Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

κοριτσακια μου για συνελθετε λιγο

αν ψαξετε αυτες τις σελιδες ειμαστε παρα μα παρα πολλες οσες εχουμε παθει παλινδρομες και δυστυχως καποιες απο εμας περισσοτερες απο μια

και ξερετε οτι δεν μιλαω εκ του ασφαλους, και εγω δυο επαθα

 

δεν μπορει ολες εμεις με τις παλινδρομες να εχουμε ενα μη αναστρεψιμο προβλημα, δεν ειναι λογικο τοσες γυναικες να συλλαμβανουμε και να τα χανουμε τοσο αδοξα

 

οκ ειμαστε σε μια γκριζα ζωνη, ναι μεν συλλαμβανουμε αλλα δεν ολοκληρωνεται η εγκυμοσυνη

 

το βασικο ειναι να μην το βαλουμε κατω, και ολα αυτα τα λεω μετα απο πολυ πονο και πικρα αλλα αυτο που εμαθα μετα απο τοσο αγωνα με χιλιαδες εξετασεις και πολυ μεγαλυτερο ψυχικο κοστος ειναι οτι εχω προσπαθησει παρα μα παρα πολυ για να το βαλω κατω

 

το κεφαλι πανω λοιπον

και ειμαι σιγουρη οτι η δικαιωση θα ερθει

μπορει να μας παιδεψει αλλα θα ερθει

 

και αν χρειαστει να παθω και τριτη και τεταρτη παλινδρομη για να κρατησω το παιδι μου στην αγκαλια μου, θα το ρισκαρω και αυτο

και αν χρειαστει να καταφυγω στην εξωσωματικη για να αυξησω τις ελπιδες να πανε ολα καλα, και παλι θα το ρισκαρω και αυτο

αρκει να ερθει ενα γερο παιδι, τιποτα αλλο δεν ζηταω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

eirinik μου, θα σου ευχηθώ ολόψυχα να έρθει το μωράκι που τόσο επιθυμείς αυτό το μήνα, όχι για να κρατήσεις τη δουλειά σου, αλλά γιατί το θέλεις τόσο πολύ...και η δουλειά θα είναι απλώς το δώρο του... :wink:

Βουρ λοιπόν στις προσπάθειες!! :)

Link to comment
Share on other sites

eirinik ενα θα σου πω ::::::μας συμβαινει ακριβως τι ιιιδδδιιιοοοο....εγω παω σε δυο δουλειες .γιατι στην πρωτη εχω ακουσει πως κανουν περικοπες και ερχεται και η σειρα μου μιας και ειμαι παντρεμενη και θελω μωρακι........ετσι αναγκαστικα να βρω μια απογευματινη για να προλαβω καταστασεις (εφοσον εχουμε δανειο σπιτιου - αυτοκινητου και τα εξοδα τρεχουν ) . η ξαδερφη μου 4 χρονια παντρεμενη δεν εχουν ξεκινησει ακομη προσπαθειες γιατι ειναι και οι δυο με συμβασεις και συνεχεια φοβουνται μια απολυση διχως επιστροφη . θελω να σου πω με ολα αυτα οτι ολοι στο ιδιο καζανι βραζουμε και μη σε περνει απο κατω. μην αγχωνεσαι για το μωρακι κοριτσι μου θα ρθει και αυτο με την σειρα του . η παλινδρομη παει περασε , το λεω σε σενα μπας και το δεχτω και γω που ακομη φοβαμαι να βαλω μπροστα για μωρακι μετα απο αυτο . αν και το θελω σαν τρελη μου δινω λιγο χρονο - το κανω για μενα. ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας ...!!!!αυτο που δεν καταλαβα ειναι πως σου ειπαν μεινε αυτον τον μηνα για να μη σε διωξουμε????αυτο με αγχοσε χωρις να αφορα εμενα φαντασου εσενα ...ε δεν πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το θέμα της δουλειάς με προβληματίζει και εμένα. Όταν έτυχε η παλίνδρομη δεν το είχα ανακοινώσει στη δουλειά (ευτυχώς). Όταν ξαναμείνω έγκυος, στη δουλειά θα το πω λίγο πριν αρχίζει να φαίνεται και έλπίζω να έχουν δοθεί πρώτα οι αυξήσεις, γιατί αλλιώς....

Link to comment
Share on other sites

το μονο που σκεφτομαι και προσπαθω να το επιδιωξω ειναι να παψω να σκεφτομαι εγκυμοσυνες μωρα κτλ ετσι ωστε να καταφερω να ξαναμεινω. δεν ειναι στο χερι μας κοριτσια ας το αφησουμε στην τυχη του λοιπον και ο θεος βοηθος.πρεπει να το βγαλουμε απο το μυαλο μας για να μας επισκεφθει ο πελαργος . ας βαλουμε κατι αλλο οπως την δουλεια , το δανειο τα ρουχα το αυτοκινητο και οτιδηποτε αλλο ετσι ωστε να μη μας ξαναρθει η 'ακατανομαστη" για 9 μηνακια....φιλακια!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο που δεν καταλαβα ειναι πως σου ειπαν μεινε αυτον τον μηνα για να μη σε διωξουμε????αυτο με αγχοσε χωρις να αφορα εμενα φαντασου εσενα ...ε δεν πανε καλα.

 

Kαλημερουδια.... Οταν γινεται ανακοινωση της απολυσης ειναι υποχρεωμενοι απο το νομο να σε κρατησουν 1 μηνα ακομα και μετα φευγεις. Υποτιθεται οτι σου δινουν 1 μηνα καιρο για να βρεις αλλη δουλεια... Τα εχω ψαξει κοριτσια.....

 

eirinik αποζημιωση κλπ θα παρεις ε? Τα εχεις ψαξει με λογιστη δικο σου? Μην περιμενεις απο αυτους να σου πουν τι δικαιουσαι! Οοοοοο,τι και να σου πουν ψαξε μονη σου τι δικαιουσαι. Επισης, ακομα και τωρα να μεινεις εγκυος εφοσον εχουν ανακοινωσει την απολυση δεν κερδιζεις τπτ..... Δεν το λεω για να στενωχωρηθεις αλλα για να εισαι προετοιμασμενη και να ενεργησεις αναλογα...!

Ευχομαι ολα να πανε καλα... και να βρεις γρηγορα μια πολυ καλυτερη δουλιτσα!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο που δεν καταλαβα ειναι πως σου ειπαν μεινε αυτον τον μηνα για να μη σε διωξουμε????αυτο με αγχοσε χωρις να αφορα εμενα φαντασου εσενα ...ε δεν πανε καλα.

 

Kαλημερουδια.... Οταν γινεται ανακοινωση της απολυσης ειναι υποχρεωμενοι απο το νομο να σε κρατησουν 1 μηνα ακομα και μετα φευγεις. Υποτιθεται οτι σου δινουν 1 μηνα καιρο για να βρεις αλλη δουλεια... Τα εχω ψαξει κοριτσια.....

 

eirinik αποζημιωση κλπ θα παρεις ε? Τα εχεις ψαξει με λογιστη δικο σου? Μην περιμενεις απο αυτους να σου πουν τι δικαιουσαι! Οοοοοο,τι και να σου πουν ψαξε μονη σου τι δικαιουσαι. Επισης, ακομα και τωρα να μεινεις εγκυος εφοσον εχουν ανακοινωσει την απολυση δεν κερδιζεις τπτ..... Δεν το λεω για να στενωχωρηθεις αλλα για να εισαι προετοιμασμενη και να ενεργησεις αναλογα...!

 

Ευχομαι ολα να πανε καλα... και να βρεις γρηγορα μια πολυ καλυτερη δουλιτσα!

 

 

 

Κορίτσια καλημέρα,

 

Σας ευχαριστώ όλες για την ανταπόκριση. Μου δίνετε κουράγιο. Μου έδωσαν ένα μήνα ακριβώς γιατί μίλησα με το διευθυντή και τους είπα ότι μου άφησαν πολύ μικρό περιθώριο (θα εφευγα άυριο κανονικά) και εκείνος το παραδεχτηκε και μου είπε τότε η απόλυση θα γίνει κανονικά τον Δεκέμβριο. irida μου δεν έχω υπογράψει τίποτα. Μόνο στα λόγια μου το έχουν ανακοινώσει. Αν μείνω έγκυος δεν μπορεί να με διώξει. Επίσης ρώτησα και μου είπαν ότι αν υπο΄γράψεις τηςν απόλυσή σου και δείς μετά ότι ήσουν έγκυος εκείνες τις ημέρες πάλι δεν έχουν δικαίωμα να σε διώξουν. Έκατσα και σκέφτηκα. Αν τελικά χάσω τη δουλειά μου ξέρω ότι θα είναι δύσκολο μετά γιατί θα πρέπει να σταματήσω τις προσπάθειες γιατι θα ξανακάνω καιρό να δουλέψω αν μείνω έγκυος. Είπα λοιπόν να προσπαθήσω και για τα 2 και όποιο έρθει πρώτο. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Καλύτερα να μην περιμένω τίποτα και ότι έρθει καλώς. Αυτός σίγουρα δέν ήταν ο χρόνος μου

 

zeta μου ελπίζω όλα να πάνε καλά και για σένα. Μην σκέφτεσαι απο τώρα τι μπορεί να συμβεί γιατί καμιά φορά τα πράγματα αλλάζουν εκεί που δεν τα περιμένεις. Σε μια τέτοια αλλαγή ελπίζω και εγώ :wink:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ????ΑΝΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΧΡΟΝΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ !!!!!!ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ 2008 ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΟΥΡΛΙΔΙΚΟ Ε??????? ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΟΛΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΒΡΕ ΜΗ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΚΥΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ ......ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΣΤΕ .

Link to comment
Share on other sites

irida μου δεν έχω υπογράψει τίποτα. Μόνο στα λόγια μου το έχουν ανακοινώσει. Αν μείνω έγκυος δεν μπορεί να με διώξει. Επίσης ρώτησα και μου είπαν ότι αν υπο΄γράψεις τηςν απόλυσή σου και δείς μετά ότι ήσουν έγκυος εκείνες τις ημέρες πάλι δεν έχουν δικαίωμα να σε διώξουν. Έκατσα και σκέφτηκα. Αν τελικά χάσω τη δουλειά μου ξέρω ότι θα είναι δύσκολο μετά γιατί θα πρέπει να σταματήσω τις προσπάθειες γιατι θα ξανακάνω καιρό να δουλέψω αν μείνω έγκυος. Είπα λοιπόν να προσπαθήσω και για τα 2 και όποιο έρθει πρώτο. Ότι είναι να γίνει θα γίνει. Καλύτερα να μην περιμένω τίποτα και ότι έρθει καλώς. Αυτός σίγουρα δέν ήταν ο χρόνος μου

 

Κοπελα μου επαναλαμβανω: ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να σου πουν απολυεσαι και φευγεις αυριο. Ειναι υποχρεωμενοι απο τη μερα που το ανακοινωνουν να περασει 1 μηνας! Ειμαι σιγουρη γιαυτο που σου λεω....

Οσο για το αλλο, εσυ δεν εχεις υπογραψει τπτ οποτε σιγουρα δε μπορουν να σε διωξουν αν μεινεις εγκυος, αφου το ρωτησες κι ολας...

 

Και μαρεσει πολυ η σκεψη σου!!!! "Θα προσπαθησω και για τα 2 και οποιο ερθει πρωτο" Ελπιζω να το θυμαμαι και να σκεφτω κι εγω ετσι...

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι σκέφτηκα ότι επειδή μου τα έφερε έτσι η ζωή σε μερικά πράγματα δεν μπορούμε να αντιδράσουμε. Δεν μπορώ να βάλω πρόγραμμα για το πότε θα κάνω το μωρό μου όυτε για το πότε θα ξαναβρώ δουλειά. Δεν θέλω να εγκαταλείψω όμως. Ξέρω ότι θα είναι δύσκολα αν μείνω έγκυος και δεν έχω βρει δουλειά, αλλά οποτε στεναχωριέμαι και αγχώνομαι γιά τη δουλειά θα χαϊδέυω την κοιλίτσα μου και θα τα ξεπερνάω όλα. :wink:

Link to comment
Share on other sites

eirinaki μου που ξέρεις?? μπορεί να σου χαμογελάσει η τύχη αυτή τη φορά...

 

ναι κοριτσάκι μου, μπορεί. Γιατί μου κρατάει πολλά μούτρα φέτος. Πρώτα ο μπαμπάς μου, μετά οικονομικά προβλήματα, μετά η παλίνδρομη, τώρα η δουλειά. Νάναι καλά ο αντρούλης μου που είναι βράχος δίπλα μου όπως και η οικογένειά μου και οι φίλοι μου. Ελπίζω και εσύ και τα υπόλοιπα κορίτσια να έχετε τέτοια στηρίγματα γύρω σας όπως εγώ να σας δίνουν κουράγιο

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να στε όλες κάλά, από χθες που σας μιλησα νιώθω πιο ανάλαφρη, Η μοναδική φίλη με την οποία μπορώ να το συζητήσω, ζει στην Αθήνα, κ γενικά όσοι είναι εξω απ'το χορό...δεν καταλαβαίνουν.

 

[/b]bp κατ'αρχας σ'ευχαριστω για την καταννόηση, στεναχωρίθηκα όμως πάρα πολύ, που το δικό μου πρόβλημα έγινε αιτία να σε βάλει σε τέτοιες σκεψεις κ να σε αγχώσει... Ευχομαι να μην συμβαίνει κάτι τέτοιο κ σε σένα λοιπόν... Ο γιατρός σου σου έχει δώσει περαιτέρω εξετάσεις? Κ εγώ στο ΛΗΤΩ έκανα τις επεμβάσεις...

 

eirinik όσο διαβάζω τα νέα σου με τη δουλειά, συγχίζομαι... Μήπως βρε κοπέλα μου να έβρισκες αλλού δουλαιέ, πιο ανθρώπινα? Όπως κ νά'χει, κ υποχρεωμένη να είναι να σε κρατήσουν εκεί, εσύ πώς θα αισθάνεσαι γνωρίζοντας οτί σε έχουν εκεί "χαριστικά" η τελοσπάντων, επειδή δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς...

Εμένα ο άντρας μου, είχε εξηγήσει στον εργοδότη του τους λόγους που ανέβαινε Αθήνα (είμαστε από νησι-Κυκλάδες) κ επείσης ότι λόγο επεμβάσεων, γιατρών κ εξετάσεων, έχουμε τρελαθεί στα έξοδα (γονεις διακοσμητικοι κοριτσια..!) του ζήτησε λοιπόν το χειμώνα να τον βγάλει απ'το ικα κ να παιρνει 450 ευρω επιπλέον εισόδημα για να μπορέσει να ανταπεξέλθει... Στην τελική θα τα γλίτωνε κ αυτός, ασε που είχε ήδη κάνει περικοπές στο μισθό. Μπορεί να σας ακούγεται υπερβολικό, ΄αλλα το 80% εδώ στο νησι, αυτό κάνουν... Του είπε "Ναι" κ μόλις υπέγραψε την υποτιθέμενη απόλυση, μετά του είπε δεν σε χρειάζομαι άλλο... Καλό Ε?

Κ σαν να μην έφταναν όλλα αυτά, χτές το βράδυ, μας πήρε ο γιατρός κ μας οτι θα κανουμε την επέμβαση την ερχόμενη εβδομάδα...2500 ευρώ...

 

Τουλάχιστον να βγεί κάτι μετά απο ολα αυτά..... Αυτό το κάτι δεν θέλετε κ εσείς?

...τρεις και το λουρι της μανας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

[/b]eirinikΤουλάχιστον να βγεί κάτι μετά απο ολα αυτά..... Αυτό το κάτι δεν θέλετε κ εσείς?

 

Βρε κορίτσι μου τι άσχημα παιχνίδια που παίζει αυτή η ζωή. Και πάντα μαζεμένα. Αυτό το κάτι που λες και εσύ περιμένουμε. Στη δικιά μου περίπτωση περιμένω πολλά κάτι που πρέπει να έρθουν αλλά μην είμαστε και αχάριστοι. Έστω ένα χαρμόσυνο νέο για να πάρω λίγη δύναμη. Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, δεν βλέπω την ώρα να μπω στο forum...

Δεν έχει κ πολύ δουλειά τώρα που χειμώνιασε... εδώ τουλάχιστον, κ είστε η καλύτερη παρέα...!

Τελικά θα κάνουμε την επέμβαση κυρσοκήλης την ερχόμενη εβδομάδα... Ελπίζω να βοηθήσει την κατάσταση.. Ο αντρούλης μου έχει αγχωθεί κι αυτός. Αυτό που με τρελαίνει είναι ότι τώρα την Πρωτοχρονιά θα είχα το μωράκι μου... Κ θα ήταν όλα τέλεια, τον Αύγουστο θα κάναμε κ τον Θρησκευτικό (όχι ότι μ'ένοιαζε εμένα οι γονείς λυσάνε, εμένα το παρτυ μ'αρέσει) Τώρα δεν θέλω ούτε δέντρο να στολίσω, ούτε χριστούγεννα ούτε τίποτα.. Κ θέλω κ να φύγω κι όλας... Δεν εχουμε πάει ποτέ διακοπές κ νομιζω ήρθε η ώρα. Πείτε μου κάτι σας παρακαλώ, γιατί ώρες ώρες νομίζω πως δεν πάω καλά.... Μ΄έχει πιάσει τρομερή ανυπομονησία... Οσο σκεύτομαι ότι πρεπει να περασουν 3 μήνες από την επέμβαση που θα κάνουμε, και μετά πάλι στην προσπάθεια, κ όταν τελικά γίνει την αγωνία που περνάς μέρα με τη μέρα βδομάδα με τη βδομάδα, αν τελικά "μείνει" η αν θα ξανακυλίσει κ βρεθείς πάλι στο μήδεν...

ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΤΩΡΑ

Δεν θέλω να περιμένω άλλο... θέλω να ξυπνήσω μια μέρα κ όλο αυτό που πέρασα να μοιάζει με κακό όνειρο που πέρασε... Για να μη σας πω ότι αυτό που θέλω να με ξυπνήσει είναι αυτό το υπέροχο κλάμα... Τότε ναι...

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗΗΗΗΗ????????

Φιλια σε ολες, καληνύχτα....[/i]

...τρεις και το λουρι της μανας!!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δεν θέλω ούτε δέντρο να στολίσω, ούτε χριστούγεννα ούτε τίποτα.. Δεν θέλω να περιμένω άλλο... θέλω να ξυπνήσω μια μέρα κ όλο αυτό που πέρασα να μοιάζει με κακό όνειρο που πέρασε...

 

Κοριτσάκι μου ξέρω ακριβώς πως νιώθεις, νιώθω ακριβώς τα ίδια για διαφορετικούς λόγους αλλά τα συναισθήματα είναι ίδια. Οι δύο περσινές και προπέρσινες γιορτές με βρήκαν στο νοσοκομείο με τον πατέρα μου. Και φέτος που τις περιμενα πως και πως έχω πένθος αλλά και πάλι σκέφτομαι ότι οι γιορτές, το χριστουγεννιάτικο δέντρο, τα χριστουγεννιάτικα τραγούδια, τα στολίδια, τα γλυκά, ο στολισμός είναι ικανά να μας δώσουν αρκετές στιγμές χαράς και πρέπει να το εκμεταλευτούμε. Έτσι θα φτιάξει η διάθεση μας και θα είμαστε καλύτερα ψυχολογικά και όλοι ξέρουμε ποσο βοηθάει η ψυχολογία μια εγκυμοσύνη. Να λέμε πάλι καλά που έχουμε την υγεία μας γιατί χωρίς αυτήν δεν θα είχαμε τίποτα. όλα τα άλλα έρχονται... με λίγο ή πολύ κόπο έρχονται. Και πίστεψέ με όντως μια μέρα θα ξυπνήσεις από το κλάμα του μωρού και μέσα στην αυπνία σου θα σκέφτεσαι :roll: πώ πω τι περνάγαμε τότε. χιχι :wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Τι κάνετε?

Εγώ όλα καλά. Μου ήρθε και η πρώτη περίοδος μετά την απόξεση. Άρα όλα καλά.

Έχει πέσει και δουλειά στο γραφείο και δεν μπορώ να μπαίνω πολύ για να σας διαβάζω.

Φιλάκια.

 

Καλημερουδιααααααααα

bp για πες...... στις ποσες μερες σου ηρθε περιοδος? ποναγες πιο πολυ απότι πριν? εγω "λογικα" περιμενω την αλλη βδομαδα... αγχωνομαι λιγο γιατι δε ξερω τι να περιμενω....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδιααααααααα

bp για πες...... στις ποσες μερες σου ηρθε περιοδος? ποναγες πιο πολυ απότι πριν? εγω "λογικα" περιμενω την αλλη βδομαδα... αγχωνομαι λιγο γιατι δε ξερω τι να περιμενω....

 

Ο κύκλος μου συνήθως είναι 26 ημερών, ίσως και λίγο λιγότερο. Η πρώτη περίοδος μετά την απόξεση μου ήρθε στις 38 ημέρες. Ο πόνος φυσιολογικός, όπως και πρώτα. Καμία διαφορά ούτε στη ροή, ούτε πουθενά.

Ο γιατρός μου είχε πει ότι θα μου ερχόταν ένα μήνα μετά την απόξεση. Κάπου εδώ στο φόρουμ διάβασα ότι σε μια κοπέλα ήρθε στις 43 ημέρες.

Άρα μην απογοητευτείς, αν δεν σου έρθει την επόμενη εβδομάδα.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν σας γνωρισα κ σας έχασα....

Μήπως επειδή είναι Σ/Κ? Εδώ έχει πιασει πολυ κρύο αυτές τις μέρες... Αντε γιατί σε λίγο θα κάναμε Χριστουγεννα στις παραλίες!

Πάντως κορίτσια τώρα που σας βρήκα μη χαθήτε, είναι ωραίο να μοιράζεσαι... Εμένα κ αυτό το λίγο με βοήθησε... Κ πήρα κ καινουρια συγχυση χτες. Ανακοινώσαμε στα πεθερικά μου τη διαγνωση των γιατρών κ την απόφαση για την εγχείρηση της κυρσοκήλης κ εκείνοι μας είπαν να μην τη κάνουμε κ να το αφήσουμε να φτιαχεί απο μόνο του... ΜΕΣΑΙΩΝΑΣ!!! Κ να πεις οτι είναι τιποτα γέροι? Νεότατοι είναι, αλλά βλέπεις άυτοί δεν έχουν αντιμετωπισει ποτέ καμμία δυσκολία σ'αυτά. Μπορεί κ να το πήραν πατριωτικά γιατί το προβλημα του άντρα μου είναι πιο σοβαρό... Τέλοσπάντων, αν ακούγαμε πάντα τους γονείς, ζήτω που καήκαμε....

Κορίτσια μ'ακούτε? Γυρίστε πίσω...

...τρεις και το λουρι της μανας!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Τι κάνετε?

Εγώ δουλειές έκανα από το πρωί, καθάρισμα, μαγείρεμα. Το απόγευμα ήρθαν κάτι φίλες της μαμάς μου (νεότατες, είναι 10 χρόνια μικρότερες από τη μαμά μου και 10 χρόνια μεγαλύτερες από εμένα) να πιούμε καφέ. Ήθελαν να μου φέρουν και δώρο, επειδή είχα παντρευτεί το καλοκαίρι με πολιτικό γάμο. Φύγανε, καθάρισα πάλι και τώρα κάθισα λίγο στο ίντερνετ. Μπαίνω στο facebook και παίζω κάτι φοβερά παιχνίδια.

Η τηλεόραση δεν έχει τίποτε ενδιαφέρον απόψε. Θα χαζέψω λίγο ακόμη στο ίντερνετ και μετά θα πιάσω κανένα βιβλίο να διαβάσω. Ο άντρας μου ετοιμάζεται σε καμιά ώρα να πάει για δουλειά (είναι νυχτερινός απόψε) κι έτσι δυστυχώς δεν έχει έξοδο.

Πολλά φιλάκια.

Καλό βράδυ.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...