Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!!

Επιτέλους εκτός από αναγνώστης έγινα και συγγραφέας σε αυτό το τόπικ!

Λοιπόν έχω μία με δύο ερωτήσεις παρακαλώ.....

Κατ'αρχήν γνωρίζετε ποια η διαφορά των καθισμάτων αυτοκινήτου 09-36 kg από αυτά που λένε 15-36?? Εάν καταλαβαίνω καλά (αλλά δεν είμαι και σίγουρη) τα πρώτα έχουν ενσωματωμένη ζώνη, ενώ τα δεύτερα δένουν με την ζώνη του αυτοκινήτου. Σωστά?? Ή ξέρετε και κάτι άλλο?

Για παιδάκι 5 ετών (και 19 κιλών) ποιό θεωρείται καλύτερο?

Προς το παρόν έχουμε μόνο το booster (αυτό που είναι μόνο κάθισμα) αλλά δεν την βολεύει και το βασικό δεν μπορεί να κοιμηθεί εάν κάνουμε μεγαλύτερη διαδρομή. Θεωρώ όμως ότι αυτά τα καθίσματα (είτε η μία είτε η άλλη κατηγορία) είναι τελικά πολύ πιο ασφαλή.

Τέλος.....τελικά από όλα αυτά τα site για κάθισμα αυτοκινήτου ποια προτείνετε? Έψαξα λίγο το mytoys.de αλλά νομίζω δεν στέλνει καθίσματα στην Ελλάδα.

Τελικά δεν ήταν μόνο 1-2 ερωτήσεις.......:oops::oops::oops:......σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων λοιπόν!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Από το amazon.co.uk έχω ψωνίσει, ήμουν ευχαριστημένη (παρήγγειλα Παρασκευή και Τρίτη μου χτύπησε ο ταχυδρόμος!!)Πήρα από 3 διαφορετικούς πωλητές, από τους 2 παρέλαβα όπως είπα πριν αλλά το τρίτο δεν ήρθε εγκαίρως.Μόλις διαμαρτυρήθηκα αφού είχε περάσει το estimated delivery date μου επέστρεψαν όλο το ποσό στην κάρτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!

Επιτέλους εκτός από αναγνώστης έγινα και συγγραφέας σε αυτό το τόπικ!

Λοιπόν έχω μία με δύο ερωτήσεις παρακαλώ.....

Κατ'αρχήν γνωρίζετε ποια η διαφορά των καθισμάτων αυτοκινήτου 09-36 kg από αυτά που λένε 15-36?? Εάν καταλαβαίνω καλά (αλλά δεν είμαι και σίγουρη) τα πρώτα έχουν ενσωματωμένη ζώνη, ενώ τα δεύτερα δένουν με την ζώνη του αυτοκινήτου. Σωστά?? Ή ξέρετε και κάτι άλλο?

Για παιδάκι 5 ετών (και 19 κιλών) ποιό θεωρείται καλύτερο?

Προς το παρόν έχουμε μόνο το booster (αυτό που είναι μόνο κάθισμα) αλλά δεν την βολεύει και το βασικό δεν μπορεί να κοιμηθεί εάν κάνουμε μεγαλύτερη διαδρομή. Θεωρώ όμως ότι αυτά τα καθίσματα (είτε η μία είτε η άλλη κατηγορία) είναι τελικά πολύ πιο ασφαλή.

Τέλος.....τελικά από όλα αυτά τα site για κάθισμα αυτοκινήτου ποια προτείνετε? Έψαξα λίγο το mytoys.de αλλά νομίζω δεν στέλνει καθίσματα στην Ελλάδα.

Τελικά δεν ήταν μόνο 1-2 ερωτήσεις.......:oops::oops::oops:......σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων λοιπόν!!

 

Πρωτον και κυριοτερον

Το mytos.de στελνει καθισματα στην Ελλαδα, το ξερω γιατι εχουν παρει κοριτσια απο εκει προσφατα...! Λιγες γραμμες ποιο πριν το αναφέρουν

Και οσον αφορα το καθισμα συμφωνω να παρεις ενα 15-36 εφοσον το νινι σου ειναι ηδη 19κιλα εκτος αν θα κανεις και αλλο μωράκι παρε 9-36κιλα για να το εχεις ισως και για το επομενο μωρο.

Εγω σαν μάρκες συνιστώ την Britax Evolva plus 123 και το Recaro Young Sport γιατι εχω και τα δυο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο ποιοτητα και εφαρμογη στο αμάξι. Βεβαια προσεχε με το Britax γιατι δεν εφαρμοζει σε ολα τα αμάξια και καλυτερα να μπεις εδω να δεις ποιο κανει για το δικο σου αμάξι

http://www.britax.co.uk/car-seats/fit-finder

Ελπιζω να σε βοήθησα!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

.

Τέλος.....τελικά από όλα αυτά τα site για κάθισμα αυτοκινήτου ποια προτείνετε? Έψαξα λίγο το mytoys.de αλλά νομίζω δεν στέλνει καθίσματα στην Ελλάδα.

 

Καλέ που το είδες αυτό γραμμένο???? Μόλις χθες παράγγειλα εγώ το δικό μας 0-18 κιλά!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον και κυριοτερον

Το mytos.de στελνει καθισματα στην Ελλαδα, το ξερω γιατι εχουν παρει κοριτσια απο εκει προσφατα...! Λιγες γραμμες ποιο πριν το αναφέρουν

Και οσον αφορα το καθισμα συμφωνω να παρεις ενα 15-36 εφοσον το νινι σου ειναι ηδη 19κιλα εκτος αν θα κανεις και αλλο μωράκι παρε 9-36κιλα για να το εχεις ισως και για το επομενο μωρο.

Εγω σαν μάρκες συνιστώ την Britax Evolva plus 123 και το Recaro Young Sport γιατι εχω και τα δυο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο ποιοτητα και εφαρμογη στο αμάξι. Βεβαια προσεχε με το Britax γιατι δεν εφαρμοζει σε ολα τα αμάξια και καλυτερα να μπεις εδω να δεις ποιο κανει για το δικο σου αμάξι

http://www.britax.co.uk/car-seats/fit-finder

Ελπιζω να σε βοήθησα!

 

Αχαχαχ kalamaraki μου σε ευχαριστώ πολύ! Όχι απλά βοήθησες!!! Όντως έχω και άλλο παιδάκι που ακολουθεί (2 ετών τώρα) οπότε χρήσιμο θα μας είναι σίγουρα. Είδα και στο site που έστειλες ότι μπαίνει μια χαρά στο δικό μας αυτοκίνητο. Εσύ από Ελλάδα το πήρες ή εξωτερικό? Το britax εννοώ

Και πάλι ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλέ που το είδες αυτό γραμμένο???? Μόλις χθες παράγγειλα εγώ το δικό μας 0-18 κιλά!

 

Αλήθεια!!!???? Εγώ όταν επιλέγω το μοντέλο που θέλω και προχωρώ, βλέπω να λέει αποστολή μόνο εντός Γερμανίας.

Λες να κάνω κάτι λάθος???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτια αμα ξερει καμια γερμανικα ας μου πει απο το mytoys που να ψαξω τα αμαξακια με μπαταρια..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια!!!???? Εγώ όταν επιλέγω το μοντέλο που θέλω και προχωρώ, βλέπω να λέει αποστολή μόνο εντός Γερμανίας.

Λες να κάνω κάτι λάθος???

 

Για στείλε μου το λινκ που σου βγάζει αυτό το μήνυμα.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτια αμα ξερει καμια γερμανικα ας μου πει απο το mytoys που να ψαξω τα αμαξακια με μπαταρια..

Aυτο θελεις φανταζομαι.....

 

http://www.mytoys.de/Kinderfahrzeuge/KID/de-mt.to.ca02.07/

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Από το amazon.co.uk έχω ψωνίσει, ήμουν ευχαριστημένη (παρήγγειλα Παρασκευή και Τρίτη μου χτύπησε ο ταχυδρόμος!!)Πήρα από 3 διαφορετικούς πωλητές, από τους 2 παρέλαβα όπως είπα πριν αλλά το τρίτο δεν ήρθε εγκαίρως.Μόλις διαμαρτυρήθηκα αφού είχε περάσει το estimated delivery date μου επέστρεψαν όλο το ποσό στην κάρτα!!!

 

Για να δούμε έχω παραγγείλει laundry washing balls, & dryer balls για οικονομία. Εχεις παραγγείλει ηλεκτρικές συσκευές από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Για στείλε μου το λινκ που σου βγάζει αυτό το μήνυμα.

 

Εεε λοιπόν μάλλον έχεις δίκιο!

Σε κάποιο σημείο πριν το check out είχα δει "nur Deutschland" και θεώρησα ότι είναι για την αποστολή.

Τώρα που το προχώρησα περαιτέρω (λόγω του ότι επέμεινες δηλαδή!!) μου το προχώρησε και έβγαλε κόστος μεταφορικών (Europa) € 15,95.

Δεν το έκλεισα αλλά εάν τελικά αποφασίσουμε για αυτό, η διαφορά είναι μεγάαααλη. € 175 + 15 μεταφορικά, ενώ στην Ελλάδα το βρίσκω € 275 + € 300!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτια αμα ξερει καμια γερμανικα ας μου πει απο το mytoys που να ψαξω τα αμαξακια με μπαταρια..

 

Λεγονται Elektrofahrzeuge και είναι αυτά εδώ: http://www.mytoys.de/Elektrofahrzeuge/Kinderfahrzeuge/KID/de-mt.to.ca02.07.03/

Link to comment
Share on other sites

Εεε λοιπόν μάλλον έχεις δίκιο!

Σε κάποιο σημείο πριν το check out είχα δει "nur Deutschland" και θεώρησα ότι είναι για την αποστολή.

Τώρα που το προχώρησα περαιτέρω (λόγω του ότι επέμεινες δηλαδή!!) μου το προχώρησε και έβγαλε κόστος μεταφορικών (Europa) € 15,95.

Δεν το έκλεισα αλλά εάν τελικά αποφασίσουμε για αυτό, η διαφορά είναι μεγάαααλη. € 175 + 15 μεταφορικά, ενώ στην Ελλάδα το βρίσκω € 275 + € 300!!

 

Ε μα σου λέω χθες παράγγειλα. Αυτό που πήρα εγώ το έχουν εδώ 450 και το πήρα 250!!!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχ kalamaraki μου σε ευχαριστώ πολύ! Όχι απλά βοήθησες!!! Όντως έχω και άλλο παιδάκι που ακολουθεί (2 ετών τώρα) οπότε χρήσιμο θα μας είναι σίγουρα. Είδα και στο site που έστειλες ότι μπαίνει μια χαρά στο δικό μας αυτοκίνητο. Εσύ από Ελλάδα το πήρες ή εξωτερικό? Το britax εννοώ

Και πάλι ευχαριστώ!!!

 

εγώ το μπριταξ το πηρα απο το http://www.olivers-baby.co.uk Οταν εδω το εβρισκα 289-300ευρώ και μου βγηκε στα 205ευρώ με τα μεταφορικα!

 

Link to comment
Share on other sites

ΦΛΟΡΑ ΜΟΥ σ'ευχαριστω παρα παρα παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ειδαμε μια mercedes για τον πιτσιρικο(τρομαρα του) και λεμε να την παρουμε για το πασχα συνεταιρικα με τους παππουδες. thank you!!!!!!!

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχ kalamaraki μου σε ευχαριστώ πολύ! Όχι απλά βοήθησες!!! Όντως έχω και άλλο παιδάκι που ακολουθεί (2 ετών τώρα) οπότε χρήσιμο θα μας είναι σίγουρα. Είδα και στο site που έστειλες ότι μπαίνει μια χαρά στο δικό μας αυτοκίνητο. Εσύ από Ελλάδα το πήρες ή εξωτερικό? Το britax εννοώ

Και πάλι ευχαριστώ!!!

 

 

Εγώ το Britax evolva123 το πήρα από το golfgear4less.co.uk του ebay περίπου 150? με τα μεταφορικά!!

 

Δηλαδη Ματσουλινάκο για να καταλάβω....επειδη αργησε το δεμα, ενω το παρέλαβες, σου επέστρεψαν τα χρηματα?????????

Ήρθε μετά από 1,5 μήνα και φυσικά "έκανα την Κινέζα"!!!!!(Ούτε αποστολέας δεν υπήρχε για να επιστρέψει στην Αγγλία!!!!)

Link to comment
Share on other sites

ΦΛΟΡΑ ΜΟΥ σ'ευχαριστω παρα παρα παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ειδαμε μια mercedes για τον πιτσιρικο(τρομαρα του) και λεμε να την παρουμε για το πασχα συνεταιρικα με τους παππουδες. thank you!!!!!!!

Παρακαλω,τιποτε

αν και νομιζω οτι η Ολυμπια σου εδωσε το σωστο λινκ....εγω η απροσεχτη δεν ειδα οτι ελεγες για αυτοκινητα με μπαταρια και σου εδωσα το λινκ με τα χειροκινητα.......

Μερσεντες εεε,να μαθαινει απο τωρα!αν και με τα νεα μετρα δεν λεει....:-P:-P

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...