Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ο άντρας σας συμμετέχει στη φροντίδα-ανατροφή των παιδιών;


kasia

Ο άντρας σας συμμετέχει στη φροντίδα-ανατροφή των παιδιών;  

1.537

  1. 1. Ο άντρας σας συμμετέχει στη φροντίδα-ανατροφή των παιδιών;

    • α) ναι συμμετέχει εξίσου με μένα στα πάντα
      666
    • β) συμμετέχει σε ορισμένα πράγματα ή κάποιες φορές
      638
    • γ) δεν συμμετέχει καθόλου γιατί θεωρεί ότι είναι γυναικεία υπόθεση
      63
    • δ) θέλει να συμμετέχει αλλά δεν τον αφήνω εγώ
      4


Recommended Posts

Και εγώ το έχω σκεφτεί το δικαστήριο αλλά επειδή είμαι παιδί χωισμένων γονιων δεν θέλω να περάσει το παιδί μου αυτά που πέρασα εγω.:(..................................απλά σκέφτηκα θα κόψω μαγείρεμα, το δικό του το σίδερο, το καθάρισμα του σπιτιού..... εεεε κάποια στιγμή απο την μπίχλα μπορεί να πάρει μπροστά:mrgreen:

 

Και εγω δεν θελω να μεγαλωσει ετσι το παιδι μου αλλα πρεπει να το κανω για την ευτυχια και των δυο μας.Εγω δεν εχω χωρισμενους γονεις αλλα μενουν ξεχωριστα απο τα 6 μου λογο οικονομικων που ειχαμε και ειναι εξωτερικο για δουλεια.Αλλα ξερω παααρα πολυ καλα την κατασταση που επικρατει σε τετοιες περιπτωσεις.

Λες να του κοψει επιτελους???Ο δικος μου στον εαυτο του ειναι λιγο βρωμιαρης αλλα γενικα σπιτι κτλ δεν θελει να ειναι ακαταστατα.

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 325
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγω δεν θελω να μεγαλωσει ετσι το παιδι μου αλλα πρεπει να το κανω για την ευτυχια και των δυο μας.Εγω δεν εχω χωρισμενους γονεις αλλα μενουν ξεχωριστα απο τα 6 μου λογο οικονομικων που ειχαμε και ειναι εξωτερικο για δουλεια.Αλλα ξερω παααρα πολυ καλα την κατασταση που επικρατει σε τετοιες περιπτωσεις.

Λες να του κοψει επιτελους???Ο δικος μου στον εαυτο του ειναι λιγο βρωμιαρης αλλα γενικα σπιτι κτλ δεν θελει να ειναι ακαταστατα.

 

τι να σου πω, μια προσπάθεια αξίζει. Εγώ θα βάλω προτεραιότητα τον μπέμπη μου, και για να είμαι ήρεμη και καλή μάνα κάτι θα πρέπει να κάνω και για εμένα, οπότε .......... θα κοιτάξω να ξεκουράζομαι λίγο παραπάνω αφήνοντας κάποιες δουλειές πίσω.....εάν πάρει μπροστά έχει καλώς εάν όχι τουλαχιστον θα είμαι εγώ καλύτερα ;).

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε πολυ τυχερεσ! Του αρέσει πολυ να ασχολείται με την μικρή! Με βοηθαει και με ξεκουράζει οσο περισσότερο γίνεται! Τον λατρευω είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ σύζυγος και μπαμπάς!!!!

img<a href=http://davf.daisypath.com/ksy3p2.png' alt='ksy3p2.png'>rYfvp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
κορίτσια τι να πω είστε πολύ τυχερές, εμένα ο σύζυγος δεν με βοηθάει καθόλου, τα βράδια ξαγρυπνώ με το παιδί , να το ταΐσω να το αλλάξω, όσες φορές χριαστεί και εκείνος κοιμάται. Αν του πω μια κουβέντα λέει αφου κάθεσαι (άδεια μητρότητας) είναι αυτή η δουλειά σου. Εκείνος δεν κάνει τίποτα μόνο παίζει με το μωρό. Είμαι στα πρόθυρα νευρικού κλονισμού. Το αγοράκι μου είναι ένα πολύ γκρινιάρικο μωρό που δεν κοιμάται παρά μόνο μερικές ώρες.

αχ κι εγώ στα πρόθυρα είμαι...

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

αν σου πω πως αυτο εκανα χτες?

επεσα για υπνο κατα τις 1 αλλα η μπεμπα προφανως δεν ειχε χορτασει και ολο στριφογυριζε..εκεινη την ωρα ετοιμαζοταν και ο μπαμπας της για υπνο..οποτε εγω εκανα την κοιμησμενη..ηρθε την ειδε..της εφτιαξε γαλατακι την ταισε και ολα μια χαρα!!

αφου τον ακουγα να της λεει..μην κλαις μπεμπα κοιμαται η μαμα και ειναι πολυ κουρασμενη..

βεβαια εγω κοιμηθηκα αφου κοιμηθηκε η μπεμπα αλλα το καλο εγινε και πολυ χαρηκα :)

μπα, εμένα με σκουντάει να ξυπνήσω και μου τη λέει κι από πάνω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Συμμετέχει πολύ. Όλοι οι σύζυγοι που ξέρω συμμετέχουν, άλλοι λιγότερο, άλλοι περισσότερο. Ο δικός μου συμμετέχει πολύ γιατι αναλαμβάνει πολλες αγγαρείες. Ντυσίματα, μεταφορά στο σχολείο, ετοιμασία φαγητού, ρούχα, μπάνια, σούπερ μάρκετ με τα παιδιά παρέα...

 

Εγώ πιο πολύ παίζω και φροντίζω για το μυαλό και την ανατροφή τους... :mrgreen: Πιο παλιά θήλαζα κιόλας! Όχι, χωρίς πλάκα, η ανατροφή των διδύμων είναι ζόρικο πράγμα και έχουν μοιραστεί οι ρόλοι... Και ο σύζυγος αναγνωρίζει ότι και η ξεκούραση της μαμάς είναι πράγμα που χρειάζεται! Τώρα που μεγάλωσαν τα παιδιά είμαστε στη φάση αναδιανομής των ρόλων... Δηλαδή βρίσκω ενέργεια να ασχοληθώ και με συγίρισμα και λοιπές αγγαρείες... Προ κρίσης είχαμε και γυναίκα να βοηθάει στο σπίτι στα ζόρια...

 

A... ναι... ξέχασα! Θέλει και τρίτο παιδί :shock::confused: Είναι λιγο ψωνάρα και σκέφτεται ότι και με το τρίτο θα σταθούμε τυχεροί όπως με τα άλλα δύο! Που τέλος πάντων δεν μας ήρθαν εύκολα τα πράγματα αλλά μπορούμε να λέμε ότι τώρα ανασάναμε! Εγώ κάνω το σταυρό μου για αυτά που έχουμε και δεν ρισκάρω διόλου! Απαπαπαπα... Πόσο κουπί ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

και μενα ο αντρας μου κανει τα παντα μεσα στο σπιτι..δεν δουλευε κιολας στην αρχη ..τωρα που δουλευει κανει παλι τα περισσοτερα απλα ασχολειται πιο λιγο με το παιδι ενω πριν υπηρχαν και φορεςπου τα εκανε ολα αυτος γιατι εγω καποιες φορες ημουν χαλια...λοφω αναιμιας..

N2dVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο αντρας μου βοηθαει αρκετα στο σπιτι και του αρεσει να ασχολειται με τα παιδια, ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Το καλοκαιρι δεν θα παρω αδεια και θα παει μονος του 3 βδομαδες με τα παιδια στο εξωχικο!!!

PSpyp2.png n6m7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που δεν θήλασε..όλα τα υπόλοιπα τα κάνει και με ζήλο μάλιστα. Η κόρη μου είναι μπαμπάκιας.... με ένα "μπαμπάααα" ξυπνάει και με ένα "μπαμπάααα" κοιμάται....Είναι αυτοκόλλητοι.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα κάνω είναι να περιγράψω την πιο πρόσφατη στιγμή στην οποία με κατέπληξε: το περασμένο Σάββατο πήγα σε έναν γάμο που καθυστέρησε να τελειώσει με αποτέλεσμα να επιστρέψω σπίτι στις 22:10...

Τους βρήκα και τους τρεις τους στο μπάνιο: ο μεγάλος καθόταν στο καρεκλάκι του φαγητού (περιμένοντας τη σειρά του) και ο μπαμπάς μας έκανε μπάνιο τον μικρό!!!! :P

Μόνη μου μπάνιο.......ούτε εγώ δεν τους έχω κάνει ακόμα!!!

as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

 

Διπλή κούραση, διπλή ευτυχία, διπλό όνειρο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευτυχως κι εγω ειμαι απο τις τυχερες!κανει τα παντα,μονο που δεν θηλαζει:rolleyes:.τα εχουμε μοιρασει αλλα για να πω την αληθεια κανει τα περισσοτερα!με βοηθαει σε ολα και με τη μικρη ειναι τελειος!βεβαια στο σπιτι βοηθουσε και πριν ερθει η μικρη αλλα τωρα εχει υπερβει τον εαυτο του.μολις γυριζει απ'τη δουλεια,επειδη εχω εγω δουλεια τ'απογευμα την αναλαμβανει πληρως.και τις κυριακες οταν ξυπναει η μικρη την θηλαζω και μετα την παιρνει στο σαλονι για να κοιμηθω παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι πολυ οταν διαβαζω οτι υπραχουν κ αντρες που σκεφτονται τη γυναικα τους,πως να βοηθησουν κ οτι της αναγνωριζουν το δικαιωμα να ξεκουραζεται,κ ας μη δουλευει...ποσο χαιρομαι οταν ακουω ,διαβαζω να λετα,οτι ειναι καλος συζυγος κ πατερας,κ ποσο σας εκανε ολο αυτο ννα τον αγαπησετε περισσοτερο...πολυ το χαιρομαι....κ συγχρονως λυπαμαι για μενα...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που δεν θήλασε..όλα τα υπόλοιπα τα κάνει και με ζήλο μάλιστα. Η κόρη μου είναι μπαμπάκιας.... με ένα "μπαμπάααα" ξυπνάει και με ένα "μπαμπάααα" κοιμάται....Είναι αυτοκόλλητοι.

αν βάλει το θήλαστρο ο δικός μου πάω στοίχημα θα βγάλει γάλα!

Εζησε τόσο πολύ την γέννα και όλο το πακέτο που φάγαμε μετά που δε νομίζω να διαφέρει σε κάτι από μένα!

 

Μακάρι να είναι κι εμένα αυτοκόλλητοι να έχω λίγη ελευθερία :cool:

Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι, αν και αφού τα καταφέραμε ως τώρα που ήταν δύσκολα...δεν αμφιβάλλω!

 

Κάποια στιγμή μου στο καπάκι μετά τη γέννα είπε η μάνα μου ότι εγώ, η μάνα, πρέπει να ταίζω το παιδί έστω και με μπιμπερό το αντλημένο γάλα, γιατί η μάνα λέει είναι πιο τρυφερή με το νεογέννητο.

(μπροστά στον άντρα μου το είπε αυτό)

Και της είπα κι γω χύμα πως όσα ξέρει ξέρω, και όλα μαθαίνονται, και ότι διαφωνώ κάθετα, οφείλει όπως κι γω να μοιράζεται τις ευθύνες και να μάθει να κάνει σωστά όσα χρειάζεται το παιδί, όσο για την τρυφερότητα δεν παθαίνει κάτι το παιδί, μπαμπάς του είναι! Το λατρεύει!

Πάω να ρίξω ψήφο, κι αν αλλάξει κάτι ενημερώνω :cool:

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου κανει τα πάντα !!!!!!! και εννοώ τα πάντα όλα !!!! ενα διαστημα που δεν δουλευε (εγω δούλευα), μαγειρευε , σιδερωνε , φρόντιζε το μωρο , τα φαγητό του , το μπάνιο , κουνιες , ΟΛΑ.

 

και πριν εκανε δουλειες , αλλα και με το παιδι μπορει ανετα να το κρατησει και εγω να ειμαι ησυχη. Δυστυχως λειπω αρκετες ωρες στην δουλεια , ενω εκεινος επιστρεφει αργα το μεσημερι. Με τον μικρό αυτοκόλλητοι . λατρεύει ο ένας τον άλλο , κι εγώ κ τους 2 !!!!!!!!!!!

6da11a174c.png

 

Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!! 7-4-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το κακό είναι, fasolaki, ότι οι μπαμπάδες όταν βοηθάνε το κάνουν όταν θέλουν. Δεν πιέζονται ιδιαίτερα. Δεν έχουν αίσθηση ότι πρέπει να κάνουν κάτι. Εμείς είμαστε υποχρεωμένες να σκεφτόμαστε και να φροντίζουμε για το μωρό, εκείνοι ασχολούνται "ερασιτεχνικά" και τους λες και ευχαριστώ.

 

ποσο δικιο εχεις!! κ μενα ξερει να κανει τα παντα απο δουλειες ,φροντιζει τον μικρο αλλα οποτε εχει ορεξη και θεωρει οτι μου κανει χαρη,,, βεβαια εχω βρει κολπο τελευταια και του λεω και ενα ζουζουναρικο ευχαριστω και μπραβο οποτε κανει κατι (επιβραβευση οπως κ στο μωρο ;) του λεω οτι ειναι πολυ καλος πατερας , που ειναι αληθεια , και τον πιανω στο φιλοτιμο κ γινεται η δουλεια μου!!! κ ειμαστε μια χαρουμενη οικογενεια:-D

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα το α!!!!!Εχω και γω εναν καταπληκτικο συζυγο-μπαμπα.......συνεισφερει τα παντα απο βοηθεια και στηριξη σε ολα!!!!

Τον δε γιο του τον λατρευει και κανει τα παντα,μονο που δεν το θηλασε!!!!!!Χαχαχχ!!!!!Που ακομα και γι'αυτο οταν με εβλεπε να ειμαι πιεσμενη και αγχωμενη 'η αργοτερα με το θηλαστρο πολλες φορες μου ελεγε μακαρι να μπορουσα να κανω κατι να σε βοηθησω και γι'αυτο.

Και στο σπιτι βοηθαει αρκετα με τις δουλειες!!!!!

Ποτε δεν κανει κατι απο αγκαρια...λιγο με το champions league ειχαμε ενα θεμα τελευταια αλλα το λυσαμε κι αυτο!!!!!ΧΑΧΑΧΧ!!

Αυτα..........

Ειναι μεγαλη υποθεση να εχεις την στηριξη του συζυγου,ποσο μαλλον οταν μεγαλωνουν το παιδι μονοι απο την αρχη χωρις βοηθεια γονιων και πεθερων!!!!

Πιστευω επεισης οτι χαρη στον αντρα μου δεν περασα δυσκολα ψυχολογικα και σωματικα...με αφηνε να κοιμαμαι να ξεκουραζομαι και με βοηθουσε σε ολα!!!!!

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα το α!!!!!Εχω και γω εναν καταπληκτικο συζυγο-μπαμπα.......συνεισφερει τα παντα απο βοηθεια και στηριξη σε ολα!!!!

Τον δε γιο του τον λατρευει και κανει τα παντα,μονο που δεν το θηλασε!!!!!!Χαχαχχ!!!!!Που ακομα και γι'αυτο οταν με εβλεπε να ειμαι πιεσμενη και αγχωμενη 'η αργοτερα με το θηλαστρο πολλες φορες μου ελεγε μακαρι να μπορουσα να κανω κατι να σε βοηθησω και γι'αυτο.

Και στο σπιτι βοηθαει αρκετα με τις δουλειες!!!!!

Ποτε δεν κανει κατι απο αγκαρια...λιγο με το champions league ειχαμε ενα θεμα τελευταια αλλα το λυσαμε κι αυτο!!!!!ΧΑΧΑΧΧ!!

Αυτα..........

Ειναι μεγαλη υποθεση να εχεις την στηριξη του συζυγου,ποσο μαλλον οταν μεγαλωνουν το παιδι μονοι απο την αρχη χωρις βοηθεια γονιων και πεθερων!!!!

Πιστευω επεισης οτι χαρη στον αντρα μου δεν περασα δυσκολα ψυχολογικα και σωματικα...με αφηνε να κοιμαμαι να ξεκουραζομαι και με βοηθουσε σε ολα!!!!!

 

Πραγματικά είναι σαν να γράφω εγώ!!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι σαν να γράφω εγώ!!

 

Χαιρομαι πολυ γι'αυτο...

ειναι πραγματικα πολυ μεγαλη υποθεση να εχεις την βοηθεια την στηριξη και πανω απ'ολα την συμμετοχη του πατερα-συζυγου στην ανατροφη του παιδιου.

Και για εμας αλλα κυριως γι'αυτους γιατι ετσι αναπτυσσουν την σχεση τους σωστα και μπορει και ο μπαμπας να ανταποκριθει ανα πασα ωρα και στιγμη στις αναγκες του παιδιου.Ειτε αυτο ειναι η αναγκη για μια αγκαλια ειτε για να το ταισει.

 

Χαιρομαι που υπαρχουν τετοιοι αντρες.....

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ η ίδια δεν ήθελα ο άντρας μου να κάνει κάποια πράγματα σχετικά με το παιδί όταν ήταν μικρό... και όχι από υπερπροστατευτισμό ή επειδή φοβόμουν ότι δεν θα τα κάνει καλά... Αλλά μόνο η εικόνα πχ του άντρα να κάνει μπάνιο το παιδί μου έκανε κάπως...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ η ίδια δεν ήθελα ο άντρας μου να κάνει κάποια πράγματα σχετικά με το παιδί όταν ήταν μικρό... και όχι από υπερπροστατευτισμό ή επειδή φοβόμουν ότι δεν θα τα κάνει καλά... Αλλά μόνο η εικόνα πχ του άντρα να κάνει μπάνιο το παιδί μου έκανε κάπως...

συγγνωμη κιολας αλλα νομιζω οτι δεν υπαρχει ωραιοτερο θεαμα απο εναν μπαμπα να κανει μπανιο το μωρο του.εμενα τη βαζει στο μπανιερακι και παιζουν οι δυο τους,τη λουζει,της χαιδευει το κεφαλακι την πλενει ολοκληρη και μετα του απλωνει τα χερακια της να την παρει για να την σκουπισει:P.δεν υπαρχει ωραιοτερο θεαμα σε διαβεβαιωνω!φιλικα παντα αυτη η αποψη ειναι η δικη μου;)

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη κιολας αλλα νομιζω οτι δεν υπαρχει ωραιοτερο θεαμα απο εναν μπαμπα να κανει μπανιο το μωρο του.εμενα τη βαζει στο μπανιερακι και παιζουν οι δυο τους,τη λουζει,της χαιδευει το κεφαλακι την πλενει ολοκληρη και μετα του απλωνει τα χερακια της να την παρει για να την σκουπισει:P.δεν υπαρχει ωραιοτερο θεαμα σε διαβεβαιωνω!φιλικα παντα αυτη η αποψη ειναι η δικη μου;)

Ποσο δίκιο έχεις!!!!!!!!! :D

img<a href=http://davf.daisypath.com/ksy3p2.png' alt='ksy3p2.png'>rYfvp2.png
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη κιολας αλλα νομιζω οτι δεν υπαρχει ωραιοτερο θεαμα απο εναν μπαμπα να κανει μπανιο το μωρο του.εμενα τη βαζει στο μπανιερακι και παιζουν οι δυο τους,τη λουζει,της χαιδευει το κεφαλακι την πλενει ολοκληρη και μετα του απλωνει τα χερακια της να την παρει για να την σκουπισει:P.δεν υπαρχει ωραιοτερο θεαμα σε διαβεβαιωνω!φιλικα παντα αυτη η αποψη ειναι η δικη μου;)

 

Συμφωνω απολυτα μαζι με την Ειρηνη....

Ειναι ΑΠΛΑ υπεροχο να βλεπω τον αντρα μου να συμμετεχει σε ολα σχετικα με την ανατροφη του παιδιου μας....και του εχω μεγαλυτερη εμπιστοσυνη απο ολους σχετικα με το μωρο και σε ολους τους τομεις,γιατι οπως ειχα προαναφερει το μονο που δεν εκανε ηταν να το θηλασει,που και να γινοταν ακομα και σε αυτο θα συμμετειχε!!!

Αλλα οκ οπως το βλεπει ο καθενας.

Εμενα θα μου φαινοταν μονο καπως αν ο αντρας μου ηταν φιλικη συμμετοχη και εκανε κατι για να πει οτι απλα το εκανε!!!!

Οταν ομως τον βλεπω οτι θελει και ειναι προθυμος σε ολα εγω ΑΠΛΑ ΚΑΜΑΡΩΝΩ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΚΑΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ποσο υπεροχος συζυγος και πατερας ειναι....

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα μαζι με την Ειρηνη....

Ειναι ΑΠΛΑ υπεροχο να βλεπω τον αντρα μου να συμμετεχει σε ολα σχετικα με την ανατροφη του παιδιου μας....και του εχω μεγαλυτερη εμπιστοσυνη απο ολους σχετικα με το μωρο και σε ολους τους τομεις,γιατι οπως ειχα προαναφερει το μονο που δεν εκανε ηταν να το θηλασει,που και να γινοταν ακομα και σε αυτο θα συμμετειχε!!!

Αλλα οκ οπως το βλεπει ο καθενας.

Εμενα θα μου φαινοταν μονο καπως αν ο αντρας μου ηταν φιλικη συμμετοχη και εκανε κατι για να πει οτι απλα το εκανε!!!!

Οταν ομως τον βλεπω οτι θελει και ειναι προθυμος σε ολα εγω ΑΠΛΑ ΚΑΜΑΡΩΝΩ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΚΑΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ποσο υπεροχος συζυγος και πατερας ειναι....

 

Πόσο μα πόσο δίκιο έχεις!!!! Ο άντρας μου έχει πάθει τρελό έρωτα με τον γιό του!!!! Με το που γυρνάει από την δουλειά πάει κατευθείαν να τον αγκαλιάσει και να τον φιλήσει και τον βλέπεις ότι λειτουργεί σαν αγχολυτικό... Εννοείται πως μπανάκι τον κάνουμε μαζί, όταν θηλάζω είναι δίπλα μου και χαιδεύει το κεφαλάκι του... Και αυτό με κάνει τρισευτυχισμένη! Κάθεται όταν κοιμάται ο κανακάρης μας και του φτιάχνει μόνος του παιχνιδάκια για να λέει ο μικρός "αυτό είναι από τον μπαμπά μου". Και ξέρω ότι αύριο μεθαύριο ο γιός μου θα μιλάει για τον πατέρα του με αγάπη και θα έχει να θυμάται ότι έκανε πράγματα μαζί του και όχι απλά κάποιον που ήταν στο σπίτι, όπως εγώ τον μπαμπά μου ή όπως άλλους που βλέπω. Πάντως αυτό που είπες είναι αλήθεια: Αν μπορούσε να τον θηλάζει θα το έκανε με τα χίλια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...