Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Kαλησπέρα! Αν μπορείτε να μου δωσετε τα φωτα σας!Ψωνισα απο asos.com ενα τζιν εγκυμοσυνης αλλά είναι τέράστιο... :(Μαλλον δεν μερτηθηκα καλά...Αν το επιστρεψω, μου στελνουν αλλο χωρις εξτρα χρεωση, όμως η επιστροφη βαρυνει εμενα.Η DHL μου ζηταει 90 ευρω!!!!!!!!!!!Να το στειλω με ΕΛΤΑ? Θα φτασει άραγε ποτε? Η να το κλάψω?

το αγοράκι μου: 20/11/2009

η κορούλα μου: 4/10/2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλησπέρα! Αν μπορείτε να μου δωσετε τα φωτα σας!Ψωνισα απο asos.com ενα τζιν εγκυμοσυνης αλλά είναι τέράστιο... :(Μαλλον δεν μερτηθηκα καλά...Αν το επιστρεψω, μου στελνουν αλλο χωρις εξτρα χρεωση, όμως η επιστροφη βαρυνει εμενα.Η DHL μου ζηταει 90 ευρω!!!!!!!!!!!Να το στειλω με ΕΛΤΑ? Θα φτασει άραγε ποτε? Η να το κλάψω?

 

Όσες φορές έχω επιστρέψει κάτι που είναι πάνω από 10 φορές (οι δυο ήταν επιστροφές στο ASOS) το έστειλα με απλό ταχυδρομείο και δεν χάθηκε ποτέ κάτι. Μπορεί να ήμουν και τυχερή, μην σε πάρω στο λαιμό μου.

Ααα για παπά κοιτάξτε αυτόςον τον πωλητή

http://shop.ebay.co.uk/pagso/m.html?_trksid=p4340.l2562

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τόσο οικονομικά δεν νομίζω να βρω αλλού και ήθελα οικονομικό γιατί έχει ήδη 2 ζευγάρια. Το ένα το θέλω και για λίγο πιο μετά. Πόσο είναι τα μωράκια σου?

 

Ειναι 23 μηνών. Δεν τους εχω παρει πεδιλακια ακομα. Εχεις λινκς απο αυτα που του εχεις παρει (για να παρω ιδεα);

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχαν δανείσει ένα πιο παλιό μοντέλο της ίδιας μάρκας.Μου φάνηκε πολύ χρήσιμο καθώς γέννησα πρόωρα και το χρειαζόμουν για την βρεφική άπνοια:wink:Πιστεύω είναι πολύ χρήσιμη αγορά γιατί δεν έχεις το άγχος:κι αν δεν ακούσω το μωρό αν πνιγεί?(προσωπική γνώμη,δεν θέλω να σε επηρεάσω εξάλλου έγραψα γιατί μου φάνηκε χρήσιμο)

QgIJp2.png

vjwRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πως σας φαινονται αυτα τα πεδιλακια;να ειναι ορθοπεδικα;

http://cgi.ebay.co.uk/K15-GIRLS-LEATHER-CHIPMUNKS-PINK-SANDALS-SHOE-SIZE-UK-6-/370382364444?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&hash=item563c825f1c

 

den τα ξερω, ομως να σου πω την εμπειρια μας με τετοιου ειδους πεδιλακια...περυσι το καλοκαιρι μας χαρισαν ενα παρομοιο- εννοω να εχει χρατσ κ μπροστα- και μαλιστα πολυ ακριβα, και η μικρη το ειχε βρει παιχνιδι να τα κολλαει κ να τα ξανακολλαει με αποτελεσμα στο τελος να χαλαρωσουν τα χρατς, ποτε να μην ειναι σωστα ρυθμισμενα, να φευγουν απο το ποδι της κ.ο. κ.

προσωπικα δε μας βολεψαν...φιλικα στο λεω!

Link to comment
Share on other sites

 

για τη θαλασσα φαινεται τελειο, εισαι κ κοντα-Κρητη η κανω λαθος...οποτε με την αλμυρα κ την αμμο μια χαρα...περυσι εμεις πηραμε απο Μουγερ κοντα 50 ευρω και αντεξαν δε λεω αλλα κ για τη θαλασσα τοσα λεφτα,,,η αλμυρα τα καταστρεφει ολα..

Link to comment
Share on other sites

den τα ξερω, ομως να σου πω την εμπειρια μας με τετοιου ειδους πεδιλακια...περυσι το καλοκαιρι μας χαρισαν ενα παρομοιο- εννοω να εχει χρατσ κ μπροστα- και μαλιστα πολυ ακριβα, και η μικρη το ειχε βρει παιχνιδι να τα κολλαει κ να τα ξανακολλαει με αποτελεσμα στο τελος να χαλαρωσουν τα χρατς, ποτε να μην ειναι σωστα ρυθμισμενα, να φευγουν απο το ποδι της κ.ο. κ.

προσωπικα δε μας βολεψαν...φιλικα στο λεω!

 

 

η δικια μου το αντιθετο,δηλαδη και να ανοιξει απο μονο του το σκρατσ,το βαζει μονη της !!!:-D

αυτη η εταιρια παντως εχει κι αλλα παπουτσακια,με σκρατσ ή χωρις.Το κατα ποσο ειναι ορθοπεδικα με προβληματιζει πιο πολυ,πως τη βλεπετε την σολα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ένα είναι παρόμοιο με αυτό, της primigi, σε κόκκινο (δεν έχει ακριβώς το ίδιο παπούτσι στο σάιτ). Το άλλο μισό να δω αν το βρω!

 

αχ δε το πιασα, ποιο σαιτ λες;

το αλλο πολυ ομορφο! (απλα με χαλαει λιγο οταν βλεπω στο εμπει κοστος μεταφορικων το ιδιο σχεδον με τα παπουτσια...)

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια, τα φώτα σας!! αγόρασα (μάλλον) κάτι απο το ebay. Και λέω αγόρασα γιατί γράφει στο my ebay won/purchased το συγκεκριμένο προϊον και δίπλα έχει το σηματακι της λίρας και γράφει payment sent. Το χρέωσα στην πιστωτική κάρτα, πραγμα που δεν το δείχνει πουθενά, το τσεκαρα στην πιστωτικη οτι δεν έχει χρεωθει, από τις 6 Μαιου δλδ την προηγουμενη Παρασκευη.

Γραφει ημερα πωλησης 06/05/2011 αλλά δεν εχει tracking number, μηπως εκανα κατι λάθος και δεν εκανα σωστα την παραγγελία?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Σας παρακολουθώ φανατικά και μπορώ να πω ότι είμαι καλή μαθήτρια και διαβαστερή!Έχω κάνει αρκετές ιντερνετικές αγόρες και ποτέ δεν είχα πρόβλημα μέχρι εχθές.Είχα 3 ειδοποιήσεις Ελτα ,2 από gymboree και 1 από amazon,αυτά περίμενα για αυτό το ξέρω,πάω στο ταχυδρομείο και δεν βρίσκουν το αμαζονοκουτο!αρχισαν τις παλαβομάρες να πάρω τηλ το αμαζον μήπως δεν μου το έστειλαν και τέτοια κουλά και τους δείχνω ξανά την ειδοποίηση από το κατάστημα τους με την σφραγίδα τους από τις 5/5.Τι κάνω τώρα?Εδωσα τηλ μηπως και...αλλα τίποτις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Camouflage εγώ θα ψωνίσω μάλλον από http://www.mouyer.gr

Στις προσφορές και στις προηγούμενες κολεξιόν έχει και πέδιλα μέχρι 30-35 Ευρώ, απλά θέλει ψάξιμο!

 

ευχαριστώ! το εχω ψαξει παρα πολλες φορες σε οσα μου αρεσουν δε βρισκω το νουμερο, εχουν μεινει ενα-δυο νουμερα. (μου σπαει τα νευρα το σαιτ αυτο με το μηχανισμο αναζητησης του)

εγω αν δεν βρω ονλαιν, θα καταφύγω στη λιστα με τα στοκ που εχουν βαλει τα κοριτσια - ναναι καλα!

Link to comment
Share on other sites

για τη θαλασσα φαινεται τελειο, εισαι κ κοντα-Κρητη η κανω λαθος...οποτε με την αλμυρα κ την αμμο μια χαρα...περυσι εμεις πηραμε απο Μουγερ κοντα 50 ευρω και αντεξαν δε λεω αλλα κ για τη θαλασσα τοσα λεφτα,,,η αλμυρα τα καταστρεφει ολα..

 

Για την παραλία του έχω πάρει crocs αλλά για τις δραστηριότητες μετά την παραλία και γενικώς για πρόχειρο πεδιλάκι είναι όμορφο. Επίσης είναι πολύ ελαφρύ και δεν κουράζει το πόδι. Δεν είναι όμως δερμάτινο.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Σας παρακολουθώ φανατικά και μπορώ να πω ότι είμαι καλή μαθήτρια και διαβαστερή!Έχω κάνει αρκετές ιντερνετικές αγόρες και ποτέ δεν είχα πρόβλημα μέχρι εχθές.Είχα 3 ειδοποιήσεις Ελτα ,2 από gymboree και 1 από amazon,αυτά περίμενα για αυτό το ξέρω,πάω στο ταχυδρομείο και δεν βρίσκουν το αμαζονοκουτο!αρχισαν τις παλαβομάρες να πάρω τηλ το αμαζον μήπως δεν μου το έστειλαν και τέτοια κουλά και τους δείχνω ξανά την ειδοποίηση από το κατάστημα τους με την σφραγίδα τους από τις 5/5.Τι κάνω τώρα?Εδωσα τηλ μηπως και...αλλα τίποτις!

 

Τι να σου πω. Με τα ΕΛΤΑ πρέπει να έχεις και λίγο τύχη. Λογικά θα σου έρθει και δεύτερη ειδοποίηση, οπότε πας και τους την τρίβεις στα μούτρα. Πήγες στα ΕΛΤΑ της περιοχής σου σωστά? Ρωτώ γιατί αν πας σε άλλη περιοχή, δέμα δεν βρίσκουν και δεν ψάχνουν και αν είναι σε άλλη περιοχή.

Ξανακάνε μια προσπάθεια αύριο μπας και πετύχεις άλλο υπάλληλο, με μεγαλύτερη διάθεση να σε βοηθήσει.

Καλή επιτυχία.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγραφε στα αναλυτικα στοιχεια του λογαριασμου μου αν αποδεκτω η οχι - accept/deny - refund τα χρηματα, πατησα οτι δεχομαι, εβαλα τα στοιχεια του τραπεζικου λογαριασμου μου κ μετα παλι στα αναλυτικα στοιχεια του λογαριασμου στο πευ παλ, για να το ελεγξω το τι εγινε, εγραφε διπλα issue a refund....τι εννοει ο ποιητης???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Σας παρακολουθώ φανατικά και μπορώ να πω ότι είμαι καλή μαθήτρια και διαβαστερή!Έχω κάνει αρκετές ιντερνετικές αγόρες και ποτέ δεν είχα πρόβλημα μέχρι εχθές.Είχα 3 ειδοποιήσεις Ελτα ,2 από gymboree και 1 από amazon,αυτά περίμενα για αυτό το ξέρω,πάω στο ταχυδρομείο και δεν βρίσκουν το αμαζονοκουτο!αρχισαν τις παλαβομάρες να πάρω τηλ το αμαζον μήπως δεν μου το έστειλαν και τέτοια κουλά και τους δείχνω ξανά την ειδοποίηση από το κατάστημα τους με την σφραγίδα τους από τις 5/5.Τι κάνω τώρα?Εδωσα τηλ μηπως και...αλλα τίποτις!

 

Σιγουρέψου πρώτα από όλα ότι η τρίτη σου ειδοποίηση δεν ήταν η Νο 2 ειδοποίηση για κάποιο από τα δέματα που περίμενες από το gymbore (είναι υποχρεωμένοι να στείλουν και δεύτερη ειδοποίηση αν δεν πας να παραλάβεις κάποιο δέμα σου από τα ΕΛΤΑ) αν όλες οι ειδοποιήσεις σου έχουν διαφορετικό κωδικό είναι διαφορετικά δέματα.

 

Φτιάξε μία επιστολή γράφοντας τι έχει συμβεί υπόψη της Διεύθυνσης του υποκαταστήματος της περιοχή σου

 

και μετά πας στην διεύθυνση με την επιστολή ανα χείρας και τους λές

 

Αν δεν βρείτε το δέμα μου θα φτάσω μέχρι την Απελλού (κεντρικά)

δεν δίνεις με τίποτα το πρωτότυπό της ειδοποίησης που έχεις στα χέρια σου ούτε και στο γκισέ (βγάλε μια φωτοτυπία) και αν δεν το βρούν καταθέτεις την επιστολή σου και περιμένεις επίσημη απάντηση από τα ΕΛΤΑ

Link to comment
Share on other sites

έφθασε η ώρα μετά από πόσο καιρό να συστήσω κι εγώ ένα site... ελληνικό, http://www.iconzoo.gr...

http://www.iconzoo.gr/itemPage.php?product_id=549

πήρα αυτά τα πεδιλάκια...

με 10% έκπτωση για την πρώτη εγγραφή...με δωρεάν μεταφορικά...σε 3 ημέρες με acs ήρθαν από ρέθυμνο.

πολύ ωραία,ακριβώς όπως στη φώτο.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

 

Weleda ή frezyderm καλλυντικά για νεογέννητο;

 

Weleda δαγκωτό!!!frezyderm μου είχαν δώσει στο ΙΑΣΩ και μια φορά του βάλαμε το σαμπουάν γιατί μυρίζει πολύ μωρουδίστικα και έκανε νινίδα ενώ με τα Weleda ποτέ δεν μας έχει κάνει.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα! Αν μπορείτε να μου δωσετε τα φωτα σας!Ψωνισα απο asos.com ενα τζιν εγκυμοσυνης αλλά είναι τέράστιο... :(Μαλλον δεν μερτηθηκα καλά...Αν το επιστρεψω, μου στελνουν αλλο χωρις εξτρα χρεωση, όμως η επιστροφη βαρυνει εμενα.Η DHL μου ζηταει 90 ευρω!!!!!!!!!!!Να το στειλω με ΕΛΤΑ? Θα φτασει άραγε ποτε? Η να το κλάψω?

 

Στείλε το συστημένο και θα φτάσει, μην αγχώνεσαι. Εγώ έστειλα συστημένο με κούτα που αγόρασα απο τα ΕΛΤΑ 2 μπλούζες Ralph Lauren που αγοράσαμε από www.ralphlauren.co.uk και ήταν λάθος νούμερο . Έφτασαν μια χαρά σε 3 εργάσιμες νομίζω.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...