Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ ΓΙΑ ΝΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΓΟΝΕΙΣ


Recommended Posts

Καμιά ιδέα για τραπέζι για 15 περίπου άτομα;

 

Περιοχές Νέα Μάκρη, Ραφήνα, Μάτι, Αρτέμιδα...κτλ εκεί κοντά...

 

Να είναι κάτι ιδιαίτερο θα ήθελα...Όχι μία απλή χασαποταβέρνα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καμιά ιδέα για τραπέζι για 15 περίπου άτομα;

 

Περιοχές Νέα Μάκρη, Ραφήνα, Μάτι, Αρτέμιδα...κτλ εκεί κοντά...

 

Να είναι κάτι ιδιαίτερο θα ήθελα...Όχι μία απλή χασαποταβέρνα...

 

Στο ΜΠΑΛΚΟΝΙ στο Κόκκινο Λιμανάκι της Ραφήνας έχεις πάει? Εκπληκτική θέα στη θάλασσα από υψόμετρο, γκουρμέ κουζίνα (όχι βέβαια η καλύτερη ποιοτικά που θα βρεις στην Αθήνα, αλλά ικανοποιητική) αλλά σίγουρα η θέση του είναι εντυπωσιακή ειδικα για όποιον πηγαίνει για πρωτη φορα. Αξίζει να το δοκιμάσεις πάντως και αναλόγως κρίνεις.. Πήγαινε για ένα φαγητό μια μέρα να κόψεις κίνηση....

Να σας ζήσει το παιδάκι σας, να είναι πάντα γερό, δυνατό και χαρούμενο!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ...

 

Έχω πάει, τέλεια θέα...Αλλά δεν θυμάμαι καλά το φαγητό, μάλλον δεν μου είχε μείνει αξέχαστο...Τι να πω..

 

Δεν διάβασα και τα καλύτερα για το φαγητο στο internet....

 

Άλλη ιδέα...;

Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο ξενοδοχείο είναι το Mare Nostrum στη Βραυρώνα. Επίσης, ο χώρος "στα Άστρα" προς Λούτσα. Στο Μπαλκόνι φάγαμε πριν 2 μήνες και ήταν πολύ καλό το φαγητό.

 

Για περισσότερες πληροφορίες, καλό είναι να απευθυνθείς στη συμφορουμίτισσα xena που γνωρίζει καλά την περιοχή που σε ενδιαφέρει και θα σε κατοτοπίσει.

 

 

Καλοφώτιστο το παιδάκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καμιά ιδέα για τραπέζι για 15 περίπου άτομα;

 

Περιοχές Νέα Μάκρη, Ραφήνα, Μάτι, Αρτέμιδα...κτλ εκεί κοντά...

 

Να είναι κάτι ιδιαίτερο θα ήθελα...Όχι μία απλή χασαποταβέρνα...

 

Το Mare Nostrum στην Βραυρώνα είναι ΤΕΛΕΙΟ, επίσης υπάρχει ένα πολύ καλό εστιατόριο το Κοράλλι επίσης στην Βραυβρώνα, που έχει πολύ καλό φαγητό!!! :):-)

Link to comment
Share on other sites

Το Mare Nostrum στην Βραυρώνα είναι ΤΕΛΕΙΟ, επίσης υπάρχει ένα πολύ καλό εστιατόριο το Κοράλλι επίσης στην Βραυβρώνα, που έχει πολύ καλό φαγητό!!! :):-)

 

 

 

kokkinoskoyfitsa μήπως ξέρεις πόσο πάει το άτομο στο μάρε νόστρουμ;;;με ενδιαφέρει κι εμένα

Link to comment
Share on other sites

το κοράλλι που είναι ακριβώς;;;μήπως μπορείς να μας πεις στοιχεία και τηλ. επικοινωνίας;;;

 

Δεν έχω ιδέα για τιμές στο Mare Nostrum,το Κοράλλι είναι στην 10η στάση Βραυβρώνας, 3 στασεις, πριν το ξενοδοχείο,πάνω στην θάλασσα. Απλά επειδή έχω το εξοχικό μου εκει τα ξέρω. Αν θέλεις επειδή θα πάω Σ/Κ, μπορώ να βρω τηλεφωνα.!!;) ;) ;):P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις ειχαμε κανει πριν αρκετα χρονια το τραπεζι του γαμου στο Aquamarina στο Ματι και ειμασταν πολυ ικανοποιημενοι.

 

Επίσης πολύ καλό είναι το http://www.matihotel-weddings.com/information.html, καλή εξυπηρέτηση, ωραίο φαγητό!!!;):P

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια καθ' οτι μονιμος κατοικος αρτεμιδας θα σας δωσω αρκετες πληροφοριες και μετα κρινετε εσεις.....το κοραλλι ειναι μια ψαροταβερνα κοντα στην παραλια και εχει και χωρο να παιξουν τα παιδακια φαγητο καλο, υπαρχει ο καβος που ειναι πανω στο κυμα, το ειχα συστησει και στην xena, εχει κανει ανακαινιση και ειναι πολυ ομορφο φαγητο αρκετα καλο, το ξενοδοχειο εχω ακουσει οτι ειναι λιγο ακριβο, υπαρχει και το ριβιερα που ειναι πολυ ωραια και πανω στην θαλασσα, οπως και η παλια ιστορια μεζεδοπωλειο,απλως αυτο ειναι σε κλειστο χωρο, μπορεις να δεις και το albatros ειναι σχεδον απεναντι απο τα coffe time κατι αλλο δεν μου ρχεται....αν θελεις κατι αλλο μπορω να σε βοηθησω καθ οτι σου ειπα οτι ειμαι και μονιμη εδω.....(για τον καβο και την παλια ιστορια επειδη ειναι φιλες μου μπορουν να σου κανουν και κατι καλυτερο)

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια καθ' οτι μονιμος κατοικος αρτεμιδας θα σας δωσω αρκετες πληροφοριες και μετα κρινετε εσεις.....το κοραλλι ειναι μια ψαροταβερνα κοντα στην παραλια και εχει και χωρο να παιξουν τα παιδακια φαγητο καλο, υπαρχει ο καβος που ειναι πανω στο κυμα, το ειχα συστησει και στην xena, εχει κανει ανακαινιση και ειναι πολυ ομορφο φαγητο αρκετα καλο, το ξενοδοχειο εχω ακουσει οτι ειναι λιγο ακριβο, υπαρχει και το ριβιερα που ειναι πολυ ωραια και πανω στην θαλασσα, οπως και η παλια ιστορια μεζεδοπωλειο,απλως αυτο ειναι σε κλειστο χωρο, μπορεις να δεις και το albatros ειναι σχεδον απεναντι απο τα coffe time κατι αλλο δεν μου ρχεται....αν θελεις κατι αλλο μπορω να σε βοηθησω καθ οτι σου ειπα οτι ειμαι και μονιμη εδω.....(για τον καβο και την παλια ιστορια επειδη ειναι φιλες μου μπορουν να σου κανουν και κατι καλυτερο)

 

Το albatros δεν προσφέρεται πια... Πάνε οι καλές εποχές που λειτουργούσε σαν παιδότοπος...

Τώρα αποτελεί meeting point όσων ασχολούνται με surfing. Έχει μάλιστα και τμήμα που ενοικιάζεται / επισκευάζεται ο εξοπλισμός.

Δεν ενδείκνυται καθόλου για τραπέζι βάπτισης: θα ήταν μια παραφωνία οι γονείς και οι νονοί με τα καλά τους και όλοι οι υπόλοιποι με ένα μαγιό να τρώνε πάνω σε ξύλινα τραπέζια-πάγκους του πικ νικ...

 

Τον ΚΑΒΟ τον είχαμε δει με την ξαδέρφη μου πριν 3 χρόνια. Ωραίο μέρος αλλά αρκετά επικίνδυνο για μικρά / ζωηρά παιδιά λόγω του "γκρεμού" προς την παραλία. Η προσφορά επίσης ήταν αρκετά ακριβή.

 

Στην περιοχή που αναφέρει η θεματοθέτρια είναι καλές λύσεις όλα τα άλλα που αναφέρθηκαν (astra club, mare nostrum, ξενοδοχεία στο Μάτι, Μπαλκόνι), το εστιατόριο Χειμώνας-Καλοκαίρι (Παρλιάρου) και το Δημοτικό Κολυμβητήριο Ραφήνας.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν θέλω τραπέζι για όλους αλλά για 15 περίπου άτομα, τους γονείς μας, αδέρφια και κουμπάρους.....

 

Ψάχνω κάτι σαν το μπαλκόνι αλλά όχι το μπαλκόνι...Να φάμε κάπου ιδιαίτερα με ωραίο φαγητό, κάπου που δεν πας κάθε μέρα και όχι σε τελείως χασαποταβέρνα....Όχι απαραίτητα κάτι σαν μεδεζοπωλείο ή άντε ταβέρνα άλλα όχι και στον τσέλιγκα ας πούμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Mamymamy, νομίζω ότι καλύτερα είναι το ξενοδοχείο ή το astra.

Ωραίο ξενοδοχείο είναι και η Αύρα στη Ραφήνα.

 

 

 

έχω κι εγω ακριβως το ιδιο θεμα με την Mamymamy.Το astra τι ακριβως ειναι και που;;;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια καθ' οτι μονιμος κατοικος αρτεμιδας θα σας δωσω αρκετες πληροφοριες και μετα κρινετε εσεις.....το κοραλλι ειναι μια ψαροταβερνα κοντα στην παραλια και εχει και χωρο να παιξουν τα παιδακια φαγητο καλο, υπαρχει ο καβος που ειναι πανω στο κυμα, το ειχα συστησει και στην xena, εχει κανει ανακαινιση και ειναι πολυ ομορφο φαγητο αρκετα καλο, το ξενοδοχειο εχω ακουσει οτι ειναι λιγο ακριβο, υπαρχει και το ριβιερα που ειναι πολυ ωραια και πανω στην θαλασσα, οπως και η παλια ιστορια μεζεδοπωλειο,απλως αυτο ειναι σε κλειστο χωρο, μπορεις να δεις και το albatros ειναι σχεδον απεναντι απο τα coffe time κατι αλλο δεν μου ρχεται....αν θελεις κατι αλλο μπορω να σε βοηθησω καθ οτι σου ειπα οτι ειμαι και μονιμη εδω.....(για τον καβο και την παλια ιστορια επειδη ειναι φιλες μου μπορουν να σου κανουν και κατι καλυτερο)

 

 

Καthi το RIVIERA τι ακριβως ειναι;ξερω οτι ειναι ξενοδοχειο;εχει μεσα δηλ και εστιατοριο να υποθεσω;ανοιχτος η κλειστος χωρος;εχει γκαζον;πως ειναι γενικα;;

Link to comment
Share on other sites

έχω κι εγω ακριβως το ιδιο θεμα με την Mamymamy.Το astra τι ακριβως ειναι και που;;;

 

Astra club λέγεται.

Λειτουργεί ως χώρος δεξιώσεων αλλά και ως καφέ-εστιατόριο. Έχει και έναν μικρό παιδότοπο. Μέχρι τον Σεπτέμβριο τουλάχιστον λειτουργούσε καθημερινά.

Μπορείς να δεις περισσότερες πληροφορίες στο ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Astra club λέγεται.

Λειτουργεί ως χώρος δεξιώσεων αλλά και ως καφέ-εστιατόριο. Έχει και έναν μικρό παιδότοπο. Μέχρι τον Σεπτέμβριο τουλάχιστον λειτουργούσε καθημερινά.

Μπορείς να δεις περισσότερες πληροφορίες στο ιντερνετ.

το ειδα μόλις,πρέπει να είναι πολύ ωραίο!!!!!ξέρεις περίπου πόσο πάει το άτομο;;από ποιότητα φαγητού τι λέει;;

Link to comment
Share on other sites

Καthi το RIVIERA τι ακριβως ειναι;ξερω οτι ειναι ξενοδοχειο;εχει μεσα δηλ και εστιατοριο να υποθεσω;ανοιχτος η κλειστος χωρος;εχει γκαζον;πως ειναι γενικα;;

 

Το Riviera είναι πολύ ωραίος χώρος, αυτό το Σαβ. εχει την Μαντώ που θα τραγουδήσει !!

Link to comment
Share on other sites

το ειδα μόλις,πρέπει να είναι πολύ ωραίο!!!!!ξέρεις περίπου πόσο πάει το άτομο;;από ποιότητα φαγητού τι λέει;;

 

 

Είχα δει πριν από 4 (;) χρόνια ένα μενού, που τιμολογούσε γύρω στα 30 € έναν αρκετά καλό μπουφέ.

 

Δεν έχω φάει σε δεξίωση. Σε άλλες περιπτώσεις που έχουμε πάει (για καφέ-σνακ-βραδιές μουσικής) ήταν πάντα νόστιμο το φαγητό του.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...