Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθυστέρηση με αρνητικό test εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Akanes έχουμε νεότερα?

Έκανα ένα τεστ χτες το πρωί γιατί θα ταξίδευα με αεροπλάνο κ σκέφτηκα ότι αν ειμαι...θα πρέπει να αποφύγω τις ακτίνες στον έλεγχο...και βγήκε θετικό!οποτε χαλαρώνω κ επιστρέφοντας ψσχνω για γιατρό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 509
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έκανα ένα τεστ χτες το πρωί γιατί θα ταξίδευα με αεροπλάνο κ σκέφτηκα ότι αν ειμαι...θα πρέπει να αποφύγω τις ακτίνες στον έλεγχο...και βγήκε θετικό!οποτε χαλαρώνω κ επιστρέφοντας ψσχνω για γιατρό...

 

Ακανέ συγχαρητήρια!

Φιλιά στις Σέρρες!

 

Υ.Γ. Τώρα που θέλω ακανέ να φάω ,τί κάνω;;;;:P

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα τεστ χτες το πρωί γιατί θα ταξίδευα με αεροπλάνο κ σκέφτηκα ότι αν ειμαι...θα πρέπει να αποφύγω τις ακτίνες στον έλεγχο...και βγήκε θετικό!οποτε χαλαρώνω κ επιστρέφοντας ψσχνω για γιατρό...

 

Μπραβο ακανες συγχαρητήρια με το καλό το μπεμπεδακι σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια κ χρονια πολλα ,θα ηθελα να σας ρωτησω κατι,εχω πολυκυστικες.επρεπε να αδιαθετησω στις 17 (35 μερες κυκλος)αλλα δεν,κ μετα απο αυτη τη ημερομηνια δεν εχω και κανενα συπτωμα οτι θα ερθει.εχω κανει 2 hometest εγκυμοσυνης πριν 2 βδοαμδες αρνητικα.1 iq προχθες αρνητικο.αρα σκεφτομαι να παρω primolut για να ερθει..αλλα αν μια στο τρισεκατομμυριο υπαρχει εγκυμοσυνη?θα οδηγησει σε αποβολη?κ αλλη χαζη ερωτηση,αν υπηρχε εξωμητρια κυηση θα εβγαινε θετικο το τεστ?

Link to comment
Share on other sites

Και στην εξωμήτρια το τεστ θετικό θα έβγαινε. Επίσης, αν έχεις 13 μέρες καθυστέρηση και έκανες πριν 2 βδομάδες τεστ είναι πιθανό να μη βγήκε σωστό...τώρα το άλλο που το έκανες πριν λίγες μέρες λογικά είναι σωστό...Μια β-χοριακή όμως θα σε πείσει. Νομίζω ότι το φάρμακο μπορεί να οδηγήσει σε αποβολή ή προβλήματα στην κύηση...γι αυτό συνιστάται να κάνεις τεστ πριν το πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήγα ακόμα..Με τα δεδομένα μου, λογικά διανύω την έκτη εβδομάδα. Μόλις επιστρέψουμε στη βάση μας θα πάω...Με το ζόρι κρατήθηκα να μη κάνω χοριακή. Δε θα κρατηθώ όμως για πολύ...και θα σου πω τα νέα μου!Προς το παρόν έχω τόσο πρησμένο στήθος που δεν το αναγνωρίζω και τουρτουρίζω συνεχώς! Εσύ όλα καλά;Πώς τα πας;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήγα ακόμα..Με τα δεδομένα μου, λογικά διανύω την έκτη εβδομάδα. Μόλις επιστρέψουμε στη βάση μας θα πάω...Με το ζόρι κρατήθηκα να μη κάνω χοριακή. Δε θα κρατηθώ όμως για πολύ...και θα σου πω τα νέα μου!Προς το παρόν έχω τόσο πρησμένο στήθος που δεν το αναγνωρίζω και τουρτουρίζω συνεχώς! Εσύ όλα καλά;Πώς τα πας;

 

Μια χαρά είμαι δόξα Τω Θεω την Πέμπτη έχω ραντεβού είμαι στην 9η εβδομάδα!μου έδωσε να παίρνω προγεστερονη...μιλάμε για ΠΟΝΟ στο στήθος όχι απλό πόνο! Έτσι πονουσα όταν έβγαζα το γάλα για την μικρή! Θα τον ρωτήσω έως πότε θα την παίρνω.επισης υπνηλία πάρα πολύ και πραγματικα υποφερω με την μικρή που δεν έχω ενέργεια να της αφιερωθω...υπομονη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Geia sas koritsia eimai apo kipro k kainourgia edw...an k sixna parakolouthw tis sizitiseis sas....eimai 26, to idio k o antras m...kanoume prospatheies edw k 8 mines... Twra exw 8 meres kathisterisi me kiklo 30-32 meres...ekana test smr k vgike arnitiko...ponaw to stithos m poli edw k 2 vdomades...den exw ponous periodou mono kati tsimpimatakia kata ti diarkeia tis meras....ti na kanw?

Link to comment
Share on other sites

Geia sas koritsia eimai apo kipro k kainourgia edw...an k sixna parakolouthw tis sizitiseis sas....eimai 26, to idio k o antras m...kanoume prospatheies edw k 8 mines... Twra exw 8 meres kathisterisi me kiklo 30-32 meres...ekana test smr k vgike arnitiko...ponaw to stithos m poli edw k 2 vdomades...den exw ponous periodou mono kati tsimpimatakia kata ti diarkeia tis meras....ti na kanw?

 

Andria περίμενε 12 ημέρες τουλάχιστον για να κάνεις τεστ η κάνε μια χωριακη που ρίμα και σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας και Καλή χρονιά να έχουμε με πολλά ευχάριστα!

Θα ήθελα να ρωτήσω έχει βιώσει καμιά σας εγκυμοσύνη χωρίς κανένα απολύτως συμπτωμα?

οχι αφοτου έχει μάθει οτι ειναι έγκυος αλλα πριν!

Προσπαθούμε για 2ο παιδάκι με τον άντρα μου και αναρωτιέμαι !!

Έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών και είχαμε επαφές ανά μια ημέρα την εβδομάδα της ωορρηξίας μου από την ημέρα 12 έως και 15 ,τώρα περιμένω να αδιαθετήσω την άλλη Τετάρτη αλλά δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα ούτε περιόδου αλλά ούτε και εγκυμοσύνης.

Συνήθως πριν την περίοδο το στήθος πρήζεται αρκετά, έχω πρήξιμο στην κοιλιά, τώρα με έχει πιάσει η ανυπομονησία η αλήθεια είναι, περισσότερο τωρα παρα στο 1ο μωρό.

Αλλά λεω ειναι δυνατόν μια εβδομάδα πριν ερθει η περιόδος να μην εχω τιποτα?

ουτε πονοκεφάλους που συνήθως είχα, το στήθος να ειναι κανονικό?

μονο υγρά εχω αρκετα ,το χει περάσει καμιά εδώ?

θα περιμένω μεχρι την αλλη εβδομάδα αλλά ξερετε η ανυπομονησία χτυπάει κοκκινο!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας και Καλή χρονιά να έχουμε με πολλά ευχάριστα!

Θα ήθελα να ρωτήσω έχει βιώσει καμιά σας εγκυμοσύνη χωρίς κανένα απολύτως συμπτωμα?

οχι αφοτου έχει μάθει οτι ειναι έγκυος αλλα πριν!

Προσπαθούμε για 2ο παιδάκι με τον άντρα μου και αναρωτιέμαι !!

Έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών και είχαμε επαφές ανά μια ημέρα την εβδομάδα της ωορρηξίας μου από την ημέρα 12 έως και 15 ,τώρα περιμένω να αδιαθετήσω την άλλη Τετάρτη αλλά δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα ούτε περιόδου αλλά ούτε και εγκυμοσύνης.

Συνήθως πριν την περίοδο το στήθος πρήζεται αρκετά, έχω πρήξιμο στην κοιλιά, τώρα με έχει πιάσει η ανυπομονησία η αλήθεια είναι, περισσότερο τωρα παρα στο 1ο μωρό.

Αλλά λεω ειναι δυνατόν μια εβδομάδα πριν ερθει η περιόδος να μην εχω τιποτα?

ουτε πονοκεφάλους που συνήθως είχα, το στήθος να ειναι κανονικό?

μονο υγρά εχω αρκετα ,το χει περάσει καμιά εδώ?

θα περιμένω μεχρι την αλλη εβδομάδα αλλά ξερετε η ανυπομονησία χτυπάει κοκκινο!

 

το μοναδικό ευδιακριτο σύμπτωμα που είχα εγω ήταν το πρήξιμο στο στήθος. Καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου...δεν ξέρω γιατι αλλά κ εγώ στο δεύτερο έχω περισσότερη αγωνία!υπομονή...σε λίγες μέρες θα ξέρεις <3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

akanes δεν μπορούσα να περιμένω και το Σάββατο που μας πέρασε δηλαδή 4-5 ημέρες πριν να έρθει (έρχεται αύριο) έκανα ένα test το οποίο φυσικά βγήκε αρνητικό.

Τα συμπτώματα έχουν υποχωρήσει όπως και κάθε φορά, δηλαδή το στήθος είναι πιο ξεπρησμένο σήμερα και αυριο περιμένω να έρθει η ατιμούλα!

 

νομίζω πως πρέπει απλώς να το βγάλω απο το μυαλό μου και να μην μετραω τις ημέρες και να ερχομαι σε επαφη με τον άντρα μου χωρίς αγχος!! lets see!

Link to comment
Share on other sites

ακόμη τιποτα και ειμαι στην ημέρα ακριβως που πρεπει να ερθουν οι επισκεψεις απο την Ρωσία. Το στήθος ειναι πρησμένο ενω συνήθως ξεπρηζοταν την ημέρα που θα ερχοταν η ρημάδα, και εχω μερικά λευκά παχυρευστα υγρα αλλά τιποτα αλλο.

 

! το Σάββατο που μας πέρασε είχαμε ξανά επαφή ήμουνα στην 23η ημέρα του κύκλου μου! το θεωρώ απίθανο να εγινε κατι σημαντικο εκείνη την ημέρα, το πρωι του Σαββάτου ειχα κανει τεστ και βγηκε αρνητικο!

 

δεν ξέρω τι να υποθέσω δεν ερχεται επειδη συνέχεια το σκέφτομαι ή θα έρθει αυριο? αν ειναι να ρθει ομως ας ερθει να ησυχάσω, δεν θελω να κάνω και αλλο τεστ!

 

akanes πως εισαι εσυ?

Link to comment
Share on other sites

ακόμη τιποτα και ειμαι στην ημέρα ακριβως που πρεπει να ερθουν οι επισκεψεις απο την Ρωσία. Το στήθος ειναι πρησμένο ενω συνήθως ξεπρηζοταν την ημέρα που θα ερχοταν η ρημάδα, και εχω μερικά λευκά παχυρευστα υγρα αλλά τιποτα αλλο.

 

! το Σάββατο που μας πέρασε είχαμε ξανά επαφή ήμουνα στην 23η ημέρα του κύκλου μου! το θεωρώ απίθανο να εγινε κατι σημαντικο εκείνη την ημέρα, το πρωι του Σαββάτου ειχα κάνει τεστ και βγηκε αρνητικο!

 

δεν ξέρω τι να υποθέσω δεν ερχεται επειδη συνέχεια το σκέφτομαι ή θα έρθει αυριο? αν ειναι να ρθει ομως ας ερθει να ησυχάσω, δεν θελω να κάνω και αλλο τεστ!

 

akanes πως εισαι εσυ?

Γιατί δεν κάνεις μια χοριακη?ξέρεις ότι όλα τα αρχικά συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης!σου ευχομαι πραγματικά να είσαι και να είμαι απλά νωρίς ακόμη! Εγώ στη κόρη μου 8 τεστ έκανα και πήγαν να μου δώσουν χάπια για να έρθει περίοδος ευτυχώς δεν τα πήρα και εγώ ένα πανέμορφο αγγελουδακι στο σπίτι μου!Η χοριακή μου εδειξε εγκυμοσύνη!μην αγχώνεσαι ότι είναι να γίνει θα γίνει! Αλλά κάνε χοριακη αυτό σε συμβουλεύω εάν συνεχιστεί η καθυστεριση

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις μια χοριακη?ξέρεις ότι όλα τα αρχικά συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης!σου ευχομαι πραγματικά να είσαι και να είμαι απλά νωρίς ακόμη! Εγώ στη κόρη μου 8 τεστ έκανα και πήγαν να μου δώσουν χάπια για να έρθει περίοδος ευτυχώς δεν τα πήρα και εγώ ένα πανέμορφο αγγελουδακι στο σπίτι μου!Η χοριακή μου εδειξε εγκυμοσύνη!μην αγχώνεσαι ότι είναι να γίνει θα γίνει! Αλλά κάνε χοριακη αυτό σε συμβουλεύω εάν συνεχιστεί η καθυστεριση

 

 

τελικά πουθενά περίοδος! 2 ΤΕΣΤ εχω κάνει και αυτα θετικά, οποτε μαλλον για εγκυος το κόβω να είμαι χα χα! ειμαι πολύ χαρουμενη αλλά είμαι και αρρωστη με πυρετο και δεν μπορω να παρω και φαρμακα!

 

 

η γιατρος μου μου είπε να περιμένω και να παω για χοριακή την Παρασκευή να έχει περάσει λίγο λεει ο καιρός γιατι ειναι νωρίς ακόμη, και μετά να παω για υπερηχο! θα σκάσω μεχρι την Παρασκευη, το θέμα μου ειναι οτι μόνο στήθος έχω πρησμένο και αυτό όχι ττόοοοοσο υπερβολικά πρησμένο για αυτο και ανυσηχω βρε κορίτσια! τι γινεται εκεί μέσα?? ααα εχω και μερικά πονάκια που και που στην κοιλιά και αυτό μονο!είναι δυνατόν να είμαι εγκυος και μονο το στήθος να είναι πρησμένο?

ανυσυχω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

τελικά πουθενά περίοδος! 2 ΤΕΣΤ εχω κάνει και αυτα θετικά, οποτε μαλλον για εγκυος το κόβω να είμαι χα χα! ειμαι πολύ χαρουμενη αλλά είμαι και αρρωστη με πυρετο και δεν μπορω να παρω και φαρμακα!

 

 

η γιατρος μου μου είπε να περιμένω και να παω για χοριακή την Παρασκευή να έχει περάσει λίγο λεει ο καιρός γιατι ειναι νωρίς ακόμη, και μετά να παω για υπερηχο! θα σκάσω μεχρι την Παρασκευη, το θέμα μου ειναι οτι μόνο στήθος έχω πρησμένο και αυτό όχι ττόοοοοσο υπερβολικά πρησμένο για αυτο και ανυσηχω βρε κορίτσια! τι γινεται εκεί μέσα?? ααα εχω και μερικά πονάκια που και που στην κοιλιά και αυτό μονο!είναι δυνατόν να είμαι εγκυος και μονο το στήθος να είναι πρησμένο?

ανυσυχω πολυ!

 

 

Συγχαρητήρια και ευχές για μια όμορφη τελειόμηνη εγκυμοσύνη :) Τα συμπτώματα που περιγράφεις είναι ήδη αρκετά για το χρόνο της κύησης σου..καλομελέτα κι έρχονται και τα υπόλοιπα! να είσαι ήρεμη και όλα θα πάνε καλά!!!

ποτέ μην παύεις να πιστεύεις στην ελπίδα...

κάτι θα φέρει να ξέρεις.

κι αν δεν έχει την εικόνα που της είχες δώσει....

δε θα μειώσει την αξία της χαράς.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και ευχές για μια όμορφη τελειόμηνη εγκυμοσύνη :) Τα συμπτώματα που περιγράφεις είναι ήδη αρκετά για το χρόνο της κύησης σου..καλομελέτα κι έρχονται και τα υπόλοιπα! να είσαι ήρεμη και όλα θα πάνε καλά!!!

 

Pisti84 δεν εχω προλαβει να το καταλαβω και να το συνειδητοποιησω γιατι με ταλαιπωρει και ιωση με δεκατα και συναχι! αλλά το μυαλό μου ειναι εκεί συνέχεια να ειναι καλά το εμβρυάκι μου! υπομονή μεχρι την Παρασκευή!

σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!

Link to comment
Share on other sites

Αντε κοπέλα μου συγχαρητήρια με το καλό! Να έχεις μια τέλεια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!καλά αποτέλεσμα την Παρασκευή! Εγώ την άλλη Πέμπτη πάω για αυχενική διαφάνεια!έχω άγχος λιγάκι! Ελπίζω να πάνε όλα καλά να μάθουμε και το φύλλο του παιδιού! !!

Link to comment
Share on other sites

Αντε κοπέλα μου συγχαρητήρια με το καλό! Να έχεις μια τέλεια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!καλά αποτέλεσμα την Παρασκευή! Εγώ την άλλη Πέμπτη πάω για αυχενική διαφάνεια!έχω άγχος λιγάκι! Ελπίζω να πάνε όλα καλά να μάθουμε και το φύλλο του παιδιού! !!

 

θα πάω τελικά αύριο να κάνω μια χοριακή, δεν μπορώ να περιμένω άλλο, το στήθος σήμερα ειναι τούμπανο και το βραδυ ειναι που με ποναει περισσότερο, η κοιλιά απο κει που ειχα δυσκοιλιότητα μου το γύρισε σε διάρροια και τώρα ειναι που έχω τρελαθεί απο το αγχος και δεν μπορώ να το πώ και σε κανεναν!

 

ο άντρας μου ειναι τέρας ψυχραιμίας και δεν ενθουσιάζεται ευκολα σε καμία περίπτωση και μου λέει οχι περίμενε μέχρι την Παρασκευή αλλά δεν μπορώ βρε κορίτσια, ουτε στο 1ο μου δεν είχα τετοια αγωνία...

 

όλα καλά θα είναι με την αυχενική..θα δεις...ανυπομονείς να μάθεις το φύλλο? τι θα ήθελες να είναι?

Link to comment
Share on other sites

rbf0 Δεν με ενδιαφέρει πραγματικά το φύλλο του παιδιού μόνο να είναι γερό τίποτα άλλο! Ο άντρας μου επειδή έχουμε ήδη μια κόρη θέλει γιο απεγνωσμένα! Εγώ πάλι και κοριτσάκι να είναι σκέφτομαι καλύτερα να έχει παρέα ή κορούλα μου.αλλα ότι και να μου πει ο γιατρός δεν με νοιάζει θέλω να είναι όλα καλά πάνω απ'ολα και να είναι γέρο!στείλε να μας πεις τα νέα με την χοριακη!σε καταλαβαίνω και εγώ πιο πολύ άγχος έχω τώρα στο δεύτερο πάρα στην πρώτη μου εγκυμοσυνη!περιμένω νέα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...