Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ


Recommended Posts

Eϊδαμε το "Άίσωπος έχει κάτι να μας πει" στο Θέατρο Κιβωτός και το μήλα,ζάχαρη,κανέλα στο Θέατρο Φούρνος. Ήταν υπέροχα και τα δύο. Το δεύτερο είναι πιο ενδιαφέρον σε μικρότερα παιδάκια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 716
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μια γενική αξιόπιστη ιδέα παίρνεις από το www.athinorama.gr

Πήγαινε στο 'παιδί' και τα έχει όλα τα παιδικά

Επίσης στο www.paidorama.gr

Υπάρχουν και πολλά άλλα sites με δράσεις για παιδιά, αλλά εγώ παρακολουθώ αυτά.

 

S'efxaristo poli!!! Emeis pigame kai eidame laxana kai xaxana stin Kipseli 8eatro kappa. O dikos mou tou arese para poli kai ekatse 1 1/2 ora isixos....kati pou spania ginetai.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε και είδαμε την παράσταση ΣΠΕΙΡΑ ΣΠΕΙΡΑ με ΣΠΙΡΟΥΝΙΑ. καταπληκτική. Η κόρη μου ξετρελάθηκε και με παρακαλάει να ξαναπάμε. Πραγματικά όσοι μπορείτε μην τη χάσετε. Ανάμεσα σε όλα τα θετικά και το γεγονός ότι είσαι σχεδόν πάνω στη σκηνή, τα τραπεζακια ειναι πολύ κοντα αρα δεν εχεις θέμα να μην βλέπεις, τα παιδιά συμμετεχουν και όλα πολύ καλά. Στα μείον μόνο του ότι η μουσική θεωρώ πως ειναι δυνατά. Αλλά τα παιδιά ούτε καν ενοχλήθηκαν.

 

Συμφωνή απολύτως marilu! Πάμε παιδικό θέατρο 2 φορές το μήνα εδώ και3 χρόνια περίπου. Κατά τη γνώμη μου (και βεβαίως του μικρού) είναι η καλύτερη παράσταση έως τώρα που είδαμε για τα παιδιά (και όχι μόνο)!

Μη τη χάσετε!

Παραθέτω και το σχετικό link

http://www.e-go.gr/timeout/article.asp?catid=18205&subid=2&pubid=129203567

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Συμφωνή απολύτως marilu! Πάμε παιδικό θέατρο 2 φορές το μήνα εδώ και3 χρόνια περίπου. Κατά τη γνώμη μου (και βεβαίως του μικρού) είναι η καλύτερη παράσταση έως τώρα που είδαμε για τα παιδιά (και όχι μόνο)!

Μη τη χάσετε!

Παραθέτω και το σχετικό link

http://www.e-go.gr/timeout/article.asp?catid=18205&subid=2&pubid=129203567

 

συμφωνων.πολυ καλη παρασταση με καλοες φωνες και καλους ηθοποιους που ασχολιοντουσαν με τα παιδακια και τα καλουσαν να συμμετεχουν.μειον κατα τη γνωμη μου οι διαφημισεις στην αρχη...επισης φτηνος καφες για τους μεγαλους!

Link to comment
Share on other sites

αρκετα καλη και τα λαχανα και χαχανα.βεβαια πολυ τραγουδι και οχι τοσο κειμενο.κατανοητη για πανω απο 6 ετων παιδακια.τα μικροτερα μπορει να μην καταλαβουν ή να φοβηθουν απο το κακό του έργου.γενικά καλή παραστασή δουλεμενη και με καλούς ηθοποιούς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συμφωνων.πολυ καλη παρασταση με καλοες φωνες και καλους ηθοποιους που ασχολιοντουσαν με τα παιδακια και τα καλουσαν να συμμετεχουν.μειον κατα τη γνωμη μου οι διαφημισεις στην αρχη...επισης φτηνος καφες για τους μεγαλους!

 

Η παράσταση των σπέιρα-σπείρα για τι ηλικίες λέτε ότι είναι? Η μεγάλη μου είναι σχεδόν 6, οπότε είναι σίγουρα ΟΚ, αλλά η μικρή είναι 3 και κάτι. Θα μπορέσει να παρακολυθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Η παράσταση των σπέιρα-σπείρα για τι ηλικίες λέτε ότι είναι? Η μεγάλη μου είναι σχεδόν 6, οπότε είναι σίγουρα ΟΚ, αλλά η μικρή είναι 3 και κάτι. Θα μπορέσει να παρακολυθήσει?

 

εγω πηγα με τα παιδια μου 7,5χρ και 2,5χρ:rolleyes: το ευχαριστηθηκαν εξισου και οι δυο! δεν εχει σχεδον καθολου διαλογους και αφηγηση - ολο το κειμενο ειναι με τραγουδια - οποτε δε βαριουνται:!:

κι εγω το συνιστω ανεπιφυλακτα

 

υγ ολοι οι ηθοποιοι πολυ καλοι! η κοπελα ομως ΦΟΒΕΡΗ!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται στην Πάτρα το Σαββατοκύριακο η παρασταση ο γύρος του κόσμου σε 80 ημερες΄ απο την θεατρική ομάδα του ΓΙαννη ΧΡιστοπουλου? ΥΠοστηριζουν στην αφίσα οτι ειναι για παιδάκια ανω των 2,5 ετών?

 

Την έχετε παρακολουθήσει? Αξίζει ή ειναι αρπαχτή της επαρχίας? Ειναι για παιδάκι 2,5 χρονων?

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

Η παράσταση των σπέιρα-σπείρα για τι ηλικίες λέτε ότι είναι? Η μεγάλη μου είναι σχεδόν 6, οπότε είναι σίγουρα ΟΚ, αλλά η μικρή είναι 3 και κάτι. Θα μπορέσει να παρακολυθήσει?

 

εμενα η μικρη μου ειναι μολις 2.εκατσε αγκαλια βεβαια στο περισσοτερο αλλα εκατσε.ψιλοφοβηθηξε λιγο τον μελμψο ηθοποιο αλλα τον συνηθισε.παντως εκατσε ακι στο τελος χειοροκροτουσε.ειναι θεμα παιδιου νομιζω.αν η μικρη σου ειναι ηρεμη,θα κατσει.στο site ela mazi υπαρχει προσφορα 1+1 εισιτηριο για σους θελουν.

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται στην Πάτρα το Σαββατοκύριακο η παρασταση ο γύρος του κόσμου σε 80 ημερες΄ απο την θεατρική ομάδα του ΓΙαννη ΧΡιστοπουλου? ΥΠοστηριζουν στην αφίσα οτι ειναι για παιδάκια ανω των 2,5 ετών?

 

Την έχετε παρακολουθήσει? Αξίζει ή ειναι αρπαχτή της επαρχίας? Ειναι για παιδάκι 2,5 χρονων?

http://entertainment.in.gr/html/ent/539/ent.131539.asp

έχει δυο σχόλια που λένε καλά λόγια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://entertainment.in.gr/html/ent/539/ent.131539.asp

έχει δυο σχόλια που λένε καλά λόγια

 

Ευχαριστώ. Θα τον πάω και ο Θεός βοηθός...

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δει μηπως φέτος 'τον εγωιστή γίγαντα' στο Αποθήκη; Θα αντέξει τρίχρονο παιδάκι;

καλημερα...Γιατι να μην αντεξει? σαν παραμυθι ειναι πολυ ωραιο! γενικα καθεται σε θεατρο σε οσα εχετε παει? ειναι και στο παιδι...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε όσα έχουμε πάει του άρεσαν αλλά ήταν διαδραστικά και μικρότερης διάρκειας...τώρα έχω κρατήσει θέσεις για την κυριακή, απλά θα ήθελα αν το έχει δει καποιος φετος να μας έλεγε τις εντυπώσεις του...

eNortjKzUjIyMjA2tVSyBlwwFW8C0g,,43.pngeNortjKzUjIyMjA2M1CyBlwwFVgCyg,,70.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τωρα τελευταια ειδαμε δύο ενα του κραουνακη με τη σπειρα σπειρα επεικως απαραδεκτο, ο ηχος πολυ εντονος και δυνατος, τα νοηματα των παραμυθιων δυσκολα ακομη και για μεγαλους σαν να βλεπεις βαριετε για ενηλικους κατι τετοιο..

σημερα ειδαμε στο ηλιοτεχνο τον ζαβολακη και το παραξενο ονειρο περασαμε ομορφα με παμφτηνο εισητηριο μολις 5 ευρω διαδραστικο και πολύ διασκεδαστικο για τα παιδια....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ ωραία παράσταση είναι και ο Τρελαντώνης αλλά θα το πρότεινα για παιδιά άνω των 5 ετών. Αν και υπήρχαν πολλά μικρούλια δεν ξέρω αν κατάλαβαν πολλά.

Σήμερα επίσης πήγαμε τα μικρά (3 ετών) στα 3 παραμύθια στο θέατρο Λάμπρος Κωνσταντάρας και τους άρεσε πολύ. Πρόκειται για 3 κλασικά παραμύθια, την Κοκκινοσκουφίτσα, τον παπουτσωμένο γάτο και τα 3 γουρουνάκια.

Μου θύμισε θέατρο της εποχής μου όπου δεν υπήρχαν τα απίστευτα εφέ και κοστούμια. Απλή, κατανοητή από τα μικρά και διασκεδαστική!

Link to comment
Share on other sites

ειδαμε κι εμεις "το παιδί και το κουδουνάκι" και εχω να πω τα καλύτερα! πολύ ομορφη παρασταση, τα πιτσιρίκια μου (4 και 2,5) την παρακολούθησαν με μεγαλο ενδιαφέρον και συμμετείχαν. μου αρεσε στο τελος που οι ηθοποιοί πλησιάζουν το κοινό και συζητάνε, φωναζουν τα παιδιά στη σκηνή και τους δείχνουν τα μουσικά όργανα. Και είναι και οι 3 τους πολύ ταλαντούχοι, και παιζουν μουσική και τραγουδάνε και χορευουν και διασκεδαζουν. πολύ προσεγμενη παρασταση.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχετε δει;

Θα εκτιμούσα να μου πείτε εντυπώσεις, σχόλια κτλ...

υπαρχουν 2 θεατρικα....

ποιο εννοεις??? αν εννοεις το 2ο στο αθηνοραμα παντως εχει καλες κριτικες...

http://entertainment.in.gr/html/ent/716/ent.131716.asp?mod=theater_sel_TheaterPlay_Title&id=131716

 

http://www.athinorama.gr/child/data/performances/?id=10019440

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν 2 θεατρικα....

ποιο εννοεις??? αν εννοεις το 2ο στο αθηνοραμα παντως εχει καλες κριτικες...

http://entertainment.in.gr/html/ent/716/ent.131716.asp?mod=theater_sel_TheaterPlay_Title&id=131716

 

http://www.athinorama.gr/child/data/performances/?id=10019440

 

Τώρα που το λες και για τα 2 ενδιαφέρομαι.

 

Ευχαριστώ για τα links!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχετε δει;

Θα εκτιμούσα να μου πείτε εντυπώσεις, σχόλια κτλ...

 

Αν σας αρέσουν τα μιούζικαλ, σας το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Πήγε η 5χρονη κόρη μου και ξετρελλάθηκε...

ΑΚόμα τραγουδάει τα τραγούδια από την παράσταση.

Εξαιρετική δουλειά!!!!

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν σας αρέσουν τα μιούζικαλ, σας το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Πήγε η 5χρονη κόρη μου και ξετρελλάθηκε...

ΑΚόμα τραγουδάει τα τραγούδια από την παράσταση.

Εξαιρετική δουλειά!!!!

 

Δεν έχουμε ξαναπάει σε μιούζικαλ, οπότε δεν ξέρω αν θα της αρέσει... Είναι μόνο τραγούδια; Δεν έχει καθόλου διάλογο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε ξαναπάει σε μιούζικαλ, οπότε δεν ξέρω αν θα της αρέσει... Είναι μόνο τραγούδια; Δεν έχει καθόλου διάλογο;

 

Λίγος διάλογος...ΠΟΛΛΑ τραγούδια!!!

 

Αν δεν έχετε ξαναπάει σε μιούζικαλ, θα πρότεινα να το δοκιμάσετε και να πάτε μία φορά.

Τα παιδιά διασκεδάζουν αφάνταστα με τη μουσική, το χορό και τα τραγούδια.

Αυτή η συγκεκριμένη δε παράσταση, είναι εκπληκτική!!!!

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites

Λίγος διάλογος...ΠΟΛΛΑ τραγούδια!!!

 

Αν δεν έχετε ξαναπάει σε μιούζικαλ, θα πρότεινα να το δοκιμάσετε και να πάτε μία φορά.

Τα παιδιά διασκεδάζουν αφάνταστα με τη μουσική, το χορό και τα τραγούδια.

Αυτή η συγκεκριμένη δε παράσταση, είναι εκπληκτική!!!!

 

Λέω να το τολμήσω.... Της αρέσει και πολύ η ιστορία του μολυβένιου στρατιώτη.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! :-)

Link to comment
Share on other sites

το νησί του θησαυρού στο Μέγαρο..για παιδιά από 5-6 και πάνω..πρωτοποριακό θέαμα για τα ελληνικά δεδομένα, εντελώς βιωματικό, οι ηθοποιοί είναι συνεχώς ανάμεσα στο κοινό, και οι θεατές τους ακολουθούν στον χώρο..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...