Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

Χάρη σε εσάς σ' αυτό το forum, και διαβάζοντας παρόμοιες εμπειρίες άρχισα κιόλας να νιώθω λίγο καλύτερα. Εντάξει είναι και φρέσκο ακόμα, αλλά κάθε μέρα που περνάει νιώθω και πιο αισιόδοξη!! Ειδικά μετά την χθεσινή επίσκεψη με τη γυναικολόγο μου, που όλα δείχνουν καλά, έχω βρει τον παλιό μου εαυτό. Μόνο όταν βραδιάζει με πιάνει μια μελαγχολία, και δεν ξέρω γιατί!!!

 

Να είσαι αισιόδοξη! Είναι δύσκολο, ειδικά τον πρώτο καιρό... Ήταν μια κακιά στιγμή που πέρασε και τα καλύτερα είναι μπροστά μας! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να είσαι αισιόδοξη! Είναι δύσκολο, ειδικά τον πρώτο καιρό... Ήταν μια κακιά στιγμή που πέρασε και τα καλύτερα είναι μπροστά μας! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

 

Τώρα είμαι στη φάση που έχω πεισμώσει τόσο πολύ, που νιώθω σίγουρη ότι θα το πιάσω αυτή τη φορά:-D

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι στη φάση που έχω πεισμώσει τόσο πολύ, που νιώθω σίγουρη ότι θα το πιάσω αυτή τη φορά:-D

 

Έτσι μπράβο! Δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω! Κι εγώ σ' αυτή τη φάση είμαι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κορίτσια, καλημέρα! Έπειτα από μια εξωμήτριο κύηση (πριν από 10 μήνες περίπου) και μια παλίνδρομη (μόλις χτες εκανα απόξεση), νιώθω ότι δεν έχω κουράγιο να συνεχίσω...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, καλημέρα! Έπειτα από μια εξωμήτριο κύηση (πριν από 10 μήνες περίπου) και μια παλίνδρομη (μόλις χτες εκανα απόξεση), νιώθω ότι δεν έχω κουράγιο να συνεχίσω...

 

καλημέρα ότι και να σου πω τώρα είναι λίγο και δεν μπορεί να σε βοηθήσει απλά να ξέρεις ότι σε καταλαβαίνω απόλυτα και δεν είσαι μόνη . Λυπάμαι πραγματικά να το ξέρεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια, καλημέρα! Έπειτα από μια εξωμήτριο κύηση (πριν από 10 μήνες περίπου) και μια παλίνδρομη (μόλις χτες εκανα απόξεση), νιώθω ότι δεν έχω κουράγιο να συνεχίσω...[/quoteεε

 

Σε νιώθω. Εχθές αργα το βράδυ απέβαλα τη ψυχούλα μου στο 2ο μήνα. Έκανα απόξεση επι τόπου, αφού ο σάκος μαζί με το έμβρυο γλίστρησαν στο εσώρουχό μου. Κουράγιο, λέω, και στον εαυτό μου και σε σένα. Που θα πάει, θα περάσει και θα κρατάμε στα χέρια μας τα μωράκια μας

Σου κάνω μια αγκαλιά..

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες ο γιατρός μου είπε ότι η κύηση είναι παλίδρομη... περιττό να πω το πως αισθάνομαι...οι περισσότερες γνωρίζετε τα συναισθήματα... μου έχει καρφωθεί στο μυαλό ότι ο υπέρηχος μπορεί να έκανε λάθος και το μωράκι μου να είναι καλά... υπάρχει τέτια περίπτωση???? εχετε ακούσει ποτέ κάτι τέτοιο????

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες ο γιατρός μου είπε ότι η κύηση είναι παλίδρομη... περιττό να πω το πως αισθάνομαι...οι περισσότερες γνωρίζετε τα συναισθήματα... μου έχει καρφωθεί στο μυαλό ότι ο υπέρηχος μπορεί να έκανε λάθος και το μωράκι μου να είναι καλά... υπάρχει τέτια περίπτωση???? εχετε ακούσει ποτέ κάτι τέτοιο????

 

δύσκολο αλλά όχι απίθανο καμιά φορά δε ξέρεις. Κρίμα πάντως αν έχει συμβεί και ναι δυστυχώς ξέρουμε πως είναι

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ώρες ο γιατρός μου είπε ότι η κύηση είναι παλίδρομη... περιττό να πω το πως αισθάνομαι...οι περισσότερες γνωρίζετε τα συναισθήματα... μου έχει καρφωθεί στο μυαλό ότι ο υπέρηχος μπορεί να έκανε λάθος και το μωράκι μου να είναι καλά... υπάρχει τέτια περίπτωση???? εχετε ακούσει ποτέ κάτι τέτοιο????

 

Τελικά δεν ήταν λάθος... σήμερα έκανα απόξεση... τραυματική εμπειρία... εύχομαι να μην τη ζήσει ποτέ και ξανά καμία γυναίκα...

Link to comment
Share on other sites

αχ και γω πιν την αποξεση ειπα στο γιατρο να το δουμε ξανα στον υπερηχο αλλα δυστυχωσ η καρδουλα του ειχε σταματησει οπωσ κ οι δικοι μασ ...:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά δεν ήταν λάθος... σήμερα έκανα απόξεση... τραυματική εμπειρία... εύχομαι να μην τη ζήσει ποτέ και ξανά καμία γυναίκα...

Κάνε υπομονή, όπως λέω και για έμενα. Και εγώ την τετάρτη έκανα απόξεση έπειτα από αποβολή. Δύσκολα.....Θα περάσει όμως...Κλάψε, βγάλτα, ξέσπασε..Είναι πολύ νωρίς...Τα καλύτερα θα έρθουν. Αν διαβάσεις στο forum την ιστορία μου, θα δεις ότι θα περάσεις από πολλά σκαλοπάτια, αλλά σιγά σιγά θα αισθανθείς πολύ καλύτερα...Και στο λέω εγώ...που ακόμα η ψυχή μου αιμορραγεί...

Μια μεγάλη αγκαλιά....

Link to comment
Share on other sites

Κάνε υπομονή, όπως λέω και για έμενα. Και εγώ την τετάρτη έκανα απόξεση έπειτα από αποβολή. Δύσκολα.....Θα περάσει όμως...Κλάψε, βγάλτα, ξέσπασε..Είναι πολύ νωρίς...Τα καλύτερα θα έρθουν. Αν διαβάσεις στο forum την ιστορία μου, θα δεις ότι θα περάσεις από πολλά σκαλοπάτια, αλλά σιγά σιγά θα αισθανθείς πολύ καλύτερα...Και στο λέω εγώ...που ακόμα η ψυχή μου αιμορραγεί...

Μια μεγάλη αγκαλιά....

Έχουν περάσει 2 μήνες, και ντρέπομαι που το λέω, αλλά ακόμα με πονάει, όχι όπως στην αρχή, αλλά πονάει. Σκέφτομαι ότι θα έμπαινα στον 5ο μήνα, θα είχα μια κοιλιά φουσκωμένη και θα ανακοίνωνα στους γνωστούς μου την εγκυμοσύνη, όμως κάποιος εκεί πάνω είχε άλλα σχέδια, αυτο που μου έστειλε το πήρε πίσω, χωρίς να προλάβω να το χαρώ. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι, αλλά δεν είναι και εύκολο

Link to comment
Share on other sites

κορiτσαρες μου κουράγιο.. ο πόνος είναι δύσκολος αλλα ειδικα΄για όσες από μας εχουμε κι αλλο παιδί πρεπει να μαστε δυνατές και καπου να βρουμε το κουραγιο για να συνεχίσουμε. Ας ξεκινήσουμε από εναν καλό προγεννητικό ελέγχο και αν χρειαστει να παίρνουμε και δεύτερη γνώμη. Δε πρεπει να νιωθουμε εξαρτημενες απο κανενα γιατρο. Βρήκα αυτό το σαιτ που μπορείς να κλεισεις ραντεβου στο ιντερνετ με γιατρό ή για εξέταση στην περιοχή σου και σου λεει και ποιος γιατρός καλυπτει πια ταμεία http://www.doctoranytime.gr

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!! ηθελα να ρωτησω αν εχετε ακουσει κατι σχετικο με την περιπτωση μου.

με βαση την περιοδο μου ειμαι 8 εβδομαδων

στο γιατρο με βγαζει 6 και κατι μερες, καρδια δεν εχουμε ακουσει ακομα.

ο γιατρος μου ειπε οτι ισως παμε για παλίνδρομη κυηση. σημερα που εφυγα απο γιατρο εκανα χοριακη και ηταν 30.000 παρα πολυ με βαση τα λεγομενα του γιατρου. η χοριακη δλδ ειναι σουπερ αλλα καρδια δεν ακουμε. θα ξανα κανω την τεταρτη χοριακη να δουμε...

διαφορετικα παρασκευη ειναι η τελευταια μερα , μήπως ακουσουμε τιποτα, αλλιως παμε για επεμβαση. εχω φρικαρη!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!! ηθελα να ρωτησω αν εχετε ακουσει κατι σχετικο με την περιπτωση μου.

με βαση την περιοδο μου ειμαι 8 εβδομαδων

στο γιατρο με βγαζει 6 και κατι μερες, καρδια δεν εχουμε ακουσει ακομα.

ο γιατρος μου ειπε οτι ισως παμε για παλίνδρομη κυηση. σημερα που εφυγα απο γιατρο εκανα χοριακη και ηταν 30.000 παρα πολυ με βαση τα λεγομενα του γιατρου. η χοριακη δλδ ειναι σουπερ αλλα καρδια δεν ακουμε. θα ξανα κανω την τεταρτη χοριακη να δουμε...

διαφορετικα παρασκευη ειναι η τελευταια μερα , μήπως ακουσουμε τιποτα, αλλιως παμε για επεμβαση. εχω φρικαρη!!!!

Καλημέρα, μπορεί να έγινε καθυστερημένη σύλληψη, γιατί δεν πας και σε έναν άλλο γιατρό?!?!?! Με τέτοια χοριακή είναι λίγο περίεργο για παλλίνδρομη

Επίσης, καρδούλα ακούμε στην 7η εβδομάδα, όχι στην 6η!!! Περιμένουμε νέα σου για την επόμενη χοριακή!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια!! ηθελα να ρωτησω αν εχετε ακουσει κατι σχετικο με την περιπτωση μου.

με βαση την περιοδο μου ειμαι 8 εβδομαδων

στο γιατρο με βγαζει 6 και κατι μερες, καρδια δεν εχουμε ακουσει ακομα.

ο γιατρος μου ειπε οτι ισως παμε για παλίνδρομη κυηση. σημερα που εφυγα απο γιατρο εκανα χοριακη και ηταν 30.000 παρα πολυ με βαση τα λεγομενα του γιατρου. η χοριακη δλδ ειναι σουπερ αλλα καρδια δεν ακουμε. θα ξανα κανω την τεταρτη χοριακη να δουμε...

διαφορετικα παρασκευη ειναι η τελευταια μερα , μήπως ακουσουμε τιποτα, αλλιως παμε για επεμβαση. εχω φρικαρη!!!!

Ειναι πολυ ψηλη χοριακη για παλλινδρομη!Τσεκαρε σε αλλο γιατρο.καλη εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

VICTORIAMANOS, γεια σου! Επειδή έχω και εγώ δύο παλίνδρομες στο ενεργητικό μου, θα ήθελα να σε συμβουλέψω να ηρεμήσεις και να μη φρικάρεις με το παραμικρό. Η τιμή της χοριακή σου, είναι πάρα πολυ ενθαρρυντική. Όπως είπε και άλλη φίλη παραπάνω, μπορεί η σύλληψη να έγινε μεταγενέστερα απ' ό,τι νομίζεις και αυτό που θέλω εγώ να προσθέσω είναι από υπέρηχο σε υπέρηχο, αυτό που μπορεί να φανεί διαφέρει από γιατρό σε γιατρό. Αν στο γιατρό σου το έμβρυο φαίνεται να έχει ηλικία 6 εβδομάδων και κάτι, τότε πολύ πιθανό αυτή να είναι η "ηλικία" του. Θα ακούσεις και καρδούλα, είμαι σίγουρη. Η προσωπική σου γαλήνη, ηρεμία και ψυχραιμία, να ξέρεις ότι παίζει τον βασικότερο ρόλο. Ενημέρωσέ μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους σας. Απ' ότι φαίνεται ήρθε κι η σειρά μας για να ζήσουμε αυτή τη δυσάρεστη εμπειρία στην προσπάθειά μας για το 2ο παιδί. Πριν 20 περίπου μέρες είχαμε πάει στο γιατρό και διαγνώστηκε κύηση 6 εβδομάδων και 2 ημερών με ελαφριά αποκόλληση. Την προηγούμενη Πέμπτη όμως που πήγαμε για υπέρηχο έδειξε την ίδια μέτρηση χωρίς ήχο καρδιάς. Ο γιατρός μου είπε να μη βγάλουμε βεβιασμένα συμπεράσματα γιατί αυτό μπορεί να συμβεί αν η σύλληψη είναι μετά τις γόνιμες μέρες και να κάνω β-χοριακή. Την Παρασκευή έκανα β-χοριακή και η τιμή ήταν 49531 την οποία πρέπει να την επαναλάβω αύριο το πρωί. Το θέμα είναι ότι την Κυριακή το βράδυ είδα αίμα και το πρωί της Δευτέρας καφετιά. Πήγα κατευθείαν στο ιατρείο και ο υπέρηχος έδειξε την ίδια μέτρηση. Το μωρό δηλαδή δεν είχε μεγαλώσει καθόλου από την Πέμπτη και η αποκόλληση έχει μεγαλώσει :(. Το θέμα είναι ότι από εχθές έχω αρκετό αίμα και καφετιά πηχτά σαν της περιόδου, παρόλαυτά όμως συνεχίζω τα utrogestan όπως μου είχε πει ο γιατρός. Θα τον πάρω όμως σήμερα μήπως μου πει να τα σταματήσω. Αισθάνομαι ότι έχει χαθεί πλέον και δεν υπάρχει ελπίδα. Είναι τρομερό όμως, πάντα διαβάζεις τέτοιες ιστορίες στο ιντερνετ και ποτέ δεν πάει το μυαλό σου ότι μπορεί να συμβεί και σε εσένα. Το μόνο που εύχομαι τώρα είναι ό,τι είναι να γίνει να τελειώσει γρήγορα γιατί είναι πολύ ψυχοφθόρο. Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά πιστεύω είναι σημαντικό να τα μοιραζόμαστε γιατί κι εμένα με βοήθησε που διάβασα τις δικές σας εμπειρίες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΔΩ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΣΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ...ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΗΜΕΡΕΣ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΠΑΛΥΝΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ....ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΑΠΟΞΗΣΗ Κ ΟΛΑ ''ΚΑΛΑ'' ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΕΨΕΙ? ΗΜΟΥΝ 10 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ Κ 3 ΗΜΕΡΩΝ...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΔΩ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΣΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ...ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΗΜΕΡΕΣ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΠΑΛΥΝΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ....ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΑΠΟΞΗΣΗ Κ ΟΛΑ ''ΚΑΛΑ'' ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΕΨΕΙ? ΗΜΟΥΝ 10 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ Κ 3 ΗΜΕΡΩΝ...

 

Κοριτσακι μου κανενας δεν μπορει να γιατρεψει την ψυχουλα σου για αυτο που συνεβη μονο ενα νεο μωρακι θα το καταφερει αυτο.....να απαληνει λιγο τον πονο σου....ευχομαι στο επομενο μηνυμα σου οποτε ειναι αυτο να μας ευχαριστα.......θα περιμενουμε νεα σου και μην το βαζεις κατω.....η φυση προνοει να ξερεις.....για καποιο λογο θελησε να στο παρει....ισως ηταν για καλο.......

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΔΩ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΣΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ...ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΗΜΕΡΕΣ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΠΑΛΥΝΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ....ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΑΠΟΞΗΣΗ Κ ΟΛΑ ''ΚΑΛΑ'' ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΕΨΕΙ? ΗΜΟΥΝ 10 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ Κ 3 ΗΜΕΡΩΝ...

 

 

κανεις δεν μπορει να την γιατρέψει, κι εγω την προηγουμενη βδομάδα το εχασα 11 βδομαδων και 2 ημερών . τώρα περιμενω την βιοψια. .......

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δύσκολες οι στιγμές μετά τη συνειδητοποίηση της παλίνδρομης κύησης...είναι γεγονός...ειδικά εάν οι εβδομάδες είναι σχετικά προχωρημένες όπως οι δικές σας κορίτσια... προσπαθείστε όμως να το αποβάλετε το συντομότερο από το μυαλουδάκι σας και να ξεκινήσετε πάλι να κάνετε όνειρα για ένα νέο και υγιές μωράκι...οι παλίνδρομες μπορεί απλά να ήταν τυχαία γεγονότα...συμβαίνει δυστυχώς τόσο συχνά...εάν έχει επαναληφθεί, απλά ψάξτε το όσο μπορείτε, για να ελαχιστοποιήσετε τις πιθανότητες να μην ξανασυμβεί...υπάρχουν θέματα που λύνονται, υπάρχει και απλά η περίπτωση την επόμενη φορά να πάνε όλα καλά, χωρίς καμία εξήγηση!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ???

ΠΕΡΣΙ 6 ΜΑΙΟΥ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ 14 ΜΑΙΟΥ ΑΠΕΒΑΛΑ!ΑΚΟΜΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!

2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ! ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!:-(

κι ολο ζητώ πάνω στο νήμα να σταθώ...κι ακροβατώ από ένα θάυμα να πιαστώ παναγιά μου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ???

ΠΕΡΣΙ 6 ΜΑΙΟΥ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ 14 ΜΑΙΟΥ ΑΠΕΒΑΛΑ!ΑΚΟΜΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!

2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ! ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!:-(

Να συνεχίσετε να προσπαθειτε, με όλους τους τρόπους...είναι σίγουρο ότι αφού ήρθε μία φορά, θα έρθει και δεύτερη και όσες χρειαστεί μέχρι να έρθει το υγιές μωρό!! Μην το βάζετε κάτω...να έχετε πίστη και να συνεργάζεστε με κάποιο γιατρό που νιώθετε ότι έχετε καλή χημεία!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...