Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθυστέρηση με αρνητικό test εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Πόσο δίκιο έχεις. Σ ευχαριστώ που παντα με καθησυχάζεις με τις ανησυχίες μου. Ειναι πολυ σημαντική η βοήθεια σου. Απλα απ την μια ειναι το τρομερό αγχος που δεν μπορώ να αποβαλλω, απ την άλλη είναι οτι το θέλω τόσο πολύ και ξερω οτι ο άντρας μου το θέλει ακόμα περισσότερο... Μπορεί να με θεωρήσεις χαζόρομαντικη αλλα στις 25/8 ο άντρας μου έχει γενέθλια και ξερω οτι θα ηταν το καλύτερο δώρο που θα μπορούσα να του κάνω αν μάθαινα ότι είμαι έγκυος και του ετοιμαζα μια έκπληξη. Τσπ... Οποτε θέλει ο Θεός θα μας στείλει μωράκι απλα νιώθω πολύ καλύτερα που μοιράζομαι τις σκέψεις μου εδω στο forum και πραγματικά σ ευχαριστώ πολύ που πάντα κάνεις τον κόπο να απαντήσεις και να ενδιαφερθείς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 509
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι ο ρομαντισμος παιζει ρολο!

Και εγω κοντευω να γεννησω και επειδη μου εδωσε ο γιατρος πιθανοτητα για 15 μερες νωριτερα σκεφτομαι μηπως γεννηθει στην γιορτη του αντρα μου!

σημασια εχει τα μωρακια να ειναι καλα στην υγεια τους.

Ευχομαι ο θεος να κανει δωρο παιδακια σε ολα τα ζευγαρια που το θελουν πολυ γιατι σιγουρα θα κανουν το καλυτερο γι αυτα και θα τους δωσουν αγαπη!

Παντως εγω πριν μεινω εγκυος δεν το σκεφτομουν απλα ετρωγα καλυτερα και προσεχα το σωμα μου... αλλα δεν θυναμαι ποσους μηνες ειχαμε ελευθερες επαφες, σιγουρα 2-3 επισης νομιζω πως βοηθαει το φυλικο οξυ και πριν μεινεις εγκυος αν το παιρνεις!

επισης τον μηνα που τα καταφεραμε ειχαμε επαφη μερα παρα μερα ολο το μηνα και μετα την επαφη καθομουν ξαπλα μιση ωρα και με ανασηκωμενο τον πωπω!

:wink: αλλα ημουν ανεμελη και χαλαρη γενικα ειχαμε και διακοπες χριστουγεννων!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να ερθει το μωράκι σου. Οτι καλύτερο εύχομαι για σενα και την οικογένειά σου. Μακάρι ολα να ερθουν όπως τα θες. Πάντως μπράβο σου που ακόμα και τώρα έχεις την διάθεση να ασχολείσαι με τα προβλήματα μας και να δίνεις τοσο σωστές συμβουλές. Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σου. Αν εχω κάποιο νεότερο θα σ ενημερώσω. Μην σε κουράζω αλλο. Και πάλι ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ!

Ο λόγος που απαντάω ειδικα σε τέτοια θεματα ειναι γιατι δεν θελω να αγχώνονται και να στεναχωριουνται γυναικες που επιδιώκουν αυτο που ζω εγω..

Οπως εγω το ζω έτσι θελω να το ζουν και εκείνες!

Τι ποιο τελειο απο μια οικογένεια που εχει να δώσει τοσα σε ενα μωρο..!

Απο ολα τα ιδανικά που εχουμε σαν Ελλαδα ας κρατήσουμε τουλαχιστον ζωντανή την οικογένεια!

Γιατι ολα θελουν να τα εξολοθρεύσουν στις μερες που ζούμε!

Ας δώσει και σε εσάς ο θεος ενα θαύμα!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και καλή επιτυχία στις προσπάθειες σας..Εδώ και καιρό προσπαθώ κι εγώ για ένα μωράκι χωρίς νς γνωρίζω πόσο δύσκολο είναι τελικά..αυτή τη φορά έφτασα πιο κοντά από ποτέ και θα ήθελα την άποψή σας στο πρόβλημα μου...έκανα ωορρηξια 16-17 ημέρα και μια χοριακη στην 25 ημέρα του κύκλου με ένα 8 σαν αποτέλεσμα..επανάληψη στην 28 ημέρα με ένα αποτέλεσμα 2 η ερώτηση μου είναι υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος? Έχω ήδη μια μέρα καθυστέρηση και πιστέψτε με είμαι ρολόι ακόμη και στην ώρα..έχω δεκετα κάθε απόγευμα καινκαθολου πρησμενο στήθος..θα περιμένω εναγωνίως τις απόψεις σας και με συγχωρείτε για το μεγάλο μου μήνυμα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και καλή επιτυχία στις προσπάθειες σας..Εδώ και καιρό προσπαθώ κι εγώ για ένα μωράκι χωρίς νς γνωρίζω πόσο δύσκολο είναι τελικά..αυτή τη φορά έφτασα πιο κοντά από ποτέ και θα ήθελα την άποψή σας στο πρόβλημα μου...έκανα ωορρηξια 16-17 ημέρα και μια χοριακη στην 25 ημέρα του κύκλου με ένα 8 σαν αποτέλεσμα..επανάληψη στην 28 ημέρα με ένα αποτέλεσμα 2 η ερώτηση μου είναι υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος? Έχω ήδη μια μέρα καθυστέρηση και πιστέψτε με είμαι ρολόι ακόμη και στην ώρα..έχω δεκετα κάθε απόγευμα καινκαθολου πρησμενο στήθος..θα περιμένω εναγωνίως τις απόψεις σας και με συγχωρείτε για το μεγάλο μου μήνυμα..

 

Βρε κοριτσι 25η μερα βιαστικες πολυ να κανεις την χοριακη. Καλά θα ειναι να πάρεις τον γυναικολογο σου να τον ρωτήσεις σχετικά. Οι χοριακες πρεπει να γίνονται 14 μέρες μετα την οωρηξια και είθισται να αυξάνονται οι τιμές τους για να μιλάμε για εγκυμοσυνη.

Εύχομαι σύντομα μ ενα μπεμπακι.:P

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσι 25η μερα βιαστικες πολυ να κανεις την χοριακη. Καλά θα ειναι να πάρεις τον γυναικολογο σου να τον ρωτήσεις σχετικά. Οι χοριακες πρεπει να γίνονται 14 μέρες μετα την οωρηξια και είθισται να αυξάνονται οι τιμές τους για να μιλάμε για εγκυμοσυνη.

Εύχομαι σύντομα μ ενα μπεμπακι.:P

 

Λέω να περιμένω λίγο ακόμα μήπως και αδιαθετησω τελικά..η αλήθεια είναι ότι όταν προσπαθείς καιρό είσαι λίγο ανυπομονη..κακώς..προφανώς η χοριακη έπεσε γιατί δεν εξελίχθηκε σωστά δεν λέω..?δεν τα ξέρω καιμπολυ καλά..οπότε μάλλον δεν πρέπει να ελπίζω για αυτή τη φορά..δεν πειράζει τον άλλο μήνα..σε ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως..ευτυχώς που έχουμε και εσάς και μας κατατοπιζετε λίγο..;);)

Link to comment
Share on other sites

Λέω να περιμένω λίγο ακόμα μήπως και αδιαθετησω τελικά..η αλήθεια είναι ότι όταν προσπαθείς καιρό είσαι λίγο ανυπομονη..κακώς..προφανώς η χοριακη έπεσε γιατί δεν εξελίχθηκε σωστά δεν λέω..?δεν τα ξέρω καιμπολυ καλά..οπότε μάλλον δεν πρέπει να ελπίζω για αυτή τη φορά..δεν πειράζει τον άλλο μήνα..σε ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως..ευτυχώς που έχουμε και εσάς και μας κατατοπιζετε λίγο..;);)

 

Άσε δεν βλέπεις το εχουμε κάνει επιστήμη το θέμα....

Κι εγώ φυσικά είμαι ο ορισμός της ανυπομονησίας!

Στη χοριακη τι σου γράφει 0 έως 5 μονάδες αρνητικό? και απο εκεί και πέρα θετικό? γιατι κάθε εργαστήριο εχει τα δικά του όρια. Αν πάντως το 8 το ορίζει σαν θετικό κρατά το αποτέλεσμα να ενημερώσεις τον γιατρο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας ειμαι 22 χρονων,φρεσκοπαντρεμενη. εγω εχω γενικα αστατο κυκλο δλδ.μου ηρθε στις 30 αυγουστου και τελειωσε 6 σεπτεμβρη. τωρα δεν μου εχει ερθει ακομα περιοδος αν και νιωθω ολα τα συμπτωματα της περιοδου ,πονοι στη κοιλια ,πρηξιμο στηθους ατονια. απλα εχω μια ανησυχια για εγκυμοσυνη. ο αντρας μου και εγω ειμαστε σιγουροι οτι δεν εχει γινει καποιο ατυχημα αν και δεν χρησιμοποιουμε προφυλακτικο . υπαρχει τετοια πιθανοτητα?τεστ εχω αποφυγει να κανω μεχρι στιγμης ,θεωρω τον γυναικολογο καλυτερη λυση απλα περιμενω μηπως αδιαθετησω. φετος μου εχει γινει 4 φορες αυτο να μου ερχεται δλδ η περιοδος τελος του μηνος και να πιανει και τον επομενο και συνηθως μου καθυστερει λιγο και αλλαζει παλι ημερομηνια ...πρεπει να ανυσηχω για εγκυμοσυνη ?γιατι ομολογω πως δεν ειμαι ετοιμη ακομα για κατι τετοιο.ευχαριστωωω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι 22 χρονων,φρεσκοπαντρεμενη. εγω εχω γενικα αστατο κυκλο δλδ.μου ηρθε στις 30 αυγουστου και τελειωσε 6 σεπτεμβρη. τωρα δεν μου εχει ερθει ακομα περιοδος αν και νιωθω ολα τα συμπτωματα της περιοδου ,πονοι στη κοιλια ,πρηξιμο στηθους ατονια. απλα εχω μια ανησυχια για εγκυμοσυνη. ο αντρας μου και εγω ειμαστε σιγουροι οτι δεν εχει γινει καποιο ατυχημα αν και δεν χρησιμοποιουμε προφυλακτικο . υπαρχει τετοια πιθανοτητα?τεστ εχω αποφυγει να κανω μεχρι στιγμης ,θεωρω τον γυναικολογο καλυτερη λυση απλα περιμενω μηπως αδιαθετησω. φετος μου εχει γινει 4 φορες αυτο να μου ερχεται δλδ η περιοδος τελος του μηνος και να πιανει και τον επομενο και συνηθως μου καθυστερει λιγο και αλλαζει παλι ημερομηνια ...πρεπει να ανυσηχω για εγκυμοσυνη ?γιατι ομολογω πως δεν ειμαι ετοιμη ακομα για κατι τετοιο.ευχαριστωωω

 

Γεια σου Ελένη μου!

Αφού έχετε συνδυάσει αυτά τα δύο "εγω εχω γενικα αστατο κυκλο" και "δεν χρησιμοποιουμε προφυλακτικο", πώς βγαίνει αυτό το συμπέρασμα "ο αντρας μου και εγω ειμαστε σιγουροι οτι δεν εχει γινει καποιο ατυχημα":confused:???

Αν από τις 30 Αυγούστου και μετά είχατε επαφές χωρίς προφύλαξη (δηλ. χωρίς προφυλακτικό ή αντισυλληπτικό χάπι), τότε ναι, υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης!

Καλή τύχη ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας κορίτσια,

Εγώ είμαι ήδη μανούλα αλλά θέλουμε κι άλλο παιδάκι. Είχα μία αποβολή :cry: φέτος τον Απρίλιο μετά από προσπάθειας 2 1/2 ετών!!! Περιμέναμε 3 μήνες όπως μας είπε ο γιατρός και ξεκινήσαμε πάλι τις προσπάθειες χωρίς κανένα άγχος ή έννοια. Δεν ελέγχω θερμοκρασία, δεν κοιτάω γόνιμες απλά έχουμε με τον καλό μου ελεύθερες επαφές. Τώρα έχω καθυστέρηση 8 ημερών χωρίς κανένα σύμπτωμα....:?:..... Έκανα ένα τεστ φαρμακείου στις 5 ημέρες καθυστέρησης και βγήκε αρνητικό. Τώρα απλά περιμένω να φτάσω τις 10 και θα πάω για χοριακή. Εύχομαι σε όλες μας τα αποτελέσματα να είναι ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΑ!!! :-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια,

Εγώ είμαι ήδη μανούλα αλλά θέλουμε κι άλλο παιδάκι. Είχα μία αποβολή :cry: φέτος τον Απρίλιο μετά από προσπάθειας 2 1/2 ετών!!! Περιμέναμε 3 μήνες όπως μας είπε ο γιατρός και ξεκινήσαμε πάλι τις προσπάθειες χωρίς κανένα άγχος ή έννοια. Δεν ελέγχω θερμοκρασία, δεν κοιτάω γόνιμες απλά έχουμε με τον καλό μου ελεύθερες επαφές. Τώρα έχω καθυστέρηση 8 ημερών χωρίς κανένα σύμπτωμα....:?:..... Έκανα ένα τεστ φαρμακείου στις 5 ημέρες καθυστέρησης και βγήκε αρνητικό. Τώρα απλά περιμένω να φτάσω τις 10 και θα πάω για χοριακή. Εύχομαι σε όλες μας τα αποτελέσματα να είναι ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΑ!!! :-D

 

Γειά σου!!! Εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη! Αν έχεις ήδη τόσες μέρες καθυστέρηση, η χοριακή θα σου δείξει! Ηδη το άργησες! Εγώ είχα χοριακή 75,8 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι και έγω άλλη μια 26χρόνη με πολυκυστικές ωοθήκες:)

Ο κύκλος μου δεν είναι καθόλου σταθερός το καλοκαίρι είχα 80 μέρες κύκλο λόγο αγχούς! Με τον φίλο μου 30 ετών είμαστε σε μια φάση που θα θέλαμε ένα παιδάκι οπότε σχετικά άτυπα προσπαθούμε δηλαδή έχουμε ελέυθερες επαφές απο τον Αύγουστο χωρίς να μετράμε όμως τις γόνιμες μέρες κτλ κτλ Οι ερωτήσεις μου λοιπόν

1. τα τεστ εγκυμοσήνης και ωορρηξίας τις hometest.gr είναι έγκαιρα? ρωτάω γιατί είμαι σε φάση καθυστέρησης 6 μέρες (ο κύκλος μου γενικά είναι 30 μέρες έκτος απο περιπτώσεις λίγες που φτάνει τις 40 και το καλοκαίρι που έφτασε τις 80) έκανα 3 τέστ και είναι αρνητικά.

2. υπάρχει περίπτωση λόγο πολυκυστικών να μην μπορώ να κάνω παιδιά?

3. Μιας και έχω πολυκυστικές ποτε πρέπει να κάνω τα τεστ εγκυμοσύνης?

4. Εφόσον αδιαθετήσω απο πότε πρέπει να ξεκινήσω να κάνω τα τεστ ωορρηξίας?

ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΕΕΕΕ??? Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε... :P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα κορίτσια, είμαι και έγω άλλη μια 26χρόνη με πολυκυστικές ωοθήκες:)

Ο κύκλος μου δεν είναι καθόλου σταθερός το καλοκαίρι είχα 80 μέρες κύκλο λόγο αγχούς! Με τον φίλο μου 30 ετών είμαστε σε μια φάση που θα θέλαμε ένα παιδάκι οπότε σχετικά άτυπα προσπαθούμε δηλαδή έχουμε ελέυθερες επαφές απο τον Αύγουστο χωρίς να μετράμε όμως τις γόνιμες μέρες κτλ κτλ Οι ερωτήσεις μου λοιπόν

1. τα τεστ εγκυμοσήνης και ωορρηξίας τις hometest.gr είναι έγκαιρα? ρωτάω γιατί είμαι σε φάση καθυστέρησης 6 μέρες (ο κύκλος μου γενικά είναι 30 μέρες έκτος απο περιπτώσεις λίγες που φτάνει τις 40 και το καλοκαίρι που έφτασε τις 80) έκανα 3 τέστ και είναι αρνητικά.

2. υπάρχει περίπτωση λόγο πολυκυστικών να μην μπορώ να κάνω παιδιά?

3. Μιας και έχω πολυκυστικές ποτε πρέπει να κάνω τα τεστ εγκυμοσύνης?

4. Εφόσον αδιαθετήσω απο πότε πρέπει να ξεκινήσω να κάνω τα τεστ ωορρηξίας?

ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΕΕΕΕ??? Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε... :P

 

Δεν ξέρω αν θα το διαβάσεις καθώς έχουν περάσει μέρες. Είχα και εγω πολυκυστικές, χρόνια έπαιρνα αντισυλληπτικά τα οπόια μου ρήμαξαν τον κύκλο όταν τα σταμάτησα κτλ...γυναικολόγος φίλος μου είπε το εξής: πάρε για 3 μήνες βιταμίνη Ε. Και το έκανα...μετά απο 4 μήνες με βιταμίνη Ε, έχουν περάσει 10 χρόνια και είμαι σταθερή ακόμα και στην ώρα (πριν μείνω έγκυος).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλημέρα κορίτσια!!!

διαβάζω πολύ καιρό το forum αλλά είναι η πρώτη φορά που σας γράφω....

χρειάζομαι επειγόντως μια συμβουλή και πολύ θετική ενέργεια....

είμαι 30 χρονών με σταθερό κύκλο 28-29 ημερών και αυτή τη στιγμή που μιλάμε είμαι στην 4η με 5η μέρα καθυστέρησης. έκανα 2 τεστ (IQ) ένα με απογευματινά και ένα με πρωϊνά ούρα και βγήκαν και τα 2 αρνητικά :(

άραγε υπάρχει πιθανότητα να είμαι έγκυος και να κάνουν λάθος? λέω ή αυριο (Παρασκευή) ή τη Δευτέρα να πάω για χοριακή αλλά πραγματικά δεν ξέρω αν θα αντέξω....ο σύζυγος ανυπομονεί και δεν ξέρει για τα τεστ. δεν ήθελα να απογοητευτεί και να ανησυχήσει για τον κύκλο μου αλλά πόσο τυχαίο μπορει να είναι όταν μέχρι τώρα ήμουν σταθερότατη??? μακάρι να είμαι....το θέλουμε πολύ...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!

διαβάζω πολύ καιρό το forum αλλά είναι η πρώτη φορά που σας γράφω....

χρειάζομαι επειγόντως μια συμβουλή και πολύ θετική ενέργεια....

είμαι 30 χρονών με σταθερό κύκλο 28-29 ημερών και αυτή τη στιγμή που μιλάμε είμαι στην 4η με 5η μέρα καθυστέρησης. έκανα 2 τεστ (IQ) ένα με απογευματινά και ένα με πρωϊνά ούρα και βγήκαν και τα 2 αρνητικά :(

άραγε υπάρχει πιθανότητα να είμαι έγκυος και να κάνουν λάθος? λέω ή αυριο (Παρασκευή) ή τη Δευτέρα να πάω για χοριακή αλλά πραγματικά δεν ξέρω αν θα αντέξω....ο σύζυγος ανυπομονεί και δεν ξέρει για τα τεστ. δεν ήθελα να απογοητευτεί και να ανησυχήσει για τον κύκλο μου αλλά πόσο τυχαίο μπορει να είναι όταν μέχρι τώρα ήμουν σταθερότατη??? μακάρι να είμαι....το θέλουμε πολύ...

 

Αν όντως ο κύκλος σου είναι σταθερός και έχει 5 μέρες καθυστέρησης τότε το τέστ θα έπρεπε να δείξει. Έκανες και 2 διαφοερικα. Τι συμπτωματολογία έχεις; Συνάδη με εγκυμοσύνη; Μήν κάνεις τζάμπα χοριακή.

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!

διαβάζω πολύ καιρό το forum αλλά είναι η πρώτη φορά που σας γράφω....

χρειάζομαι επειγόντως μια συμβουλή και πολύ θετική ενέργεια....

είμαι 30 χρονών με σταθερό κύκλο 28-29 ημερών και αυτή τη στιγμή που μιλάμε είμαι στην 4η με 5η μέρα καθυστέρησης. έκανα 2 τεστ (IQ) ένα με απογευματινά και ένα με πρωϊνά ούρα και βγήκαν και τα 2 αρνητικά :(

άραγε υπάρχει πιθανότητα να είμαι έγκυος και να κάνουν λάθος? λέω ή αυριο (Παρασκευή) ή τη Δευτέρα να πάω για χοριακή αλλά πραγματικά δεν ξέρω αν θα αντέξω....ο σύζυγος ανυπομονεί και δεν ξέρει για τα τεστ. δεν ήθελα να απογοητευτεί και να ανησυχήσει για τον κύκλο μου αλλά πόσο τυχαίο μπορει να είναι όταν μέχρι τώρα ήμουν σταθερότατη??? μακάρι να είμαι....το θέλουμε πολύ...

 

Kαλησπέρα. Θα ήθελα να σου πω τη δική μου περίπτωση, χωρίς να θέλω να δημιουργήσω ψεύτικες ελπίδες σε κανέναν. Είχα πάνω από δέκα μέρες καθυστέρηση, έκανα δύο τεστ αρνητικά και ένα τρίτο που είχε μια γραμμή που ίσα φαινόταν. Πήγα στη γιατρό και μου έγραψε χοριακή και ήμουν έγκυος αλλά η γιατρός μου είπε ότι τα τεστ δεν δείχνουν πάντα εγκυμοσύνη. Συγκεκριμένα είχε πει το αρνητικό τεστ μπορεί να είναι και λάθος, το θετικό ποτέ. Και εγώ έλεγα ε αφού βγαίνει αρνητικό, από το άγχος μου για τη δουλειά έχω καθυστέρηση. Αλλά τώρα έχω το παιδάκι μου.:D Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις...

η αλήθεια είναι πως δεν προσπαθούμε και πολύ καιρό και ούτε έχω και κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα...βέβαια και στην περίοδο δεν είχα κάτι ιδιαίτερο ποτέ. Αφού ερχόταν παρατηρούσα τις όποιες αλλαγές. γενικά δεν έχω ταλαιπωρηθεί ποτέ ούτε με τρομερά έντονους πόνους ούτε με φοβερά συμπτώματα...

eirinich το μηνυμά σου πραγματικά με δίνει ελπίδες αν και προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη.... λέω να παώ αύριο τελικά μόνη μου μήπως και μπορέσω να κάνω και έκπληξη στον άντρα μου που βέβαια είναι ψηλιασμένος....

summerlove & zadige ευχαριστώ για τις συμβουλές σας...15? χωρίς παρεπεμπτικό βρήκα εργαστήριο που θα μου δώσει εντός της ημέρας τα αποτελέσματα οπότε λέω νατο ρισκάρω...

μου τη δίνουν τα τεστ!!! :P:p:p

τι να πώ?? θα δείξει...και να μην είμαι τώρα θα προσπαθήσουμε ξανά και ξανά...απλά με ανησυχεί λίγο η αλλαγή του κύκλου ξαφνικά....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κοριτσάκια μου και χρόνια πολλά στις ερωτευμένες!! <3 Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Έχω άστατο κύκλο λόγω πολυκυστικών. Το τελευταίο εξάμηνο ήταν 30-35 μέρες αλλά παλιότερα έχω φτάσει και μέχρι 45-50. Αυτό το μήνα σύμφωνα με το πότε ένιωσα στο περίπου την ωορηξία θεωρούσα ότι μέχρι τις 35 μέρες έπρεπε να μου έιχε έρθει.Αυτό δεν έγινε και στις 38 μέρες επειδή ένιωθα και κάτι ναυτίες έκανα ενα πρεντίκτορ αλλά βγήκε αρηντικό.Το πρόβλημα μου είναι ότι ο γιατρός μου μου έχει πει αν δεν αδιαθετώ μέχρι τις 45 μέρες να παίρνω πριμολούτ για να γίνει. 99% δεν είμαι έγγυος αλλά αν 1% είχα πιο αργά ωορηξία και είμαι φοβάμαι μήπως κάνω κανά κακό με τα χάπια. Τώρα είμαι 42 μέρα και δεν έχω συμπτώματα ιδιάιτερα. Μόνο αρκετά υγρά εδώ και 15 μέρες και ανά διαστήματα πόνους περιόδου.Τι λέτε να κάνω? Άλλο ένα τεστ σε λίγες μέρες? Μια χωριακή? Ή τίποτα από αυτά και να προχωρήσω στη θεραπεία μου??????

1UEbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι καινούργια εδώ χρειάζομαι τ βοήθεια σας έχω άστατο κύκλο μ πολυκυστικες ξερετεεεε 😕 Συνήθως έχω 35 με 40 μέρες τώρα είμαι στην 47 μέρα έκανα 2 τεστ και αρνητικά αλλά ακόμα δεν εμφανίζεται η προκομενη δεν νιώθω καθόλου πόνους περιόδου έχω πολλά κολπικά υγρά μ τν σύντροφο μ προσπαθούμε 5μηνες τώρα για μωράκι νιώθω πρήξιμο και ώρες ώρες ελαφριές ζαλάδες λέτε να έκαναν λάθος τ τεστ τ 1ο τ έκανα στην 3ήμερο μέρα κ τ 2ο στην 6η !!! Μήπως είναι απλά από τ ανχος μ 😳😳

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κορίτσι μου! Ομοιοπαθούσα είμαι κι εγώ με πολυκυστικές οπότε σε καταλαβαίνω! Το αν κανουν λάθος τα τεστάκια έχει να κάνει με το πότε ήταν η ωορηξία σου πράγμα που είναι λίγο δύσκολο να το ξέρουμε αν δεν το παρακολουθείς κάπως ή αν δεν το αισθάνθηκες. Για να σου φύγουν οι αμφιβολίες προτείνω να κάνεις μια β' χοριακή που είναι πιο έγκυρη και ειδικά αν στη γράψει γιατρός είναι κάτω από ένα ευρώ η τιμή . Και μετά αναλόγως βλέπεις τι θα κάνεις.Την κάνεις το πρωί και σε λίγες ώρες παίρνεις τα αποτελέσματα!Καλή τύχη σου εύχομαι!

1UEbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...