Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kalamaraki παρέλαβα την εν λόγω πιτζάμα και δεν την λες και χάλια ρε συ. Από που κατάλαβες ό,τι δεν είναι αυθεντική? Βλέπω μέσα έχει τυπωμένο το logo BABY GAP και έχει και ταμπελάκι στο πλάι της μπλούζας.

Το ύφασμα είναι λίγο λεπτό αλλά έχω πάρει και του μόδερκέαρ αντίστοιχη ποιότητα και μου έχει βγει σκυλί!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έκανα συμφωνία με πωλητή του ebay να αγοράσω κάτι πράγματα από αυτόν και μου κάνει καλύτερη τιμή (από 200 δολάρια στα 160) αν τα αγοράσω εκτός ebay και μέσω παυπαλ κατευθείαν. Μου έστειλε για την ακρίβεια αυτό το μήνυμα:

i send the invoice to your paypal address, and then you pay for it via paypal directly.

 

Εγώ τι κάνω αν συμφωνήσω να γίνει αυτή η συναλλαγή; Περιμένω από το παυπαλ να μου στείλει email να πληρώσω ή μπαίνω στο λογαριασμό μου στο paypal και κάνω κάτι εκεί. Αν γνωρίζετε πείτε μου. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα!!

Παρέλαβα και εγώ από Minimoonsailors crocs & jilbo γυαλάκια, όλα καλά, τα crocs όμως μεγάλα.

Λοιπόν, παρήγγειλα άλλα από το littlesunflower, έκανα την παραγγελία στις 19:30 και στις 20:00 μου ήρθε mail πως το δέμα έγινε dispatch για αποστολή σήμερα!!!:shock::shock::shock::shock::shock:

έπαθα σοκ!!! Και μαζί με εκπτωτικό κωδικό, πλήρωσα 25 ευρώ για να πάρω 2 ζευγάρια, που εδώ τόσο κάνει το ένα!! αχχχχ...

Επεξεργάστηκαν by ioanna_k
ορθογραφία
v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έκανα συμφωνία με πωλητή του ebay να αγοράσω κάτι πράγματα από αυτόν και μου κάνει καλύτερη τιμή (από 200 δολάρια στα 160) αν τα αγοράσω εκτός ebay και μέσω παυπαλ κατευθείαν. Μου έστειλε για την ακρίβεια αυτό το μήνυμα:

i send the invoice to your paypal address, and then you pay for it via paypal directly.

 

Εγώ τι κάνω αν συμφωνήσω να γίνει αυτή η συναλλαγή; Περιμένω από το παυπαλ να μου στείλει email να πληρώσω ή μπαίνω στο λογαριασμό μου στο paypal και κάνω κάτι εκεί. Αν γνωρίζετε πείτε μου. Ευχαριστώ.

Andigo, αυτό ακριβώς το έκανα και γω προχτές με μία πωλήτρια που έστελνε μόνο Αγγλία και τελικά δεν μπορούσα να το αγοράσω μέσω ebay, γιατί ενώ με εξαιρούσε κάποιο λάθος γινόταν και δεν δεχόταν να αγοράσω. Ετσι μου έιπε για πληρωμή μέσω πειπαλ.Μπαίνεις στο λογαριασμό σου στο πειπαλ, πας στο payments sent και μετά send money.Λογικά θα σου έχει στείλει το μέιλ του, το γράφεις, την ποσότητα των χρημάτων και το λόγο που τα στέλνεις.Εγώ δεν εβαλα ebay items, αλλά goods.Τώρα δεν ξέρω αν έπρεπε να τικάρω το ebay items.

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εχω αγορασει μ' αυτον τον τροπο κατι διακοσμητικα για τα μαρτυρικα της κορης μου απο Κινα και δεν ειχα κανενα προβλημα. θα σου στειλει ενα mail ο πωλητης για να μπεις να τον πληρωσεις μεσω paypal.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Μόλις ολοκλήρωσα την παραγγελία. Ήρθε μήνυμα από το Paypal και πλήρωσα. Kornilia πόσο έκαναν περίπου να έρθουν από Κίνα. Και εγώ για μπουμπουνιέρες τα θέλω. Και ελπίζω μην έχω θέμα με τελωνεία κλπ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια θελω να ενθαρρυνω ολους να παραγγελνουν απο εξωτερικο! Κανω συνεχεια αγορες απο internet κ πιο πολυ απο e-bay. ΠΟΤΕ δεν ειχα προβλημα! Ολα στο εξωτερικο ειναι πολυ φθηνοτερα.μακαρι να μας "ξυπνουσαν" κ μας κ να τα παραγγελναμε τα βρεφικα απο εκει.

Καροτσακια μισες τιμες!Πηρα μεγαλο καροτσι ,τρικυκλο,με δυο θεσεις,η μια για μεγαλυτερο παιδακι κ μπαινει οποτε θες 300ευρω μαζι με μεταφορικα.

Εδω ουτε καν υπαρχει! Φανταστειτε ποσο κανουν τα μονα!Ασε που τα τρικυκλα εδω τα πληρωνεις λες κ ειναι ειδος πολυτελειας κ εκει ειναι στην πλειοψηφια τους!

Ειχα παρει το σετ τριπλο καροτσι,καλαθα,καθισματακι κτλ,καλοκαιρι2008 και πληρωσα 400 το φθηνοτερο Πρεναταλ!κ απο σκελετο τιποτα ιδιαιτερο.

Τωρα παρηγειλε ο αδερφος μου 350ευρω, σετ τριπλο καλαθα κτλ και απο σκελετο φυσαει!Ττρικυκλο,καταπληκτικο!και εχει να διαλεξει και απο 30χρωματα!

10χρονια πισω ειμαστε!

Για να μην σας πω για balance bike,ποδηλατο δικυκλο χωρις πεταλια γιανα μαθαινουν τα παιδια ισορροπια,που εψαχνα και δεν βρηκα πουθενα κ ας πληρωνα οσο οσο.Τελικα E-BAY!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω να ενθαρρυνω ολους να παραγγελνουν απο εξωτερικο! Κανω συνεχεια αγορες απο internet κ πιο πολυ απο e-bay. ΠΟΤΕ δεν ειχα προβλημα! Ολα στο εξωτερικο ειναι πολυ φθηνοτερα.μακαρι να μας "ξυπνουσαν" κ μας κ να τα παραγγελναμε τα βρεφικα απο εκει.

Καροτσακια μισες τιμες!Πηρα μεγαλο καροτσι ,τρικυκλο,με δυο θεσεις,η μια για μεγαλυτερο παιδακι κ μπαινει οποτε θες 300ευρω μαζι με μεταφορικα.

Εδω ουτε καν υπαρχει! Φανταστειτε ποσο κανουν τα μονα!Ασε που τα τρικυκλα εδω τα πληρωνεις λες κ ειναι ειδος πολυτελειας κ εκει ειναι στην πλειοψηφια τους!

Ειχα παρει το σετ τριπλο καροτσι,καλαθα,καθισματακι κτλ,καλοκαιρι2008 και πληρωσα 400 το φθηνοτερο Πρεναταλ!κ απο σκελετο τιποτα ιδιαιτερο.

Τωρα παρηγειλε ο αδερφος μου 350ευρω, σετ τριπλο καλαθα κτλ και απο σκελετο φυσαει!Ττρικυκλο,καταπληκτικο!και εχει να διαλεξει και απο 30χρωματα!

10χρονια πισω ειμαστε!

Για να μην σας πω για balance bike,ποδηλατο δικυκλο χωρις πεταλια γιανα μαθαινουν τα παιδια ισορροπια,που εψαχνα και δεν βρηκα πουθενα κ ας πληρωνα οσο οσο.Τελικα E-BAY!!!!

Καλωσήλθες στον θαυμαστό κόσμο των ονλάιν αγορών !!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εχω αγορασει μ' αυτον τον τροπο κατι διακοσμητικα για τα μαρτυρικα της κορης μου απο Κινα και δεν ειχα κανενα προβλημα. θα σου στειλει ενα mail ο πωλητης για να μπεις να τον πληρωσεις μεσω paypal.

 

Μου ζητάει και contact number. Τηλέφωνο επικοινωνίας εννοεί ή κάτι άλλο; Σε πόσο καιρό σου ήρθαν από κίνα;

Link to comment
Share on other sites

litsat εχεις πμ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

καλαμαρακιιιιιιιιιιιιιιιι που εισαι? ηρθαν τα βρακια απο το πωλητη "σου" εστειλε τα σωστα τελικα!!!!!!!!! αν και δε μου ειπε να μου επιστρεψει τη 0.50 λιρα που ηταν φθηνοτερα σε σχεση με αυτα που αγορασα αρχικα.... οχι οτι με πειραξε πολυ, πες για το κοπο του οκ αλλα δεν ανεφερε τιποτα οτι ειναι εστω 0.50 φθηνοτερα ωστε να του πω οκ κρατα τα.... τα κρατησε απο μονος του.......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ. Μόλις ολοκλήρωσα την παραγγελία. Ήρθε μήνυμα από το Paypal και πλήρωσα. Kornilia πόσο έκαναν περίπου να έρθουν από Κίνα. Και εγώ για μπουμπουνιέρες τα θέλω. Και ελπίζω μην έχω θέμα με τελωνεία κλπ

 

για να μειωσεις τις πιθανοτητες να σε πιασει το τελωνειο, πες του να γραψει ενα πολυ μικρο ποσο στην αξια του δεματος. εμενα ειχε γραψει ενα ασχετο ειδος και το ειχε χρεωσει 20 δολλαρια, ενω στη πραγματικοτητα ηταν 100. μου τα εφερε κουριερ στο σπιτι και πληρωσα μονο 4 ευρω επειδη το δεμα ηταν εκτος ΕΕ

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

το σπιτακι του τζαμπο το κοκκινο εχει αποσυρθει και εχουν φερει ενα αλλο πρασινο

καπως μου καθεται στραβα αυτο, μου φαινεται πιο μικρο ισως και να με ξεγελαει στο ματι

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση:D

Θα μου πεις σε παρακαλώ και για τα μεγέθη? είναι μεγάλα? είμαι 12αρι και δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω large ή small:rolleyes:

 

εγώ αγόρασα μόνο πυζάμες. πήρα το large και ειμαι και εγώ 12αρι.. μου πήγαιναν μεγάλες.. νομίζω ότι το medium θα ήταν το νούμερο μου.. για μαγιώ δεν ξέρω.. δεν πήρα ποτέ και η αληθεια είναι πως έχει πολύ ωραια..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το gift δεν το δέχονται όλοι κορνηλία. Ένας από Αμερική δεν δέχτηκε να το κάνει σε μένα.

Ρε συ yorimichi μας προσβάλεις! Μπρίκια κολλάμε εδώ μέσα???:)

 

μα δεν εγραψε "gift" επανω. απλα αλλα ειχε μεσα το πακετο κι αλλα εγραψε απ' εξω.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

μα δεν εγραψε "gift" επανω. απλα αλλα ειχε μεσα το πακετο κι αλλα εγραψε απ' εξω.

 

Sorry, sorry παρανόησα! Ούτε και αυτό δέχτηκε να γράψει, μικρότερη αξία δηλαδή. Κακιασμένος!

Τελικά γλίτωσα το τελωνείο.

Βρε κορίτσια για ποιο σάιτ με πιτζάμες και μαγιώ μιλάτε?victoriasecrets?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Sorry, sorry παρανόησα! Ούτε και αυτό δέχτηκε να γράψει, μικρότερη αξία δηλαδή. Κακιασμένος!

Τελικά γλίτωσα το τελωνείο.

Βρε κορίτσια για ποιο σάιτ με πιτζάμες και μαγιώ μιλάτε?victoriasecrets?

 

ναι, νομιζω για αυτο μιλανε....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...