Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κοριτσια ποιες περιμενουμε μετα απο εμβρυομεταφορα


djina76

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 466
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ ακριβώς αυτό κ εγώ ... Πως θα περάσουν δυο μέρες τωρα...

 

Θα περάσουν τι να κάνουμε!

Εγώ πάντως φοβάμαι πολύ για το ροζ σαν αίμα που έχω δεν λέει να σταματήσει. Και δυστυχώς και την προηγούμενη φορά έτσι είχε ξεκινήσει!

Ελπίζω να μην έχω πάλι τα ίδια με την προηγούμενη.

YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια Ιωαννα μου!!!Καλη εγκυμοσυνη να εχεις!!!Δυστυχως για μενα ηταν αρνητηκα την Δευτερα αδιαθετησα.Φτου και παλι απ την αρχη.Δεν το βαζω ομως κατω καποια στιγμη θα το πετυχω,βεβαια Θεου θελοντος.Ευχομαι σε ολα τα κοριτσια να πανε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια Ιωαννα μου!!!Καλη εγκυμοσυνη να εχεις!!!Δυστυχως για μενα ηταν αρνητηκα την Δευτερα αδιαθετησα.Φτου και παλι απ την αρχη.Δεν το βαζω ομως κατω καποια στιγμη θα το πετυχω,βεβαια Θεου θελοντος.Ευχομαι σε ολα τα κοριτσια να πανε ολα καλα

 

Νεραιδούλα μου λυπάμαι. Ξέρω πόσο δύσκολο είναι αλλά όπως λες μην το βάζεις κάτω! Με υπομονή και επιμονή όλα θα γίνουν!

YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια Ιωαννα μου!!!Καλη εγκυμοσυνη να εχεις!!!Δυστυχως για μενα ηταν αρνητηκα την Δευτερα αδιαθετησα.Φτου και παλι απ την αρχη.Δεν το βαζω ομως κατω καποια στιγμη θα το πετυχω,βεβαια Θεου θελοντος.Ευχομαι σε ολα τα κοριτσια να πανε ολα καλα

 

καλησπερα κοριτσακι μου. δε θα το βαλουμε κατω την επομενη φορα θα τα καταφέρουμε και οι δυο. εγω μετα το πασχα θα κανω μαι εξέταση να δουμε τη μήτρα αν υπαρχει καποιο προωβλημα και μετα θα πρεπει να φτιαξω πάλι τα χαρτια για να περασω επιτροπή για τα φαρμακα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα περάσουν τι να κάνουμε!

Εγώ πάντως φοβάμαι πολύ για το ροζ σαν αίμα που έχω δεν λέει να σταματήσει. Και δυστυχώς και την προηγούμενη φορά έτσι είχε ξεκινήσει!

Ελπίζω να μην έχω πάλι τα ίδια με την προηγούμενη.

 

μπραβο ιωαννα μου. ολα καλα θα σου πανε. πολυ χάρηκα για εσενα. παντα θετικη σκεψη να εχεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακι μου. δε θα το βαλουμε κατω την επομενη φορα θα τα καταφέρουμε και οι δυο. εγω μετα το πασχα θα κανω μαι εξέταση να δουμε τη μήτρα αν υπαρχει καποιο προωβλημα και μετα θα πρεπει να φτιαξω πάλι τα χαρτια για να περασω επιτροπή για τα φαρμακα.

 

Καλησπέρα!

Τι εξέταση θα κανεις για τη μήτρα; Ειμαι κ εγω 9 η μερα απο τη μεταφορα κ υποψιάζομαι πως παλι δεν εγινε τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Τι εξέταση θα κανεις για τη μήτρα; Ειμαι κ εγω 9 η μερα απο τη μεταφορα κ υποψιάζομαι πως παλι δεν εγινε τιποτα...

 

έυχομαι να κάνεις λάθος και ολα να σου πανε καλα και να γινεις γρήγορα μ ανούλα. να σκέφτεσαι παντα θετικά. αυτη ειναι μια εξεταση που βλεπει εσωτερικά τη μητρα αν εχει καποια βλαβη και γιαυτο δε κρατα τα εμβρυακια. αυτη θα την κανω γιατι ειχα τρεις μηδενικες χοριακες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!σημερα παω για την χοριακη μου ,συμπρωματα μηδεν!θα σας ενημερωσω αν και δεν ειμαι ιδιαιτερα αισιοδοξη!!!στειλτε μου λιγακι θετικη ενεργεια....φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!σημερα παω για την χοριακη μου ,συμπρωματα μηδεν!θα σας ενημερωσω αν και δεν ειμαι ιδιαιτερα αισιοδοξη!!!στειλτε μου λιγακι θετικη ενεργεια....φιλακια

Kαλη Επιτυχια γλυκια μου να εχεις:P:p:p:p Η χοριακη σου να ειναι 3ψηφιαααααααα!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσακι μου. δε θα το βαλουμε κατω την επομενη φορα θα τα καταφέρουμε και οι δυο. εγω μετα το πασχα θα κανω μαι εξέταση να δουμε τη μήτρα αν υπαρχει καποιο προωβλημα και μετα θα πρεπει να φτιαξω πάλι τα χαρτια για να περασω επιτροπή για τα φαρμακα.

Μακαρι Δημητρα μου!!Εγω απο Σεπτεμβρη θα φτιαξω τα χαρτια μου γιατι τωτε κλεινω χρονο για την 3 προσπαθεια που λενε στην επιτροπη,ασχετα εαν εχω κανει 5.Υστεροσαλπιγγογραφια θα κανεις η λαπαροσκοπηση;

Link to comment
Share on other sites

έυχομαι να κάνεις λάθος και ολα να σου πανε καλα και να γινεις γρήγορα μ ανούλα. να σκέφτεσαι παντα θετικά. αυτη ειναι μια εξεταση που βλεπει εσωτερικά τη μητρα αν εχει καποια βλαβη και γιαυτο δε κρατα τα εμβρυακια. αυτη θα την κανω γιατι ειχα τρεις μηδενικες χοριακες.

 

Σε ευχαριστω πολυ κορίτσι μου. Μήπως ξερεις το όνομα της εξέτασης;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!σημερα παω για την χοριακη μου ,συμπρωματα μηδεν!θα σας ενημερωσω αν και δεν ειμαι ιδιαιτερα αισιοδοξη!!!στειλτε μου λιγακι θετικη ενεργεια....φιλακια

 

Ameliek όλα θα είναι μια χαρά!!! Θα έχεις μεγάλη χοριακη και θα είσαι πανευτυχής!!!!:P:p

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια Ιωαννα μου!!!Καλη εγκυμοσυνη να εχεις!!!Δυστυχως για μενα ηταν αρνητηκα την Δευτερα αδιαθετησα.Φτου και παλι απ την αρχη.Δεν το βαζω ομως κατω καποια στιγμη θα το πετυχω,βεβαια Θεου θελοντος.Ευχομαι σε ολα τα κοριτσια να πανε ολα καλα

 

Νεραιδουλα πραγματικά λυπάμαι! Έτσι έπαθα κγω αυτή την φορά, αδιαθέτησα!! Νομίζω είναι πιο σκληρό απτό να κανείς την χοριακη...αλλά όπως είπες πάμε ξανά, δυνατά, το κεφάλι ψηλά! Σου εύχομαι καλή ανάσταση !!!!

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κοριτσια χοριακη δεν μπορεσα να κανω μια και εδω τα μικροβιολογικα ειναι ολα κλειστα μεχρι λαμπροτριτη τα περισσοτερα!συνεχιζω φαρμακα μεχρι την τριτη και βλεπουμε!ισως το σαββατο κανω ενα τεστ αν δεν την παλευω παντως προς το παρον ειμαι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα κοριτσια χοριακη δεν μπορεσα να κανω μια και εδω τα μικροβιολογικα ειναι ολα κλειστα μεχρι λαμπροτριτη τα περισσοτερα!συνεχιζω φαρμακα μεχρι την τριτη και βλεπουμε!ισως το σαββατο κανω ενα τεστ αν δεν την παλευω παντως προς το παρον ειμαι μια χαρα!

 

Σήμερα μάλλον δεν είναι η μέρα μας!

Εγώ πήγα να κάνω την επαναληπτική, χάλασε το μηχάνημα και δεν ξέρω πότε θα μάθω το αποτελέσματα. Περιμένω τηλέφωνο να δούμε τι γίνεται.

Για το λίγο αίμα που έχω μου είπε ο γιατρός μου να κάνω και μία pregnyl. Έχει κάνει καμία σας στην αρχή της εκυμοσύνης; Νόμιζα ότι pregnyl κάνουμε μόνο για να γίνει η οωρρηξία.

YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις φιλεναδα δεν ειναι η μερα μας!θα ερθει η ανασταση που θα παει!η pregnyl ειναι χοριακη γοναδοτροπινη η ιδια χοριακη που μετραμε στο τεστ εγκυμοσυνης μαζεμενη απο ουρα εγκυων γυναικων!εχω ακουσει και αλλες κοπελες που εκαναν μετα την εμβρυομεταφορα!κανεις και αντιπυκτικες;σουρωτηρι εχουμε γινει αλλα χαλαλι τους!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο τελικά... Ευτυχώς! Να φύγει το άγχος...

Από 90 η χοριακή μου έφτασε 247! Οπότε μια καλή για υπέρηχο τώρα!

 

Φυσικά και αντυπικτικές κάνω και ένεση προγεστερόνης κάνω + τα utrogestan που βάζω κολπικά!

Η κοιλιά μου είναι μια μελανιά συνεχόμενη!!! Αλλά με διαφορετικά χρώματα!

YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο τελικά... Ευτυχώς! Να φύγει το άγχος...

Από 90 η χοριακή μου έφτασε 247! Οπότε μια καλή για υπέρηχο τώρα!

 

Φυσικά και αντυπικτικές κάνω και ένεση προγεστερόνης κάνω + τα utrogestan που βάζω κολπικά!

Η κοιλιά μου είναι μια μελανιά συνεχόμενη!!! Αλλά με διαφορετικά χρώματα!

 

Ναι αλλά σκέψου ότι αξίζει τον κόπο. Άλλωστε ειναι κατι προσωρινό

Ποτέ θα πας για υπέρηχο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σκέψου ότι αξίζει τον κόπο. Άλλωστε ειναι κατι προσωρινό

Ποτέ θα πας για υπέρηχο?

 

Ναι ναι φυσικά και αξίζει τον κόπο! Ας είναι ότι χρώμα θέλει! :)

Μετά την πρωτομαγιά μου είπαν, οπότε ή 2/5 που είναι Σάββατο ή Δευτέρα θα πάω. Θα μιλήσουμε τις επόμενες ημέρες για το ραντεβού ακριβώς.

 

Καλή Ανάσταση να έχουμε κοριτσάκια μου!

YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι Δημητρα μου!!Εγω απο Σεπτεμβρη θα φτιαξω τα χαρτια μου γιατι τωτε κλεινω χρονο για την 3 προσπαθεια που λενε στην επιτροπη,ασχετα εαν εχω κανει 5.Υστεροσαλπιγγογραφια θα κανεις η λαπαροσκοπηση;

 

δε θυμαμαι καθολου πως μου την ειπε ο γιατρος αλλα σαν υστεροσαλπιγγογραφια μαλλον. και εγω το σεπτεμβρη λεω για να ξεκουραστω λιγο και να ηρεμήσω γιατι 3 προσπαθειες σε ενα χρονο μου πεσαν πολλες. να ρωτησω κατι? τη σαλμπιγγογραφια πρεπει να την ξανακανουμε?

Link to comment
Share on other sites

δε θυμαμαι καθολου πως μου την ειπε ο γιατρος αλλα σαν υστεροσαλπιγγογραφια μαλλον. και εγω το σεπτεμβρη λεω για να ξεκουραστω λιγο και να ηρεμήσω γιατι 3 προσπαθειες σε ενα χρονο μου πεσαν πολλες. να ρωτησω κατι? τη σαλμπιγγογραφια πρεπει να την ξανακανουμε?

 

Καλησπέρα! Συνήθως υστεροσκοπηση προτείνουν για να δουν το εσωτερικό της μήτρας νομιζω!

Οσο για ύστερο σαλπιγγογραφια, αν δεν εχουν περασει 5 χρονια απο την προηγούμενη δεν χρειαζεται να ξανακάνεις! Αν εχεις δευτερο πρωτότυπο της γνωμάτευσης τους το πας! Αν οχι, που ειναι και το πιο πιθανό, πας εκει που την εκανες και τους ζητάς να σου δώσουν μια ξανα την γνωμάτευση! Θα την εχουν σιγουρα στο αρχείο τους!

Καλη ανάσταση ....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια καλη αασταση σε ολες μας!εμενα τα νεα δεν ειναι καλα,σημερα το πρωι εκανα τεστ εγκυμοσυνης το οποιο βγηκε αρνητικο και κανα δυωρο μερα μου ηρθε περιοδος ενω παιρνω ακομα προγεστερονη!ο γιατρος μου ειπε να μην δωσω σημασια στο αποτελεσμα του τεστ ουτε στο αιμα νζ συνεχισω κανονικα τα φαρμακα μου και να ξανω χοριακη την τριτη αλλα εγω ειμαι απολυτα σιγουρη οτι αποτυχαμε!!το πρωι ημουν χαλια αλλα τωρα μαλλον το πηρα αποφαση!καλη τυχη στις υπολοιπες!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...