Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

ΑΠΟ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΝΕΥΡΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΥΣ 14 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ . ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΥΤΟ !ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ. ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!!!???????????????????ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ . ( Α! ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΙΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ 3 ΜΕ 4 ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΟ) ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΥΤΑ ΣΑΣ ΜΕΤΕΦΕΡΩ ΚΑΙ ΓΩ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αυτο ακριβως που ειπαν και σε εμας

 

δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο το να βρισκουν κατι το οποιο αφενος ειναι τοσο αμφιλεγομενο και απο την αλλη δεν υπαρχει θεραπεια

 

εχω κανει ενα σκασμο εξετασεις

πρωτη φορα ομως αισθανομαι τοσο αδυναμη

 

μα να συλλαμβανεις στο φτερο και να τα χανεις ετσι και χωρις να μπορεις να κανεις τιποτα περα απο το να ξαναπροσπαθησεις γνωριζοντας οτι μπορει να ξαναφας τα μουτρα σου;;;;;

 

ειναι παρα πολυ αδικο ...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα δυο παλινδρομες και οι δυο στην δεκατη εβδομαδα

εχω κανει τα παντα, τα παντα ομως.

 

Σε μενα βρηκαν υπερθυροειδισμο ο οποιος ηδη φτιαχτηκε με αγωγη και μια συμφυση στη μητρα την οποια θα υστεροσκοπησω, μεχρι εδω ολα καλα, ολα φτιαχνονται.

 

Μετα αρχισαν να ψαχνουν και το σπερμα αν και στην αρχη το θεωρουσαν περιττο, ετσι λοιπον καναμε ενα σπερμοδιαγραμμα και καλα ετσι για να εχουμε ολο το ιστορικο. Ο γιατρος τραβαγε τα μαλλια του πως συνελαβα με τετοιο χαλια σπερμα. Κανουμε δευτερο σπερμοδιαγραμμα μετα απο λιγο καιρο ολα οκ. Και κανουμε και τριτο για επιβεβαιωση και ξανα φαγαμε τα μουτρα μας. Μαζι με το τριτο σπερμοδιαγραμμα καναμε και την κατατμηση dna η οποια βγηκε στο 30%!!!!!!

(μεχρι 15% θεωρειται οτι δεν δημιουργει προβλημα, απο 15-30% θεωρειται οτι μπορει και να δημιουργει προβλημα, και ανω του 30% σιγουρα δημιουργει)

και εμεις ειμαστε στο οριο....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα σας. σας παρακολουθω εδω και λίγες εβδομαδεσ απο τοτε που έμαθα οτι είμαι έγκυος στο 2ο παιδί μου (εχω ήδη ενα γιο 4ετών οπου γεννηθηκε πρόωρα και έμεινε 32 μέρες σε θερμοκοιτίδα οπως εχω αναφερθεί σε άλλο θέμα) και η αληθεια είναι οτι δεν ήξερα οτι υπήρχε αυτή η σελίδα, τι μπορεί να συμβεί στην αρχη μιας εγκυμοσύνης πέρα απο να είναι ενα έμβρυο εξωμύτριο. Για να μη μακρυγορώ θέλω να πώ πως χθες πηγα να κάνω τον 1ο υπέρηχο. Τελευταία περίοδος ήταν 4/9. επειδή ειμαι αφρατούλα (το λέω ευγενικά) μου ειχε πει ο γυναικολογος οτι μπορει να χρειαστεί κολπικός υπερηχος. Εγω προχθες έκανα κοιλιακό και μετα από απίστευτη ταλαιπωρία στη Διαγνωση με εβαλαν να πιω 7 ποτηρια νερο (κοντεψα να το βγάλω) ο γιατρος εκει αντι να δει ενα έμβρυο 9 εβδομάδων, εγραψε για ενα έμβρυο 6 εβδομάδων με ρωτησε αν είχα καθόλου αίμα (οχι δεν ειχα) και ειπε για επανεξέταση σε 10 μέρες για καρδιακή λειτουργία.

Χωρίς να είμαι ευχαριστημένη απο τα αποτελέσματα πήγα χθες σε εναν γυναικολόγο του ταμείου μου που θα μου έγραφε τις εξετασεις κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και έκανα κολπικό υπέρηχο. Τα αποτελέσματα ήταν τα ίδια και χειροτερα μιας και αυτός ο γιατρός μου μίλησε για παλινδρόμηση (άγνωστη μεχρι τοτε λέξη για μένα) και για άμεσο καθαρισμό!

Πηρα τηλ. τον γιατρό που ξεκίνησε να με παρακολουθεί και του είπα τα αποτελέσματα και μου είπε ότι υπάρχουν 2 πιθανότητες 1) παλινδρόμηση

2) να εχει γίνει αργότερα η σύλληψη

Ετσι θα ξανακάνω υπέρηχο σε μία εβδομαδα και θα δούμε, αν στο μεσοδιάστημα εχω αιμορραγία πάω στο νοσοκομείο!

Γνωρίζω πως οι πιθανότητες είναι 95-5

θα ήθελα όμως να υπερισχύσει αυτο το 5%!!!

 

Θα ηθελα να σας πώ πως όταν είχα την 1η μέρα καθυστέρησης έκανα τεστ οπου έδειξε αρνητικό και μετά απο 10 μέρες έκανα ενα δευτερο που βγηκε θετικό, λέτε να εκανε λάθος το πρώτο ή απλά όντως η σύλληψη να εχει καθυστερήσει?

Αν τελικα χρειαστεί να κάνω απόξεση θα χρειαστεί να μείνω στο νοσοκομείο θα μπορεσω να επιστρέψω στη δουλειά? Δεν τους το ειχα πει και δεν θέλω να αρχισουν οι ερωτησεις.

Κουράγιο σε όλους μας και καλή επιτυχία σε οσες ξανάρχισαν τις προσπάθειες!!!

Τελικά ολα πήγαν τέλεια!!! Εχουμε ενα αγοράκι 15/10/04 και ενα κοριτσάκι 15/10/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Catwoman ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΥΘΩ ΤΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ .ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΗΛ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΜΩΡΟΥΛΙΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΜΩΡΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΤΙ ΠΗΓΕ ΣΤΡΑΒΑ . ΓΙΑΤΙ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΠΗΓΕ ΣΤΡΑΒΑ ΑΠ΄ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΕΥΕΛΠΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΩΡΟΥΛΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ . ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ......ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΤΟ ΚΑΚΟ ΝΕΟ?

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ . ΕΝΑ 10 ΛΕΠΤΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΗΜΕΡΟΥΛΕΣ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ 'ΦΑΣΟΛΑΚΙ" ΔΕΝ ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΕ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας.

Τελικά πήρα χθες το βράδυ τηλ. το γιατρό μου και μου είπε ότι το αποτέλεσμα είναι πάρα πολύ. Είχα το Σάββατο που έκανα την εξέταση 10,7 και κάτω από 10 θεωρείται αρνητικό.

Μου είπε να ξανακάνω χοριακή μόλις κλείσω μήνα από την απόξεση και ότι σίγουρα τότε θα έχει πέσει κι άλλο.

Επίσης, μου τόνισε ξανά ότι δεν πρέπει να μείνω έγκυος για 6 μήνες.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια σε όλες,

 

andro έχεις ταλαιπωρηθεί αρκετά απ' ότι βλέπω αλλά πιστεύω όλα θα πανε καλά. Δυστυχώς μερικές κάνουν τα παιδάκια τους από το τίποτα και άλλες πρέπει να υποφέρουμε και να κουραζόμαστε. Χαλάλι όμως. Το αποτέλεσμα μετράει.

 

Θα ηθελα να σας πώ πως όταν είχα την 1η μέρα καθυστέρησης έκανα τεστ οπου έδειξε αρνητικό και μετά απο 10 μέρες έκανα ενα δευτερο που βγηκε θετικό, λέτε να εκανε λάθος το πρώτο ή απλά όντως η σύλληψη να εχει καθυστερήσει?

Αν τελικα χρειαστεί να κάνω απόξεση θα χρειαστεί να μείνω στο νοσοκομείο θα μπορεσω να επιστρέψω στη δουλειά? Δεν τους το ειχα πει και δεν θέλω να αρχισουν οι ερωτησεις.

 

Σου εύχομαι τελικά η εμπειρία της παλίνδρομης να είναι μόνο ότι διαβάζεις εδω μέσα και να μην τη ζήσεις τέλικά. Μπορεί να έχεις συλλάβει αργά και να μην φάνηκε στο τεστ ή να μην έχει προλάβει να αναπτυχθεί το έμβρυο. Αλλά μπορεί να είναι και πάλίνδρομη. Δυστυχώς μόνο υπομονή χρειάζεται και ελπίζω στην επόμενη εξέταση να διαψευθεί ό άλλος γιατρός. Αλλά και να μην γίνει έχεις ήδη το ένα σου αγγελούδι να παίρνεις δύναμη απο αυτό και να σκέφτεσαι ότι γίνεται για κάποιο λόγο γίνεται. όσο για την απόξεση δεν είναι τίποτα και δεν θα χρειαστεί να λείψεις από τη δουλειά σου. Φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΣ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΜΕΝΑ ΘΕΕ ΜΟΥ ???? ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΤΡΙΤΟΥΣ 'ΠΕΘΕΡΙΚΑ' ΘΕΙΕΣ ΘΕΙΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΙ ΤΟΥ ΣΥΖΗΓΟΥ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΝΑ ΛΕΝΕ : ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΘΑΤΕ? ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΨΑΧΤΕΙ ΜΗΠΩς ΠΑΣΧΕΤΕ ΑΠΟ ΚΑΤΙ? ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ Η "ΤΑΔΕ" ΕΠΙΑΣΕ ΑΜΕΣΩΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ? ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Κ.Τ.Λ. ΝΑ ΤΑ ΧΕΙΣ ΟΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΤΙΝΙΣΤΙΚΑ .

ΓΙΑΤΙ ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑΒΑΘΩΣ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΚΑΤΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΌ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΣ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΜΕΝΑ ΘΕΕ ΜΟΥ ???? ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΤΡΙΤΟΥΣ 'ΠΕΘΕΡΙΚΑ' ΘΕΙΕΣ ΘΕΙΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΙ ΤΟΥ ΣΥΖΗΓΟΥ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΝΑ ΛΕΝΕ : ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΘΑΤΕ? ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΨΑΧΤΕΙ ΜΗΠΩς ΠΑΣΧΕΤΕ ΑΠΟ ΚΑΤΙ? ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ Η "ΤΑΔΕ" ΕΠΙΑΣΕ ΑΜΕΣΩΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ? ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Κ.Τ.Λ. ΝΑ ΤΑ ΧΕΙΣ ΟΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΤΙΝΙΣΤΙΚΑ .

ΓΙΑΤΙ ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑΒΑΘΩΣ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΚΑΤΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΌ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ....

 

Το ξέρω κορίτσι μου αλλά δεν πρέπει να δίνεις και να δίνουμε σημασία σε όλα. Τις 2 πρώτες βδομάδες μετά την απόξεση όποιος μου μίλαγε γι' αυτό έβαζα τα κλάματα, όταν άκουγα οτιδήποτε σχετικό έβαζα τα κλάματα, όταν έβλεπα έγκυο έβαζα τα κλάματα, όταν άκουγα για εγκυμοσύνη το ίδιο. Και να έχεις και τις ερωτήσεις των υπολοίπων. Έμαθα όμως να ακούω τον εαυτό μου και να μην δίνω σημασία σε κανέναν άλλο πέρα απο εμένα και τον άντρα μου. Περίεργοι και κακόβουλοι πάντα θα υπάρχουν

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙΣ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ (Η ΟΠΟΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΣΥ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΑ ΡΘΟΥΝ) ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΛΙΣ 22 ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΝΕΥΡΙΑΖΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΩ ΠΑΛΙ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!ΕΧΕΙΣ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ?????ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΦΙΛΕΝΑΔΑ.

Link to comment
Share on other sites

Αν και σε αυτό δεν μπορώ να σε καταλάβω γιατί είμαι από τις τυχερές με καλή πεθερά και κουνιάδα, μπορώ όμως να καταλάβω ακριβώς τα συναισθήματά σου. Πάντα θα υπάρχουν κακόβουλοι και πάντα θα μας πληγώνουν. Γι αυτό και πριν σου είπα κοίτα μόνο τον εαυτό σου. Έξω απ' το χορό πολλά τραγούδια λένε όλοι

Link to comment
Share on other sites

Zέτα, μήπως θα βοηθούσε την ψυχολογία σου να τις βάλεις κάτω και να τις ξεχ#$^^$ς μόνο και μόνο για να εκτονωθείς; Δεν μπορεί η καθε μια να βγάζει την κακία της και να λέει αρλούμπες.

Πάντως όταν με το καλό ξαναμείνω έγκυος, παρόλο που δεν είχα ακούσει σχόλια για την παλλίνδρομη, θα το ανακοινώσω στον 4ο μήνα. Τη στιγμή που μου είπε ο γιατρός ότι δεν προχωράει χτύπησε το τηλ και ήταν μια θεία μου για να με συγχαρεί για την εγκυμοσύνη :(

Ούτε τεστ από το φαρμακείο θα κάνω. Στις 10 μέρες καθυστέρησης θα κάνω χοριακή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ με την maggie και εγώ το ίδιο θα κάνω. Δεν θα το πω σε κανέναν. Γιατί και την προηγούμενη φορά που είπα σε μαμα, πεθερά και σύζυγο να μην το πουν μέχρι να πάμε στο γιατρό να δούμε ότι όλα είναι καλά (λες και ήξερα η ατιμη) μόνο που δεν το ανακοίνωσαν έκτακτο στις ειδήσεις. Εντάξει δεν είχα κανένα σχόλιο ούτε μου είπε κανείς κάτι να με πληγώσει μετά ίσα ίσα που ήταν εντάξει απέναντί μου αλλά αυτό το ψυχοφθόρο να εξηγείς σε όλους με κάθε λεπτομέρεια δεν το ξαναπερνάω...Μη σας πω ότι πρώτες εσείς θα το μάθετε

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συμφωνώ μαζί σας, ούτε στους γονείς μου δεν θα το πω αρχικά...μόνο στον άντρα μου. Άσε που όλοι παριστάνουν τους γιατρούς και έχουν άποψη....

zeta μου εγώ αυτό θα έλεγα στην κουνιάδα...ότι αν τα λέει αυτά λόγω της εμπειρίας της ως γιατρός, τότε ok, δεκτά. Αν όχι, τότε να κρατήσει την άποψή της για τον εαυτό της.

Link to comment
Share on other sites

zeta μου εγώ αυτό θα έλεγα στην κουνιάδα...ότι αν τα λέει αυτά λόγω της εμπειρίας της ως γιατρός, τότε ok, δεκτά. Αν όχι, τότε να κρατήσει την άποψή της για τον εαυτό της.

 

Αει γεια σου χρυσόστομη. :wink: Έτσι θέλει θράσος εκεί που πρέπει. Και το ξαναλεω. Έξω απ' το χορό...

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ Η ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ : ΑΚΟΥΩ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΕΝΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΓΙΑ 5 ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΟΜΩΣ ΑΚΟΜΗ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ : ΤΟ ΤΙ ΑΚΟΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ .....ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ !!!ΑΛΛΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ . ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΜΠΑΑΑΑΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΜΑΘΕΙ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΛΛΑ ΕΜΑΘΑΝ ΟΤΙ ΑΠΕΒΑΛΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΠΩΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΛΕΓΑΝ : ΤΙΣ ΠΕΘΑΝΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΛΕ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!! :evil::evil:

και αυτό κατά την άποψή τους σε βοηθάει εσένα; γιατί εγώ νόμιζα μέχρι τώρα ότι η οικογένεια είναι για να μας στηρίζει και όχι για να κουτσομπολεύει με τον κάθε άσχετο τις ατυχίες μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΔΕΣ eirinik ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΜΑΣ ΚΡΑΤΑΓΕ . ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΠΕΤΑΓΑΝ ΚΑΤΙ ...ΚΑΤΙ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΩ , ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΧΑΡΩ ΕΤΣΙ ΟΠΩς ΗΘΕΛΑ !!ΦΟΒΕΡΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ .

 

Τώρα που ξεκίνησα τις προσπάθειες τρέεεεεεμωωωωω μην το ξανανιώσω. Αν και πολύ φοβάμαι ότι σε μια καινούρια εγκυμοσύνη όλες μας θα είμαστε λίγο αγχωμένες χωρίς λόγο μετά απο ότι περάσαμε. Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι αλλά μου τριβελίζει το μυαλό από τώρα. Εσείς δεν το αισθάνεστε αυτό :?:

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ .ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΓΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΒΑΨΟΥΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΝΤΟΥΛΑΠΙΤΣΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ , ΑΛΛΑ ΓΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΑ .

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αυτό που λέτε με το προαίσθημα και κάτι δεν πάει καλά και κάτι δε με αφήνει να χαρώ το ένιωσα κι εγω...Θυμάμαι καθόμουν σε ένα φιλικο σπίτι , (ήμουν περίπου 5 εβδομάδων κι έίχα δει σε υπέρυχο μόνο το σάκο, χωρίσ καμιά ανησυχία απο το γαιτρό μου βέβαια ) και συζητούσαμε περι ανέμων και υδάτων και ξαφνικά μου ρχεται το φλασάκι ότι το μωρό μου είναι νεκρο....Δεν ξέρω γιατί και πως!!!!η σκέψη ήρθε ακαριαία και με έκανε να θέλω να φύγω αμέσως απο κει μέσα...Κ τελικά είχα δίκιο.Δεν ακουσα τελικά καρδούλα...Κ βέβαια απο την αρχή δεν πέταξα στα σύννεφα αλλά ίσως είναι κ του χαρακτήρα μου.Είμαι πολύ της λογικής και της πραγματικότητας.Ποτέ δεν πετάω στα σύννεφα!

 

Το θέμα είναι ότι τώρα παρόλο που υπάρχει η αισίοδοξία ότι όλα θα πάνε καλά σε αυτή την εγκυμοσύνη ,αυτό που έζησα δε θα με αφήσει ποτέ να ησυχάσω...Το τραγούδι του Ρουβά "ολα καλά" έχει κολλήσει στο μυαλό μου!

 

κ τέλος για να μη σας κουράζω άλλο να σας πω σχετικά με το ότι θα το πείτε τον 4ο μήνα στην επόμενη εγκυμοσύνη...1ο για όσες δεν είχατε ακούσει καρδούλα μόλις ακούσετε, η ευτυχία σας θα ναι τέτοια που θα θέλετε να το μοιραστείτε με όλους...2ο θα αναζητάτε ευχές απο άτομα που σας αγαπάνε ότι αυτή τη φορά όλα θα πάνε καλά.Θα τις εχετε ανάγκη αυτές τις ευχές και 3ο δυστυχώς η κοιλίτσα σας θα είναι πολύ εμφανής για να την κρύψετε...Απο τώρα εμένα είναι!!!Δεν κρύβεται.Αλλά πιστέψτε με όσοι ξέρανε θα σας δώσουν ευχές μέσα απο την καρδιά τους και οι ευχες βοηθούν!είναι καλή ενέργεια!!!

 

ΠΩ ΠΩ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ....

RSvcp2.png wNVQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...