Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

βρε με το μωρο ας ερχοσουν αλλα εισαι πολυ μακρυα. Σπουδαζα αθηνα και εχω τις καλυτερες αναμνησεις, εμενα δασος χαιδαριου και αιγαλεο.

Λοιπον σοφακι πρεπει να αγορασω ενα ενα τα αντικειμενα ή ολα μαζι.

Συγνωμη αν κανω χαζες ερωτησεις.

Για να δουμε ποσο θα με χρεωσουν τα εξοδα αποστολης, παρηγγειλα 5-6 τεμαχια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βρε με το μωρο ας ερχοσουν αλλα εισαι πολυ μακρυα. Σπουδαζα αθηνα και εχω τις καλυτερες αναμνησεις, εμενα δασος χαιδαριου και αιγαλεο.

Λοιπον σοφακι πρεπει να αγορασω ενα ενα τα αντικειμενα ή ολα μαζι.

Συγνωμη αν κανω χαζες ερωτησεις.

Για να δουμε ποσο θα με χρεωσουν τα εξοδα αποστολης, παρηγγειλα 5-6 τεμαχια

 

καλα ειμαι πολυ περιεργη να δω τι αλχημειες εκανες:D:D:D.

 

δεν ετυχε να αγορασω πολλα τηνν ιδια στιγμη,ενα ενα τα πληρωνα.εκτος και αν ειναι απο τον ιδιο πωλητη οποτε τα πληρωνεις ολα μαζι γιατι λογικα θα σου στειλει μια χρεωση μεταφορικων για ολα.

 

αυτα τα 5-6 τεμαχια τα παραγγειλες απο εναν πωλητη?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ειχε "καλυτερη προσφορα" και το χτυπησα 5 λιρες φθηνοτερα. Βρε πειραματικα τα κανω ολα. Στο τελος θα βρεθω χρεωμενη???? θα δειξει

 

καλε μην κανεις πειραματα:D:D:D:D,θα σε κυνηγανε οι πωλητες του e-bay......αν παρεις μερος σε δημοπρασια και την κερδισεις πρεπει και να την πληρωσεις.και αν πατησεις buy it now πρεπει να το πληρωσεις.αν δεν το πληρωσεις θα σου κανει αναφορα ο πωλητης και θα σου αφησει και αρνητικη κριτικη.αν εχεις αρνητικες κριτικες εχουν δικαιωμα οι πωλητες να μην σε αφησου να παρεις μερος στις δημοπρασιες τους.

 

ελπιζω να εχεις κανει εγγραφη στο paypal,πες ναι,μην με στειλεις αδιαβαστη:D:D:D:D.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πραγματικα δεν ξερω.... τι να κανω βρε σοφακι, αγχωθηκα τωρα.

Μου εστειλαν 5-6 μηνυματα στο μαιλ μου, αυο σημαινει οτι ειναι διαφορετικος πωλητης???

 

 

οχι απαραιτητα,μπορει να ειναι και ο ιδιος αν και με τις αλχημειες που εκανες αμφιβαλλω:D.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

εκανα αλλα ξεχασα τον κωδικο μου.Θα κοιταξω να το βρω. Παντος σε αυτο που εκανα προσφορα λεει: accept the offer, make a counter offer, decline counter offer, Να ριξω την τιμη πιο κατω απο αυτη που ειχα προσφερει αρχικα? μπορω ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

εκανα αλλα ξεχασα τον κωδικο μου.Θα κοιταξω να το βρω. Παντος σε αυτο που εκανα προσφορα λεει: accept the offer, make a counter offer, decline counter offer, Να ριξω την τιμη πιο κατω απο αυτη που ειχα προσφερει αρχικα? μπορω ή οχι?

 

υποθετω οτι ειχε επιλογη make an offer???εδωσες εσυ την προσφορα σου,σου εκανε και εκεινος σωστα???ε τωρα επιλεγεις τι θα κανεις.συνηθως δεν κατεβαζεις την τιμη παντως,ξεκινας απο την χαμηλοτερη τιμη και σιγα σιγα την ανεβαζεις μεχρι εκει που θελεις.αν σου την ανεβασει πανω απο εκει που θελεις κανεις decline.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μαμακομπαμπάδες ;););).

 

Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί παρέλαβα σήμερα το καρότσι που είχα παραγγείλει από το bimbomarket (πρώτη μου αγορά από το internet- η τύχη του αρχάριου :mrgreen:).

Θα ήθελα λοιπόν να ενημερώσω ότι έμεινα ανέλπιστα ευχαριστημένη γιατί την παραγγελία την έδωσα την Παρασκευή 5 Μαρτίου, μου έστειλαν άμεσα το τιμολόγιο αγοράς και παρέλαβα σε μόλις 3 εργάσιμες, δηλ. σήμερα. Βέβαια, πριν από όλα αυτά, είχα ρωτήσει για τη διαθεσιμότητα του προϊόντος και όλα ήταν ΟΚ.

Το συστήνω ανεπιφύλακτα, αν και δεν είναι όλα του τα προϊόντα φθηνότερα.

 

Μωρό ακόμη μπορεί να μην έχουμε (κοντεύουμε όμως), αλλά έχουμε καρότσι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικα καταφερα και εκανα παραγγελια απο το ebay και πληρωσα και μεσω paypal για πρωτη φορα, μολις παραλαβω τα πραγματα θα σας πω...ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια

 

και μολις σου εστειλα pm:(.αντε με γεια τα πραγματακια!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!!

Χτες έκανα την αγορά μου και εγώ από www.mytoys.de

Καρεκλάκι αυτοκινήτου για την μεγάλη μου κόρη από Maxi-Cosi. Τιμή Ελλάδας ? 180,00, τιμή που το πήρα ? 125,00 (109,00 αγορά και 16,00 μεταφορικά) Ανυπομονώ να παραλάβω τώρα!

Μια ερώτηση που έχώ όμως είναι η εξής: Κάνω εγγραφή στο ebay.co.uk αλλά αυτό το e-mail με τον κωδικό επιβεβαίωσης δεν έρχεται ποτέ!! Σας έχει συμβεί?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για φτηνά crocs εκτός από ebay υπάρχει τίποτα?

www.crocs.eu & www.crocs.co.uk

αν έχεις και πρόσβαση σε usa www.crocs.com ; έχει και outlet!

Τα πρώτα δυο έχουν κάποιες διαφορές σε κάποια σχέδια. ΔΕς π.χ το wallie το αγορίστικο

tBTkp3.png

και ο μικρός μας Θοδωρής ήρθε στις 11/04/2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω ειμαι νοσηλευτρια και δουλευα σε εντατικη καταλαβαινετε για τι ορθοστασια μιλαμε...με crocss με εσωσαν!!ειναι τελεια και δεν μυριζουν καθολου!!αρκει να ειναι τα αυθεντικα!

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι μπορεις να το δεις αλλα θα δεις οτι δεν σε αφηνει να τα αγορασεις(this item cannot be shipped to your address).

 

Αναφέρομαι στο http://www.amazon.com.

Είμαι τρεις ώρες το λιγότερο κολλημένη μπροστά στον υπολογιστή να διαλέξω πράγματα για παραγγελία και μετά από τοοοόσες ώρες μου βγάζει αυτό το φοβερό μήνυμα που αναφέρεις!!!!!

Γιατί??????

Δεν στέλνουν Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο www.amazon.com.

Είμαι τρεις ώρες το λιγότερο κολλημένη μπροστά στον υπολογιστή να διαλέξω πράγματα για παραγγελία και μετά από τοοοόσες ώρες μου βγάζει αυτό το φοβερό μήνυμα που αναφέρεις!!!!!

Γιατί??????

Δεν στέλνουν Ελλάδα?

 

 

οχι δεν στελνουν ελλαδα,μονο απο το uk μπορεις να ψωνισεις και ισως και απο τα αλλα amazon τα ευρωπαικα(γερμανια,αυστρια).αλλα και παλι δεν στελνουν ολα τα προιοντα που βλεπεις.συνηθως αυτα που εχει το amazon sτις αποθηκες του τα στελνει,αυτα που ειναι απο αλλους πωλητες εξαρταται απο τον πωλητη.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

αυτά τα crocs είναι καλά? τι υλικό είναι? μου μοιάζει με πλαστικό! τα σχέδια που είναι χειμωνιάτικα είναι οκ ή μόνο τα καλοκαιρινά για τα παντοφλάκια αξίζει?

χειμερινά δεν έχω πάρει ποτε. Μεχρι και περυσι τα κοροιδευα ανελεητα μεχρι που ανγκάστηκα να αγοράσω την μεγάλη γιατι είχε και η ξαδέρφη της. Απο τον Μαιο τα εβγαλε τον Οκτωμβριο. Πηγαινε στον παιδικο φορώντας τα με κάλτσες! Αν είναι δυνατόν. Τα φορούσε μέχρι και στην εκκλησία. Στην σελίδα λέει για την ποιοτητα τους και το υλικο. ΔΕν ιδρώνουν, δεν γλιστράνε ποτέ, δεν μυρίζουν! Α! πήρα και στον αντρούλη μου που επίσης τα σνόμπαρε απίστευτα παλια!

tBTkp3.png

και ο μικρός μας Θοδωρής ήρθε στις 11/04/2011

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν στελνουν ελλαδα,μονο απο το uk μπορεις να ψωνισεις και ισως και απο τα αλλα amazon τα ευρωπαικα(γερμανια,αυστρια).αλλα και παλι δεν στελνουν ολα τα προιοντα που βλεπεις.συνηθως αυτα που εχει το amazon sτις αποθηκες του τα στελνει,αυτα που ειναι απο αλλους πωλητες εξαρταται απο τον πωλητη.

 

Σ΄ευχαριστώ!

Θα κάνω μια απόπειρα και αυτήν τη φορά ελπίζω να είμαι πιο τυχερή.

Και όχι τίποτα άλλο αλλά είχα βρει κάτι φοβερές κουρτίνες και γενικά διακοσμητικά για το δωμάτιο της μπέμπας μου!Κρίμα....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τόσο καλά είναι αυτά τα cross????????

 

Δεν είναι πολύ του στυλ μου αλλα αν είναι τόσο ξεκούραστα, ας πάρω να δοκιμάσω έχει πολύ ωραία σχέδια σε σαγιονάρες και σε μπότες!

Παίρνουν νερά????

Αν όχι, τότε συμφέρουν και οι μπότες για την ορθοστασία και οι σαγιονάρες για το καλοκαίρι!

 

σε ποιο από τα 2 site ψωνίζετε?

τα μεταφορικά είναι πολλά λεφτά?

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν στελνουν ελλαδα,μονο απο το uk μπορεις να ψωνισεις και ισως και απο τα αλλα amazon τα ευρωπαικα(γερμανια,αυστρια).αλλα και παλι δεν στελνουν ολα τα προιοντα που βλεπεις.συνηθως αυτα που εχει το amazon sτις αποθηκες του τα στελνει,αυτα που ειναι απο αλλους πωλητες εξαρταται απο τον πωλητη.

 

Πες μου κάτι ακόμα σε παρακαλώ.

Είδα σε προηγούμενη σελίδα πως έχεις παραγγείλει από το http://www.pramworld.co.uk.

Μπορείς να με βοηθήσεις λίγο με την παραγγελία για να μην την ξαναπατήσω?

Βάζω κανονικά τη διεύθυνσή μου?

Πως πλήρωσες,με πιστωτική ή κάπως αλλιώς?

Τα μεταφορικά,θυμάσαι,ήταν αρκετά ή ανάλογα την παραγγελία?

Και τέλος έκαναν καιρό να έρθουν τα πράγματα?

Πολλές οι ερωτήσεις αλλά ταλαιπωρήθηκα με το amazon!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα χαρεί Ιριναρι αλλά μάταια...Τελικά θα παρω από το e bay Αμερικα διοτι μονο εκει βρισκω αυτο που θελω και ας ευχαθω οτι δεν θα με κατακεφαλιάσουν σε τελωνειο!

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...