Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σύστημα σιδερώματος TEFAL- ποιό να πάρω?


Recommended Posts

Χάλασε για ακόμη μια φορά το juro pro, αλλά αυτή τη φορά θα φάει σουτ κορίτσια, με έχει σκάσει, δυο χρόνια το έχω, έχει χαλάσει 8 φορές σίγουρα.

Λέω να πάρω τεφαλ. Δεν έχω χρόνο για ψάξιμο (έχω το μωρό και βρίσκομαι στη μέση ανακαίνισης/μετακόμισης, ευτυχώς μπαίνουμε σε καμιά 10 μέρες), οπότε αν έχετε τεφαλ, πείτε μου ποιό μοντέλο να πάρω και φυσικά αν είστε ευχαριστημ'ένες. Θα ήθελα ένα που να κάνει το σιδέρωμα και τη ζωή μου πιο εύκολη!!

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


http://www.kotsovolos.gr/site/small-home-appliances/ironing/iron-systems?v=0&company=Tefal

 

ΕΧΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ.ΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΕΛΑΦΡΥ ΣΙΔΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΗ ΕΩΣ ΠΟΛΥ ΠΙΕΣΗ ΓΙΑ ΑΤΜΟ.ΕΓΩ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΟ ΧΑΜΗΛΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΜΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΝΕΙ ΤΡΕΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.Α! ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ. ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ ΜΑΖΙ ΑΛΛΑ ΕΒΑΖΕ ΑΠΙΟΝΙΣΜΕΝΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΧΑΛΑΣΕ.ΘΕΛΕΙ ΝΕΡΟ ΒΡΥΣΗΣ.ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΑΓΟΡΕΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τσαρλι!προσφατα πηγα μια μεταχειρισμενη στιρελα στον αντιπροσωπο να τη δει για καποιες αποριες που ειχα.μου λεει οτι τα παλια μοντελα ειναι τα καλυτερα και εχουν πιο φτηνα ανταλλακτικα εν συγκρισει με τα καινουργια.και για το νερο που παιρνουν μου ειπε απιονισμενο μεσα στο οποιο θα εχεις ριξει και ενα ποτηρι βρυσης για να κανει αντισωματα.με τιποτα σκετο βρυσης ,εχει αλατα ρε κοριτσια και σε ορισμενες περιοχες στην ελλαδα το νερο ειναι φουλ σκληρο.εν ολιγοις οταν παρεις απιονισμενο πετας το ενα ποτηρι και απλα προσθετεις ενα βρυσης.

οσο για τα σιδερα εχωι ακουσει οτι τα bosch γινονται ακομη στην γερμανια.ψαξτο λιγο

εγω αυτο το καιρο ψαχνο για ενα καλο επιτραπεζιο μιξερ και εχω τρελαθει να ψαχνω στο ιντερνετ.θελω να κανει ζυμες και κεικ σε μπολικη ποσοτητα.μιλαμε εχω φαει το ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα τσαρλι!προσφατα πηγα μια μεταχειρισμενη στιρελα στον αντιπροσωπο να τη δει για καποιες αποριες που ειχα.μου λεει οτι τα παλια μοντελα ειναι τα καλυτερα και εχουν πιο φτηνα ανταλλακτικα εν συγκρισει με τα καινουργια.και για το νερο που παιρνουν μου ειπε απιονισμενο μεσα στο οποιο θα εχεις ριξει και ενα ποτηρι βρυσης για να κανει αντισωματα.με τιποτα σκετο βρυσης ,εχει αλατα ρε κοριτσια και σε ορισμενες περιοχες στην ελλαδα το νερο ειναι φουλ σκληρο.εν ολιγοις οταν παρεις απιονισμενο πετας το ενα ποτηρι και απλα προσθετεις ενα βρυσης.

οσο για τα σιδερα εχωι ακουσει οτι τα bosch γινονται ακομη στην γερμανια.ψαξτο λιγο

εγω αυτο το καιρο ψαχνο για ενα καλο επιτραπεζιο μιξερ και εχω τρελαθει να ψαχνω στο ιντερνετ.θελω να κανει ζυμες και κεικ σε μπολικη ποσοτητα.μιλαμε εχω φαει το ιντερνετ

 

 

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!ΤΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΡΟ ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΑΠΟ ΒΡΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΣΤΗΝΕΙ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ.ΤΑ TEFAL ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠ ΤΗ STIRELLA.ΕΧΟΥΝ ΣΥΛΛΕΚΤΗ ΑΛΑΤΩΝ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΖΕΤΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΠΙΟΝΙΣΜΕΝΟ.ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΑ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΠΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΚΑΛΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ.Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΣΤΙΡΕΛΑ ΠΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 70 ΕΥΡΩ ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ.ΤΗΝ ΕΧΕΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

Παλιά όταν λέτε τί εννοείται? Εγώ θα το πάρω από το skroutz, είναι σίγουρα πιο φθηνό εκεί. Είδα ένα μοντέλο:

http://www.skroutz.gr/s/3026887/Tefal-GV8335-Pro-Express-Turbo.html

 

H αλήθεια είναι ότι η τιμή είναι τσουχτερή, δεν ήθελα να δώσω τόσα, ειδικά τώρα που έχουμε κάνει το σπίτι και δεν μας έχει μείνει τίποτα στην άκρη, δεν μπορώ να διαθέσω πολλα. Προτείνετε δηλ. να πάρω κάποιο πιο φθηνό, που σίγουρα θα είναι και παλιότερο? Απλά ήθελα για ευκολία να βγαίνει το δοχείο και στα πιο οικονομικά της τεφαλ δεν βγαίνει.

Όσο για τα bosch δεν ξέρω και δυστυχώς δεν μπορώ να ψάξω στα μαγαζιά, οπότε ό, τι ακούσω, ό, τι μου πείτε, ό, τι βρω διαθέσιμο στο ίντερνετ!

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παλιά όταν λέτε τί εννοείται? Εγώ θα το πάρω από το skroutz, είναι σίγουρα πιο φθηνό εκεί. Είδα ένα μοντέλο:

http://www.skroutz.gr/s/3026887/Tefal-GV8335-Pro-Express-Turbo.html

 

H αλήθεια είναι ότι η τιμή είναι τσουχτερή, δεν ήθελα να δώσω τόσα, ειδικά τώρα που έχουμε κάνει το σπίτι και δεν μας έχει μείνει τίποτα στην άκρη, δεν μπορώ να διαθέσω πολλα. Προτείνετε δηλ. να πάρω κάποιο πιο φθηνό, που σίγουρα θα είναι και παλιότερο? Απλά ήθελα για ευκολία να βγαίνει το δοχείο και στα πιο οικονομικά της τεφαλ δεν βγαίνει.

Όσο για τα bosch δεν ξέρω και δυστυχώς δεν μπορώ να ψάξω στα μαγαζιά, οπότε ό, τι ακούσω, ό, τι μου πείτε, ό, τι βρω διαθέσιμο στο ίντερνετ!

 

 

ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΖΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΑΛΙΟ ΤΗΣ ΤΕΦΑΛ.ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΙΝ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.Η ΣΤΙΡΕΛΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΩ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ.ΑΛΛΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΤΕΦΑΛ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΒΑΡΥ!ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΗΓΑΙΝΕ Σ' ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΕΣ ΤΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΕ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

 

http://www.kotsovolos.gr/site/small-home-appliances/ironing/iron-systems/038184-stirella-430d#prettyPhoto

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...