Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ξυπνάει το βράδυ ανα20λεπτο!!!βοηθεια!!


Elena@

Recommended Posts

Καλημέρα, να χαίρεσαι τις κορούλες σου! Μου δίνεις κουράγιο με αυτό που λες, άρα ίσως πλησιάζει η μέρα που θα κοιμηθούμε έστω 5ωρο σερί και θα ανεβαίνει! Για βράδυ τι ώρα τις κοίμιζες όταν ήταν 2 μηνών μήπως θυμάσαι; Την ημέρα πόσες φορές κοιμόνταν;

 

H μεγαλη δεν θυμαμαι ακριβως να σου πω, η μικρη που ειναι τωρα σχεδον 3 μηνων κοιμαται ολη την ημερα με διαλειματα οταν τρωει και απο 10 λεπτα εως μιση ωρα μετα το φαγητο. Μετα το φαγητο, παντα κοιμαται μεχρι το επομενο γευμα εκτος απο καποια απογευματα που μπορει να εχει υπερενταση και μπορει να κοιμηθει λιγο μεχρι το επομενο γευμα. Για βραδυ κοιμαται κατα τις 21.30 μεχρι τις 5.30 το πρωι αλλα καποιες μερες μπορει να κοιμηθει και 23.00 με 07.00 το πρωι. δεν μου εχει σταθεροποιησει ακομα την ωρα του βραδινου υπνου αλλα πιστευω οτι σταδιακα θα στρωσει και θα παει ακομα πιο νωρις. Η μεγαλη κοιμοταν για βραδυ απο τις 7 το απογευμα αλλα δεν θυμαμαι ακριβως ποτε ξεκινησε. Ξερεις συνηθως πιο μικρα κοιμουνται πιο αργα και μεγαλωνοντας το φτιαχνουν, απο οτι εχω καταλαβει απο την εμπειρια μου.

 

Ποσο ειναι το μωρακι σου? Δεν σου κοιμαται καλα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, σήμερα κλείνει του δύο μήνες, την ημέρα κοιμάται αρκετά εκτός αν είναι σε υπερένταση. Τη νύχτα δεν κοιμάται σερί καθόλου, κάνουμε το μπάνιο γύρω στις δέκα και λίγο πιο νωρίς γιατί τώρα τελευταία νυστάζει νωρίτερα, και κοιμάται γύρω στις δεκάμιση. Έπειτα ξυπνάει στις δυόμισι και νωρίτερα και με την πιπίλα ησυχάζει. Μετά στις 4 τα ξημερώματα τρώει όχι πολύ δε θέλει και έπειτα ξυπνάει ανά ώρα ή μισάωρο, ώσπου να ξαναφάει στις 7 και κοιμάται με διακοπές κλάματος ως τις 8 περίπου. Έχει πολλά αέρια και φαίνεται κάτι τον ενοχλεί, διακόπτεται ο ύπνος του αλλά μετά συνεχίζει.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...