Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Τι εγινε καρντασια, ελειπα και δεν παρακολουθησα τα τεκμαινομενα! Προς τι το μισος και ο αλληλοσπαραγμος αδερφες μου;;;; Ας μην ξεφευγουμε απο τον στοχο μας και μετραμε η μια τα λογια της αλλης.... Μηπως εχουμε και να χωρισουμε τιποτα; :)

Παρεπιπτοντος αλλο bebarakos κι αλλο bebutsikos εχει μια διαφορα στο μεγεθος καταλαβαινετε....

chatzico αυτο με τα φανελακια συμβαινει συνεχεια. Το ebay δεν αφηνει να πουληθουν μεταχειρισμενα εσωρουχα κι ετσι οι πωλητες τα παρουσιαζουν ειτε ως καινουργια χωρις καρτελακια ειτε ως καινουργια με ελαττωματα. Στην περιγραφη κατω μετα σου λεει οτι ειναι μεταχειρισμενα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παρεπιπτοντος αλλο bebarakos κι αλλο bebutsikos εχει μια διαφορα στο μεγεθος καταλαβαινετε....

chatzico αυτο με τα φανελακια συμβαινει συνεχεια. Το ebay δεν αφηνει να πουληθουν μεταχειρισμενα εσωρουχα κι ετσι οι πωλητες τα παρουσιαζουν ειτε ως καινουργια χωρις καρτελακια ειτε ως καινουργια με ελαττωματα. Στην περιγραφη κατω μετα σου λεει οτι ειναι μεταχειρισμενα...

:wink::wink::wink: για το μέγεθος λέω ..........

 

Δεν το ήξερα αυτό για τα εσώρουχα, απολύτως λογικό μου φαίνεται βέβαια. Άρα έξτρα προσοχή στο μέλλον στα εσώρουχα. Ευχαριστώ πολύ !!

 

Κορίτσια, την προηγούμενη εβδομάδα στα γενέθλια της μικρής, της έκανε δώρο μια συμμαθήτριά της από τον παιδικό, κάτι κοκκαλάκια μούρλια.

 

Έίναι χειροποίητα, πολύ ευφάνταστα και κυρίως ........ σταθερά στο κεφαλάκι της αστροπελεκίτσας μου.

 

Τα φτιάχνει μια κοπέλα, που έχει σελίδα στο φατσοβιβλίο, δηλαδή εδώ

http://www.facebook.com/pages/Angelic-Beauty-headbands-and-clippies-for-angels/155234257876505. Πως σας φαίνονται ? Η δική μου πάντως, τα έχει και σαν μπιζού ..........:-P:-P

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο εμενα!!

για πειτε μου τη γνωμη σας, θελω ενα προιον σε δημοπρασια απο το ε μπει, το οποιο δεν αποστελλεται εκτος υκ...εστειλα μειλ στον πωλητη το πρωι κ δεν εχει απαντησει ακομη ( 100% φιντμπακ)...σε 5 ωρες ληγει...λεω να το τολμησω, αν τα καταφερω....λογω των ρυθμισεων....εσεις τι λετε??ειναι κατι που το θελω πολυ....βεβαια αν δεν απαντησει , δεν θα ξερω ουτε τα εξοδα ταχυδρομειοου αλλα λεω να ρισκαρω....εσεις ???

 

οσο για βαλιτσες, πριν απο χρονια (2003), αγορασα μια delsey 200 ευρω...τα χρηματα τοτε ξεχειλιζαν..ολοι με κοροιδευαν....εχω κανει απειρα ταξιδια, αεροπορικα, τουλαχιστον 1 φορα το διμηνο.....δεν εχει παθει τιποτα....των αλλων κανουν τουμπες απο το βαρος, η δικη μου σκυλι....αν μη τι αλλο εχει κανει αποσβεση...νομιζω ειναι απο τις αγορες που αξιζει να τα σκασεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπεμπουτσικο γνωμη μου και μονο, τσουκ!

 

 

γατουλα με στενοχωρειςςςςς:-(:sad::-( ηλπιζα οτι εσεις τα σαινια θα μου λεγατε να το τολμησω....

μην αρχισει κανενα κυμα σαν το χτεσινο:-P δεν εχω τετοιο σκοπο απαντωντας στη γατουλα, δεν θελω ιντερνο-καβγαδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μου ψωνίσει το Web sites και είναι πολύ καλό

Βρε φίλε, και έλεγα ότι δουλεύεις πενθήμερο !!!!!!!! Ίντα πες μωρέ ?

Άντε να δω τι θα σου μεταφράσει τώρα...

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

γατουλα με στενοχωρειςςςςς:-(:sad::-( ηλπιζα οτι εσεις τα σαινια θα μου λεγατε να το τολμησω....

μην αρχισει κανενα κυμα σαν το χτεσινο:-P δεν εχω τετοιο σκοπο απαντωντας στη γατουλα, δεν θελω ιντερνο-καβγαδες!!!

Βρε μπεμπούτσικο, γιατί να αρχισει κύμα ? Είσαι συνειδητοποιημένη στο τι θές, λές μ' αρέσει, δεν στέλνει, σκέφτομαι να χτυπήσω ούτως ή άλλως. Δηλαδή, γιατί να γίνει ιστορία ? Το ξέρεις το ρίσκο εξ αρχής και σκέφτεσαι να το αναλάβεις, αν κατάλαβα καλά. Αν γίνει στραβή εν τέλει, δεν σε βλέπω να διαλύεις και το σύμπαν για την 'αδικία' που σου έγινε...

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζα οτι ειναι πρωινοι τυποι αυτοι!

 

μπεμπουτσικο...αμα δε ξερω εγω δε κανω βημα χαχχαχα

τωρα εστειλα μαιλ σε ενα τζιμποροαμερικανο (σιτ) που δεν εχει ντελιβερυ ενω στελνει

ποσο ενα σετ, ποσο τα 2?

και του ληγουν 5 το πρωι μη τον χαιρετισω

 

αμα δε παρω απαντηση δε κανω τιποτις αν και εχει σετακια που εχει τιμη και πιστευω οτι ειναι λογικος

αλλα δε καιγομαι ρε συ αμα δε ξερω

εχω χτυπησει μερικα με λυσσα και τα εχω δει μια βδομαδα μετα φθηνοτερα!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κ απο εμενα!!

για πειτε μου τη γνωμη σας, θελω ενα προιον σε δημοπρασια απο το ε μπει, το οποιο δεν αποστελλεται εκτος υκ...εστειλα μειλ στον πωλητη το πρωι κ δεν εχει απαντησει ακομη ( 100% φιντμπακ)...σε 5 ωρες ληγει...λεω να το τολμησω, αν τα καταφερω....λογω των ρυθμισεων....εσεις τι λετε??ειναι κατι που το θελω πολυ....βεβαια αν δεν απαντησει , δεν θα ξερω ουτε τα εξοδα ταχυδρομειοου αλλα λεω να ρισκαρω....εσεις ???

 

κοιτα.. εγω το επιχειρησα με τα kickers μποτακια γιατι δεν υπηρχαν καθολου σε δημοπρασια και γλιτωνα 10 λιρεσ οποτε λεω βουρ κι ο Θεος βοηθος. Ημουν τυχερη και δεν μ'εγδαρε στα postage αλλα θα μπορουσε...

επειτα παιζει αν ειναι ιδιωτης και δεν σου απανταει να μην γουσταρει καν να ασχοληθει, ποσο μαλλον να σου πουλησει!

σκεψου αναλογα και πραξε...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι εντελώς χαζό??/:oops::oops:

υπάρχει κάποια επιλογή στο e-bayπου σε βγαζει κατευθείαν στις δημοπρασίες κ σε αυτά που στ'ελνονται Ελλάδα?:rolleyes::rolleyes:

 

διπλα απο τη μπαρα που γραφεις τι ψαχνεις, υπαρχει μια επιλογη "advanced search". εκει εχει αυτη την επιλογη

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kατα λαθος πλειοδοτησα σε μια δημοπρασια για μια τσαντουλα με 20 ευρω. Τα 4 ευρω ηταν postage αλλα εστελνε Αγγλια μονο. Δεν το προσεξα αλλα με αφησε να πλειοδοτησω και δεν το καταλαβα. Τωρα ζηταει 15 ευρω για να στειλει Ελλαδα. Μπορω να αρνηθω ή θα γινω ρεζιλι και θα παρω αρνητικο feedback?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο εμενα!!

για πειτε μου τη γνωμη σας, θελω ενα προιον σε δημοπρασια απο το ε μπει, το οποιο δεν αποστελλεται εκτος υκ...εστειλα μειλ στον πωλητη το πρωι κ δεν εχει απαντησει ακομη ( 100% φιντμπακ)...σε 5 ωρες ληγει...λεω να το τολμησω, αν τα καταφερω....λογω των ρυθμισεων....εσεις τι λετε??...

 

Kατα λαθος πλειοδοτησα σε μια δημοπρασια για μια τσαντουλα με 20 ευρω. Τα 4 ευρω ηταν postage αλλα εστελνε Αγγλια μονο. Δεν το προσεξα αλλα με αφησε να πλειοδοτησω και δεν το καταλαβα. Τωρα ζηταει 15 ευρω για να στειλει Ελλαδα. Μπορω να αρνηθω ή θα γινω ρεζιλι και θα παρω αρνητικο feedback?

 

Την απαντηση στην εδωσε η Κελ.

Με τιποτα!

Κελ πρεπει να το αγορασεις. :(

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να κλαφτεις και να πεις οτι εισαι καινουρια και να του προτεινεις να του πληρωσεις τα fees και να κανει relist του αντικειμενου. Οι πιο πολλοι το δεχονται.

Link to comment
Share on other sites

αν οχι πες του οτι η διαφορα αγγλιας ελλαδας ειναι συνηθως 1,5 -2 λιρες και οχι 11 και κανε το γνωστο ελληνικο παζαρι να δουμε τι θα σου πει. Αν επιμενει τοτε θα πληρωσεις και δεν θα την ξαναπατησεις.

Ξαναλεω χτυπαω χωρις να ξερω τιμη, σημαινει ρισκο και πρεπει να ειμαστε ετοιμοι για τα χειροτερα.

Link to comment
Share on other sites

αν δλδ εγω κερδισω και αρνηθω να πληρωσω δεν θα με καταγγειλει στο εβαυ?

 

στην δικη μου περιπτωση εμφανιστηκε απο το πουθενα καποιος/καποια ( χωρις ουτε ενα αστερι) και χτυπουσε ανεβαζοντας αρκετα την τιμη.

Φυσικα ειχα βαλει οριο.Οταν σταματησα και εληξε μου προτεινε να τα αγορασω στην τιμη που ειχα δωσει εγω.

Αυτο 2 φορες.

δεν θα σε υποψιαζε?

 

edit: η δικια μου εκτιμηση ειναι οτι και ο πωλητης θελει να πουλησει πανω απο καποια τιμη γι αυτο και το κανουν μπινταροντας και ανεβαζοντας την τιμη προσπαθωντας να σε παρασυρουν

 

 

Γιάυτο ρωτησα την Φιφιτσα αλλα δεν μου απαντησε.

Αν το πηρε 9.99 τοτε δεν υπηρχε τετοια περιπτωση μιας και δεν αυξηθηκε στην ουσια η τιμη.

Στη συγκεκριμενη δημοπρασια αυτος που δεν πληρωσε εχει 600+ αστερια και 100% feedback οποτε το κοβω μαλλον χλωμο να ειναι πλεκτανη. Ποτε δεν ξερεις ομως. Αν ο πωλητης της ζητησε πανω απο 9.99 den eprepe na δεχτει και θα επρεπε να διαμαρτυρηθει.

Link to comment
Share on other sites

Tι ειναι τα fees? Πρεπει δηλ να πληρωσω τα 20 ευρω και να ξαναβαλει το αντικειμενο στη δημοπρασια? Τοτε καλυτερα να πληρωσω τα 15 εξτρα για μεταφορικα. Τα μεταφορικα ειναι κατι το ανεξελεγκτο ? δηλαδη αν ηθελε θα μπορουσε να ζητησει και 50 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα μεταφορικά είναι ανεξέλεγκτα.

Και γι 'αυτό ΠΑΝΤΑ πρέπει να τα ξέρουμε εκ των προτέρων.

Από κει και πέρα είναι απόφασή μας να αγοράσουμε ή όχι από τον πωλητή.

Τα fees που σου είπαν πριν, αν δεν κάνω λάθος, είναι η προμήθεια που θα πληρώσει ο πωλητής στο ebay για το προιόν που πουλήθηκε.

Αν του το πληρώσεις εσυ, το ξαναβγάζει προς πώληση και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Σε συμφέρει να το δεχτεί αυτό, για στείλε του μέηλ να δούμε τι θα απαντήσει

Link to comment
Share on other sites

Tι ειναι τα fees? Πρεπει δηλ να πληρωσω τα 20 ευρω και να ξαναβαλει το αντικειμενο στη δημοπρασια? Τοτε καλυτερα να πληρωσω τα 15 εξτρα για μεταφορικα. Τα μεταφορικα ειναι κατι το ανεξελεγκτο ? δηλαδη αν ηθελε θα μπορουσε να ζητησει και 50 ευρω?

 

Οσα θελει μπορει να ζητησει και μια φορα που παραπονεθηκα στο ebay η απαντηση ηταν οτι το ebay εχει λογο μονο σε οτι αναγραφεται στην αγγελια!!!

Δηλ. στις μεταξυ μας συνεννοησεις δεν μπορει να παρεμβει! Σαν να μου ελεγαν "ας προσεχες!" :?

Οι φοροι που πληρωνει ο πωλητης στο ebay ειναι πολυ μικροτεροι απο τα ποσα που θα σε χρεωσει οποτε ισως να σε συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

συνηθιζεται κυριως απο επαγγελματιες του ebay να αγοραζουν τα αντικειμενα οι ιδιοι οταν υποψιαζονται οτι δεν θα τα πουλησουν οσο θελουν. χτυπανε απο την αρχη δινοντας ψηλη τιμη κι αφηνουν τους πελατες να προσπαθουν να την ξεπερασουν.

http://cgi.benl.ebay.be/PANINI-EMPTY-ALBUM-ALL-180-STICKER-MISS-PETTICOAT-/330558117588#ht_500wt_949

http://cgi.benl.ebay.be/PANINI-EMPTY-ALBUM-ALL-180-STICKER-MISS-PETTICOAT-/330558117588#ht_500wt_949

αυτος ο τυπος συστηματικα ανεβαζει τις τιμες του μονος του, ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ

Αλλοτε περιμενουν τα τελευταια λεπτα πετοντας το δολωμα (τιμη 14.99) και παραμονευουν σαν τα κορακια ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290575587197&ssPageName=ADME:B:EOIBUAA:GB:1123

Στην εκπνοη βλεπεις μια προσφορα ε! λες ποσο να ειναι! δινεις 17.60 λιρες και βλεπεις οτι αυτος εχει δωσει παπαδες...

ΚΑΙ Σ' ΑΦΗΝΕΙ ΣΤΑ ΚΡΥΑ ΤΟΥ ΛΟΥΤΡΟΥ κλαψ!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...