Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βαφτιση στη Μυρτιδιώτισσα-Μικρολίμανο


Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Το Μάιο (Σάββατο μεσημέρι) κανονίσαμε να κάνουμε τη βάφτιση του γιου μας στη Μυρτιδιώτισσα στο Μικρολίμανο και είμαι σε αναζήτηση μαγαζιού για το τραπέζι. Θα ήθελα ιδανικά να βρω έναν χώρο στο Μικρολίμανο ή κάπου κοντά.Θα είμαστε 150 άτομα περίπου (τουλάχιστον έτσι ελπίζω αν περιορισθούν και οι γονείς λιγάκι) και θα ήθελα ένα χώρο φωτεινό και όχι στημένο). Σκεφτόμουν τον Βόσπορο, τον Ιστιοπλοϊκό ή το Αμμος. Εχει βρεθεί καμιά σας σε τραπέζι στους χώρους αυτούς, ποιες ήταν οι εντυπώσεις σας και ξέρετε πόσο περίπου κοστίζει το άτομο; Εάν έχετε καμιά άλλη ιδέα πολύ ευχαρίστως να την ακούσω. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα.

 

Το Μάιο (Σάββατο μεσημέρι) κανονίσαμε να κάνουμε τη βάφτιση του γιου μας στη Μυρτιδιώτισσα στο Μικρολίμανο και είμαι σε αναζήτηση μαγαζιού για το τραπέζι. Θα ήθελα ιδανικά να βρω έναν χώρο στο Μικρολίμανο ή κάπου κοντά.Θα είμαστε 150 άτομα περίπου (τουλάχιστον έτσι ελπίζω αν περιορισθούν και οι γονείς λιγάκι) και θα ήθελα ένα χώρο φωτεινό και όχι στημένο). Σκεφτόμουν τον Βόσπορο, τον Ιστιοπλοϊκό ή το Αμμος. Εχει βρεθεί καμιά σας σε τραπέζι στους χώρους αυτούς, ποιες ήταν οι εντυπώσεις σας και ξέρετε πόσο περίπου κοστίζει το άτομο; Εάν έχετε καμιά άλλη ιδέα πολύ ευχαρίστως να την ακούσω. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας.

 

Καλησπέρα και με το καλό! Στο Βόσπορό πηγαίναμε συχνά για φαγητό με τον άντρα μου και μας άρεσε πολύ, βέβαια έχουμε γύρω στα δύο χρόνια να πάμε (λόγω του μικρού :rolleyes:) οπότε δεν έχω πρόσφατη εμπειρία. Και στον Ιστιοπλοϊκό πηγαίναμε και επίσης μας άρεσε το φαγητό, ο αδελφός μου που έχει παραβρεθει εκεί σε πολλές δεξιώσεις (εταιρικές όμως όχι βάφτισης ή γάμου) λέει ότι το φαγητό είναι πάντα καλό. Δυστυχώς δεν ξέρω τις τιμές τους σε περίπτωση δεξίωσης αλλά δεν χάνεις τίποτα να περάσεις μιά βόλτα και να μαζέψεις προσφορές.

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχει ή τουλάχιστον είχε και ακριβώς απέναντι κάποια μαγαζιά. Έχω καιρό να περάσω, δεν ξέρω μήπως τα έφαγε η κρίση....

Ειδικά αυτό που ήταν ακριβώς απέναντι, είχαμε πάει μια φορά σε αρραβώνα και ήταν πάρα πολύ ωραία όλα.

 

Αν υπάρχουν αυτά που είναι κοντά να προτιμήσεις ένα από αυτά, γιατί είναι δυσκολο το θέμα του παρκινγκ, θα ψάξει ο καλεσμένος σου να βρει μια θέση κοντά στην εκκλησία και μετά να ξαναψάχνει να βρει στην άλλη πλευρά του Μικρολίμανου, δε λεει με τπτ!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Στον Ιστιοπλοϊκό πήγα πριν ένα μήνα περίπου και ήταν καταπληκτικά αλλά δεν νομίζω να είναι και ιδιαίτερα φθηνά.Πρέπει λογικά να έχουν μενού που θα μπορείς να το μετριάσεις νομίζω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

http://www.arionhalls.gr/open_hall_details.php?%CE%91%CE%A1%CE%99%CE%A9%CE%9D%20%CE%9A%CE%AE%CF%80%CE%BF%CF%82%20%CE%9C%CE%B9%CE%BA%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%AF%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%BF?2#!prettyPhoto

 

 

επειδη κ εγω κοιταω για την ιδια εκλησσια για την Μυρτω μου (Μαιο-Ιουνιο)

το παραπανω το εχεις δει ??????

88M1p3.png6KAgp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν είχα γίνει κουμπάρα, είχαν κάνει το γλέντι ακριβώς απέναντι απο τη συγκεκριμένη εκκλησία. Δεν το λέω για να σου το προτείνω. Έχουν περάσει και χρόνια βέβαια, αλλά το σέρβις ήταν πολύ αργό και χωρίς τακτική. Η ορχήστρα ήταν πολύ κακή. Θυμάμαι οτι παίζανε συνήθως ακουστικά κομμάτια, και όταν είχα πάει να τους ζητήσω κάτι πιο "ανεβαστικό" ή απάντηση που είχα πάρει ήταν "αν θέλεις να χορέψεις, ας έκλεινες στα μπουζούκια. Να το πληρώσετε για να μάθετε. Όχι που ήρθατε εδώ και θέλετε να χορεψετε κιόλας!".

Είχα μείνει πραγματικά άφωνη.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κι εμείς θα κάνουμε την βάφτιση της μικρής μας στον Πειραιά το Μάιο.

Σκεφτόμαστε να μην κάνουμε δεξίωση για όλους, παρά μόνο ένα τραπέζι για τους κοντινούς. Είδαμε το ΣΚ ότι έχει ανοίξει δίπλα στον Ναυτικό Όμιλο το Salty. Το έχει δει καμια σας;

 

Καμία άλλη επιλογή εκτός από όσα έχουν αναφερθεί; Θα είμαστε γύρω στα 20 άτομα, και θέλουμε ένα χώρο που να επιτρέπει κάποια ιδιωτικότητα, δηλ. να μην είμαστε δίπλα δίπλα με τους άλλους πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ όλους σας για τη βοήθειά σας. Τελικά κλείσαμε να κάνουμε το τραπέζι στον ιστιοπλοϊκό οπότε θα σας πω τις εντυπώσεις μου μετά τη βάπτιση. Δυστυχώς το Αμμος ήταν πολύ μικρό για να μας χωρέσει (60 άτομα περίπου χώραγε στο κάθε επίπεδο) και ο Βόσπορος έδινε μόνο τον πάνω όροφο ο οποίος και πάλι δεν μας χώραγε. Ο ιστιοπλοϊκός είχε και μενού σερβιριστό και μπουφέ σε τιμές όχι και πολύ εξωπραγματικές (εκτός αν ήθελες καβούρι και ξιφία οπότε φαντάζεστε όλες που έφταναν οι τιμές)!!!

Ελπίζω να πάνε όλα τέλεια και να περάσουν καλά οι καλεσμένοι (και εμείς βεβαίως χε χε).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια επειδη ψαχνουμε κι εμεις μαγαζι για τη βαφτιση της κορης μας στην ιδια περιοχη ειναι ευκολο να μου στειλετε σε πμ τις τιμες που σας ειπαν σε βοσπορο και ιστιοπλοικο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...