Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

ΤΙ ΛΕΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ , ΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΣΕΣ ΚΑΙ ΒΛΑΚΕΙΟΥΛΕΣ ....ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΤΩΡΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ .ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΟΤΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩΩΩΩΩΩ!!!ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΤΥΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΕΤΣΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΩ. ΕΠΙΣΗΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ , ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΑΡΔΙΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΔΕΝ ΔΙΑΙΡΕΘΗΚΑΝ ΣΩΣΤΑ . ΕΝΩ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 8Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ . ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ .......ΦΥΣΗ ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΟΜΩΣ katerina1981 ΠΩΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΤΩΡΙΝΗ? ΟΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΙΟ ΤΕΛΕΙΑ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ !!!!ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!ΕΚΑΝΕΣ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ???

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους τους υπέρυχουσ τα πράγματα πάνε πολύ καλά!Την τελευταια φορά το μικρο μου πλασματάκι είχε μικρά χεράκια και ποδαράκια που προεξείχαν λιγάκι απο το σώμα του!!!Αλλά και πάλι φοβάμαι...Καθε φορα βρίσκω και κάτι για να φοβάμαι!Αλλά το θέλω τόσο πολύ αυτό το μωρό...το υπεραγαπάω απο τώρα!!!καταλαβαίνεις φανταζομαι πως νιώθω...όλεσ εμείς απο αποβολή καταλαβαίνουμε η μια την αλλη!!!

Ασε η αυχενική με εχει επίσης αγχωσει....Τι θα δειξει????????Θα ναι ολα καλα???????Πως θα ειναι το μωρό μου????????

ΟΥΦ ΟΥΦ!!!!

RSvcp2.png wNVQp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟ , ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΣ ΕΤΥΧΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΤΣΙ ΘΑ ΝΑΙ .ΕΞΑΛΛΟΥ ΑΜΑ ΣΥΜΠΑΙΡΑΝΩ ΚΑΙ ΑΠ΄ΤΟ 1981 -ΜΙΚΡΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΤΣΙΑ(ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ) . ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ -ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ....

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα νομίζω ότι ο φόβος είναι στη φύση μας, δηλαδή νομίζω δεν είναι δυνατό να μην φοβόμαστε ιδιαίτερα μετά από μια αποβολή. Όμως το ότι φοβόμαστε δεν σημαίνει απολύτως τίποτα. Μόνο πιο προσεκτικές γινόμαστε. Όλα θα πάνε καλά! Και αυτό το έννοώ. Εσύ και το μωράκι σου θα είστε γεροί!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια, πάνω που ξεκίνησα τις προσπάθειες και πάλι έρχονται συννεφάκια στον ορίζοντα. Εδώ και 2-3 μέρες έχω έναν πόνο χαμηλά που έρχεται και φεύγει. ΄Δεν έχει καμία σχέση με πόνο περιόδου. Μάλλον είμαι ή ήμουν σε μέρες ωορηξίας και σκέφτηκα μήπως οφείλεται εκεί αλλα είναι ένας περίεργος πόνος που δεν τον έχω ξανανιώσει και με έχει ανησυχήσει. Προχτές μια γνωστή μου έλεγε για εξωμήτρια κύηση και ότι είχε τέτοιους πόνους και φοβάμαι τρελά.

Link to comment
Share on other sites

eirinik νομιζω οτι αδικα φοβασαι . ειναι παρα πολυ νωρις να σκεφτεσαι για εξωμητριο . εγω θα σου ελεγα να παρεις ενα τηλ τον γιατρο σου. Μερικες φορες ποναμε χαμηλα λογω κρυολογηματος η και κουρασης . το χω παθει πολλες φορες κοριτσακι μου.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην είναι τίποτα απλα με ανησύχησε γιατί δεν το έχω ξανανιώσει. Αχ τι έχω πάθει. Με το παραμικρό το μυαλό μου τρέχει εδώ και εκεί. Εγώ δεν ήμουν έτσι. Πω πω σκέψου να ξαναμείνω έγκυος...

Link to comment
Share on other sites

παντως eirinik χωρις να θελω να σε επηρεασω και να σε αγχωσω εχω να σου πω οτι ξεκινησες σχετικα νωρις τις προσπαθειες. βεβαια αυτο ειναι αποψη μου και ξερεις γιατι? οχι γιατι συμβαινουν τα διαφορα σε τοσο μικρο διαστημα γιατι τα διαφορα (μακρια απο μας ) μπορει να συμβουν και σε 1 χρονο αλλα πιο πολυ για ψυχολογικούς λογους!!!βεβαια ειναι και το αλλο οτι ξεκινας νωριτερα παλι για ψυχολογικούς λογους αλλα σου ειναι πολυ προσφατο και συνεχεια το μυαλο μας κολλαει . ο χρονος ειναι ο καλητερος γιατρος για ο λ α . Δεν μας πηραν και τα χρονια !!!!ΧΑΛΑΡΩΣΕ !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΞΑΛΛΟΥ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΔΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 2 ΜΕ 3 ΚΥΚΛΟΥΣ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ -ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ . ΟΤΑΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΟΠΩΣ ΣΕ ΕΜΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ. ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΕΤΟΙΜΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ...ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΟΥΜΕ .. ΤΑ ΙΔΙΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΩΡΕ , ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΘΕΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩ..... Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

eirinik σε ποια μέρα του κύκλου βρίσκεσαι; γιατί είναι πιθανό να είναι πονάκια της ωορρηξίας. Απλά τώρα είσαι περισσότερο υποψιασμένη και αφουγκράζεσαι το σώμα σου περισσότερο απ' οτι προηγουμένως. Άλλωστε έχω ακούσει, δεν ξέρω, μπορεί να κάνω και λάθος, ότι στην εξωμήτριο κύηση έχεις έντονους πόνους που αυξάνεται η έντασή τους με την παροδο των ημερών... :roll:

Link to comment
Share on other sites

nikel είμαι στη 19η μέρα του κύκλου μου, δεδομένου ότι έχω περίοδο κάθε 30-32 μέρες ναι μάλλον είμαι σε ωορηξία. Απλά είναι ένας πόνος που δεν τον έχω ξανανιώσει ποτέ. Επειδή αφουγκράζομαι το σώμα μου πάντα και το ξέρω καλά (είχα καταλάβει σχεδόν 2-3 μέρες μετά τη σύλληψη ότι μάλλον θα είμαι έγκυος) ανησύχησα.

 

zeta μου πίστεψε με έχω περάσει πολύ χειρότερες καταστάσεις από μια παλίνδρομη εγκυμοσύνη και δεν με έχει επηρεάσει και τόοοσοοοο πολύ. Αν δεν είχα το απόλυτο οκ του γιατρού μου και δεν ήμουν απόλυτα σίγουρη ότι είμαι έτοιμη δεν θα έκανα τίποτα. Συνήθως ότι κάνω το έχω μελετήσει αναλυτικότατα πριν το κάνω. Εμείς οι παρθένοι είμαστε λίγο άρρωστοι με το πρόγραμμα. χχιχι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΖΕΤΑΙ.....ΟΤΑΝ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΧΕΔΙΑΖΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΕΛΑΕΙ!!!!!!!!" ΣΚΟΡΠΙΝΑ " .....

 

Εννοείτε ότι δεν προγραμματίζεται. Αν προγραμματιζόταν δεν θα ήμασταν εδώ τώρα να συζητάμε. Όταν έγραψα για προγραμματισμό εννοούσα ότι όταν νιωθεις έτοιμος να αποκτήσεις ένα παιδάκι τότε αρχίζεις και έχεις ελεύθερες επαφές και όταν με το καλό συμβεί θα συμβεί :!:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κορίτσια παρθένος είμαι και γένικά τα κάνω όλα με πρόγραμμα.

Βέβαια κι εγώ είχα μια άτυχη εγκυμοσύνη πριν απο τρεισίμισι μήνες (αποκόλληση πλάκούντα στην 16η εβδομάδα) και δεν ξέρω τελικά αν το πρόγραμμα μας βγαίνει σε καλό.Πάντως εύχομαι σε όλες το καλύτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Επιτέλους μου ήρθε περίοδος!43 μέρες δηλαδή μετά την απόξεση.Ακόμη μία περίοδος,δηλαδή μετά τις 14 Δεκεμβρίου ξαναπροσπαθούμε.Eirinik,όλα να σου πάνε καλά στο εύχομαι ολόψυχα,γιατί ξέρω τι πέρασες και όλα τα συναισθήματα.Έχω πεισμώσει και νομίζω πως θα τα καταφέρω.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

 

vaso ελπίζω να μείνεις και πάλι γρήγορα έγκυος και αυτή τη φορά να πάνε όλα καλά. Χαρας το κουράγιο σου. Και 16η βδομάδα ήταν πιο προχωρημένα τα πράγματα. Έχετε ξαναξεκινήσει προσπάθειες?

 

Καλημέρα κορίτσια!Επιτέλους μου ήρθε περίοδος!43 μέρες δηλαδή μετά την απόξεση.Ακόμη μία περίοδος,δηλαδή μετά τις 14 Δεκεμβρίου ξαναπροσπαθούμε.Eirinik,όλα να σου πάνε καλά στο εύχομαι ολόψυχα,γιατί ξέρω τι πέρασες και όλα τα συναισθήματα.Έχω πεισμώσει και νομίζω πως θα τα καταφέρω.

 

Ευχαριστώ για τις ευχές σου φιλενάδα. Για να δούμε. Αν και εγώ έχω πισμώσει και λέω ότι μετά απο ότι πέρασα δεν μπορεί, θα έρθει και θα είναι και γερό αυτή τη φορά. Μετα απο ότι περάσαμε μας αξίζει και λίγη χαρά επιτέλους. Εύχομαι να περάσει γρήγορα ο καιρός και ούτε να το καταλάβεις και να ξαναξεκινήσεις τις προσπάθειες για λίγο όμως γιατί θα έρθει σύντομα νέο νινί... :wink:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα σε ολεεεες ....διαβαζα πριν λιγο κατι αλλα topik και εβλεπα ποσες κοπελες ενω προσπαθουν 10 και παραπανω μηνες καμια φορα δεν εχουν δει ενα + τεστ εγκυμοσυνης.θα μου πειτε τωρα και μεις που το ειδαμε τι καταλαβαμε????? και ομως εμεις ξερουμε οτι ειμαστε γονιμες!!!!σκληρο αυτο που λεω αλλα δινει και λιγο αισιοδοξια για τις παλινδρομες κυησεις. επισης γυναικες με παλινδρομη εχουν φτασει στο επιθυμητο αποτελεσμα . Ξυπνησα με αισιοδοξια σημερα ε??

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ...ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ, ΘΥΜΑΣΤΕ? ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ...ΑΠΟ ΜΑΡΤΙΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ. ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΕΣ, ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΑΝ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ. ΜΟΝΟ Ο ΣΚΑΤΟΘΥΡΟΕΙΔΗΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΘΛΙΟΣ...ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΘΥΡΟΕΙΔΟΥΣ ΗΤΑΝ 200% ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΡΙΑ. Ο ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΤΟ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΛΛΕΙΨΗ ΠΡΑΣΙΝΩΝ ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΙΩΝ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΡΙΜΗΝΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΣΕΛΗΝΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ, Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΟΣ ΣΤΟ ΝΑ ΜΗ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ. ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ mitsi1 ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ.... ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΤΟ ΤΣΑΚΩΣΟΥΜΕ... ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...