Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Καλησπέρα. Ποια έχει παραγγείλει από το http://www.nursingbra-shop.co.uk???

Με τα νούμερα τι γίνεται? Είναι οκ ή έχουν στενή φόρμα?? Επίσης λέει ό,τι είναι δωρεάν η αποστολή παντού, ισχύει?

 

Τα σουτιέν αυτά είναι μάρκες που έχουμε κι εδώ!! Εγώ είχα πάρει από Λητω ένα το οποίο εδώ το βρήκα στην μισή τιμή!!!Αξιζει νομίζω!!

 

Τα νούμερα τα εξηγεί και στο σαιτ. Εμένα μου χε δώσει η πωλήτρια στο Λητω το σωστό νούμερο και μετά απλά κράτησα το νούμερο εκεινο σαν οδηγο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kορίτσια καλημέρα!

να σας ρωτήσω, πως μπορώ να κάνω παραγγελία από το αγγλικό ebay???

Πρέπει να κάνω πρώτα sing up?

Και πόσο είναι τα έξοδα αποστολής για Ελλάδα?

Είναι φερέγγυο site?

Αν κάποια κοπέλα έχει κάνει παραγγελίες ας μου εξηγήσει σας παρακαλώ..

Προς το παρόν μόνο από Fragrancedirect, FragranceX και feelunique έχω κάνει παραγγελίες και είμαι υπερ ευχαριστημένη.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε κοριτσια...σορυ επρεπε να απαντησω!

Λοιπον το θεμα με το www.chemistdirect.co.uk & www.fragrancedirect. ειχε δημιουργηθει τοτε τα χριστουγεννα με τα χιονια στην Ευρωπη και ειχες σοβαρες καθυστερησεις σε παραδοσεις συν οτι δεν απαντουσαν στα μειλ που στελναμε! Απαράδεκτο σερβις κατα την γνωμη μου!

Βεβαια απο τοτε δεν θυμαμαι αν καποια αλλη εκανε παραγγελια για να βγαλω το σχολιο!

Και επειδη μονο για το fragrance ακουσα μονο για εκεινο εβγαλα το σχολιο!

Eυχαριστώ kalamaraki:)Οποτε θα το ρισκάρω και θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

sofaki1978 κ εγω μια απο τα ιδια,εχω γεμίσει το καλάθι μου κ περιμενω.Μακάρι να μας απαντήσει σύντομα κάποια κοπέλα γιατι μου φαίνεται θα το τολμήσω κ εγω κ οτι γίνει.:)

 

ειχα παραγγείλει πριν κανένα 1μιση μήνα,

αρκετά πράγματα, 85 λίρες σύνολο

κάνανε 14 μέρες να έρθουν, ποτέ δεν είχα πάρει απάντηση για το πότε θα παραδίδονταν τα πράγματα αλλά μετά απο 1 εβδομάδα ήρθε το order shipment

εκτός αυτού με ενημέρωσαν με αυτόματο mail για την μη διαθέσιμότητα ενός εκ των ειδών που είχα παραγγείλει.

θα παραγγείλω και σήμερα αρκετά πράγματα τόσο για την κόρη μου όσο και τον σκύλο μας :D

 

Λεωνίδας!

 

υ.γ χρονια σας πολλά κυρίες μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω εχω φτιαξει και εχ παραλαβει 3 ψηφιακα αλμπουμς απο εδω <ειχα μονο ελληνικους χαρακτηρες στα γραμματα> και εμεινα πολυ ευχαριστημενη και απο τις τιμες τον χρονο παραδοσης και την εκτυπωση!!και το προγραμμα μου φανηκε πολυ ευκολο τσον χειρισμο με πολλες επιλογες!!

http://fotoinsight.net/

 

 

Στέλνουν Ελλάδα?

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλημέρα!

να σας ρωτήσω, πως μπορώ να κάνω παραγγελία από το αγγλικό ebay???

Πρέπει να κάνω πρώτα sing up?

Και πόσο είναι τα έξοδα αποστολής για Ελλάδα?

Είναι φερέγγυο site?

Αν κάποια κοπέλα έχει κάνει παραγγελίες ας μου εξηγήσει σας παρακαλώ..

Προς το παρόν μόνο από Fragrancedirect, FragranceX και feelunique έχω κάνει παραγγελίες και είμαι υπερ ευχαριστημένη.

 

Αν πας στις σελίδες 3 και 21 αυτού του θέματος, θα βρεις πολλές πληροφορίες για το ebay. Αν ψάξεις και λίγο περισσότερο το θέμα σίγουρα θα βρεις και άλλα στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα και χρόνια μας πολλά!!

Παρέλαβα και εγώ πριν από λίγες μέρες ένα λαδάκι από feelunique. Πολύ καλά συσκευασμένο, σε 6 εργάσιμες.

Το καλό με αυτό το σάιτ είναι ότι δεν χρειάζεται να παραγγείλεις ποσότητες αφού δεν έχει μεταφορικά:wink:

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλημέρα!

να σας ρωτήσω, πως μπορώ να κάνω παραγγελία από το αγγλικό ebay???

Πρέπει να κάνω πρώτα sing up?

Και πόσο είναι τα έξοδα αποστολής για Ελλάδα?

Είναι φερέγγυο site?

Αν κάποια κοπέλα έχει κάνει παραγγελίες ας μου εξηγήσει σας παρακαλώ..

Προς το παρόν μόνο από Fragrancedirect, FragranceX και feelunique έχω κάνει παραγγελίες και είμαι υπερ ευχαριστημένη.

 

Τσέκαρε την σελ 40 του θέματος και όσον αφορά την αξιοπιστία εξαρτάται από τον πωλητή (να έχει τουλάχιστον 96% positive feedback)

Έχω ψωνίσει κάποια πράγματα και ως τώρα είμαι ευχαριστημένη και εγώ έμαθα από την σελ 40!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμη ειχε αναφερθει οτι δεν δεχτηκαν ουτε καρτα απο ελλαδα....ομως αλλες κοπελες ειπαν οτι ψωνισαν με ελληνικη καρτα αλλα ειχαν βαλει διευθυνση αγγλιας χωρις προβλημα:confused:

 

 

κι εμενα με ενδιαφέρει για τα mothercare .

ξερει καμια κοπελα σιγουρα τι ισχύει?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλημέρα, είχα κάνει παραγγελεία απο την http://www.amazon.co.uk στις 02/03/2010. Μου είπαν αναμενόμη παραλαβή 17/03/2010. Σήμερα 08/03/2010(χρόνια πολλά σε όλες τις γυναίκες) έλαβα το δέμα μου !!!!!! πιο νωρίς από ότι μου είπαν βάλτε το στην λίστα λοιπον.

 

Α, ναι, δεν το έχουμε το αμαζον στη λίστα? Έχουμε πάρει & εμείς βιβλία & cd απο εκεί & όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γνωριζει καμια αυτο το σαιτ http://www.leguidesante.co.uk/16/brand/mustela/ ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο προιον της mustela τα προιντα της οποιας ειναι οτι καλυτερο για τα μωρα! Το συγκεκριμενο προιον στην ελλαδα το αγοραζω 14,5ευρω. Δεν εχω ψωνισει ποτε από το εξωτερικο, μολις εχω και στα χερια μου πακετο της τραπεζας πειρεως για προπληρωμενη καρτα, τι να κανω? να προχωρησω στην αγορα απο το συγκεκριμενο σαιτ και με προπληρωμενη καρτα, βοηθηστεμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

που τα βγαζει τα μεταφορικα βρε sofaki? αυτα που θελω να παραγγειλω εγω στοιχιζουν 45 λιρες

 

 

εβαλα πραγματα στο καλαθι,πατησα το checkout,εκανα εγγραφη και μετα μου εβγαλε 3 επιλογες με ups,μια τιμη 38 λιρες,μια 39 λιρες και μια 60 λιρες και να επιλεξω ποια θελω(η επιλογη αφορουσε σε ποσες μερες θα τα λαβεις).

 

 

υ.γ αυξησα το ποσο στο καλαθι σε 75 λιρες και μου ανεβασε λιγο ακομα τα μεταφορικα.δεν σε συμφερει νομιζω.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

θα ακουσω τη συμβουλη σου, γιατι αποτι φενεται δεν συμφερει, κριμας γιατι ειχε τα καλλυντικα της mustela πραγματικα φθηνα. Μηπως γνωριζει καμια κοπελα απο που μπορω να τα βρω πιο οικονομικα. Σοφακι ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως, μήπως ξέρετε ποιά προπληρωμένη κάρτα είναι η καλύτερη???

 

Εγώ έχω της τράπεζας Κύπρου και είμαι πολύ ευχαριστημένη!!!Δεν χρειάζεται να έχεις λογαριασμό στην τράπεζα για να βγάλεις μία, το μόνο που σε χρεώνει είναι 5 ευρώ αν δε κάνω λάθος για την ενεργοποίηση και κάθε φορά που την φορτίζεις σου αφαιρεί 1 ευρώ ανεξαρτήτως ποσού φόρτισης!!Το καλό είναι ότι η συγκεκριμμένη τράπεζα δεν έχει ποτέ κόσμο και έτσι ξεμπερδεύεις γρήγορα...Αν πας στην τράπεζα να την φορτίσεις τότε τα χρήματα είναι διαθέσιμα την ίδια μέρα το βράδυ ενώ αν την φορτίσεις μέσω atm κάνουν 3 μέρες εργάσιμες να φανούν αλλά λόγω του ότι δεν έχει κόσμο σε συμφέρει να πηγαίνεις στην τράπεζα για να τα έχεις άμεσα διαθέσιμα!!Επίσης έχει online εξυπηρέτηση όπου κάνεις εγγραφή και παρακολουθείς τις κινήσεις στην κάρτα σου αναλυτικά...Έτσι δεν χρειάζεται να επιλέξεις να σου στέλνουν σπίτι ταχυδρομικώς ενημέρωση κάθε μήνα γιατί είχα διαβάσει ότι σε χρεώνουν έξτρα οπότε είναι περιττό αφού το βλέπεις δωρεάν στην online υπηρεσία τους...

Επίσης ήθελα να πω ότι κι εγώ παρήγγειλα από amazon.co.uk κι έμεινα πολύ ευχαριστημένη!!!Τα πράγματα ήρθαν νωρίτερα από ότι αρχικά έλεγαν και μάλιστα επειδή το ένα είχε χρόνο αποστολής αρχικά σε 2-3 βδομάδες ενώ τα άλλα ήταν άμεσα διαθέσιμα μου τα έστειλαν σε 2 δόσεις χωρίς έξτρα χρέωση...Και τελικά το 2ο προιόν μου ήρθε πολύ νωρίτερα...Στην ουσία ήρθε με 5 μέρες διαφορά από τα προηγούμενα...Επίσης έχουν άψογη εξυπηρέτηση αφού όσες φορές τους έστειλα e-mail για διευκρινήσεις μου απαντούσαν αμέσως!!!Για όσες έχετε κάδο sangenic για τις πάνες έχει τις ανταλλακτικές σακούλες 10 λίρες τα 3 πακέτα ενώ εδώ το ένα πακέτο το αγοράζεις 11-12 ευρώ!!!Μιλάμε για μεγάλη διαφορά!!!Εγώ πήρα τον κάδο μαζί με 6 πακέτα μέσα 34 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά ενώ εδώ ο ίδιος κάδος έχει 39 ευρώ με ένα πακέτο μέσα...Φανταστείτε πόσα λεφτά γλιτώνουμε...

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Astarti,

εχω ερωτηση για το amazon.co.uk και για τον καδο sangenic hygiene plus starter pack...Μολις προχωρησα σε παραγγελια και αφου εδωσα στοιχεια ειδα οτι στην τελικη τιμη περα απο τα εξοδα μεταφορας ειχε προσθεσει και VAT...Εγω γιατι νομιζα οτι ο VAT περιλαμβανεται στην τιμη που βλεπεις??Αφου η αποστολη γινεται εντος ΕΕ..Μηπως δεν καταλαβα καλα κατι??Στη δικια σου παραγγελια συνεβη κατι παρομοιο???Επισης οι ανταλλακτικες κασσετες λενε dispatch 1-2 μηνες ρε γαμωτο...Τελοσπαντων,υπολογισα την διαφορα και εαν αγοραζα τον καδο+ανταλλακτικα εδω ηθελα 115 ευρω ενω ακομη και με VAT απο το amazon 55!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Astarti,

εχω ερωτηση για το amazon.co.uk και για τον καδο sangenic hygiene plus starter pack...Μολις προχωρησα σε παραγγελια και αφου εδωσα στοιχεια ειδα οτι στην τελικη τιμη περα απο τα εξοδα μεταφορας ειχε προσθεσει και VAT...Εγω γιατι νομιζα οτι ο VAT περιλαμβανεται στην τιμη που βλεπεις??Αφου η αποστολη γινεται εντος ΕΕ..Μηπως δεν καταλαβα καλα κατι??Στη δικια σου παραγγελια συνεβη κατι παρομοιο???Επισης οι ανταλλακτικες κασσετες λενε dispatch 1-2 μηνες ρε γαμωτο...Τελοσπαντων,υπολογισα την διαφορα και εαν αγοραζα τον καδο+ανταλλακτικα εδω ηθελα 115 ευρω ενω ακομη και με VAT απο το amazon 55!!!!!!!!

 

εμενα μου ηρθε ετσι το αναλυτικο

 

 

Subtotal of Items: GBP 78.58

Postage & Packing: GBP 6.38

Total before VAT: GBP 84.96

VAT: GBP 16.16

Total: GBP 101.12

Promotional Gift Certificates: -GBP 0.00

Total for this order:GBP 101.12 Payment

Total: EUR 121,14**

 

τα ψωνια μου κοστιζανε χοντρικα 95 λιρες,εδω απλα το διαχωριζει αλλα στο τελος παλι 95 ευρω μου βγηκε.(subtotal+VAT=95 λιρες)

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Astarti,

εχω ερωτηση για το amazon.co.uk και για τον καδο sangenic hygiene plus starter pack...Μολις προχωρησα σε παραγγελια και αφου εδωσα στοιχεια ειδα οτι στην τελικη τιμη περα απο τα εξοδα μεταφορας ειχε προσθεσει και VAT...Εγω γιατι νομιζα οτι ο VAT περιλαμβανεται στην τιμη που βλεπεις??Αφου η αποστολη γινεται εντος ΕΕ..Μηπως δεν καταλαβα καλα κατι??Στη δικια σου παραγγελια συνεβη κατι παρομοιο???Επισης οι ανταλλακτικες κασσετες λενε dispatch 1-2 μηνες ρε γαμωτο...Τελοσπαντων,υπολογισα την διαφορα και εαν αγοραζα τον καδο+ανταλλακτικα εδω ηθελα 115 ευρω ενω ακομη και με VAT απο το amazon 55!!!!!!!!

 

Κι εμένα μου έβγαλε Vat όταν τα πήρα αλλά αν πας εκεί που λέει "Order Totals includes VAT.

See details" και κλικάρεις για να δεις τον φόρο θα δεις ότι σου δίνει την τιμή του κάδου 18,71 λίρες χωρίς τον φόρο οπότε με τον φόρο πάει στις 22 λίρες περίπου, απλά χρεώνει φόρο και στα μεταφορικά από ότι κατάλαβα...Γιατί σου βγαίνει 55 ευρω???Ο κάδος μαζί με 6 ανταλλακτικά που έχει μέσα συν τα μεταφορικά βγαίνει στα 34,38 ευρώ..Μήπως εννοείς να πάρεις και έξτρα ανταλλακτικά???Εγώ δεν πήρα γιατί λέω μέχρι να τελειώσουν τα 6 που έχει μέσα έχουμε καιρό!!Αλλά και με ένα τριπλό ανταλλακτικό το ποσό βγαίνει 45,12 ευρώ!!!Για τον χρόνο παράδοσης μην ανησυχείς, εγώ όταν τα παρήγγειλα μου έλεγε ότι σε 3-4 βδομάδες θα γίνει dispatch και έκανα την παραγγελία 22 Φλεβάρη και μου έδινε χρόνο παράδοσης 22 Μαρτίου - 8 Απριλίου και 4 Μαρτίου τα είχα!!!Έφυγαν 2 Μαρτίου από εκεί και 4 ήταν εδώ με κούριερ!!!!Και μάλιστα όπως έγραψα επειδή είχα παραγγείλει και άλλα τα άλλα έφυγαν 23 Φλεβάρη και 2 Μάρτη ήταν εδώ αλλά αυτά ήρθαν με ταχυδρομείο και το αμαζον δεν με χρέωσε 2 φορές μεταφορικά (βέβαια είχα επιλέξει να μου τα στείλουν όλα μαζί για να μην πληρώσω διπλά μεταφορικά παρόλα αυτά μου τα έστειλε ξεχωριστά με δική του χρέωση) αλλά μία και στην κάρτα δεν μου χρέωσε όλο το ποσό αλλά χρέωνε μόνο το ποσό των προιόντων που κάθε φορά μου έστελνε....Εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη!!!Ήταν άψογοι....

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω της τράπεζας Κύπρου και είμαι πολύ ευχαριστημένη!!!Δεν χρειάζεται να έχεις λογαριασμό στην τράπεζα για να βγάλεις μία, το μόνο που σε χρεώνει είναι 5 ευρώ αν δε κάνω λάθος για την ενεργοποίηση και κάθε φορά που την φορτίζεις σου αφαιρεί 1 ευρώ ανεξαρτήτως ποσού φόρτισης!!Το καλό είναι ότι η συγκεκριμμένη τράπεζα δεν έχει ποτέ κόσμο και έτσι ξεμπερδεύεις γρήγορα...Αν πας στην τράπεζα να την φορτίσεις τότε τα χρήματα είναι διαθέσιμα την ίδια μέρα το βράδυ ενώ αν την φορτίσεις μέσω atm κάνουν 3 μέρες εργάσιμες να φανούν αλλά λόγω του ότι δεν έχει κόσμο σε συμφέρει να πηγαίνεις στην τράπεζα για να τα έχεις άμεσα διαθέσιμα!!Επίσης έχει online εξυπηρέτηση όπου κάνεις εγγραφή και παρακολουθείς τις κινήσεις στην κάρτα σου αναλυτικά...Έτσι δεν χρειάζεται να επιλέξεις να σου στέλνουν σπίτι ταχυδρομικώς ενημέρωση κάθε μήνα γιατί είχα διαβάσει ότι σε χρεώνουν έξτρα οπότε είναι περιττό αφού το βλέπεις δωρεάν στην online υπηρεσία τους...

Επίσης ήθελα να πω ότι κι εγώ παρήγγειλα από amazon.co.uk κι έμεινα πολύ ευχαριστημένη!!!Τα πράγματα ήρθαν νωρίτερα από ότι αρχικά έλεγαν και μάλιστα επειδή το ένα είχε χρόνο αποστολής αρχικά σε 2-3 βδομάδες ενώ τα άλλα ήταν άμεσα διαθέσιμα μου τα έστειλαν σε 2 δόσεις χωρίς έξτρα χρέωση...Και τελικά το 2ο προιόν μου ήρθε πολύ νωρίτερα...Στην ουσία ήρθε με 5 μέρες διαφορά από τα προηγούμενα...Επίσης έχουν άψογη εξυπηρέτηση αφού όσες φορές τους έστειλα e-mail για διευκρινήσεις μου απαντούσαν αμέσως!!!Για όσες έχετε κάδο sangenic για τις πάνες έχει τις ανταλλακτικές σακούλες 10 λίρες τα 3 πακέτα ενώ εδώ το ένα πακέτο το αγοράζεις 11-12 ευρώ!!!Μιλάμε για μεγάλη διαφορά!!!Εγώ πήρα τον κάδο μαζί με 6 πακέτα μέσα 34 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά ενώ εδώ ο ίδιος κάδος έχει 39 ευρώ με ένα πακέτο μέσα...Φανταστείτε πόσα λεφτά γλιτώνουμε...

 

Θα μας δώσεις το link για τα ανταλλακτικά του κάδου sangenic;

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρέλαβα την παραγγελία μου απο sportsdirect.com.Ολα ηρθαν τέλεια,τα παπούτσια στα κουτιά τους,τα ρούχα ολα με το καρτελάκι τους επάνω.Έκαναν 7 εργάσιμες.Έρχονται οδικώς γιάυτο κ οι τοσες μέρες.Μπορεις να παρακολουθείς μεσω dhl που βρίσκεται το δέμα σου ανα πάσα στιγμή.Kalamaraki εαν θες προσθεσέ το στη λίστα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...