Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΡΕΙΣ ΕΚΤΡΩΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΔΕ ΝΙΩΘΕΙ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΝΑ ΑΚΟΜΑ. ..

 

Είναι δυνατόν στη σημερινή εποχή μια γυναίκα να μην γνωρίζει τι σημαίνει αντισύλληψη::::

Νομίζω ότι μια γυναίκα που έχει κάνει 3 εκτρώσεις (ούτε μία, ούτε δύο αλλά τρεις!!!!!!!) δεν σέβεται ούτε το σώμα και τον εαυτό της.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλά αυτή η κοπέλα έχει πρόβλημα γενικώς! Τι κάνει με τον άντρα της? Και δεν εννοώ πως όσες είναι παντρεμένες πρέπει να κάνουν παιδί αλλά για να σου τύχει 3 φορές βρε αδερφέ κάτι δεν πάει καλά! Προφυλάξεις δεν ξέρει να πάρει?

Τουλάχιστον αυτή τα βγάζει Μίτσι μου, άλλες που τα κρατάνε και τα πετάνε?Για αυτές τι έχετε να πείτε? Αλλά μην το σκεφτόμαστε έτσι! Τό πλησιάζουμε το όνειρο...το νιώθω!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΤΗ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΓΩ: ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ? Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΑΠΟΣΤΟΜΩΤΙΚΗ: ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΧΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥ .... ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ. ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ...ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙΡΩ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΣΥΓΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΟΥΤΕ ΠΩΣ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΧΑΛΙΑ Η ΗΛΙΘΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΤΗ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΓΩ: ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ? Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΑΠΟΣΤΟΜΩΤΙΚΗ: ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΧΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥ .... ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ. ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ...ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙΡΩ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΣΥΓΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΟΥΤΕ ΠΩΣ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΧΑΛΙΑ Η ΗΛΙΘΙΑ.

 

Α, εγώ θα της απαντούσα.... "Φάε σκ@τ@ που δεν παχαίνουν!!! Ζώον!!!".

 

Είναι γεγονός πάντως ότι υπάρχουν ζευγάρια που τη διακοπή κύησης την βλέπουν ως αντισύλληψη.... Τι να πω... Αν συνειδητοποιούσαν τι κάνουν.... Και δεν το λέω μόνο από την ηθική πλευρά αλλά και από την σωματική (πόση ζημιά μπορεί να κάνουν... ). Έχω αναγκαστεί να κάνω διακοπή κύησης και ήταν ιδιαίτερα επώδυνο ψυχολογικά. Σωματικά μπορεί να μην μου άφησε τίποτα αλλά είναι κάτι που δεν θα ξεχάσω ποτέ... Βέβαια ίσως να είναι επειδή το ήθελα το μωρό... Αλλά ρε κορίτσια όταν ξυπνάς στην ανάνηψη δεν σε πνίγουν οι τύψεις;;; Δεν μπορώ να καταλάβω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟΣ ΓΕΝΙΚΩΣ ΠΩΣ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΤΥΨΕΙΣ?ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΘΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΦΟΡΤΩΘΗΚΑΝ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΚΤΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΠΑΙΔΙΑ.ΣΚΛΗΡΗ! ΣΚΛΗΡΟΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΙΣ ΤΡΙΚΛΟΠΟΔΙΕΣ ΤΗΣ!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ...

 

Τι να πείς; 7 μήνες έχουμε λιώσει στην προσπάθεια και ο άντρας της "τραβιέται ΒΕΒΑΙΑ, αλλα καμια φορά ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ";;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Μα...τι σπέρμα είναι αυτό πια;

Αυτός πρέπει να φτερνίζεται κι η γυναίκα του μένει έγκυος...

Νευρικό γέλιο με έχει πιάσει... :D

XO0jp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια βλακεία έχω ακούσει και από γνωστή μου η οποία μου ανακοίνωσε την ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη της κάπως έτσι: "Δεν είναι ότι ήθελα να μείνω έγκυος, απλά θέλαμε να δούμε αν μπορούμε να κάνουμε παιδιά". Σκέφτηκα ότι μάλλον αστειεύεται και την ρώτησα γιατί δεν πήγε στο γιατρό αν ήθελα να μάθει αν μπορούνε να κάνουνε παιδιά. Και μου απάντησε με φυσικότητα και χάρη:"Σώπα καλέ, που να τρέχεις τώρα. Άσε που και ο ......... δεν θα πήγαινε με τίποτα!!". Πολύ νορμάλ, δεν λέω....

 

Η βλακεία δεν έχει όρια.... Και είναι πολύ λυπηρό...

 

Θυμάμαι ότι όταν είχα πάει για την διακοπή της κύησης ότι άκουγα πράγματα στο θάλαμο ανάνηψη και είχα τρελαθεί.... Μέσα στο πόνο μου είχα και την απύθμενη βλακεία ορισμένων που λέγανε τέρατα. Βέβαια σε όλη αυτήν την κατάσταση κατηγορούσα και τον εαυτό μου (και ακόμα πιστεύω ότι είμαι υπεύθυνη για ότι έπαθε το παιδί μου και οδηγήθηκα στη διακοπή της κύησης) και δεν θυμάμαι με απόλυτη ακρίβεια ότι λεγόταν μέσα εκεί. Μου έκανε όμως κατάπληξη, με τρομοκράτησε θα έλεγα, η φυσικότητα με την οποία μιλούσαν για ότι είχε γίνει... Θυμάμαι ότι κάποιες γελούσαν και το διακωμωδούσαν το ότι είχαν μείνει έγκυες σε στιλ "μα καλά πως την πάτησα εγώ έτσι"... Δεν είμαι ηθικολόγος αλλά έλεος... Τόση σκληρότητα....;;

Link to comment
Share on other sites

και ακόμα πιστεύω ότι είμαι υπεύθυνη για ότι έπαθε το παιδί μου και οδηγήθηκα στη διακοπή της κύησης

 

Γιατί κοπέλα μου κατηγορείς τον εαυτό σου?

 

 

Πάντως κορίτσια, αν δεν πάθεις δεν μαθαίνεις. Αν κάποτε όλες αυτές αποφασίσουν να κάνουν παιδιά ίσως τότε καταλάβουν τι έκαναν στο παρελθόν. Και εντάξει σέβομαι τις κοπέλες που έχουν λόγο και το κάνουν δεν μπορώ να τις κατηγορήσω, αλλά όχι και αυτές που το διακομωδούν. Μια γνωστή μου έκανε δεύτερη έκτρωση σε ηλικία 35 χρονών όχι γιατί δεν ήταν έτοιμη ακόμα για παιδί αλλά γιατί ήθελε το καλοκαίρι (ναι καλά διαβάζετε) να μην χάσει τις διακοπές της. ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, οι κυρίες που περιγράφετε είναι απλώς αναίσθητες.

Ο αναίσθητος είναι σε θέση να αντιμετωπίζει ό,τι του τύχει στη ζωή του χωρίς να υποφέρει και να πληγώνεται.

Τους αναίσθητους τους βρίσκουν πολλά κακά, αλλά δεν καταλαβαίνουν ότι είναι κακά, διότι είναι αναίσθητοι.

Η 35χρονη κυρία που έκανε έκτρωση, για να μη χάσει τις καλοκαιρινές διακοπές, ενδεχομένως, όταν αποφασίσει ότι η εποχή είναι καλή για εγκυμοσύνη, να μην μπορεί να μείνει έγκυος. Πιστεύετε πραγματικά ότι θα στενοχωρηθεί και θα αναλογιστεί πως και γιατί έκανε έκτρωση και μήπως αυτό την επηρέασε? Εγώ πιστεύω πως θα το αντιμετωπίσει με πλήρη αναισθησία. Άσε που οι αναίσθητες μένουν έγκυες με τη μία, διότι δεν έχουν κανένα άγχος.

Έχω ως παράδειγμα τον εαυτό μου που έμεινα έγκυος με την πρώτη, διότι δεν είχα καθόλου άγχος και πίστευα ότι θα μου πάρει 6 μήνες κι ένα χρόνο μέχρι να μείνω. Αν όμως το είχα βάλει στο μυαλό μου από την αρχή, μπορεί να μην μπορούσα να μείνω.

Βέβαια και τώρα έτσι κι αλλιώς λόγω της μερικής μύλης, μετά από 6 μήνες θα ξαναμείνω έγκυος, θεωρώ όμως πως τότε θα με έχει πιάσει το άγχος και δεν θα μπορώ.

Οι αναίσθητοι δεν παθαίνουν τίποτε, διότι αυτά που παθαίνουν δεν τα καταλαβαίνουν ότι τα έπαθαν. Είναι σαν να μην τα έπαθαν αυτοί. Περνάνε και δεν τους ακουμπάνε.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Bp μου μην προδικάζεις ό,τι θα σε πιάσει άγχος από τώρα. Οι 6 μήνες θα περάσουν γρήγορα, θα χαλαρώσεις και θα είσαι πιο έτοιμη να δεχτείς το μωράκι σου. Θα κάνεις καθόλου εξετάσεις ή δεν σου ζήτησε ο γιατρός?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, οι κυρίες που περιγράφετε είναι απλώς αναίσθητες.

Ο αναίσθητος είναι σε θέση να αντιμετωπίζει ό,τι του τύχει στη ζωή του χωρίς να υποφέρει και να πληγώνεται.

 

Βέβαια και τώρα έτσι κι αλλιώς λόγω της μερικής μύλης, μετά από 6 μήνες θα ξαναμείνω έγκυος, θεωρώ όμως πως τότε θα με έχει πιάσει το άγχος και δεν θα μπορώ.

Οι αναίσθητοι δεν παθαίνουν τίποτε, διότι αυτά που παθαίνουν δεν τα καταλαβαίνουν ότι τα έπαθαν. Είναι σαν να μην τα έπαθαν αυτοί. Περνάνε και δεν τους ακουμπάνε.

 

Πολλές φορές όταν είμαι πολύ πληγωμένη έχω πιάσει τον εαυτό μου να σκέφτεται...''Αχ γιατί να μην ήμουν και εγώ σαν και αυτές μερικές φορές''

Αλλά αμέσως μετανιώνω γιατί μπορεί κορίτσια να υποφέρουμε, να πληγωνόμαστε, να πονάμε, να κουραζόμαστε αλλά όταν θα κρατάμε το πλασματάκι μας στην αγκαλιά μας η απόλαυση θα είναι διπλή. Οι δυσκολίες που έχουμε περάσει θα κάνουν την απόλαυση μεγαλύτερη. Αυτό να σκέφτεστε. Ότι έγινε έγινε, πάμε για άλλα.

Κάτι τέτοια παραδείγματα γυναικών βλέπω και αισθάνομαι τυχερή που δεν είμαι έτσι.

 

Τώρα bp μου όσον αφορά εσένα, μην στο σκέφτεσαι έτσι. Μην σκέφτεσαι από τώρα ότι θα αγχωθείς και επιβαρύνεις την ψυχολογία σου. Να σκέφτεσαι θετικά (ξέρω ότι είναι δύσκολο, και εγώ τα ίδια σκέφτομαι) για να δημιουργήσεις θετικό περιβάλλον και για το μωράκι σου όταν θα εγκατασταθεί στην κοιλίτσα σου.

Link to comment
Share on other sites

Bp μου μην προδικάζεις ό,τι θα σε πιάσει άγχος από τώρα. Οι 6 μήνες θα περάσουν γρήγορα, θα χαλαρώσεις και θα είσαι πιο έτοιμη να δεχτείς το μωράκι σου. Θα κάνεις καθόλου εξετάσεις ή δεν σου ζήτησε ο γιατρός?

 

female, για την ώρα δεν μου ζήτησε τίποτε εκτός της χοριακής. Φαντάζομαι ότι περιμένει την πρώτη χοριακή, για να δει την τιμή και να πράξει αναλόγως.

Γενικώς απ' ότι έχω καταλάβει ο γιατρός μου δεν τα λέει όλα από την αρχή. Τα λέει ένα ένα. Κάνει ένα βήμα κάθε φορά.

Φαίνεται ότι είναι της λογικής να μην αναφέρει όλα τα ενδεχόμενα και αγχώσει τη γυναίκα. Αντιμετωπίζει ένα ένα κάθε φορά.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κορίτσια εγώ που πλησιάζω ξανά να μπω στην προσπάθεια νιώθω πιο δυνατή και έτοιμη να το επιχειρήσω. Είμαι πολύ αισιόδοξη και λέω πως τώρα είμαι καλύτερα προετοιμασμένη σωματικά αι ψυχολογικάνα γίνω μητέρα. Ο χρόνος δουλεύει υπέρ σε αυτές τις περιπτώσεις τελικά. Αν μου το λέγανε πριν 3 μήνες θα σκότωνα άνθρωπο.

Όμως από αυτή την κακοτοπιά αποκτούμε δύναμη και πείσμα για την επόμενη φορά!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια βοήθεια! Ενώ είχα αρχίσει να συνέρχομαι και είχε ανεβεί η ψυχολογία μου, τις τελευταίες μέρες όσο πάω και χειροτερεύω!

Όλα μαύρα τα βλέπω και όλη την ώρα αγχώνομαι! Βλέπω διαρκώς γύρω μου εγκυμονούσες........... Έχει γεμίσει ο κόσμος με φουσκωμένες κοιλιές..................... Κοντεύω να πάθω κατάθλιψη!

EixMp3.png
Link to comment
Share on other sites

mariakar, το να σου πω να ηρεμήσεις θα είναι μάλλον άτοπο. Ξέρεις πολύ καλά ότι πρέπει να ηρεμήσεις αλλά προφανώς δεν μπορείς.

Όταν σου έρχονται μαύρες σκέψεις, προσπάθησε να τις διώχνεις και να σκέφτεσαι θετικά. Έτσι κάνω κι εγώ, λέω διαρκώς στον εαυτό μου ότι "τα καλύτερα έρχονται". Αυτό το λέω εδώ και χρόνια και μέχρι στιγμής δεν έχω διαψευστεί.

Μου φαίνεται πάντως ότι εγώ είμαι πιο ψύχραιμη απ' όλες σας. Ναι μεν στενοχωρήθηκα για την παλλίνδρομη, αλλά βλέπω αυτό το εξάμηνο που πρέπει να περιμένω για να ξαναπροσπαθήσω ως ένα διάλειμμα, για να προλάβω να κάνω όλα αυτά που θέλω πριν ξαναμείνω έγκυος (λες και το έχω σίγουρο ότι θα μείνω, αλλά τέλος πάντων). Σκέφτομαι να προλάβω να πάω κανένα ταξιδάκι με τον άντρα μου στο εξωτερικό, να κάνω λέιζερ στα μάτια μου για τη μυωπία, να διαβάσω μερικά βιβλία που θέλω, να πάω γυμναστήριο να φτιάξω λίγο το σώμα μου, για να με βρει ο πελαργός γυμνασμένη και άλλα τέτοια ωραία.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα θέλω όλα αυτά που λες αλλά φοβάμαι. Φοβάμαι να πάω ταξίδια, π.χ. στη Ρόδο απ' όπου κατάγεται ο άντρας μου, γιατί θα πρέπει να μπω στο αεροπλάνο και τα αεροπλάνα κατηγορούνται για θρομβώσεις, ακριβώς το πρόβλημά μου δηλαδή........ θέλω να πάω γυμναστήριο αλλά -πρώτον δεν έχω παρέα- και .... φοβάμαι μηπως τελικά μείνω εύκολα έγκυος και πάθει τίποτα το παιδί από το τρέξιμο και τις ασκήσεις αυτή τη φορά..... Οι ορμόνες μου πρέπει να μου παίζουν πολύ άσχημο παιχνίδι, μαζί με τον καιρό που όλο και συννεφιάζει. Δεν μπορώ να βρω μια ισσοροπία με τίποτα! Όλο κάτι μου το θυμίζει και πονάω πολύ!

EixMp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΑΧ ΒΡ ΜΟΥ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ! ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΚΥΣΤΕΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΠΗΓΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ, ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ, ΕΚΑΝΑ ΛΕΙΖΕΡ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΜΥΩΠΙΑ) ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ. ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΥΣΤΕΣ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΙΝΑΚΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥΠΟΔΑΣ ΣΤΗ ΜΗΤ. ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ. ΕΛΠΙΖΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ. ΕΓΩ ΛΕΩ "ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ Η ΕΧΑΣΑΝ ΤΟ ΔΡΟΜΟ?" ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ . . .

3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα θέλω όλα αυτά που λες αλλά φοβάμαι. Φοβάμαι να πάω ταξίδια, π.χ. στη Ρόδο απ' όπου κατάγεται ο άντρας μου, γιατί θα πρέπει να μπω στο αεροπλάνο και τα αεροπλάνα κατηγορούνται για θρομβώσεις, ακριβώς το πρόβλημά μου δηλαδή........ θέλω να πάω γυμναστήριο αλλά -πρώτον δεν έχω παρέα- και .... φοβάμαι μηπως τελικά μείνω εύκολα έγκυος και πάθει τίποτα το παιδί από το τρέξιμο και τις ασκήσεις αυτή τη φορά..... quote]

 

Κοριτσάκι μου τι είναι αυτά σήμερα? Γιατί έτσι? Που είναι η Μαρία που ξέρω ε? Τι έχουμε πει? Συννέφιασες με τον καιρό? Όλα θα γίνουν. Το ξέρεις... Τα ίδια είμαστε ολες αλλά σκέψου και τα χειρότερα που λέγαμε. Να χαίρεσαι που το ανακάλυψες και τώρα ξέρεις να προσέχεις. Αν φοβάσαι να αρχίσεις γυμναστήριο πήγαινε και περπάτα μονο. Η καλύτερα άσκηση. Καί εγώ θέλω να πάω ταξιδάκι και φοβάμαι αλλά είμαστε μικρές κοριτσάκι μου, δεν τρέχει και τίποτα αν κάτι στερηθούμε τώρα. Πήγαινε κάπου αλλού ταξιδάκι να ξεσκάσεις. Όλα γίνονται. Απλά η ψυχολογία σου τα κάνει να φαίνονται χειρότερα από ότι πραγματικά είναι

Link to comment
Share on other sites

mariakar σε καταλαβαίνω καλη μου τα ίδια ακριβώς συναισθήματα έχω περάσει και έγω και εις διπλούν ,όταν είχα μάλιστα την 2 παλλίνδρομη μία φίλη οικογενειακή ήταν έγκυος και αυτή είμασταν ίδια εβδομάδα την έβλεπα κάθε μέρα να μεγαλώνει η κοιλία της και αισθανόμουν άχρηστη, και τώρα που βλέπω το μώρο 2χρονων σήμερα πόναει η ψυχή μου δεν μπορώ ούτε να το πάρω αγκαλιά και εκνευρίζομαι με τον εαυτό μου απλά δεν το ελέγχω.

Πρέπει όμως να το αφήσουμε πίσω ως μια ατυχία και να προχωρήσουμε μην αφήνεις την ζωή σου να προσπερνάει κάνε αυτά που θέλεις και το μωρό θα έρθει

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια τί θα έκανα χωρίς εσάς! Μπορεί να μην βελτιώθηκε ιδιαίτερα η διάθεσή μου αλλά τουλάχιστον δε νιώθω μόνη μου! Είναι απαίσιο συναίσθημα να νομίζεις ότι κανείς δε σε καταλαβαίνει. Απελπισία!

EixMp3.png
Link to comment
Share on other sites

όταν είχα μάλιστα την 2 παλλίνδρομη μία φίλη οικογενειακή ήταν έγκυος και αυτή είμασταν ίδια εβδομάδα την έβλεπα κάθε μέρα να μεγαλώνει η κοιλία της και αισθανόμουν άχρηστη, και τώρα που βλέπω το μώρο 2χρονων σήμερα πόναει η ψυχή μου δεν μπορώ ούτε να το πάρω αγκαλιά και εκνευρίζομαι με τον εαυτό μου απλά δεν το ελέγχω.

 

Μπορείτε να μου πείτε τι μας κυνηγάει? Οι 2 μοναδικές γειτόνισσες (το έχω ξαναγράψει κάπου) στην πολυκατοικία μου είναι εγκυμονούσες ίδια βδομάδα με εμένα (καταλαβαίνετε εκείνες τις μέρες τι γινόταν στην πολυκατοικία μας, χιχι, πανικός) και θα γεννήσουν ίδιο μήνα που θα γένναγα και εγω και είμαι αναγκασμένη να τις βλέπω κάθε μέρα. Χτες πάλι έμαθα για μια κοπέλα ότι είναι έγκυος και μάλιστα σε δίδυμα (όπως εγώ). Και να θες να ηρεμήσεις δεν σε αφήνουν.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ηρεμήστε! Έγκυες υπήρχαν και πριν, εμείς έχουμε την μύγα! Λογικό είναι να το παίρνουμε έτσι, αλλά δεν βγαίνει τίποτα.

Μαρία λογικό είναι να σε παίρνει από κάτω τώρα, τώρα το συνηδητοποιείς! Θα περάσει, άλλη λύση δεν υπάρχει!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...