Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εαν εχεις ιντερνετ banking δεν ειναι μεγαλη η προμηθεια. Απο αυτο το σαιτ δεν εχω ψωνισει αλλα ριξε και μια ματια στο ασσος εχει κι εκει εγκυμοσυνης!

 

Λες να μην ειναι πολλα?

Να σου πω την αληθεια, σκεφτηκα κ το αλλο. αν ειναι μεγαλη η προμηθεια, δε τα δινω, κ μου ακυρωνουν κ την παραγγελια.... κ δεν εγινε τιποτα... :P

 

Το ασος ειναι λιγο πιο ακριβο κ καπως.... basic! σα καταλογου... Ψωνιζω εδω κ καιρο απο τα κανονικα του ρουχα κ ειναι μια χαρα, αλλα τα εγκυμοσυνης δε μου γεμισανε το ματι.

Ειδα κ καποια αλλα μαγαζια απο το google τυχαια αλλα τα πιο πολλα που βρηκα ειναι αμερικανικα κ εχουν πολλα μεταφορικα.;)

Link to comment
Share on other sites

Γύρνα 2-3 σελίδες πίσω, να βρείς κάποιο πόστ του ΚΑΛΑΜΑΡΑΚΙου. Στην υπογραφή της έχει 5-6 καταστήματα με ρούχα εγκυμοσύνης. Επίσης δες και τα 'ρούχα για στρουμπουλίτσες μανουλίτσες', μήπως κάτι σου ταιριάζει.

 

α ναι???

Θα ψαξω να το βρω!

Απλα το ποστ ειναι τεραστιο κ ειναι δυσκολο κ χρονοβορο να ψαχνεις τα προηγουμενα!!! :oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως κινείται με τον τρόπο που είπε η ΜΑΡΙΛΙΑ12, μπορεί να μπαίνει με 2ο νικνειμ και να αυξάνει την τιμή.

 

8-)8-)8-)8-):cool:

 

 

ναι θα μπορουσε να μπαινει εξαρχης και να εδινε το μαξιμουμ μπιντ με αλλο νικ. Ετσι θα ειναι σιγουρος οτι δεν θα πουληθει το αντικειμενο του κατω απο καποια τιμη.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχει ψωνισει καμια απο babybutt.com?

Μου αρεσαν τα ρουχα εγκυμοσυνης, εχει καλες τιμες, αλλα παω να κανω παραγγελια κ μου λεει οτι την πρωτη φορα που παραγγελνεις δε δεχεται καρτες! Σου στελνουν λογαριασμο τραπεζης κ βαζεις τα λεφτα...

Ποσο θα μου κρατησουν ομως γι'αυτο? Για 100 ευρω παραγγελια θα ειναι κανενα 20ρικο προμηθεια!

Το εχει κανει καποια????

Αν τους στειλω mail να κανουν μια εξαιρεση λετε να γινει τιποτα?

 

Κανενα αλλο μαγαζι με maternity clothing παιζει?? Γιατι ειμαι επαρχια κ δε βρισκω τιποτα της προκοπης στην αγορα....

 

Τα φωτα σας please! :cool:

Άψογη εξυπηρέτηση...!!! Είχα παραγγήλει ένα λίκνο το οποίο παρέλαβα σπασμένο... τους έστειλα μαιλ με φοτό και μου το αντικατέστησαν!!! Μάλιστα το σπασμένο μου είπαν να μην τους το στείλω πίσω γιατί το κόστος των μεταφορικών θα ήταν τεράστιο... Τελικά μου έμεινε η προίκα από το σπασμένο λικνο.

Με τη πληρωμή είχα ένα θέμα...τελικά τους έστειλα τα στοιχεία της πιστωτικής μου... αν και λίγο παρακινδυνευμένο... Τελικά όλα καλα!!! :-P:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α ναι???

Θα ψαξω να το βρω!

Απλα το ποστ ειναι τεραστιο κ ειναι δυσκολο κ χρονοβορο να ψαχνεις τα προηγουμενα!!! :oops::oops:

 

Σιγά το δύσκολο βρε. Κοιτάς τις επικεφαλίδες και μετά βλέπεις τι μαγαζιά έχει κρεμάσει από κάτω. Και λίγο ψάξιμο δεν βλάπτει :wink::wink::wink:

 

ναι θα μπορουσε να μπαινει εξαρχης και να εδινε το μαξιμουμ μπιντ με αλλο νικ. Ετσι θα ειναι σιγουρος οτι δεν θα πουληθει το αντικειμενο του κατω απο καποια τιμη.

Μου έχει τύχει σε γυαλιά ηλίου, να μπιντάρω και ΑΜΕΣΩΣ να βγαίνω άουτ. Ήταν αρχή για μένα ακόμα και με είχε πιάσει πείσμα και μπίνταρα σχεδόν συνέχεια. Γκράντε βλακεία. Ότι και αν έβαζα, ήμουν πάντα άουτ. Σε αντικείμενο με τρέχων μπιντ 5 δολλάρια. Πάντα άουτ. Πιθανώς είχε βάλει μια τρισαπίστευτη τιμή π.χ. 1000 δολλάρια, οπότε run Forest run εγώ !!!!!!!!!!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Εγω το δοκιμασα με το link που εβαλα εγω και λεω μηπως το βλεπουν ετσι και οι υπολοιποι στο φορουμ.Μαλλον ειμαι πολυυυύ ξανθια.Κι εστειλα και μηνυμα στους admin:oops:

χα χα....μη νομιζεις κατι τετοια κουφα ολες λιγο πολυ τα καναμε.....

κι εγω ειμαι και καστανη.....δε δικαιολογουμαι,καταλαβες.....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Άψογη εξυπηρέτηση...!!! Είχα παραγγήλει ένα λίκνο το οποίο παρέλαβα σπασμένο... τους έστειλα μαιλ με φοτό και μου το αντικατέστησαν!!! Μάλιστα το σπασμένο μου είπαν να μην τους το στείλω πίσω γιατί το κόστος των μεταφορικών θα ήταν τεράστιο... Τελικά μου έμεινε η προίκα από το σπασμένο λικνο.

Με τη πληρωμή είχα ένα θέμα...τελικά τους έστειλα τα στοιχεία της πιστωτικής μου... αν και λίγο παρακινδυνευμένο... Τελικά όλα καλα!!! :-P:-P

 

Χμ... δε ξερω... θα τους στειλω μειλ μηπως μπορεσω να πληρωσω με καρτα κ οτι γινει. Δε θελω να στειλω στοιχεια με μειλ, ειναι οντως πολυ επικινδυνο!

Εσυ το πηρες απο το σαιτ που ειναι στα γερμανικα η απο το αλλο στα αγγλικα? γιατι δε μιλαω γερμανικα :P! φανταζομαι τα ιδια ειναι.

Καλη εξυπηρετηση παντος στην περιπτωση σου!!! Θα ψωνισω! :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωραια λιγα γραψατε σημερα που ελειπα!

 

λοιπον το καλαμαρι εχει το πυζαμα της

και εγω την Κλαιρ μου!

της εστειλα εχτες για μια πυζαμα που ηθελα αλλα δεν την ειχε στο 2-3

την ειχα βρει αλλου αλλα πιο ακριβη

μου λεει σημερα....εκανε ενας λαθος και τη πηρε 2 φορες και περισσευει μια

θα κανω relist τη πυζαμα και ελπιζω να τη προλαβεις!

χαχχαχα η δικια μου!!!!!! τη βουτηξα!

http://stores.ebay.co.uk/Precious-Little-Things?_trksid=p4340.l2563

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

8. http://www.lillifoot.co.uk/ (μτφ 5 λίρες ανά ζεύγος, δωρεάν μτφ για Αγγλία)

πολύ καλό αυτό!!

αλλα εχει πολύ λίγα νούμερα.μάλλον τους στέλνεις μέιλ με αυτό που θέλεις

46378a2c39.png

#2 RIP 7/12/2008 - Καλή αντάμωση

Link to comment
Share on other sites

Σε πέτυχα κυρία μου ΓΑΤΟΥΛΑ !!!!! Τόσο καιρό λές για το ΝΕΧΤ και εγώ κλείνω επιμελώς τα ώτα μου. Λέω όχι, ότι θυμάσαι από τα νιάτα σου από την καταραμένη χώρα, να το ξεχάσεις, εδώ είναι Ελλάδα, ότι βρίσκεις και σ' αρέσει από εδώ, άντε στο τσακίρ κέφι, να βάλουμε και καμιά πέρσοναλ σόπερ.

 

Τι ήθελα σήμερα και άνοιξα την αγγλική σελίδα ............... και πήγα στα είδη σπιτιού ............... και είδα αυτό http://www.next.co.uk/g362680s4 και αυτά .... http://www.next.co.uk/homeware/rugs/7 .......... και θέλω τρελά ......... και κόλλησα και δεν ξεκολλάω ...............

 

Σιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιτττττττττττ

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό αυτό!!

αλλα εχει πολύ λίγα νούμερα.μάλλον τους στέλνεις μέιλ με αυτό που θέλεις

Αρκετά ΜΠΙΡΚΕΝΣΤΟΚ έχει στο PARES, δεν ξέρω από τιμές πως παίζουν.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα δει αυτή τη σελίδα. Συνεπώς, κανείς, ούτε και ο πωλητής βλέπει το μάξιμουμ μπιντ στο αντικείμενό του. Αν όμως κινείται με τον τρόπο που είπε η ΜΑΡΙΛΙΑ12, μπορεί να μπαίνει με 2ο νικνειμ και να αυξάνει την τιμή. Δεν είναι και το πιο συνηθισμένο αλλά παίζει σαν δυνατότητα.

 

 

8-)8-)8-)8-):cool:

 

Παιδια το max. bid ο πωλητης μπορει να το δει μονο οταν ληξει η δημοπρασια και μονο σε αυτον που κερδισε.

Τουλαχιστον ετσι γινοταν μεχρι περυσι γιατι απο τοτε δεν εχω ξανασχοληθει με πωλησεις και δεν ξερω αν αλλαξε κατι.

Στο Αμερκανικο ebay ειχε και πολλες αλλες δυνατοτητες που δεν εχει το Αγγλικο. Δηλ. πληρωνες ενα πολυ μικρο ποσο και εβλεπες ποσοι εχουν δει την αγγελια σου, ποσοι την εχουν στη save list κ.α.

Αυτα τα στατιστικα μπορουσες να τα κανεις ορατα για να παρακινησεις υποψηφιους αγοραστες.

Τελος να σας πω οτι υπαρχουν και "ρομποτακια" (σαν τους κουλους που μπαινουν εδω και γραφουν ακαταλαβιστικες μπουρδες) που χτυπαγαν αυτοματα σε διαφορες δημοπρασιες και βεβαια σου χαλαγαν την δημοπρασια ή αν ησουν τυχερος στην ανεβαζαν ψηλά. Εχει κανενα χρονο που μειωθηκαν παρα πολυ απο τα συστηματα ασφαλειας του ebay αλλα υπαρχουν ακομα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι καλα....δεν το ηξερα να μη το πω κιολας....:evil:

 

 

 

 

Δεν μπορω ρε συ....Δεν συνιθιζεταιιιιιι!!!

 

Ελεος πια με τον καθε εξυπνο ελληναρα.....

 

για αυτο παμε χαλια....

συζητουσα με το συζυγο κ μου λεει το εξης..το κρατος φταιει κυριως για τις τιμες που πουλανε τα ελληνικα μαγαζια..οταν ο επιχειρηματιας αγοραζει κατι κ πληρωνει 23% φορο και οταν ειναι να το πουλησει πρεπει να ξανα πληρωσει αλλα 23% φορο σιγουρα θα το βαλει παραπανω στη τιμη..κ θυμηθηκα οτι οταν ειχα το γραφειο μου (ως διαιτολογος) επαιρνα πχ επισκεψη 30 ευρω,μαζι με την αποδειξη 19%(τοτε) και ειχα κ παρακρατηση 40%...ατιμο κρατος...

 

Κοριτσια εχει ψωνισει καμια απο babybutt.com?

Μου αρεσαν τα ρουχα εγκυμοσυνης, εχει καλες τιμες, αλλα παω να κανω παραγγελια κ μου λεει οτι την πρωτη φορα που παραγγελνεις δε δεχεται καρτες! Σου στελνουν λογαριασμο τραπεζης κ βαζεις τα λεφτα...

Ποσο θα μου κρατησουν ομως γι'αυτο? Για 100 ευρω παραγγελια θα ειναι κανενα 20ρικο προμηθεια!

Το εχει κανει καποια????

Αν τους στειλω mail να κανουν μια εξαιρεση λετε να γινει τιποτα?

 

Κανενα αλλο μαγαζι με maternity clothing παιζει?? Γιατι ειμαι επαρχια κ δε βρισκω τιποτα της προκοπης στην αγορα....

 

Τα φωτα σας please! :cool:

Θα σου προτεινα να μη παιρνεις μονο εγκυμοσυνης...εγω στη δικη μου δε πηρα ΤΙΠΟΤΑ απο τετοιου ειδους ρουχα..ρηχτα μπλουζακια κ φαρδουλα ωραια φορεματακια κ μια χαρα!!

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι θα μπορουσε να μπαινει εξαρχης και να εδινε το μαξιμουμ μπιντ με αλλο νικ. Ετσι θα ειναι σιγουρος οτι δεν θα πουληθει το αντικειμενο του κατω απο καποια τιμη.

 

Αυτό μπορεί να το κάνει με reserve price....

 

What’s a reserve price?

A reserve price is the lowest price that the seller is willing to accept for the item. If the listing ends without any bids that meet the reserve price, the seller is not required to sell the item.

As a buyer, you are not shown the reserve price. When you bid on an auction-style listing with a reserve price, the label next to the current bid price tells you if the reserve has been met. Once the reserve has been met, the 'reserve not met' label will disappear. Learn more about reserve prices.

 

http://pages.ebay.co.uk/help/buy/questions/reserve-price.html

http://pages.ebay.co.uk/help/buy/reserve-price.html

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

FIFITSA, συνήθως reserve price ορίζουν σε ακριβά ή συλλεκτικά αντικείμενα. Δεν είναι σύνηθες νομίζω να το κάνουν σε απλά πράγματα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Τελος να σας πω οτι υπαρχουν και "ρομποτακια" (σαν τους κουλους που μπαινουν εδω και γραφουν ακαταλαβιστικες μπουρδες) που χτυπαγαν αυτοματα σε διαφορες δημοπρασιες και βεβαια σου χαλαγαν την δημοπρασια ή αν ησουν τυχερος στην ανεβαζαν ψηλά. Εχει κανενα χρονο που μειωθηκαν παρα πολυ απο τα συστηματα ασφαλειας του ebay αλλα υπαρχουν ακομα.

 

Πολύ πολύ σωστό!!! Γιατί ως γνωστόν στο internet υπα΄ρχουν τα ΠΑΝΤΑ... Όπως και στη ζωη... Απάτη, κλεψιά,μπινιά και όλα τα καλά... :|

 

Πού και πού όμως βρίσκεις και τη φιλία, τη βοήθεια και πράγματα που δεν περίμενες οτι θα βρεις... Από ένα ζευγάρι φτηνά παπουτσάκια ως και έναν ώμο για να στηριχτεις όταν η ζωή δείχνει πόσο π... είναι για άλλη μια φορά... Εγώ τα έχω συναντήσει όλα αυτά και χαίρομαι που μιλάμε κάθε φορά που έχω λίγο χρόνο!!!

 

Φιλάκια πολλά & τα κεφάλια μέσα πάλι....

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

FIFITSA, συνήθως reserve price ορίζουν σε ακριβά ή συλλεκτικά αντικείμενα. Δεν είναι σύνηθες νομίζω να το κάνουν σε απλά πράγματα.

 

Σωστό αλλά το δικαίωμα το έχει.... Εκτός αν τα fees είναι πολλά και γι' αυτό το αποφεύγουν.

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σωστό αλλά το δικαίωμα το έχει.... Εκτός αν τα fees είναι πολλά και γι' αυτό το αποφεύγουν.

Πέρα από τα fees, το κόλπο με τα δύο νικνειμς είναι κομπίνα ενώ το reserve price είναι νόμιμη διαδικασία.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Και ως γνωστόν επειδή ο homo sapiens τη μπινιά την έχει στο αίμα του, προτιμούν το double nick από το να σου πουν "κοίτα να δεις, εγώ θέλω τόσα" να μη χάνει κανείς τον χρόνο του με μ...ς

Ετσι είναι...

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι το είχα σκεφθεί και εγώ........

 

Ευτυχώς, δεν είναι μεγάλο το ποσοστό τέτοιων sly fox πωλητών, αλλά η αλήθεια είναι ότι αν πέσεις επάνω τους, σου χαλάει η διάθεση και αισθάνεσαι και λίγο βλάξ..................

 

Their loss ...........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλή παραλαβή και .......... που το βρήκες βρε θηρίο!!!!!!!!!!!!!!!! Μ' αρέσει πολύ, η διάσταση είναι για μωρό ή για μεγαλύτερο παιδάκι ? Για πές να κοιτάμε και εμείς ............

 

Εχει διασταση 30Χ40 οποτε ειναι για μωρο και εγω για το καροτσι του καινουργιου μωρου το θελω !!!!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...