Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

Φυσιολογικο μου φαινεται το οτι εχεις ακομα αιμα. Εμενα συνολο σου λεω μου τελειωσε σε 10 μερες. Συμφωνο με το να αλλαξεις γιατρο αν κατι δεν σου παει καλα με αυτον

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα σε ολες σας. irida85 ευχαριστω για την παραπομπη σχετικα με την περιοδο μετα απο την αποξυση,ηταν πολυ διαφωτιστικο , τωρα μου εφυγε το πολυ αγχος.

Νατασα

Link to comment
Share on other sites

cristindol η ιστορια μου ειναι γραμμενη λιγο πιο πισω στις 10 Δεκεμβριου εαν θα ηθελες να μαθεις τι συνεβη. καλημερα Τον γιατρο θα τον αλλαξω διοτι ηταν πολυ ψυχρος και γαιδουρι .Καταλαβαινω οτι αυτοι βλεπουν τετοια γεγονοτα καθε μερα αλλα πρεπει να λενε πρωτα απο ολα ενα λυπαμαι και ολα θα πανε καλα και μετα ποσα ευρω θα βαλουν στη τσεπη τους. Εγω ημουν στο χειρουργειο περιμενοντας 2 ωρες και δεν ενω ηταν εκει δεν ηρθε να μου πει πως ειμαι παρα ελεγε μαλακιες και χαζοαστεια.

Νατασα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είχα μια παλίνδρομη κύηση πριν 1 μήνα περ. Είχα ανοίξει και αντίστοιχο ποστ. Ο λόγος που γράφω κι εδώ είναι γιατί, διαβάζοντας τις περιπτώσεις από όσες κοπέλες είχαν την ίδια ατυχία με μένα, έκαναν απόξεση. Η δικιά μου αντιμετώπιση από τη γιατρό ήταν η εξής:

 

Αφού παρακολουθήσαμε για μερικές εβδομάδες την κύηση και τελικά την 9η εβδομάδα καταλήξαμε στο ότι δεν πάει παραπέρα και πρέπει να την σταματήσουμε το πρώτο που μου πρότεινε ήταν να πάρω κάποια χάπια (υπόθετα) για να μου προκαλέσουν συσπάσεις και αιμορραγία για να "καθαρίσω" έτσι ώστε να γλιτώσω την απόξεση. Η αλήθεια είναι πως επειδή και γω φοβόμουν την απόξεση (παρόλο που μέχρι τότε πιστευα πως ήταν η μόνη λύση εφόσον δεν μου είχε έρθει μόνη της η αιμορραγία) το δέχθηκα αμέσως. Πριν 2 εδομάδες λοιπόν έγιναν όλα όπως μου πρότεινε και όλα πήγαν καλά (όσο καλά μπορεί να πάει τέλος πάντων, η καρδιά μου και η ψυχή μου το ξέρει από που πέρασα)..... Βέβαια με τη μέθοδο αυτή δεν θα προχωρούσαμε σε περαιτέρω εξετάσεις αλλά αυτό ούτως ή άλλως δεν θα το κάναμε εφόσον θεώρησε πως το γεγονός ήταν τυχαίο μια και έχω ήδη ένα υγιές 2χρονο μωρό μετά από μια άψογη πρώτη εγκυμοσύνη.

 

Επίσης, εφόσον δεν έκανα τελικά απόξεση δεν χρειάζεται και να περιμενω και το διάστημα 3 μηνών για να ξεκινήσω προσπάθειες. Μόλις μου έρθει η πρώτη φυσιολογική περίοδος (την περιμένω τον επόμενο μήνα) μπορώ να ξεκινήσω τις προσπάθειες κατευθείαν. Παρόλα αυτά όσο κι αν έχω ψάξει στο ίντερνετ μόνο για απόξεση διαβάζω. Από τη μια αναρωτήθηκα μήπως δεν το αντιμετωπίσαμε τελικά σωστά με τη γιατρό μου αλλά χθες που τη ρώτησα μου είπε πως στο εξωτερικό πρώτα προσπαθούν πιο "φυσικές" μεθόδους και η απόξεση είναι η τελευτάια λύση σε αυτές τις περιπτώσεις.

 

Γνωρίζει κάποια τίποτε αντί΄στοιχο; Δεν μπορώ να πω πως δεν εμπιστεύομαι την γυναικολόγο μου. Την εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια, που λένε απλά αν άκουγα κι άλλες αντίστοιχες περιπτώσεις θα με ησύχαζαν περισσότερο.

 

Σόρι για το μεγάλο κείμενο.....

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Είχα μια παλίνδρομη κύηση πριν 1 μήνα περ. Είχα ανοίξει και αντίστοιχο ποστ. Ο λόγος που γράφω κι εδώ είναι γιατί, διαβάζοντας τις περιπτώσεις από όσες κοπέλες είχαν την ίδια ατυχία με μένα, έκαναν απόξεση. Η δικιά μου αντιμετώπιση από τη γιατρό ήταν η εξής:

 

Αφού παρακολουθήσαμε για μερικές εβδομάδες την κύηση και τελικά την 9η εβδομάδα καταλήξαμε στο ότι δεν πάει παραπέρα και πρέπει να την σταματήσουμε το πρώτο που μου πρότεινε ήταν να πάρω κάποια χάπια (υπόθετα) για να μου προκαλέσουν συσπάσεις και αιμορραγία για να "καθαρίσω" έτσι ώστε να γλιτώσω την απόξεση. Η αλήθεια είναι πως επειδή και γω φοβόμουν την απόξεση (παρόλο που μέχρι τότε πιστευα πως ήταν η μόνη λύση εφόσον δεν μου είχε έρθει μόνη της η αιμορραγία) το δέχθηκα αμέσως. Πριν 2 εδομάδες λοιπόν έγιναν όλα όπως μου πρότεινε και όλα πήγαν καλά (όσο καλά μπορεί να πάει τέλος πάντων, η καρδιά μου και η ψυχή μου το ξέρει από που πέρασα)..... Βέβαια με τη μέθοδο αυτή δεν θα προχωρούσαμε σε περαιτέρω εξετάσεις αλλά αυτό ούτως ή άλλως δεν θα το κάναμε εφόσον θεώρησε πως το γεγονός ήταν τυχαίο μια και έχω ήδη ένα υγιές 2χρονο μωρό μετά από μια άψογη πρώτη εγκυμοσύνη.

 

Επίσης, εφόσον δεν έκανα τελικά απόξεση δεν χρειάζεται και να περιμενω και το διάστημα 3 μηνών για να ξεκινήσω προσπάθειες. Μόλις μου έρθει η πρώτη φυσιολογική περίοδος (την περιμένω τον επόμενο μήνα) μπορώ να ξεκινήσω τις προσπάθειες κατευθείαν. Παρόλα αυτά όσο κι αν έχω ψάξει στο ίντερνετ μόνο για απόξεση διαβάζω. Από τη μια αναρωτήθηκα μήπως δεν το αντιμετωπίσαμε τελικά σωστά με τη γιατρό μου αλλά χθες που τη ρώτησα μου είπε πως στο εξωτερικό πρώτα προσπαθούν πιο "φυσικές" μεθόδους και η απόξεση είναι η τελευτάια λύση σε αυτές τις περιπτώσεις.

 

Γνωρίζει κάποια τίποτε αντί΄στοιχο; Δεν μπορώ να πω πως δεν εμπιστεύομαι την γυναικολόγο μου. Την εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια, που λένε απλά αν άκουγα κι άλλες αντίστοιχες περιπτώσεις θα με ησύχαζαν περισσότερο.

 

Σόρι για το μεγάλο κείμενο.....

 

Καλημερα Λια. Ειχα και γω παλλινδρομη στον 4ο μηνα. Στην δικη μου ομως περιπτωση το μωρο ηταν μεγαλο και δεν υπηρχε περιπτωση να το αποβαλλει ο οργανισμος. Προσπαθησα 10 μερες να το αποβαλλει αλλα το κρατουσε η μητρα μου. Στην περιπτωση σου εφοσον το απεβαλλε ο οργανισμος σου πιστευω πωε η γιατρος σου μια χαρα στα λεει. Οσο για τις προσπαθεις που λες απο ποτε να ξεκινησεις, και εγω ξεκινησα μετα την πρωτη περιοδο. Που εγω εκανα και αποξεση. Σκεψου λοιπον πωε σε εσενα που ηρθαν ολα φυσιολογικα πιστευω οτι εισαι αε ακομα καλυτερη μοιρα!!!!!!

 

Μην πτωεισαι λοιπον. Το πιθανοτερο ειναι να ειναι τυχεαιο γεγονος. Πες οτι δεν εγινε ποτε (το ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο) και προχωρα στο επομενο.

:D:D:D:D:D:D:D

.png
Link to comment
Share on other sites

.....Μην πτωεισαι λοιπον. Το πιθανοτερο ειναι να ειναι τυχεαιο γεγονος. Πες οτι δεν εγινε ποτε (το ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο) και προχωρα στο επομενο.

:D:D:D:D:D:D:D

 

Θέλω πραγματικά να πιστεύω πως ήταν τυχαίο κακό γεγονός γιατί ώρες ώρες περνάει κι από το μυαλό μου μήπως το τυχαίο γεγονός ήταν πρώτη καλή μου εγκυμοσύνη.... :( Τέλος πάντων, σε γενικές γραμμές και δεδομένου πως είναι και πολύ νωρίς ακόμα για να το ξεχάσω θα κάνω ό,τι περνάει από το χέρι μου για να ξαναξεκινήσω με θετικές σκέψεις τις νέες προσπάθειες. Το να πω πως δεν έγινε ποτέ δεν γίνεται. Ούτε και το θέλω. Η αλήθεια είναι - και πιστεύω πως πολλές κοπέλες νιώθουν έτσι- πως από τι στιγμή που κρατάς ένα θετικό τεστ στα χέρια σου νιώθεις ήδη πως κρατάς το μωρό σου. Τραβηγμένο ξέρω, αλλά εγώ έτσι ένιωθα και όταν τελικά όλα πήγαν στραβά το πήρα πολύ άσχημα. Δεν θέλω όμως να το αφήσω να με πάρει από κάτω γιατί πιο πολύ κακό κάνω και σε μένα και στην οικογένειά μου.

 

Μακάρι να γινόνταν να μην ξανατύχει κάτι τέτοιο σε καμμιά γυναίκα από δω και πέρα. Καλή τύχη σε όλες μας από δω και πέρα και με τη νέα χρονιά να μας πάνε όλα καλά.... :)

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

.....Μην πτωεισαι λοιπον. Το πιθανοτερο ειναι να ειναι τυχεαιο γεγονος. Πες οτι δεν εγινε ποτε (το ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο) και προχωρα στο επομενο.

:D:D:D:D:D:D:D

 

Θέλω πραγματικά να πιστεύω πως ήταν τυχαίο κακό γεγονός γιατί ώρες ώρες περνάει κι από το μυαλό μου μήπως το τυχαίο γεγονός ήταν πρώτη καλή μου εγκυμοσύνη.... :( Τέλος πάντων, σε γενικές γραμμές και δεδομένου πως είναι και πολύ νωρίς ακόμα για να το ξεχάσω θα κάνω ό,τι περνάει από το χέρι μου για να ξαναξεκινήσω με θετικές σκέψεις τις νέες προσπάθειες. Το να πω πως δεν έγινε ποτέ δεν γίνεται. Ούτε και το θέλω. Η αλήθεια είναι - και πιστεύω πως πολλές κοπέλες νιώθουν έτσι- πως από τι στιγμή που κρατάς ένα θετικό τεστ στα χέρια σου νιώθεις ήδη πως κρατάς το μωρό σου. Τραβηγμένο ξέρω, αλλά εγώ έτσι ένιωθα και όταν τελικά όλα πήγαν στραβά το πήρα πολύ άσχημα. Δεν θέλω όμως να το αφήσω να με πάρει από κάτω γιατί πιο πολύ κακό κάνω και σε μένα και στην οικογένειά μου.

 

Μακάρι να γινόνταν να μην ξανατύχει κάτι τέτοιο σε καμμιά γυναίκα από δω και πέρα. Καλή τύχη σε όλες μας από δω και πέρα και με τη νέα χρονιά να μας πάνε όλα καλά.... :)

 

Να αφησεις τον εαυτο σου ελευθερο να ξεσπαει οποτε νιωθει οτι το εχει αναγκη. Δεν ειναι κακο να το σκεφτεσαι συνεχεια. Κακο ειναι να πιεζεις τον εαυτο σου να μην το σκεφτεται. Να το αφησεις να περασεις ολα τα σταδια μεχρι να σβησει μονο του...

.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας . πριν 2 ημερεσς θα πηγαινα στον γυναικολογο μου για να βλεπαμε εαν ολα πηγαιναν καλά και τωρα θα παω την τριτη για να δει εαν ολα ειναι καλα μετα την αποξεση . ειρωνικό ε? ασε που ολοι ερχονται να μου ευχηθουν για τα ευχαριστα και μαθαινουν τα δυσαρεστα τι σου λεει αυτο? τωρα πρεπει να λεω σε ολους οτι απεβαλλα και τα σχετικα......αυτο ειναι το πιο δυσκολο ασε που οτι και να μου πουν με εκνευριζει....μηπως ειμαι περιεργη?

Νατασα

Link to comment
Share on other sites

Καθολου περιεργη δεν εισαι κοριτσακι μου . φυσιολογικοτατη εισαι...το περασαμε αρκετες το ολο σκηνικο και καταλαβαινουμε . Μη δικαιολογησε σε κανεναν για σενα και το γεγονος .....Δεν εφταιξες εσυ....αυτο βαλτω καλα μεσα στο μυαλο σου !!!Μας συνεβει οπως μπορει να τυχει στην καθεμια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσακια μου τι κανετε ? που ειστε βρε ολες ????? Σας αναζητω εδω και καιρο αλλα τιποτα -καμια?????!!!!!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ -ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ 2009 ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ Η ΧΡΟΝΙΑ ........Ε????????? ΑΝΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ....ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΧΟΥΛΙ ....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που είχαν την δυσάρεστη εμπειρία να σταματήσει ξαφνικά η κυήση τους να έχουν ένα ευτυχισμένο νέο έτος που θα τους φέρει το μωράκι που τόσο περιμένουν...

Να είστε όλες καλά και αισιοδόξες... :)

 

811798wtxtsgwzz0.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ . ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΕΝΑ ΕΤΟΣ ΓΕΜΑΤΟ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ ΓΕΜΑΤΟ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ,ΔΥΝΑΜΗ, ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ, ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΑΣ. ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΣΑΝ ΕΝΑ ΚΑΚΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΦΕΥΓΕΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.

Νατασα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα και απο μενα και ευχομαι Χρονια Πολλα και καλα σε ολες σας. Περνωντας και εγω αυτη την εποδυνη εμπειρια θελω να πω σε ολες που το εζησαν μεσα απο την καρδια μου πως σας νιωθω παρα πολυ... Εχω ομως να πω το εξης. Πως αυτο που σηνεβει ειχε λογο. Η φυση ειναι τελεια και προβλεπει για κατι που δεν ειναι σωστο να συμβει. Οταν το επαθα ελεγα συνεχεια οτι ειναι αδικο και γιατι σε μενα. Μετα απο 2 μηνες αρχισα να σκεφτομαι πιο ηρεμα και ειδα πως δεν πειραζει. Ειναι κατι που ετυχε και πρεπει να προχωρησω στο επομενο μωρακι. Και ετσι εγινε. Μολις ξεσπασα για τελευταια φορα σε κλαματα, μετα απο μια εβδομαδα εμαθα οτι ειμαι παλι εγκυος. Δεν νιωθω οτι μιλαω εκ του ασφαλους ομως ελπιζω και πιστευω στο καλυτερο για αυτο το μωρακι. Προσεχω πολυ περισσοτερο και σκεφτομαι οσο πιο θετικα γινεται παρα τις ανησυχιες μου...

 

Το ξερω οτι δεν ειναι ευκολο. Οτι Περναμε παρα πολλα σταδια μετα απο αυτο. Πονο, θυμο, απελπισια, αδικια και πολυ κλααμα. Νιωθουμε οτι κανεις δεν μας καταλαβαινει οσο και να μας αγαπανε και να μας πονανε. Και μπορει να ειναι και ετσι...

 

Ειναι ομως μια εμπειρια που μας κανει πιο δυνατες. Ειναι αδικο το ξερω... Δεν σημαινει ομως τιποτα. Φανταζομαι οτι στις περισσοτερες σηνεβει στην αρχη της εγκυμοσυνης. Γι αυτο λοιπον ας σκεφτουμε οτι ειναι κατι που μπορει και να μην εγινε ποτε και μετα την επομενη περιοδο ειναι πολυ πιθανο να ξαναρθει ενα μωρακι και βαση εμπειριων και στατιστικης ειναι ενα γερο μωρακι με μια πολυ καλη εγκυμοσυνη. Ετσι ειναι και ετσι πρεπει να σκεφτειτε. Μολις σκεφτηκα ετσι και εκανα και εντατικες προσπαθεις, ηρθε το αγγελουδι για δευτερη φορα!!!

 

Μπορει να σας κουρασα, αλλα προσπαθω να βοηθησω οσο πιο πολυ μπορω. Εγω το εζησα πολυ ασχημα αφου μου πεθανε στον τεταρο μηνα. Ειδατε που υπαρχουν και χειρότερα??? Γι αυτο σας λεω. Παμε παρακατω. Και θα εχετε πολυ συντομα μια θετικη απαντηση!!!!

 

Θα ηθελα πολυ να βοηθησω οποια το εχει αναγκη...

 

Ευχομαι μια καλη χρονια γεματη χαμογελα, υγεια και πολλα πολλα πολλα μωρακια!!!!!!!!!

 

:D:D:D:D:D:D:D:D

.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια σε ολες σας . ξερει να μου πει καποια απο εσας ποτε ερχεται περιοδος μετα απο αποξυση και μετα απο ποσο καιρο μπορεις να ξαναμεινεις εγκυος?

Νατασα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια σε ολες σας . ξερει να μου πει καποια απο εσας ποτε ερχεται περιοδος μετα απο αποξυση και μετα απο ποσο καιρο μπορεις να ξαναμεινεις εγκυος?
ερχετε περιοδος μετα απο 30 μερες και η προσπαθεια ξεκιναει ή αμεσως ή μετα απο 3 μηνες περιπου αναλογως την περιπτωση...αν και γνωμη μου ειναι οτι το σωμα μας ξερει καλυτερα ποτε να ξεκινησει!!!!!!!!!! :wink::wink::wink::wink::wink: καλη επιτυχια και ολα να φυγουν απο το μυαλο σου συντομα! :D:D:D

οτι και να"ναι στεναχωρησου λιγοτερο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια σε ολες σας . ξερει να μου πει καποια απο εσας ποτε ερχεται περιοδος μετα απο αποξυση και μετα απο ποσο καιρο μπορεις να ξαναμεινεις εγκυος?
ερχετε περιοδος μετα απο 30 μερες και η προσπαθεια ξεκιναει ή αμεσως ή μετα απο 3 μηνες περιπου αναλογως την περιπτωση...αν και γνωμη μου ειναι οτι το σωμα μας ξερει καλυτερα ποτε να ξεκινησει!!!!!!!!!! :wink::wink::wink::wink::wink: καλη επιτυχια και ολα να φυγουν απο το μυαλο σου συντομα! :D:D:D

 

Νατασα μου δεν ξερω αν μπορω να σε βοηθησω. Η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη. Αυτο που θα σου πει ο γιατρος σου ειναι το πιο σωστο.

 

Αλλες ξεκινανε προσπαθειες ματα την πρωτη περιοδο και αλλες μετα απο συγκεκριμενο χρονικο διαστημα. Να ξερεις πως οτι σου πει ο γιατρος σου ειναι για το καλο σου και για μια καλη εγκυμοσυνη. φιλια

.png
Link to comment
Share on other sites

Christindol θέλω μέσα από την καρδιά μου να σου ευχηθώ να πάνε όλα τέλεια. Ξέρω πως είναι οι πρώτες επισκέψεις στο γιατρό μετά από αποβολή!!!!!!!!!!! Απλά μη σχετίζεις τη προηγούμενη εγκυμοσύνη με αυτή.Προσπάθησε να την απολαύσεις. Εγώ δυστυχώς δεν την απόλαυσα και το έχω μετανοιώσει!!!!!!!!!!!!!

K6Nzp2.pngv6d5p2.png
Link to comment
Share on other sites

3 παλίνδρομες. Όλες στην 8 εβδομάδα!!! Δεν ακούσαμε ποτέ καρδούλα!! Όλες χρωμοσωμικές ανωαλίες!! Κάναμε άπειρες εξετάσεις χωρις να βρούμε τίποτα!!!!!!!!! όΛοι έλεγαν απίστευτη ατυχία. Δε πίστευαν οι γιατροί ότι αυτό μπορεί να συμβεί σε άνθρωπο.Ευτυχώς έμενα έγκυος με τη πρώτη φορά. Ευτυχώς όμως ο καλός θεούλης μας έστειλε ένα υπέροχο μωρό που μας έχει κάνει να τα ξεχάσουμε όλα!!!!! Εγώ στην εγκυμοσύνη μου δεν χάρηκα ούτε ένα λεπτό!!!!!!!!!!!!!!!!! μόνο κλάματα και αγωνίες!!!!!!! Άπειρα βράδυα με αγωνίες και ξενύχτια!!

K6Nzp2.pngv6d5p2.png
Link to comment
Share on other sites

μπαβο πικουλινι μου που τα καταφερες!! και μακαρι οταν το αποφασισεις και για δευτερο να παει τοσο καλα οσο και αυτη η καρποφορα εγκυμοσυνη σου!!!

Link to comment
Share on other sites

μπαβο πικουλινι μου που τα καταφερες!! και μακαρι οταν το αποφασισεις και για δευτερο να παει τοσο καλα οσο και αυτη η καρποφορα εγκυμοσυνη σου!!!

 

πού χάθηκες εσύ;ολα καλά;

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

pikoulinaki μου συγχαρητηρια .....πολλα. Μας εδωσες απιστευτη χαρα και θαρρος . Συμβαινουν πολλα σε μια κυηση δυστηχως η ευτυχως καμια φορα ! Να το χαιρεσαι το κουκλι σου , αντε συντομα και με δευτερο ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...