Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ...!!!


Recommended Posts

!Αφου σκεφτομαι οταν στολισουμε,κατω απ το δεντρο να βαλω ενα καλαθακι,να το γεμισω με γουνινη κουβερτουλα,και να βαλω το νινι μας μπρουμυτα μεσα,ντυμενο με ενα γλυκουλικο λευκο φορμακι και ενα αγιοβασιλιατικο καπελακι που εχω, και να το τραβηξω λιγες φωτογραφιες..Δηλ δεν καταλαβα η anne geddes ειναι καλυτερη? :lol:

 

Υπάρχει πιο ομορφη εικόνα από αυτο που περιγράφεις; Εμας ο μικρός ήταν τα πρώτα Χριστουγεννα 50 ημερω΄ν και είχα στολίσει το ρηλάξ και τον έβαζα να χαζεύει το δέντρο ΅παριστάνοντας΅το δώρο μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 186
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Λοιπον κοριτσια επειδή εγω δεν ειμαι χρυσοχέρα σαν εσας και δεν τα καταφέρνω τοσο καλα με τραπέζια και δέντρα ... λατρεύω ομως το CHRISTMAS SPIRIT και για αυτο φροντιζω πάντα να δίνω μια χριστουγεννιατικη νότα στην ατμόσφαιρα ... παραθετω εδω μια φωτο απο τα περσινα Χριστουγεννα που τα περάσαμε πανέμορφα καλεσμένοι στο σαλέ της Αφροδιτούλας στη Γαλλια ....

 

sexysanta3fk6.jpg

 

μη ρωτήσετε ποια ειναι ποια .... τα ευκολως εννοούμενα παραλειπονται :lol::lol::lol: !!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια επειδή εγω δεν ειμαι χρυσοχέρα σαν εσας και δεν τα καταφέρνω τοσο καλα με τραπέζια και δέντρα ... λατρεύω ομως το CHRISTMAS SPIRIT και για αυτο φροντιζω πάντα να δίνω μια χριστουγεννιατικη νότα στην ατμόσφαιρα ... παραθετω εδω μια φωτο απο τα περσινα Χριστουγεννα που τα περάσαμε πανέμορφα καλεσμένοι στο σαλέ της Αφροδιτούλας στη Γαλλια ....

 

sexysanta3fk6.jpg

 

μη ρωτήσετε ποια ειναι ποια .... τα ευκολως εννοούμενα παραλειπονται :lol::lol::lol: !!!

 

au20coeur20du20megeve6wy5.jpg

 

αχ! τι μου θύμησες !!!! Γαλλία Megeve , Χριστούγεννά -Πρωτόχρονιά 2007!!!!

 

Για φέτος χλωμό το βλέπω ... αλλά του χρόνου μια Ελβετία θα την χτυπήσουμε που θα μας πάει !!!!

 

αχ! Ολγάκι μου ! να'σαι καλά !!! :lol::lol::lol::lol:

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:(:(:(:(:(

δεν νομιζω να καταφερω να στολισω φετος.ανακαινιζυμε το πατρικο του αντρα μου και υπολογιζουμε καπου τελος του χρονου να παμε.

μακαρι να εχουμε παει πιο νωρις που να στολισουμε :(:(:(:(:(:(:(:(

παντως στις 26 του νοεμβρη κατεβαζω και ξεκιναω το στολισμα κραταει μερικες μερες το μισο παταρι ειναι χριστουγεννιατικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα!!Αχ τι ωραίο θέμα.Λατρεύω τα Χριστούγεννα!!!!!Και η μικρή μου περιμένει πώς και πώς να στολίσουμε.Με τον μικρό όμως -13μηνών- τι θα κάνω που είναι ζωηρός, δεν καταλαβαίνει από όχι και σίγουρα θα θέλει να κατεβάσει όλα τα στολίδια και τα φωτάκια κάτω?? Πολύ με προβληματίζει πώς πρέπει να το χειριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε σαν παράδοση με τον άντρα μου από τότε που μένουμε μαζί να στολίζουμε γύρω στις 28 Νοεμβρίου, μιας και στις 30 που γιορτάζει ο μπαμπάς και ο ανηψιός μου(Ανδρέας), μαζευόμαστε όλοι μαζί στο σπίτι μας για να το γιορτάσουμε.

Φέτος γιορτάζει και η μια μου κόρη... Ανδριανή! Εννοείται ότι οι προετοιμασίες και τα πλάνα έχουν ήδη αρχίσει... Ανυπομονώ να φέρουμε και τα επίσημα στολίδια από την αποθήκη! Α, και ανήμερα τα Χριστούγεννα γιορτάζει η άλλη μου κόρη, Χριστίνα! Μου φαίνεται απίστευτο...

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

το σαββατο πηγαιναμε με τον αντρα μου βολτα στη γλυφαδα, και στην παραλιακη σταματησαμε σε ενα φαναρι ετυχε και κοιταξα προς τα πανω σε μια πολυκατοικια και βλεπω κοντα στο παραθυρο να εχουν στολισει δεντρο και λεω στον αντρα μου ''για κοιτα επανω εχουν στολισει η τα ματια μου βλεπουν φωτακια και δεντρο'' κοιταει και οντως ειχαν στολισει.μου εκανε τοσο μεγαλη εντυπωση που καποιοι στολισαν τοσο νωρις αλλα μου αρεσε πολυ.

περιμενω και εγω πως και πως να στολισουμε.μου αρεσουν πολυ τα χριστουγεννα και ειδικα φετος που περιμενουμε την μπουμπου μας 15/12 θα ειναι οι καλυτερες γιορτες. :D:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάθε χρόνο στολίζω την πρώτη εβδομάδα του Δεκέμβρη.

Εχω αρχισει το καθάρθισμα και σιγά σιγά και τον ανεφοδιασμό για νέα στολίδια.

Αντε να στολίσουμε, αν και δεν ξέρω τι θα αφήσει ορθιο ο μικρός.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τι ωραίο θέμα που άνοιξες Φιλιώ! Οι φωτογραφίες σου είναι υπέροχες όπως και όλες όσες είδα εδώ! Κι εγώ λατρεύω τα Χριστούγεννα και ανυπομονώ να στολίσω.

Έχω μια απορία: πότε ανοίγετε τα δώρα, Χριστούγεννα ή Πρωτοχρονιά? Εγώ προτιμώ το βράδυ της παραμονής ή το πρωί των Χριστουγέννων (η οικογένειά μου ζούσε στο εξωτερικό όταν ήμουν παιδί και εκεί έτσι συνηθιζόταν), αλλά όλοι μου λένε ότι το έθιμο εδώ είναι την Πρωτοχρονιά.

Link to comment
Share on other sites

Παραμονη Χριστουγεννων πριν παει ο μικρος για υπνο ετοιμαζουμε για τον Αγιο Βασιλη ενα ποτηρι γαλα και σε ενα πιατακι βαζουμε ενα κουραμπιε και ενα μελομακαρονο.Το επομενο πρωι, ο αγιος Βασιλης εχει αφησει λιγο γαλα και εχει δαγκωσει τα γλυκα του!

Φυσικα εχει αφησει και τα δωρα του Αλεξανδρου....

τα υπολοιπα δωρα της οικογενειας τα ανοιγει το παιδι και εμεις την παραμονη της πρωτοχρονιας αμεσως μετα την αλλαγη του χρονου,στο σπιτι που κανουμε το ρεβεγιον.

Δηλαδη εχουμε παρει ολοι τα δωρα μας μαζι,και οταν αλλαξει ο χρονος τα ανταλλασουμε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...