Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πονος στα γεννητικα οργανα.


Recommended Posts

Κοριτσια Καλησπερα..εδω και 2-3 μερες νιωθω πονο στα γεννητικα οργανα απο την δεξια πλευρα κυριως σαν τσιμπημα και μερικες φορες το καταλαβαινω και στο περπατημα.. τι μπορει να ειναι αυτο? ειμαι στην 23 εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα,κι εγω απο, περιπου την 22η εβδομαδα μεχρι τωρα που και που εχω αυτο που περιγραφεται τελειως σαν "τσιμπημα", χαμηλα αριστερα ή δεξια. Το εχω πει στον γιατρο και μου ειχε πει πως δεν ειναι τιποτα και πραγματικα δεν ειναι γιατι εκτος της ανησυχιας μου δε μου εχει δημιουργησει καποιο προβλημα.

Αυτα θα τα εχουμε οσο μεγαλωνει η μητρουλα μας και το "μωο".:D

NhE9p3.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω στην 23 είμαι και αισθανομαι και εγω αυτόν τον πονο στον κολπο.ειδικα όταν ξαπλωνω και προσπαθω να αλλαξω πλευρο.εχω ραντεβού την τεταρτη και θα ρωτησω τον γιατρο αλλα δεν νομιζω να είναι κατι...

Link to comment
Share on other sites

Αμα τα πονακια που νιωθετε δεξια και αριστερα στην κοιλια κατω χαμηλα ειναι ακρος φυσιολογικο πρεπει να χορεσει το μπεμπακι σας που μεγαλωνει...Εγω μερικες φορε εκι που καθομαι νιωθω σαν τσουξιμο στην εβεστιτη περιοχη σαν να με ηλεκτριζει κατι...το εχει καμια σας?

dwTUp3.png

wmFfp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Διαφημίσεις

  • 5 χρόνια μετά...

Κορίτσια καλησπέρα! Εδώ και δυο μέρες νιώθω πόνο στα γεννητικά όργανα. Είμαι στην 39 εβδομάδα εγκυμοσύνης και δεν νιώθω συσπάσεις ... όλα είναι φυσιολογικά. Πριν 2 μέρες είχα ακούσει κ το μωράκι όλα καλά. Απλά εδώ και δυο μέρες έχω στρες και άγχος , έχω γράψει για τον λόγο και σε άλλο θέμα :( δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ. Υπάρχει περίπτωση να είναι από αυτό η απλή σύμπτωση. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πονούσα στο τέλος της εγκυμοσύνης εκεί. Από τη πίεση που ασκούσε το μωρό. Μου φαίνεται απόλυτα φυσιολογικό .

Σε αυτά τα πράγματα όμως καλό είναι να ρωτάμε το γιατρό και συγκεκριμένα να τον ζαλιζουμε για αυτό είναι άλλωστε ο γιατρός, το παραμικρό σύμπτωμα να έχουμε. Επειδή ξέρω ότι είσαι σε σκέψεις να αλλάξεις, πάρε αυτόν που σε κάνει να αισθάνεσαι πιο ασφαλής, είτε είναι αυτός που γνωρίζει το ιστορικό σου είτε ο καινούργιος.

Προσπάθησε να είσαι ήρεμη για το άλλο θέμα, όποτε σε πιάνει άγχος, σταματά ότι κανείς, πάρε βαθιές αναπνοές και εστίασε στο παρόν. Επικοινώνησε με το μωράκι σου και πες του ότι όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Super.mum said:

Κορίτσια καλησπέρα! Εδώ και δυο μέρες νιώθω πόνο στα γεννητικά όργανα. Είμαι στην 39 εβδομάδα εγκυμοσύνης και δεν νιώθω συσπάσεις ... όλα είναι φυσιολογικά. Πριν 2 μέρες είχα ακούσει κ το μωράκι όλα καλά. Απλά εδώ και δυο μέρες έχω στρες και άγχος , έχω γράψει για τον λόγο και σε άλλο θέμα :( δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ. Υπάρχει περίπτωση να είναι από αυτό η απλή σύμπτωση. 

Θα συμφωνήσω με την αννίτα, καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου, δεν θεωρώ πως είναι κάτι σοβαρό όμως πρέπει να γνωρίζει και την παραμικρή αλλαγή που συμβαίνει στην κατάσταση σου.

Με το καλό εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Super.mum είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Εδώ και δυο μέρες νιώθω πόνο στα γεννητικά όργανα. Είμαι στην 39 εβδομάδα εγκυμοσύνης και δεν νιώθω συσπάσεις ... όλα είναι φυσιολογικά. Πριν 2 μέρες είχα ακούσει κ το μωράκι όλα καλά. Απλά εδώ και δυο μέρες έχω στρες και άγχος , έχω γράψει για τον λόγο και σε άλλο θέμα :( δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ. Υπάρχει περίπτωση να είναι από αυτό η απλή σύμπτωση. 

Mιλησε με το γιατρο σου. Ηταν το μονο συμπτωμα που ειχα στο τελευταιο μου μωρο, και οταν πηγα για υπερηχο ρουτινας, γεννησα :) Μπορει να ειναι απλα απο την πιεση του μωρου, αλλα ποτε δε βλαπτει μια ερωτηση .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...