Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ...!!!


Recommended Posts

Αχ! κορίτσια κι εγώ δεν κρατιέμαι. Από τα μέσα του Οκτώβρη τα Χριστούγεννα σκέφτομαι. Εμείς μάλλον αρχές Δεκέμβρη θα στολίσουμε. Εγώ θα στόλιζα νωρίτερα, αλλά ο άντρας μου αντιστέκεται. Και νόμιζα πως είμαι η μόνη.

Όσο για τα σπίτια με παιδιά, πειράζει αν δεν είναι μικρά παιδιά. Κι εγώ ένα παιδάκι κρύβω μέσα μου. Το πόσο το φχαριστιέμαι να κάθομαι να κοιτάω τα φωτάκια στο δέντρο δε λέγεται. Σβήνω τα φώτα, ανάβω κεράκια και τα φωτάκια και είμαι ικανή να κάθομαι με τις ώρες να χαζεύω, να ηρεμώ και να ονειρεύομαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 186
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν και έχω παιδάκια, επιμένω: κάθε πράγμα στον καιρό του (κι ο κολιός τον Αύγουστο, άσχετο :lol: )

Αν στολίσουμε από τώρα Χριστουγεννιάτικα, την αποκριά δλδ τι? θα στολίσουμε πασχαλιάτικα?? και κατά το Μαρτη θα αρχίσουμε να φοράμε το μαγιώ μέσα από τα ρούχα μη τυχόν και κάτσει βολτίτσα στην παραλία για βουτιά μετά τη δουλειά??? Ακόμα 6 Νοεμβρίου έχουμε βρε κορίτσια... Κι άλλωστε η ομορφιά των Χριστουγεννιάτικων είναι ότι τα έχουμε για λίγο στολισμένα, αλλιώς θα 'ταν αν τα βλέπαμε όλο το χρόνο, δεν θα τα προσεχαμε καν...

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον να δημοσιευσουμε και τις δικες μας φωτο απο τα περσινα Χριστουγεννα!

...και θα σας ενημερωσω και για τα φετινα, γιατι μαλλον τελος Νοεμβριου, το πολυ αρχες Δεκεμβριου θα στολισω.

Τα περιμενω πως και πως!!!!! :D Μου αρεσουν πολυ τα Χριστουγεννα και επειδη φερνω τα πανω-κατω σε ολο το σπιτι, για να το στολισω, προτιμω να τα βλεπω και παραπανω διαστημα απο 2 εβδομαδες. Οποτε στολιζω το πολυ αρχες Δεκεμβρη εως μεσα Ιανουαριου!!!! Και το ευχαριστιεμαι.......ιδιαιτερα.......!!!!

Μονο που δεν ειμαι χρυσοχερα στα γλυκα!!!!

Αυτα τα αναλαμβανει ο συζυγος!!!! :lol::lol::lol::lol: (χωρις πλακα)!!!!!

 

Το δεντρο μας....

P1060026.jpg

 

Το πασο της κουζινας, αλλα δυστυχως δεν εχω ολοκληρωμενη φωτογραφια, γιατι εχει και αλλα στρουμφακια σε παιδικη χαρα, σπιτακια, τη στρουμφιτα στο παγκακι κτλ. Θα βγαλω φετινη να σας δειξω, η Ηλεκτρα ξετρελαθηκε περυσι..!!!

PC110111.jpg

 

Η φατνη μας κατω απο το δεντρο, σε σκοτεινη ληψη...

PC210197.jpg

 

και το τραπεζι μας...

PC250221.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τέρμα, και 'γω στο club των βιαστικών μαμάδων εν όψει Χριστουγέννων!

 

Λοιπόν, επειδή φέτος θα επενδύσω ο,τι γλύτωσα από το οικονομικό κραχ σε χριστουγεννιάτικα στολίδια, ψάχνω ένα μαγαζί που να έχει ποικιλλία-ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΗ! Να είναι τεράστιο και να μπαίνεις μέσα και να χάνεσαι!

 

Που υπάρχει κάτι τέτοιο; Μένω Ζωγράφου και στην περιοχή δεν με ενθουσιάζει τίποτα από χριστουγεννιάτικα μαγαζιά. Με το αυτοκίνητο όμως, φτάνω μέχρι και Φάρσαλα ;)

 

Ακούω!!

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτισια ειπα να ξεκινησω με κατι πιο light για τα φετινα Χριστουγεννα!Κατέβασα τραγουδακια Χριστουγεννιατικα για την μικρη μιας και φετος πρωτη χρονια ως οικογενεια και ειπα να της ξεκινησω την πλυση εγκεφαλου απο νωρις!!! :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Fivi,

 

Μπράβο, πολύ όμορφος ο στολισμός σου! Άντε και... φέτος! :lol::lol:

 

Εγώ παιδιά, το σπίτι θα το κάνω λαμπόγιαλο από θέμα στολισμού! :lol::lol:

 

Τέλη Νοεμβρίου θα γίνει... το σώσε! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών Ηρώ, θα πρέπει οπωσδήποτε να πας (εστω και για να δεις μόνο γιατί οι τιμές είναι τσουχτερές, μπορει και 10 ευρώ η μπάλα!!!) στη Γλυφάδα, δεν ξέρω πως λεγεται το κατάστημα, αλλά είναι στο κέντρο κοντά στο Accesorize, αν ξέρεις απο Γλυφάδα καθόλου. Ειναι ένα υπόγειο που έχει τα πιο τέλεια στολίδια! Εγώ κάθε χρόνο προτιμώ να πάρω μια δυο μπάλες ακριβές παρά να πάρω πόλλές φτηνές, ούτως η άλλως τα περισσότερα στολίδια που εχω ειναι απο Γερμανία που ειναι τέλεια και σχετικά φτηνά. Λοιπόν πρέπει να πας οπωσδήποτε!!! Δεν ξέρω αν έχει βγάλει ακόμα γιατί δε μένω πια επαρχία αλλά κάθε χριστούγεννα ερχομαι Αθήνα και πάω πάντανα δω. Αν δεν κατάλαβες που ειναι πες μου να σου περιγράψω καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Fivi ..τι φάτνη υπερπαραγωγή είναι αυτή ...μπράβο σου.. αν κατάλαβα καλά έβαλες φωτάκια στο πάτωμα κ απο πάνω βαμβάκι.. πολύ καλό το αποτέλεσμα.. εγω είχα φωτάκια απλωμένα πάνω στο μπουφέ .. ηταν πολύ καλό.. φέτος θα το ξανακάνω και εννοείται θα ανεβάσω φωτο.

Λοιπόν εγώ θα στολίσω σε κανα 2 βδομάδες.. παντα κοντά στης 20 Ν στόλιζα και πριν αποκτήσω την Ασημένια ! Φέτος δεν μπορώ να περιμένω βρε κορίτσια πως να το πω δεν κρατιέμαι.. ιδικά τώρα που η μικρή καταλαβαίνει τα πάντα... πιστευω οτι θα το χαρεί πολύ!! Μια χρονιά που ήμουν νιόπαντρη είχα στολίσει απο της 15 Νοεμβρίου.. οταν στόλιζα ο άντρας μου κατέγραφε με τη κάμερα και γελώντας με κορόιδευε λέγοντας.. - κοιτάξτε την ημερομηνία κάτω στην οθόνη..χι χι χι :lol::lol:

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Bibibo αν θυμαμαι καλα το μαγαζι που λες στη Γλυφαδα, λεγεται Bazaar και ειχα ψωνισει απο εκει πριν 2 χρονια. Εχει φανταστικα πραγματα που δεν βρισκεις αλλου, αλλα ειναι λιγο ακριβα.

 

Φιλιω & Ασημενια, ναι εχω βαλει τα λαμπακια απο κατω και πανω ειδικο χιονι (σαν βαμβακι). Φετος ηθελα να φτιαξω κατι σαν μακετα, να τα κολλησω, να φτιαξω δρομους κτλ, αλλα το τρεξιμο με 2 παιδια ειναι πολυ και δεν νομιζω οτι θα τα καταφερω :( . Θα το εχω στα υποψιν για του χρονου!!! :D

 

Σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια!

Παντως αν δεν στολισεις το σπιτι, δεν αισθανεσαι οτι ειναι γιορτες!!!

Link to comment
Share on other sites

Μία καταπληκτική ιδέα για τα Χριστουγεννιάτικα δώρα σας.

 

Τυλίξτε τα με χαρτί που επάνω θα έχει τις φωτογραφίες των παιδιών μας!!!

 

ld102433_1106_phototopp_l.jpg

 

Φέτος θα αλαλιάσω στο περιτύλιγμα! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελεια τα κουτακια Βιργινια :D το πιο πανω τυπου ημερολογιο με υφασμα ειναι ε?

Δωσε κι αλλα στο λαο :D:D:D

τα κουτακια-σπιτακια, τα εφτιαξα κιολας μαζι με την μεγαλη μου κορη,

ειναι καταπληκτικα και πανευκολα!!!!!!!

Η μικρη ξετρελαθηκε!!!!!! :D

Θα ανεβασω και φωτο, τωρα ειναι λιγο αργα,

αυριο ισως..........

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μπράβο σας για τα πανέμορφα πράγματα που φτιάχνεται και για το μεράκι που έχετε. Είστε χρυσοχέρες. Εμένα όλα αυτά μου αρέσουν πολύ αλλά βρε κορίτσια δεν βρίσκω και πολύ χρόνο για να τα κάνω.

Πάντως εχθές πήγα στο Lidl και αγόρασα ένα πακέτο που είχε διάφορα χρωματιστά χαρτιά, πατρόν και στολιδάκια για να κάνουμε με τα παιδιά στολίδια. Είναι πολύ ωραίο και πολύ οικονομικό. Βέβαια ακόμη δεν το άνοιξα αλλά που θα πάει μέχρι τα Χριστούγεννα θα τα κάνω

Fivi ήθελα να σε ρωτήσω αυτό το χιόνι που έβαλες κάτω από το δέντρο είναι αυτό το συνθετικό που πουλάνε στα μαγαζιά? Το στόλισες πολύ ωραία το σπίτι σου Μπράβο!!!

Link to comment
Share on other sites

το εχα κανει στο παρτι της Ασημενιας με ροζ μπαλόνια ειναι ευκολο... :wink:

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

να και ενα δεντρο κ αυτο το εχα κανει πιο μικρο ομως...

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...