Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

φυσιοθεραπειες προωρου μωρου


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Θελετε να μοιραστουμε τις εμπειριες μας?ο μπεμπουλης μου καθε φορα κλαιει σπαραχτικα!στεναχωριεμαι πολυ!αλλα δεν ξερω τι να κανω!γνωριζετε καποιο τροπο αντιμετωπισης κοριτσια?

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει! Μια απο τα ιδια κι η δικη μου εμπειρια, διχως προωροτητα. Σπαρακτικο κλαμα. Αν κανενα παιχνιδι (εντυπωσιακο, με ηχο η φως) δεν κανει δουλεια μονο υπομονη... Ξερω οτι ειναι δυσκολο. Το θετικο ειναι οτι μετα λιγα χρονια τα παιδια δε θυμουνται τιποτα απο ολο αυτο (μονο εμεις θυμομαστε!)

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει! Μια απο τα ιδια κι η δικη μου εμπειρια, διχως προωροτητα. Σπαρακτικο κλαμα. Αν κανενα παιχνιδι (εντυπωσιακο, με ηχο η φως) δεν κανει δουλεια μονο υπομονη... Ξερω οτι ειναι δυσκολο. Το θετικο ειναι οτι μετα λιγα χρονια τα παιδια δε θυμουνται τιποτα απο ολο αυτο (μονο εμεις θυμομαστε!)

 

Μετα απο καθε συνεδρια κλεω κ εγω!ψυχολογια χαλια!κ μενα αυτο με παριγορη οτι δεν θα θυματε!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει! Μια απο τα ιδια κι η δικη μου εμπειρια, διχως προωροτητα. Σπαρακτικο κλαμα. Αν κανενα παιχνιδι (εντυπωσιακο, με ηχο η φως) δεν κανει δουλεια μονο υπομονη... Ξερω οτι ειναι δυσκολο. Το θετικο ειναι οτι μετα λιγα χρονια τα παιδια δε θυμουνται τιποτα απο ολο αυτο (μονο εμεις θυμομαστε!)

 

Να σου ζηση το λουλουδακι σου!ευχομαι ολα καλα:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το δικο μου μωρακι που χαρακτηριστικε οριακα προωρο εκανε συνολικα 6 μηνες φυσιοθεραπειες απο την γεννηση του μεχρι που εγινε 6 μηνων. Το μονο που ακουγα οταν εμπαινα στη συνεδρια ηταν το κλαμα του μωρου, ευτυχως ομως ο γιατρος ηταν ενας πολυ αξιολογος ανθρωπος και επιστημονας, και φροντιζε παντα να με ηρεμει και να με διαβεβαιωνει οτι το κλαμα προερχεται κυριως απο την ενοχληση που ανεχεται κατα τη διαρκεια της συνεδριας, και οχι απο πονο!!!

 

Τωρα αυτον τον γιατρο μολις τον βλεπουμε τρεχουμε στην αγκαλια του και του δειχνουμε και εμπρακτα την αγαπη μας, γιατι ειλικρινα αν δεν ηταν αυτος να φροντισει τη μικρη μου θα ειχαμε μεγαααλο προβλημα!!!

 

Υπομονη σε ολες τις μανουλες και τα μωρακια που βασανιζονται κατ'αυτον τον τροπο, και ...ολες οι μνημες "επουλωνονται" με το περας του χρονου!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου μωρακι που χαρακτηριστικε οριακα προωρο εκανε συνολικα 6 μηνες φυσιοθεραπειες απο την γεννηση του μεχρι που εγινε 6 μηνων. Το μονο που ακουγα οταν εμπαινα στη συνεδρια ηταν το κλαμα του μωρου, ευτυχως ομως ο γιατρος ηταν ενας πολυ αξιολογος ανθρωπος και επιστημονας, και φροντιζε παντα να με ηρεμει και να με διαβεβαιωνει οτι το κλαμα προερχεται κυριως απο την ενοχληση που ανεχεται κατα τη διαρκεια της συνεδριας, και οχι απο πονο!!!

 

Τωρα αυτον τον γιατρο μολις τον βλεπουμε τρεχουμε στην αγκαλια του και του δειχνουμε και εμπρακτα την αγαπη μας, γιατι ειλικρινα αν δεν ηταν αυτος να φροντισει τη μικρη μου θα ειχαμε μεγαααλο προβλημα!!!

 

Υπομονη σε ολες τις μανουλες και τα μωρακια που βασανιζονται κατ'αυτον τον τροπο, και ...ολες οι μνημες "επουλωνονται" με το περας του χρονου!!!

. Σιγουρα δικαιο εχεις!!!!αλλα οταν τον βλεπω να μελανιαζει απο το κλαμμα θελω να τα σπασω ολα!!!!ειχα χαλαρο τραχιλο ο γιατρος μου δεν το ειδε κ το νινι μου τραβαει ολο αυτο!εκεινη την ωρα θελω να τον παρω τηλ κ να γινει χαμος!!!μετα φυσικα οταν ηρεμη κ κοιμαται καθομαι κ κλαιω!!!:cry:
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...