Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια

μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα από το σέρβις και τα φαγητά του Akanthus στο χώρο ΑΣΤΕΡΙΑ στην παραλία της Γλυφάδας;

Μου έχουν δώσει μία αρκετά καλή προσφορά και σκέφτομαι να το κλείσω άμεσα για να μη χάσω την ημερομηνία.

 

Κάθε εμπειρία στο συγκεκριμένο μέρος, ευπρόσδεκτη!

Επίσης, αν κάποια κοπέλα έχει μείνει ΠΟΛΥ ευχαριστημένη από άτομα που ασχολούνται με τη δημιουργική απασχόληση των παιδιών κατά τη διάρκεια του τραπεζιού, παρακαλώ στείλτε pm.

 

Να'στε καλά και Καλό ΣΚ!

:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια

μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα από το σέρβις και τα φαγητά του Akanthus στο χώρο ΑΣΤΕΡΙΑ στην παραλία της Γλυφάδας;

Μου έχουν δώσει μία αρκετά καλή προσφορά και σκέφτομαι να το κλείσω άμεσα για να μη χάσω την ημερομηνία.

 

Κάθε εμπειρία στο συγκεκριμένο μέρος, ευπρόσδεκτη!

Επίσης, αν κάποια κοπέλα έχει μείνει ΠΟΛΥ ευχαριστημένη από άτομα που ασχολούνται με τη δημιουργική απασχόληση των παιδιών κατά τη διάρκεια του τραπεζιού, παρακαλώ στείλτε pm.

 

Να'στε καλά και Καλό ΣΚ!

:-P

 

πήρα κια εγω μια προσφορά για βάπτιση. Έχω πάει για φάγητό στο συγκεκριμένο μαγαζί κάποιες φορές, και έμεινα ευχαριστημένη. Νομίζω ότι περισσότερο πληρώνουμε την τοποθεσία παρά το μενού, όχι ότι δεν είναι καλό, αλλά με τα μισά χρήματα πάς σε ωραιότατη ταβέρνα και τρως την μπριζολίτσα σου της ώρας και ευχαριστιέσαι. Εκεί είσαι πάνω στην θάλασσα με ώραια διακόσμηση.

εμείς μάλλον δεν θα κλέισουμε γιατί με΄σα σε όλα μας ζήτησαν να πληρώσουμε σχεδόν το 80% 5 μηνές νωρ΄'ιτερα. Γενικά με "χάλασε" λίγο η παγωμάρα της κυρίας που μίλησα.....

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή val80

δε μου ζήτησαν κάτι τέτοιο και απορώ γιατί σε τέτοιες εποχές θα πρέπει να είναι ευχαριστημένοι και με ένα 30% προκαταβολή το πολύ. Αντιθέτως, μας έχει κάνει κράτηση του χώρου χωρίς προκαταβολή μέχρι τη Δευτέρα που θα πάμε να δούμε το χώρο και το φτηνότερο (και αξιοπρεπέστατο μενού) είναι στα 32€ συν ΦΠΑ.

Νομίζω ότι ο χώρος είναι εξαιρετικός, αλλά περισσότερα θα σας γράψω από βδομάδα. Η κοπέλα που μίλησα ήταν ευγενέστατη και πολύ γρήγορη (απάντησε στα mail μου άμεσα). Μάλλον έπεσες σε λάθος άνθρωπο.

 

Ευχαριστώ πάντως για τη γνώμη σου :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Για απασχόληση παιδιών έχω ακούσει καλά λόγια για τα Δελφινάκια, χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία όμως: http://www.delfinakia.gr/

 

 

Πράγματι τα κορίτσια από τα Δελφινάκια (Κατερίνα-Μέλα/Καραμέλα & Νίκη) ήταν πολύ καλές και πήραν 170€ για ένα δίωρο (αν και θα προτιμούσα να τα είχα δώσει σε εκείνες και όχι στην εταιρεία, τες πα, είναι πολύ ακριβοί!)

 

Και το ΑΚΑΝΘΟΥΣ πολύ όμορφο, το φαγητό πολύ καλό και στα 36€ συν ΦΠΑ το άτομο με πλούσιο μενού και κρασί-αναψυκτικά-νερό.

 

Αν κάποιος θέλει λεπτομέρειες για το ΑΚΑΝΘΟΥΣ, μη διστάσετε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...
Πράγματι τα κορίτσια από τα Δελφινάκια (Κατερίνα-Μέλα/Καραμέλα & Νίκη) ήταν πολύ καλές και πήραν 170€ για ένα δίωρο (αν και θα προτιμούσα να τα είχα δώσει σε εκείνες και όχι στην εταιρεία, τες πα, είναι πολύ ακριβοί!)

 

Και το ΑΚΑΝΘΟΥΣ πολύ όμορφο, το φαγητό πολύ καλό και στα 36€ συν ΦΠΑ το άτομο με πλούσιο μενού και κρασί-αναψυκτικά-νερό.

 

Αν κάποιος θέλει λεπτομέρειες για το ΑΚΑΝΘΟΥΣ, μη διστάσετε.

 

Καλησπέρα και από εμένα...

mama35+, θα μπορούσες να μου δώσεις μερικές λεπτομέρειες για το μενού?

Έχουμε επισκεφθεί πολλές φορές το χώρο για ποτό και φαγητό, αλλά δεν έχω εμπειρία απο βάφτιση εκεί...

Είχατε συμφωνήσει για σερβιριστό ή μπουφέ?

Όποια πληροφορία μου δώσεις θα ήταν πολύ χρήσιμη..:-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...

mama35+, θα μπορούσες να μου δώσεις μερικές λεπτομέρειες για το μενού?

Έχουμε επισκεφθεί πολλές φορές το χώρο για ποτό και φαγητό, αλλά δεν έχω εμπειρία απο βάφτιση εκεί...

Είχατε συμφωνήσει για σερβιριστό ή μπουφέ?

Όποια πληροφορία μου δώσεις θα ήταν πολύ χρήσιμη..:-)

 

 

Η συμφωνία είναι πάντα για μπουφέ, δε νομίζω ότι έχει για καθιστό. Η τιμή αν και λίγο τσιμπημένη ήταν πολύ καλή δεδομένου του χώρου που είναι σα να βρίσκεσαι σε παραλία σε νησί (καλύτερα να αποφύγετε την Κυριακή όμως, καλύτερα Σάββατο όπως είμασταν εμείς και είχε πολύ λίγο κόσμο η παραλία).

Το σέρβις ήταν εξαιρετικό και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι, είχαμε 70 άτομα μαζί με τα παιδιά (χρεώνουν στη μισή τιμή τα παιδιά άνω των 5 ετών, αλλά εμάς μιας και ήταν ελάχιστα δε μας χρέωσαν παρά μόνο 2-3).

 

Τη διακόσμηση την είχαμε αναθέσει στο twenty2twins και ήταν καταπληκτική όπως και οι μπομπονιέρες (αν μπεις στο site τους θα δεις είναι η βάφτιση AKANTHUS με το κουνιστό αλογάκι για τον μικρό Φίλιππο).

 

Καλή προετοιμασία!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Καλησπέρα. Να ρωτήσω κάτι που ίσως φανεί κουλό; Το akanthus μπορεί να το κλείσει κάποιος για την βάφτιση του ή θα είναι και άλλος κόσμος;;;

 

Φυσικά και μπορείς μεσημέρι. Εμείς εκεί κάναμε τη βάπτιση του γιου μας στις 1/9/2012 και περάσαμε εξαιρετικά μιας και ο χώρος είναι μοναδικός. Τον στολίσαμε και από την twenty2twins.gr και είχαμε και animateurs από τα Δελφινάκια για τα παιδιά, κανένα πρόβλημα, το σέρβις και το φαγητό εξαιρετικά!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...