Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ ΑΠΟ ΧΘΕΣ. ΗΛΠΙΖΑ ΟΤΙ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΙΣΩΣ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ "ΔΩΡΟ" ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΕΜΠΟΔΙΑ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΛΙΓΟ ΤΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ. ΕΚΑΝΑ ΑΜΑΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ, ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΣΤΟ "ΠΑΙΧΝΙΔΙ". ΚΑΙ ΤΩΡΑ... ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ... ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΩΡΑ, ΠΑΜΠΕΡΣ, ΦΙΛΕΣ ΣΟΥ ΕΓΚΥΕΣ..ΛΕΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΙΤΗΔΕΣ...ΑΣΕ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ. ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ ΔΩΡΑΚΙ ΕΤΟΙΜΟ ΓΙΑ ΒΟΥΤΙΕΣ...... ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΦΑΣΗ, 7,5 ΕΒΟΜΑΔΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Ο ΣΑΚΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΟΧΙ ΟΣΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ 20856 ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ..... ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΝΑΜΕΝΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ...

Link to comment
Share on other sites

αχ mitsi μου, μη στεναχωριέσαι μόνο κακό κάνεις στον εαυτό σου. είδες και ο γιατρός σου είπε ότι αυτό με το θυροειδή σου μπορεί να συμβαίνεια και από στεναχώρια. το ξέρω πως είναι δύσκολο άλλα σκέψου ότι αυτό είναι το καλύτερο και για σένα και για το μωράκι που θα έρθει σύντομα. πολλά φιλιά και πολύ κουράγιο σου στέλνω :)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ. "ΑΛΕΞΙΑ ΚΑΙ ΔΗΜΗΤΡΗΣ" ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΟΥΝ ΟΛΑ ΟΜΑΛΑ. Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ. ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ? ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑΣ... ZAHARINI ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΑΛΛΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ. Η ΜΙΑ ΑΝΑΠΟΔΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΛΛἮ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ. ΑΡΧΙΣΑ ΧΘΕΣ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ...Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΣΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ. ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

mitsi, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εμένα ο γιατρός μου είπε μετά το Πάσχα να ξαναπροσπαθήσω λόγω της μερικής μύλης.

Μη στενοχωριέσαι, ο θυρεοειδής θα φτιάξει. Το ξέρω ότι σε έχει πιάσει ανυπομονησία αλλά κάθε εμπόδιο για καλό.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ .mitsi1 ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ . ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΒΡΗΚΕΣ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΞΕΝΟΙΑΣΤΗ. ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ!ΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΓΕΣ???ΜΗ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΚΑΤΙ ΜΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΜΑΝ ΠΙΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΟΛΕΣ ΤΟ ΡΙΜΑΔΟΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ....!!!ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΕΣ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΑΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΠΟΥ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΘΕΡΜΟΣ........ΦΙΛΙΑ!!!!ΕΞΑΛΛΟΥ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ.....

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΤΣΙ? ΑΡΑ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΓΙΑ ΑΠΟΒΟΛΕΣ Ε? ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΓΩ , ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΧΕΙ ΔΙΑΦΥΓΕΙ ΑΥΤΟ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ...ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ, ΘΥΜΑΣΤΕ? ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ...ΑΠΟ ΜΑΡΤΙΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΕΣ, ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΑΝ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ. ΜΟΝΟ Ο ΣΚΑΤΟΘΥΡΟΕΙΔΗΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΘΛΙΟΣ...ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΘΥΡΟΕΙΔΟΥΣ ΗΤΑΝ 200% ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΡΙΑ. Ο ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΤΟ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΛΛΕΙΨΗ ΠΡΑΣΙΝΩΝ ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΙΩΝ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΡΙΜΗΝΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΣΕΛΗΝΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ, Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΟΣ ΣΤΟ ΝΑ ΜΗ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ. ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ....

 

 

Μην απογοητευεσαι καλο μου

Και σε μενα τα αντισωματα βγηκαν αυξημενα και μετα καναμε και tsh, T3 και T4 και ανακαλυψαμε τελικα οτι εχω υπερθυροειδισμο.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι για το σεληνιο που λες. Ισως βεβαια να ειναι μονο τα αντισωματα αυξημενα και να μην εχει εκδηλωθει υπερ ή υποθυροειδισμος. Θα σου πω ομως οτι εμενα που διεγνωσθη τελικα υπερθυροειδισμος η θεραπεια ηταν με ενα χαπι το οποιο το λαμβανεις και στην εγκυμοσυνη και αξιζει να σου πω οτι μεσα σε 1,5 μηνα η κατασταση ειχε ηδη βελτιωθει και μεσα σε 2,5 μηνες θεραπειας ολα ηταν στα φυσιολογικα ορια.

Το καλο της υποθεσης δεν ειναι μονο οτι βρηκες τι φταιει, ειναι οτι αυτο που φταιει διορθωνεται πανευκολα.

Μπορει τωρα να σου φαινεται καπως μεγαλο το χρονικο διαστημα που θα πρεπει να περιμενεις αλλα πιστεψε με περναει γρηγορα και μετα τουλαχιστον θα εισαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα.

 

Και μια συμβουλη για ολες σας: ελεγχετε συχνα το θεμα του θυροειδη, οντως δημιουργει αποβολες και ενω ειναι κατι τοσο ευκολο να διορθωθει, το ψυχολογικο κοστος μιας αποβολης ειναι τεραστιο αν δεν διορθωθει. Και αν αναλογιστείτε οτι το 70% των ελληνιδων εχουμε ενα θεματακι με το θυροειδη και μαλιστα οι περισσοτερες χωρις να το ξερουμε, καταλαβαινετε γιατι ειναι τοσο σημαντικο να ελεγχεται συχνα.

Αλλωστε ειναι μονο τρεις βασικες εξετασεις αιματος tsh, T3 και T4 και αν ακομα βρεθει κατι διορθωνεται τοσο ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΑΥΡΕΣ ΜΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ, ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΙΜΑΙ DOWN. ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΒΟΛΗ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ "ΛΙΓΟ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥΣ". ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΤΟΥ ΘΥΡΟΕΙΔΗ TSH, FT3, FT4 ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ. ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΠΟΒΟΛΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΣΕ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΥΞΗΜΕΝΑ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ. ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ ΕΧΩ ΥΠΟΘΥΡΟΕΙΔΙΣΜΟ-ΘΥΡΟΕΙΔΙΤΙΔΑ HASHIMOTO ΚΑΙ ΠΙΝΩ ΧΑΠΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ. ΜΟΝΟ ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΑ ΕΝΩ ΟΙ ΒΑΣΙΚΕΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΚ. ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ. ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΝΤΙΘΥΡΕΟΣΦΑΙΡΙΝΙΚΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ (ANTI-T), ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΧΕΩΝ ΤΡΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΙΚΡΟΣΩΜΙΑΚΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ (ΑΝΤΙ-Μ).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mitsi μου ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα. Μην απογοητεύεσαι κοριτσάκι. Να χαίρεσαι που το βρήκες και μπορείς να το αντιμετωπίσεις. Τώρα πια ξέρεις. Κάνε υπομονή και όλα θα έρθουν. :o

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΜΠΩ, ΤΡΕΧΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ. ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΕΙΡΗΝΗ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ. ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ... ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.. ΑΣΧΗΜΑ ΤΑ ΝΕΑ

ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΠΟΞΥΣΗ

 

Πόσο λυπάμαι :cry::cry: και πόσο πολύ σε καταλαβαίνω κουράγιο όμως θα έρθουν καλύτερες μέρες.

 

Μη κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν....

Κλάψε μόνο αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

[

quote="αλεξια&δημητρης]ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.. ΑΣΧΗΜΑ ΤΑ ΝΕΑ

ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΠΟΞΥΣΗ

 

:cry: λυπαμαι πολυ που πρεπει να το περασεις και εσύ αυτό. :cry: Κουράγιο, είναι δύσκολο. Εγω το μόνο που βρήκα ως παρηγοριά τη δευτερη φορά που μου συνέβει είναι ότι η φυση ξέρει και προνοεί για να μας προφυλάξει. Σκληρό να γκρεμιζονται τόσα όνειρα, αλλά το μόνο λογικό σε αυτό τον εφιαλτη. Μη φοβασαι και ξεκινα έλεγχο αμέσως για την επόμενη φορά.

 

με θετική σκέψη και επιμονή θα τα καταφέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε όλους και πάλι. Κοντευει 2 το πρωι και δε μπορω να κοιμηθω. Αυριο ξημερωνει η μέρα που θα μάθω τι γίνεται, αν παλινδρόμησε ή όχι και αν θα ακούσουμε τον χτύπο της καρδιάς του! Ξερω πως οι πιθανότητες ειναι 98-2 αλλα εδω και δύο μέρες εχω καλη ψυχολογικη διάθεση... και σκέφτομαι θετικά. Τι να πώ... Αυριο λοιπον θα σας γραψω για τα νέα μου.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; το ότι δεν εχω αιμοραγια τόσο καιρο είναι θετικό; ΑΝ έχει χαθει το έμβρυο 2 εβδομάδες τώρα μπορει να πάθω κατι κακό εγω;Αχ ας μην τα σκέφτομαι τώρα αυτά... Καλό βράδυ σε όλους ή πάλι καλή σας μέρα!

Τελικά ολα πήγαν τέλεια!!! Εχουμε ενα αγοράκι 15/10/04 και ενα κοριτσάκι 15/10/09

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε όλους και πάλι. Κοντευει 2 το πρωι και δε μπορω να κοιμηθω. Αυριο ξημερωνει η μέρα που θα μάθω τι γίνεται, αν παλινδρόμησε ή όχι και αν θα ακούσουμε τον χτύπο της καρδιάς του! Ξερω πως οι πιθανότητες ειναι 98-2 αλλα εδω και δύο μέρες εχω καλη ψυχολογικη διάθεση... και σκέφτομαι θετικά. Τι να πώ... Αυριο λοιπον θα σας γραψω για τα νέα μου.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; το ότι δεν εχω αιμοραγια τόσο καιρο είναι θετικό; ΑΝ έχει χαθει το έμβρυο 2 εβδομάδες τώρα μπορει να πάθω κατι κακό εγω;Αχ ας μην τα σκέφτομαι τώρα αυτά... Καλό βράδυ σε όλους ή πάλι καλή σας μέρα!

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά σήμερα!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ... ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΚΟ... ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ............ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ... ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ,,, ΧΛΑΜΥΔΙΑ ΕΡΠΥΤΟΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ 5 ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΑΥΤΑ ΘΑ ΣΤΟΙΧΙΖΟΥΝ 620Ε!!!!!!!!! ΕΑΝ ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΣΕ ΤΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ Η ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ... ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ????? Η΄ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΠΟΞΥΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ....... ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΜΕ .............

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.. ΑΣΧΗΜΑ ΤΑ ΝΕΑ

ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΠΟΞΥΣΗ

 

Aχ βρε Αλεξια......... Προσπαθησε να μη σε παρει απο κατω! Τα ειπαμε και τις προαλλες... Και μη φοβασαι για την αποξυση δεν ειναι τιποτα. Την επομενη φορα ολα θα πανε καλα!!!!! Τελικα βρηκες γιατρο? Ειδα οτι εψαχνες...

 

Γιατι συμβαινουν ολα αυτα βρε κοριτσια??? Μεσα σε 15 - 20 μερες τοσες πάλλινδρομες???? Τι να πω........ Ειμαι στεναχωρημενη και αγανακτησμενη!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ... ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΚΟ... ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ............ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ... ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ,,, ΧΛΑΜΥΔΙΑ ΕΡΠΥΤΟΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ 5 ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΑΥΤΑ ΘΑ ΣΤΟΙΧΙΖΟΥΝ 620Ε!!!!!!!!! ΕΑΝ ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΣΕ ΤΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ Η ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ... ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ????? Η΄ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΠΟΞΥΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ....... ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΜΕ .............

 

Καλημέρα ,εσύ δεν θέλεις να γνωρίζεις; σκέψου αν δεν της κάνεις σε επόμενη εγκυμοσύνη θα έχεις το άγχος πάλι μην παλλιδρομήσει.

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ... ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΚΟ... ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ............ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ... ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΚΗ ,,, ΧΛΑΜΥΔΙΑ ΕΡΠΥΤΟΙΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ 5 ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΑΥΤΑ ΘΑ ΣΤΟΙΧΙΖΟΥΝ 620Ε!!!!!!!!! ΕΑΝ ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΣΕ ΤΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ Η ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ... ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ????? Η΄ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΠΟΞΥΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ....... ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΜΕ .............

 

Καλημερα κοπελα μου... Ειναι αναλογα το γιατρο μαλλον. Εμενα μου ειπε να μην τις κανω γιατι 99% ειναι ανωμαλια χρωμοσωματων, τυχαιο γεγονος με λιγα λογια... Και οτι μετα τις 2 παλινδρομες εξεταζουν βαθυτερα αιτια. Και εμπιστευομαι τη γνωμη του γιατι ειναι φοβερος γιατρος..... Βεβαια καθε περιπτωση ειναι διαφορετκη μην το ξεχναμε αυτο...

Εσυ πως αισθανεσαι? Θες να το ψαξεις πολυ βαθια? Τι σου ειπε ο γιατρος?

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,εσύ δεν θέλεις να γνωρίζεις; σκέψου αν δεν της κάνεις σε επόμενη εγκυμοσύνη θα έχεις το άγχος πάλι μην παλλιδρομήσει.

 

Δεν ειναι ετσι... Αφου λενε οι γιατροι οτι ειναι τυχαιο γεγονος εκτος απο καποιες περιπτωσεις, ειναι πολυ πιθανο να κανει ολες αυτες τις εξετασεις και να μη βρουν τιποτα....... Και μετα αντε μεγαλυτερο ψαξιμο και αντε ψαξιμο και δε συμμαζευεται... Ασε το αγχος.....

 

Δε ξερω αλεξια μου.... Εσυ πως αισθανεσαι......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...