Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αποβολες


Recommended Posts

είναι δύσκολο αλλά πίστεψέ με υπάρχουν και πολύ χειρότερα. εδώ μέσα υπάρχουν κοπέλες που έχασαν τελειόμηνα μωρά στην 38η εβδομάδα ή και αφού τα γέννησαν. έχω φίλη που έκανε άμνιο και έχασε το μωρό από συσπάσεις. το γέννησε κανονικά νεκρό...

 

όταν έκλαιγα τότε και ρώταγα "γιατί σε μένα, Θεέ μου?" ο πατέρας μου, μου είπε: "και γιατί όχι σε σένα? τί διαφορετικό έχεις εσύ από τόσες άλλες κοπέλες που έχουν περάσει τα ίδια και χειρότερα. να μάθεις στη ζωή σου να δέχεσαι με το ίδιο τρόπο και τα καλά και τα κακά. με ψυχραιμία και σύνεση. και τα καλά δεχούμενα και τα κακά δεχούμενα".

 

Σωστος ο μπαμπας σου!! Πιστευω οτι ειναι η καλυτερη σκεψη.. Βεβαια εκεινη την ωρα που ειναι ολα μαυρα που να το καταλαβεις... Τουλαχιστον χαιρομαι που σε κανενα δεν ακουσαμε καρδουλα. Ο αντρας μου για να με ηρεμησει γιατι απο το πολυ κλαμα δεν μπορουσα ουτε αναπνοη να παρω μου ελεγε "σκεψου απλα οτι ηταν ενα σπερματοζωαριο που πηγε λιγο παρακατω" κ η αληθεια ειναι οτι με βοηθησε....

Στο τέλος όλα θα πάνε καλά. Κι αν δεν πάνε, απλά δεν έχει έρθει το τέλος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Ειρηνη,

οπως ανεφετε κ η κοπελα παρακατω μην παραληψης να ελεγξεις σακχαρο αλλα και ινσουλινη.Πιο συγκεκριμενα πρεπει να κανεις καμπυλη σακχαρου και καμπυλη ιναουλινης και μετα να τα δειξεις σε ενδοκρινολογο. Ειχα και γω δυο αποβολες σαν τις διλες σου, πουθενα καρδουλα, μονο σακος και αποξεση στο τελος...μετα απο απειρες εξετασεις μου ειπαν να παιρνω σαλοσπιρ κ οταν μεινω εγκυος ενεσεις ηπαρινης καθως βρεθηκα θρομβοφιλικη σε 2 παραγοντες.Ψαχνοντας εδω μεσα ομως δι;βασα για το σακχαρο-ινσουλιν. Εμαθα οτι οι πολυκυστικες (που κατα καποιο τροπο προκαλουνται λογω της μη καλης κατανομης ινσουλινης στον οργανισμο και εγω ειχα απι τα 17 μεχρι τα 23) συνδεονται αμεσα με σακχαρο-ινσουλινη. Η καμπυλες μ δε βγηκαν τραγικες αλλα ο ενδοκρινολογος μου συστησε να ξεκινησω το glucophage ενα την ημερα γιατι κανεις ποιτικοτερη ωορηξια.Ετσι εκανα κ το 2ομηνα που τα πηρα εμεινα εγκυος και επιτελους ειδαμε κ μωρακι κ καρδουλα (δυστυχως χρειαστηκε να ξανα κανω αποξεση στην 11η εβδομαδα, αλλα για αλλο λογο) . Μην αμελισεις να εξεταστεις γι αυτο, ειναι το πρωτο που πρεπει να κανεις, κ γω εδωσα 3000? για να κανω οτι υπαρχει για καθ εξιν αποβολες κ κανεις δε μ ειχε πει γι αυτο

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα και μην αγζωνεσαι για τιποτα, ολα θα γινουν, με πιστη, ελπιδα και αγαπη! Να ειστε ολες καλα κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ειμαι και εγω μια απο εσας 4 φεβρουαριου εκανα αποξεση σχεδον 3 μηνων δεν μεγαλωνε οσακος ωσπου παλινδρομισε ο γιατροσ μου ειπε να προσπαθησω μετα απο δυο μηνες παλι τωρα ειμαι στην 8η εβδομαδα οπου παλι υπαρχει προβλημα χοριακη 3900 και ενασ μικρος σακος χωρις εμβρυο μου ειπε οτι θα μου ερθει αιμα και οτι δεν προχωραει ουτε αυτη η εγκυμοσυνη ειμαι ενα ρακος,μετα την αποξυση δεν εκανα εξετασεις τωρα μου ειπε οταν τελειωσω με αυτην θα κανουμε ειναι ενα πακετο που στοιχιζει περιπου 8οο ευρω τι ακριβως ειναι δεν ξερω ναπλα φοβαμαι πολυ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...