Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως το έφτασα μέχρι την πληρωμή από Paypal και δεν μου έβγαλε τίποτα επιπλέον.

Διάβασα στο site ότι σου στέλνουν τα μεταφορικά μέσω e-mail και αν θέλεις τότε αποδέχεσαι την παραγγελία.

Αν όμως τους έχεις ήδη πληρώσει τί γίνεται;

Σου στέλνουν επιπλέον link για να τους βάλεις τα μεταφορικά;;;

Μπερδεύτηκα.

Μάλλον θα το παραγγείλω και θα δω τι γίνεται.

 

Πριν ολοκληρώσω την παραγγελία, έστειλα μαιλ και τους ρώτησα πόσο τα μεταφορικά για αυτά που ήθελα (παρέθεσα τη λίστα των πραγμάτων) και τους είπα ότι θα πληρώσω με paypal. Κάντο έτσι

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Thanks maraki!!! Καλά είμαστε!!! Μεγαλώνουμε και θεριεύουμε....το μπεμπάκι σου;;

 

Αυτός κι αν θεριεύει! Όλο τρώει! :)

 

Λάτρεψα το εικονιδιάκι σου boobyfed! χεχε που το βρίσκω;;;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Αυτός κι αν θεριεύει! Όλο τρώει! :)

 

Λάτρεψα το εικονιδιάκι σου boobyfed! χεχε που το βρίσκω;;;

 

Και εμείς τα ίδια...Απελπισία...όλη μέρα κολλημένη πάνω μου:P

χεχε Έψαχνα μισή μέρα για να βρω κάτι που να μου αρέσει...Κάνε δεξί κλικ πάνω στο δικό μου και θα σε βγάλει στη σελίδα. Αν θυμάμαι καλά θέλει και εγγαφή στη σελίδα τους αλλά δεν είμαι σίγουρη:roll:

Link to comment
Share on other sites

να μας πεις για να το βαλω στη λιστα!

Είναι όλα πολύ καλά! Και πολύ όμορφα. Τα μεταφορικά είναι λίγο τσιμπιμένα 25δολλάρια. Τα μακώ είναι πολύ καλά. Ξετρελάθηκα κοινώς.

Βάλτο στη λίστα :D

 

Εγώ παράγγειλα ψηφιακό άλμπουμ από το myikona.gr. Σε 5 μέρες θα μου έρθει σε φωτογραφείο της γειτονιάς μου. Πλήρωσα για μικρό άλμπουμ, νομίζω 15*22, με 36 σελίδες και μαλακό εξώφυλλο 12ευρώ. Θα σας γράψω εντυπώσεις και γι'αυτό.

 

Κάποια με ρώτησε τί είναι το tutu. Δεν γνωρίζω :(.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμείς τα ίδια...Απελπισία...όλη μέρα κολλημένη πάνω μου:P

χεχε Έψαχνα μισή μέρα για να βρω κάτι που να μου αρέσει...Κάνε δεξί κλικ πάνω στο δικό μου και θα σε βγάλει στη σελίδα. Αν θυμάμαι καλά θέλει και εγγαφή στη σελίδα τους αλλά δεν είμαι σίγουρη:roll:

 

τέλεια ευχαριστώ!

εγώ έχω επιστρέψει δουλειά, οπότε όσο λείπω, τσακίζει μια φρουτόκρεμα, λαχανόσουπα με κοτοπουλάκι και ζυμαρικά και μια κρέμα ρυζάλευρο...και μόλις μπω, ορμάει :-D:grin::-D

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Και εμείς τα ίδια...Απελπισία...όλη μέρα κολλημένη πάνω μου:P

χεχε Έψαχνα μισή μέρα για να βρω κάτι που να μου αρέσει...Κάνε δεξί κλικ πάνω στο δικό μου και θα σε βγάλει στη σελίδα. Αν θυμάμαι καλά θέλει και εγγαφή στη σελίδα τους αλλά δεν είμαι σίγουρη:roll:

 

λάθος, αριστερό κλικ κάνεις:)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ρωτήσατε καλέ με 3 άνδρες;;;;;:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

χαχαχαχαχαχα καλά μη νομίζεις ότι του φοράω του δικού μου! :wink: ήμουν εγώ του μπαλέτου και το ξέρω :-D:grin::-D

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

frosobal από το ebay αμερικής εκανες παραγγελια η από το uk?

 

Παράγγειλα από το σάιτ που γράφω στον τίτλο όχι από ebay.

 

Παράγγειλα κι αυτά τα παπουτσάκια

http://stores.shop.ebay.co.uk/tootsie-babyshoes__W0QQ_armrsZ1QQ_fsubZ324338919

Είναι τύπου robeez αλλά είναι πολύ φθηνά. Τα πήρα να δω το μέγεθος κι αν τα βολεύονται τα μωρά. Με το που τα παράγγειλα μετά από μισή ώρα μου έστειλε μήνυμα η εταιρία ότι τα έστειλαν :shock:.

Link to comment
Share on other sites

τέλεια ευχαριστώ!

εγώ έχω επιστρέψει δουλειά, οπότε όσο λείπω, τσακίζει μια φρουτόκρεμα, λαχανόσουπα με κοτοπουλάκι και ζυμαρικά και μια κρέμα ρυζάλευρο...και μόλις μπω, ορμάει :-D:grin::-D

 

χαχα αστέρι!! Εμείς δεν τρώμε τίποτα άλλο λόγω αλλεργιών:( Τα έχω γράψει και στο σχετικό θέμα... παρ'όλα αυτά είμαστε 9 κιλά...

Link to comment
Share on other sites

χαχα αστέρι!! Εμείς δεν τρώμε τίποτα άλλο λόγω αλλεργιών:( Τα έχω γράψει και στο σχετικό θέμα... παρ'όλα αυτά είμαστε 9 κιλά...

 

χαχαχαχαχα φαντάσου να τρώγατε! θα τις ξεπεράσουν τις αλλεργίες και όλα θα είναι καλά...και μεις με την αγελαδινή πρωτείνη τραβιόμαστε...

 

(σόρρυ κορίτσια, λάστιχο το κάναμε το θέμα των αγορών :))

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το Rimbalzo.co.uk το είδα τσεκαρισμένο στην λίστα αλλά από μεταφορικά μπορεί να με διαφωτίσει κανείς;Πλήρωσα με paypal ελπίζοντας ότι θα έβλεπα τα μεταφορικά και με χρέωσαν μόνο την αξία του προϊόντος.Λεεεεεες!!!;;;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ρωτήσατε καλέ με 3 άνδρες;;;;;:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

xaxaxaxaaxax συγνωμη απλα τα ειδα στο σαιτ που εβαλες χαχαχαχ

 

συγνωμη χαχαχαχ

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι? έχει πουθενά το mytoys αγγλικά? γιατι απο γερμανικά δεν...

 

δυστυχώς δεν έχει...

εγώ έχω το google toolbar εγκατεστημένο και με ρωτάει για να μεταφράσει τις σελίδες και έτσι βγάζω άκρη

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως το έφτασα μέχρι την πληρωμή από Paypal και δεν μου έβγαλε τίποτα επιπλέον.

Διάβασα στο site ότι σου στέλνουν τα μεταφορικά μέσω e-mail και αν θέλεις τότε αποδέχεσαι την παραγγελία.

Αν όμως τους έχεις ήδη πληρώσει τί γίνεται;

Σου στέλνουν επιπλέον link για να τους βάλεις τα μεταφορικά;;;

Μπερδεύτηκα.

Μάλλον θα το παραγγείλω και θα δω τι γίνεται.

 

ετσι εγινε και με το pramworld που παραγγειλα καροτσι.μου εστειλαν e-mail αφου ηδη ειχα δωσει τα στοιχεια της καρτας και μου εστειλαν μειλ ρωτωντας αν αποδεχομαι τα μεταφορικα.τους εδωσα το οκ και ολοκληρωθηκε η παραγγελια.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Την Τετάρτη (3/5/10) αγόρασα αυτό το λίκνο από το συγκεκριμένο site. http://www.babyartikel.de/produkt/wiegen/easy_baby_wiege_weiss_sleeping_bear_blau

 

Περιμένω να το λάβω μέχρι την ερχόμενη Παρασκευή. Ελπίζω να έρθει στην ώρα του και χωρίς προβλήματα.

 

Θα σας ενημερώσω όταν το παραλάβω.

 

Σήμερα μάλλον θα παραγγείλω καρότσι (cam combi family + area base + car kit Neonato), κουνια (Pali Renee) και στρώμα (1Pali bambou + 1Pali Latex) από το primimesi εις διπλούν! (Για μενα και την αδερφή μου που είναι και αυτή έγκυος!). Θα ενημερώσω όταν ολοκληρωθεί η παραγγελία και όταν παραλάβω γιατί νομίζω πως πολλοί είναι επιφυλακτικοί με αυτό το site. Ελπίζω να μην έχω κάποιο πρόβλημα γιατι το τελικό ποσό είναι μεγάλο και φοβάμαι ότι θα πάρω και την αδερφή μου στο λαιμό μου!

Eχθές παρέλαβα τελικά το λίκνο!

Δεν το έχω μοντάρει ακόμα μιας και βάφουμε το δωμάτιο του μπέμπη, όμως φαίνεται άψογο! Τα υφάσματα super, το πακετάρισμα πάρα πολύ καλό! Έμεινα πολύ ευχαριστημένη!

 

Τελικά την έκανα την παραγγελία από το primimesi και τώρα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μόλις και αν τα παραλάβω θα ενημερώσω για την κατάσταση την οποία τα παρέλαβα. Ελπίζω να μην αργήσουν γιατί με έχει φάει η αγωνία. Πάντως μόνο 2 κοπέλες απ'ότι κατάλαβα έχουν αγοράσει και δεν έμειναν καθόλου ευχαριστημένες!

Πάντως η διαφορά τιμής είναι πολύ μεγάλη.

o6oy.png
Link to comment
Share on other sites

Eχθές παρέλαβα τελικά το λίκνο!

Δεν το έχω μοντάρει ακόμα μιας και βάφουμε το δωμάτιο του μπέμπη, όμως φαίνεται άψογο! Τα υφάσματα super, το πακετάρισμα πάρα πολύ καλό! Έμεινα πολύ ευχαριστημένη!

 

Τελικά την έκανα την παραγγελία από το primimesi και τώρα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μόλις και αν τα παραλάβω θα ενημερώσω για την κατάσταση την οποία τα παρέλαβα. Ελπίζω να μην αργήσουν γιατί με έχει φάει η αγωνία. Πάντως μόνο 2 κοπέλες απ'ότι κατάλαβα έχουν αγοράσει και δεν έμειναν καθόλου ευχαριστημένες!

Πάντως η διαφορά τιμής είναι πολύ μεγάλη.

 

Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω και εύχομαι πραγματικά να έχουν αλλάξει τα πράγματα, αλλά πέρσι το καλοκαίρι σε τουλάχιστον 5 από μας (τόσα nicknames μπορώ να θυμηθώ τώρα), τα έπιπλα ήρθαν σπασμένα. Τα αντικατέστησαν σε μένα μετά από 3 μήνες και αφού απείλησα νομικά, και τα δεύτερα ήρθαν πάλι χτυπημένα τα οποία και επιδιορθώσαμε.

Ελπίζω από τον Αύγουστο να έχει βελτιωθεί η κατάσταση. Να είσαι σε επιφυλακή και στο πρώτο πρόβλημα που θα δεις, να επικοινωνήσεις με την τράπεζα για ακύρωση πληρωμής (η Κύπρου θα το έκανε εκ μέρους μου που είχα πληρώσει με προπληρωμένη visa).

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια παλι τις γνωσεις σας.Μου εστειλαν μαιλ απο το ebay οτι αγορασα αυτα τα παπουτσακια και οτι θα πρεπει να τα πληρωσω. Ερωτηματα:

α)Αν το μετανιωσα ειμαι υποχρεωμενη να τα πληρωσω?

β)Μου εστειλαν αλλο μαιλ το οποιο λεει οτι ταχα κερδισα καποια αλλα παπουτσακια που παρηγγειλα! Τι γινετε βρε κοριτσια ? ειμαι τοσο ασχετη????

γ)Επειδη Σοφακι αν εισαι μεσα μάλλον θα απαντησεις στις αποριες μου, δεν ερχεσαι απο το σπιτι μου να πιουμε καφε και να μου λυσεις τις αποριες μου::)))))

Σοφακι απο που εισαι???

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια παλι τις γνωσεις σας.Μου εστειλαν μαιλ απο το ebay οτι αγορασα αυτα τα παπουτσακια και οτι θα πρεπει να τα πληρωσω. Ερωτηματα:

α)Αν το μετανιωσα ειμαι υποχρεωμενη να τα πληρωσω?

β)Μου εστειλαν αλλο μαιλ το οποιο λεει οτι ταχα κερδισα καποια αλλα παπουτσακια που παρηγγειλα! Τι γινετε βρε κοριτσια ? ειμαι τοσο ασχετη????

γ)Επειδη Σοφακι αν εισαι μεσα μάλλον θα απαντησεις στις αποριες μου, δεν ερχεσαι απο το σπιτι μου να πιουμε καφε και να μου λυσεις τις αποριες μου::)))))

Σοφακι απο που εισαι???

 

α)δεν εχει μετανιωνω στο ε-bay:mrgreen:.απαξ και πατησες κουμπι buy it now δεν εχει γυρισμο.

 

β)πηρες μερος σε δημοπρασια και τα κερδισες?πως τα κερδισες?

 

γ):-P:-P:-Pεχω το μωροοοοοοοοο!κερατεα μενω,ερχεσαι?

 

 

υ.γ μπα εισαι θεσσαλονικη,πολυ μακρια........

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...