Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Ναι αυτό πήρα. Το παραλάβατε??

Σηκώθηκα για τάισμα και είπα να μπω :)

 

Εμείς το είχαμε πάρει γύρω στον Οκτώβρη. Έκανε ακριβώς 5 εργάσιμες και το δέμα - 19 κιλά - ήρθε στο σπίτι μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παρέλαβα για την μπέμπα αυτό ενόψει της βάφτισης μας http://global.ebay.com/Bonnie_Jean_Bold_Multi_Dot_Birthday_Dress_18_months/290399763754/item πως σας φαίνεται;

 

Τέλειο το φορεματάκι! Άντε και καλοφώτιστες!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς το είχαμε πάρει γύρω στον Οκτώβρη. Έκανε ακριβώς 5 εργάσιμες και το δέμα - 19 κιλά - ήρθε στο σπίτι μας!

 

Τέλεια! Και εμένα μου ήρθε e-mail ό,τι σήμερα έφυγαν τα πράγματα εκεί και θα κάνουν 4-6 εργάσιμες!!! Καλό το καθισματάκι? Σας εξυπηρέτησε?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nαι, αμέ! Είναι κάπως μεγάλο βέβαια, αλλά εμείς πχ με το Corsa το βολευτήκαμε μια χαρά!

 

Μεγάλο το θέλουμε και εμείς γιατί ο μικρός είναι μεγαλωπός.

Να σου ζήσει η μπεμπούλα σου, τώρα είδα ό,τι είναι μόλις 6 ημερών!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Από το dpam έχει παραγγείλει κανείς τελευταία; Είναι εντάξει; Μήπως ξέρετε τα μεταφορικά;

Δεν έχω παραγγείλει άλλα μου φέραν ρούχα από το εδώ κατάστημα και θα σε συμβούλευα να τσεκάρεις λίγο τα νούμερα από εδώ πρώτα γιατί εμείς είχαμε ένα θεματάκι.

Επίσης είχα την αίσθηση όταν τσεκαρα τις τιμές (πέρσι τον Απρίλιο) ότι δεν έχουν μεγάλη διαφορά με το Ελληνικό κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Σήμερα διάβαζα τις πρώτες σελίδες σ' αυτό το topic (του 2008 αν δεν κάνω λάθος) και είδα κάποια ερωτήματα που τελικά δεν είχαν απαντηθεί. Τελείως τυχαία χθες- μετά από πολλά mail και τηλεφωνα- βρήκα απαντήσεις και οφείλω να ενημερώσω.

Το θέμα μου έχει να κάνει με την εγγύηση των προϊόντων Peg Perego που αγοράζουμε μέσω internet.

Λοιπόν, ο επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα, μετά από τηλ. επικοινωνία μας, μου δήλωσε ξεκάθαρα ότι αν το προϊόν δεν έχει αγοραστεί από τα Λητώ που προμηθεύουν επίσημα ή άλλο Ελληνικό κατάστημα (όχι ιντερνετικο), για κάθε ζημιά ή service (π.χ. σπάει μια ρόδα στο καρότσι) δεν αναγνωρίζουν εγγύηση, δεν προμηθεύουν ανταλλακτικό και πρέπει να απευθυνθούμε στο εξωτερικό ή στον πωλητή μας, όπου κι αν είναι αυτός (μονοπώλιο δηλαδή).

Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι οι διαφορές στις τιμές είναι τόσο μεγάλες, που ίσως τελικά αξίζει να ρισκάρεις μια σπασμένη ρόδα. Όταν συγκεκριμένο καρότσι το βρίσκεις 200 ευρώ κάτω, δεν νομίζω ότι περνάει από το μυαλό σου ότι θα είσαι εσύ ο γκαντέμης που θα του διαλυθεί, ενώ άλλοι τα έχουν για χρόνια και είναι σαν καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω συμπερασματικά:

Η διαφορά τιμής ουσιαστικά καλύπτει την αναγνώριση εγγύησης, την υποστήριξη και το service (αν χρειαστεί). Σαν πολλά λεφτά δεν είναι ή μου φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες,

 

Εγώ παραγγέλνω τακτικότατα από το amazon.co.uk. Βέβαια τελευταία λόγω κρίσης, χτυπάνε στα μεταφορικά. Αν όμως ψάξεις τους dealer που προσφέρουν το προϊόν θα βρεις τον πιο οικονομικό. Οι έμποροι εδώ έχουν πάθει ζημιά λόγω της χρήσης του internet μιας και πάρα πολύ κόσμος παραγγέλνει μέσω internet. Για παράδειγμα, βρήκα φουστανάκι burberry σε επώνυμο μεγάλο κατάστημα με παιδικά 180 ευρώ και από το http://www.childrensalon.com το βρήκα 78 λίρες + 6 λίρες τα οδοιπορικά!!! Έλεος με την ακρίβεια εδώ πέρα πια!!! Έλεος. Παιχνίδια και ρούχα όσο ακόμα μπορώ να υπολογίζω τα μεγέθη, για την κόρη μου τα ψωνίζω απ'έξω.

 

Μαίρη

Η Δαναη μου ήρθε 16-2-2008

Αντίο μεμπάκι 28-7-2010

Ο Τάσος μου ήρθε 22-8-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mairoula F,

αν ρωτήσεις στην Ελλάδα "γιατί βρε παιδιά τόση διαφορά στην τιμή", η πρώτη απάντηση που θα σου δώσουν θα είναι ότι "τα προϊόντα που αγόρασες από ΑΛΛΟΥ είναι κατ' αρχην αμφιβόλου γνησιότητας", δηλ ΜΑΪΜΟΥΔΕΣ. Στη συνέχεια θα σου αραδιάσουν όλα τα "κουσούρια" που μπορεί να έχουν. Όπου ρώτησα, αυτές τις απαντήσεις πήρα.

Μας κοροϊδεύουν συστηματικά, ιδίως σε ότι έχει να κάνει με τα παιδιά μας, για τα οποία συνήθως ψάχνουμε τα καλύτερα με την εκ' βαθέων μόνιμη ενοχή μήπως κάτι δεν τους προσφέρουμε όπως θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Mairoula F,

αν ρωτήσεις στην Ελλάδα "γιατί βρε παιδιά τόση διαφορά στην τιμή", η πρώτη απάντηση που θα σου δώσουν θα είναι ότι "τα προϊόντα που αγόρασες από ΑΛΛΟΥ είναι κατ' αρχην αμφιβόλου γνησιότητας", δηλ ΜΑΪΜΟΥΔΕΣ. Στη συνέχεια θα σου αραδιάσουν όλα τα "κουσούρια" που μπορεί να έχουν. Όπου ρώτησα, αυτές τις απαντήσεις πήρα.

Μας κοροϊδεύουν συστηματικά, ιδίως σε ότι έχει να κάνει με τα παιδιά μας, για τα οποία συνήθως ψάχνουμε τα καλύτερα με την εκ' βαθέων μόνιμη ενοχή μήπως κάτι δεν τους προσφέρουμε όπως θα έπρεπε.

 

μα το προβλημα δεν ειναι μονο στα καροτσια-καθισματακια κτλ.δηλαδη το γαλα που στην αγγλια εχει 11 ευρω και εδω πληρωνω 28(ΠΑΝΤΑ για την ιδια μαρκα και το ιδιο κουτι)στην αγγλια πινουν αμφιβολου ποιοτητος γαλα ενω εδω μου το εχουν εμπλουτισει με μαγικα συστατικα??????η τις πανες pampers που εχουν 10 ευρω τα 68 τεμαχια????τι παραπανω εχουν οι ελληνικες pampers για να τις χρυσοπληρωνουμε??????

 

αντε γιατι τα εχω παρει παλι!!!!!:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

 

αυτο που θελω ειναι να μπαινουν εδω μεσα οι "επαγγελματιες " και να βγαζουν αφρους καθε φορα που γραφουμε τι εχουμε αγορασει απο εξω:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

μα το προβλημα δεν ειναι μονο στα καροτσια-καθισματακια κτλ.δηλαδη το γαλα που στην αγγλια εχει 11 ευρω και εδω πληρωνω 28(ΠΑΝΤΑ για την ιδια μαρκα και το ιδιο κουτι)στην αγγλια πινουν αμφιβολου ποιοτητος γαλα ενω εδω μου το εχουν εμπλουτισει με μαγικα συστατικα??????η τις πανες pampers που εχουν 10 ευρω τα 68 τεμαχια????τι παραπανω εχουν οι ελληνικες pampers για να τις χρυσοπληρωνουμε??????

 

αντε γιατι τα εχω παρει παλι!!!!!:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

 

αυτο που θελω ειναι να μπαινουν εδω μεσα οι "επαγγελματιες " και να βγαζουν αφρους καθε φορα που γραφουμε τι εχουμε αγορασει απο εξω:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:.

 

Τουλάχιστον στο γάλα δεν μπορούν να σου πουν ότι είναι "μαϊμού"...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια τα pumpers εδω με τα εκπτωτικα κουπονια που σου στελνουν στο σπιτι απαραιτητως καθε μηνα,τα παιρνω 5 με 6 εβρω,μιλαω βεβαια για συσκευασιες 60 κομματιων,τα αντιστοιχα στην Ελλαδα τα επαιρνα 20 εβρω.Να μην μιλησω για κρεμες,τροφες και γαλατα......

Αφου σκεφτομαι αυτο ο καλοκαιρι που θα κατεβω να παρω μαζι μου απ ολα να εχω,γιατι τωρα με τις αυξησεις που θα εχουμε λογω ΦΠΑ δεν συμφερει....

Δεν μπορω να το καταλαβω αυτο με ην Ελλαδα....ΓΙΑΤΙ?

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο στην αμερική, τα pampers τα παίρνω 35$ για συσκευασια των 100+ χωρις κουπόνια, το γάλα δε πολύ φτηνά. οπότε πάω στοκάρω και έρχομαι!!!!!

 

δεν εχω παει αμερικη ως μανα:D:D:D:D,μονο ελευθερη.αν παω θα φυγω σιγουρα με υπερβαρο:D.προς το παρον ψωνιζω τα ρουχα της κορης μου μεσω internet,δινω διευθυνση των συγγενων στην αμερικη και οποτε ερχονται μου τα φερνουν(7 αδερφια της μαμας εκει,ολο και καποιος ερχεται).αλλα γαλατα και πανες ειναι βαρια αλλιως.......

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να σου πω Τώρα μένω έδω ελλάδα οι γονείς μου μένουν αμερική, όποτε έρχονται παραγγέλνω πάνες μία κούτα γύρω στις 800 πάνες με 100$ στο αεροδρόμειο πληρώνουν 50$ το έξτρα κομμάτι, πάλι συμφέρει. Οσον αφορά τα γάλατα, εκει μιλάμε για τεράστειες συσκευασίες, 1 κουτί μεγάλο, κρατάει ενα μήνα περίπου, όχι σαν εδώ 1 την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να σου πω Τώρα μένω έδω ελλάδα οι γονείς μου μένουν αμερική, όποτε έρχονται παραγγέλνω πάνες μία κούτα γύρω στις 800 πάνες με 100$ στο αεροδρόμειο πληρώνουν 50$ το έξτρα κομμάτι, πάλι συμφέρει. Οσον αφορά τα γάλατα, εκει μιλάμε για τεράστειες συσκευασίες, 1 κουτί μεγάλο, κρατάει ενα μήνα περίπου, όχι σαν εδώ 1 την εβδομάδα.

 

:cry::cry::cry::cry:το ξερω για τα γαλατα,μπηκα στο site του CVS και τα ειδα..........

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιήσαμε το ολλανδικό http://www.babycare.nl για να παραγγείλουμε το καθισματάκι αυτοκινήτου maxi-cosi tobi.

 

Εύκολη εγγραφή και παραγγελία μέσω πιστωτικής.

 

Παρακολουθώ τη σελίδα αρκετό καιρό και είναι πολύ αξιόπιστη.

 

Άμεση ενημέρωση On-line και με email.

 

Συνεργάζεται με την UPS η οποία σε 5 εργάσιμες μέρες το έφερε στο σπίτι μας.

 

Το κόστος του καθίσματος ήταν 189 ? αλλά τα μεταφορικά των ολλανδών ήταν 50? και σίγουρα ακριβότερα απο π.χ. mytoys.de.

 

Το προτιμήσαμε όμως γιατί ήταν το μόνο που έφερνε το κάθισμα στην απόχρωση "blue note" που θέλαμε. Και πάλι μας ήρθε πολύ φθηνότερα απο το να το πέρναμε (σε παλαιούς χρωματισμούς 320? απο π.χ. το Λητώ)

 

Θα το προτίναμε χωρίς ενδοιασμούς!

Υπάρχουν 152 τρόποι να κρατήσεις ένα μωρό και είναι ΟΛΟΙ σωστοί!

 

Link to comment
Share on other sites

Λεγονται Elektrofahrzeuge και είναι αυτά εδώ: http://www.mytoys.de/Elektrofahrzeuge/Kinderfahrzeuge/KID/de-mt.to.ca02.07.03/

ΟΛΥΜΠΙΑ μου σε ευχαριστω κι εσενα παρα πολυ... διαφορετικα θα ημουν ακομη με το λεξικο στο χερι..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου!!

εγω αγορασα το καροτσι για τον μπεμπακο μου απο www.ebaby.co.uk εχουν και ελληνικο site το οποιο ειναι πιο ακριβο δεν ξερω γιατι:confused:

βρηκα το peg pergeo on track 3 σε 1 του καταλογου 2010 περιπου 200 ευρω κατω απο την τιμη που εχει στην ελληνικη αγορα το εχω παραλαβει και ηρθε την ημερα που μου ειχαν πει συσκευασμενο απο την peg peregο με ολες τις αποδειξεις και τα χαρτια του μεσα...

εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το συγκεκριμενο site επισης φιλες μου εχουν αγορασει πραγματα απο www.bimbomarket.com

το λικνο για τον μικρο μετα απο περιηγηση εδω στο φορουμ <διαβασα αναλογα ποστ σας>

το πηρα απο http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/start-COM-en-BB?&chk=cookie σε παρα πολυ καλη τιμη το εχω παραλαβει και αυτο την ημερα ακριβως που μου ειχαν πει

ειχα κανει και λιστα στα mothercare.uk αλλα οπως και εσεις ξερετε ξαφνικα στα,ατησαν να στελνουν ελλαδα για ανεξηγητο λογο...συνεχιζουν να μην στελνουν <το τσεκαρω συχνα...>

D1Uip3.png
Link to comment
Share on other sites

Ekotsifi μπορείς να κάνεις direct contact με την Εταιρία και να σου πουν αν και πότε θα το έχουν διαθέσιμο. Εγώ για τα γενέθλια της κόρης μου τον Φλεβάρη ήθελα ένα φουστανάκι το οποίο ήταν πάνω από μήνα sold out. 2 εβδομάδες πριν το πάρτυ της, και ενώ ήμουνα σε επικοινωνία με την εταιρεία, μου είπαν ότι το φέρανε και μου το στείλανε και με express delivery, ενώ είχα ζητήσει απλή αποστολή, και δεν με χρεώσανε extra. Οι τιμές βέβαια στα non famous brands είναι πέραν από τη φαντασία μας μικρές... και ρούχα τα οποία φυσικά δεν τα βρίσκεις Ελλάδα.

Η Δαναη μου ήρθε 16-2-2008

Αντίο μεμπάκι 28-7-2010

Ο Τάσος μου ήρθε 22-8-2011

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...