα παπούτσια είναι ΥΠΕΡΟΧΑ και πάμφθηνα.

Να το τολμίσω λέτε? Με κάτι οικονομικό για αρχή για να δω το delivery τους?

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...χα χα χα...το fotoinsight μου απάντησε πως δεν μπορεί να γράψει το τηλ. στο πακέτο και το ξανάστειλε έτσι...τους ζήτησα αριθμό πακέτου και ποιος courier είναι στο ελλάντα...

δείτε την απάντησή τους και γελάστε...από αύριο στήνω καραούλι έξω από τα ελτα:

 

Thank you for your email.

 

Sorry we have sent this through the normal post so we do not have a

tracking reference. But they should be able to find you as it will be

handed to your national postal service.

 

καλημέρα! Χρόνια πολλά!

Σε συνέχεια του προηγούμενου μηνύματος...κακώς κατηγόρησα τα ελληνικά ταχυδρομεία τελικά...

Μ. Τρίτη πήγα μια βόλτα από Ταχυμεταφορές και ταχυδρομείο. Με διαβεβαίωσαν ότι κανένα πακέτο δεν επιστρέφει στον αποστολέα του πριν την πάροδο ενός μήνα ακόμα και αν δεν μπορούν να βρουν τη διεύθυνση. Σχεδόν μου ορκίστηκαν (μάλλον τους τρομοκράτησα λίγο...). τεσπά...

επιστρέφοντας από διακοπές χθες, βρήκα το ένα πακέτο με το αλμπουμ ανοιγμένο να γράφει μόνο διεύθυνση και όχι όνομα (και φυσικά οι γειτόνοι το άνοιξαν :evil:). Φωτογραφίες πουθενά. Χθες το μεσημεράκι με πήρε τηλ. ένα αγγλόπουλο να επιβεβαιώσει (για 3η φορά!!!) τη διεύθυνσή μου γιατί το δεύτερο πακετάκι τους γύρισε και αυτό πίσω. Κατά την επιβεβαίωση μου είπε πως δεν είχε τον ταχ. κώδικα (εγώ πάλι σκίζω τα καλσόν μου ότι τον έχω δώσει!!!!). Θα το ξανα έστελνε χθες...

Τώρα που είναι η αλήθεια, τι να πώ...

 

Σχετικά με την ποιότητα του άλμπουμ...η εκτύπωση έχει γίνει από inkjet ή πολύ κακής ποιότητας laser εκτυπωτή (καμία σχέση με επαγγελματικό, ακόμα και δω στον γραφείο ο εκτυπωτής τις βγάζει πιο καλές!!!). Το χαρτί είναι χαμηλής ποιότητας και κόστους. Το δέσιμο ερασιτεχνικό. Το κόστος δεν συμφέρει σε αντιπαράθεση με τα υλικά και τη δουλειά του.

Τα παραπάνω σχόλια από άνθρωπο που ασχολείται επαγγελματικά επί 15ετίας με ψηφιακές εκτυπώσεις...

 

Αναμένω να δω και τα photo prints και θα επανέλθω...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Και τα παπούτσια είναι πολύ ωραία!

Πάντως τα ρούχα που έχει φαίνονται πως είναι καθημερινά.

Αλλά τα παπούτσια είναι ΥΠΕΡΟΧΑ και πάμφθηνα.

Να το τολμήσω λέτε? Με κάτι οικονομικό για αρχή για να δω το delivery τους?

 

Καλημέρα!Κάτω-κάτω στη σελίδα λέει International Deliveries.Για Ελλάδα νομίζω λέει 5 λίρες,τσέκαρέ το όμως και εσύ.

ouQHp3.png

w1tfp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δόξα τω Θεώ! Ξύπνησαν και οι Έλληνες και είδαν ότι το μέλλον στο εμπόριο είναι τα

e-shops!Απ' ό,τι είδα άνοιξαν e-shop και τα SAM013, PALATINO, Moύγερ, BODYTALK βέβαια πολύ-πολύ πιο ακριβά από ότι στο εξωτερικό και με τρελές χρεώσεις στα μεταφορικά!!Καλά θα κάνουν να "βάλουν νερό στο κρασί τους" γιατί το "πουλί" θα πετάξει και δεν θα ξαναγυρίσει πίσω!!!

Link to comment
Share on other sites

 

αχ κοαλαλου το ειδα κ εγω αυτο αλλα δεν λεει καθολου ποσα κομμάτια ειναι και το φοβηθηκα.συνηθως λενε 20 η 50..

δεν βλεπω κατι εγω??

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Στο νυφικό πλήρωσα τελωνείο, αλλά και πάλι ήταν πολύ φθηνα σε σχέσει με το να αγοράσω ή να νοικιάσω ενα νυφικό απο Ελλάδα.

Στα φορέματα δεν πλήρωσα τελωνείο γιατί ήταν μικρό το ποσό προφανώς...

ούτως ή άλλως επειδή τότε με το νυφικό με είχαν τρομοκρατήσει αρκετά για το τελωνείο,

ρωτησα έναν φίλο τελωνειακό και μου έιπε ότι το maximum που μπορώ να πληρώσω έιναι 20%...

Μεταφορικά δεν ήταν κανένα τρελό ποσό... αλλά δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς!

Μήπως θυμάσαι σε πόσες μέρες στα έστειλαν;

Σε ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Το θήλαστρο πρέπει να ήρθε, μόλις μου έφεραν το χαρτί για συστημένο. Δυστηχώς αύριο το ταχυδρομείο θα είναι κλειστό, άρα θα το πάρω την Παρασκευή.... Απο την Αγγλία έφυγε την Παρασκευή και σήμερα είναι Τετάρτη, άρα ήρθε πολύ γρήγορα!!!!

Με την μπουμπού όλα πάνε πολύ καλά, κλείσαμε τον μήνα!!!!! Θηλάζω με τις ώρες και ανυπομονώ να σαραντήσουμε, να ανοίξει ο καιρός και να αρχίσουμε τις βόλτες!!!

Εσείς πως τα πάτε??? Βλέπω πως ήδη κλείσατε τους 2 μήνες, περνάει γρήγορα ο καιρός!!!!

 

Καρδούλα σορυ που άργησα να σου απαντήσω.....

Χριστός Ανέστη...

Χαίρομαι για τα νέα σας....

Εμείς ΤΕΛΕΙΑ!!!Όπως και εσείς όπως υποψιάζομαι...

Λοιπόν το θήλαστρο?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...