Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φωτογράφος για βάφτιση: κόστος


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια,

θέλω να ρωτήσω τη γνώμη σας για το κόστος του φωτογράφου για τη βάφτιση. Ένας γνωστός του ξαδέρφου μου μας έκανε μια προσφορά και έτσι όπως τα υπολογίζω βγαίνει γύρω στα 550 ευρώ (βάφτιση, επεξεργασία φωτογραφιών, τα άλμπουμ και αρκετές εκτυπώσεις). Αυτό το ποσό τώρα είναι πολύ ή λίγο;;; εμένα μου φαίνεται εξωφρενικά πολύ, σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια,

θέλω να ρωτήσω τη γνώμη σας για το κόστος του φωτογράφου για τη βάφτιση. Ένας γνωστός του ξαδέρφου μου μας έκανε μια προσφορά και έτσι όπως τα υπολογίζω βγαίνει γύρω στα 550 ευρώ (βάφτιση, επεξεργασία φωτογραφιών, τα άλμπουμ και αρκετές εκτυπώσεις). Αυτό το ποσό τώρα είναι πολύ ή λίγο;;; εμένα μου φαίνεται εξωφρενικά πολύ, σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας

εγώ έκλεισα φωτογράφο για τη βάφτιση της κόρης μου με 380 ευρώ. περιλαμβάνει 70 φωτό 15χ21, 4 μεγάλες φωτό, 1 άλπμουμ, 2 dvd. τη δουλειά του την ξέρω και από τη βάφτιση του γιου μου και το γάμο της αδερφής μου. το άλμπουμ δεν θα είναι ψηφιακό γιατί είμαι του παραδοσιακού στυλ.

τώρα, αν το δικό σου άλμπουμ είναι ψηφιακό και η τιμή περιλαμβάνει και dvd, εμένα μου φαίνεται οκ. συνήθως ζητάνε για αυτά 600-700 ευρώ.

κι αν σκεφτείς πόσες φορές θα ανοίξεις το άλμπουμ στη ζωή σου, ε, κι αυτά τα χρήματα υπερβολικά είναι, κατά τη γνώμη μου!!

Link to comment
Share on other sites

δεν μου είπε κάτι για DVD. για 100 εκτυπώσεις μου είπε και 3 άλμπουμ, ένα μεγάλο και 2 μικρά. τελικά πολλά μάλλον ζητάει. τέλος πάντων, έτσι μου έρχεται να αναθέσω στους φίλους μας να τραβάνε γιατί έχω αρχίσει να τα παίρνω με όλα αυτά που ζητάει ο καθένας από όσους εμπλέκονται στις διαδικασίες αυτές

Link to comment
Share on other sites

και εμας ο φωτογραφος στη γειτονια μου παιρνει περιπου 500 ευρω για βαπτιση.και μενα πολλα μου φαινονται αλλα τι να κανεις θες να της εχεις.τωρα αν εχεις γνωστο ή φιλο που τραβαει καλες φωτογραφιες προτιμησε τον,αλλα προσεξε μηπως τραβαει αλλου γι αλλου!

Link to comment
Share on other sites

δεν μου είπε κάτι για DVD. για 100 εκτυπώσεις μου είπε και 3 άλμπουμ, ένα μεγάλο και 2 μικρά. τελικά πολλά μάλλον ζητάει. τέλος πάντων, έτσι μου έρχεται να αναθέσω στους φίλους μας να τραβάνε γιατί έχω αρχίσει να τα παίρνω με όλα αυτά που ζητάει ο καθένας από όσους εμπλέκονται στις διαδικασίες αυτές

αν θέλεις πάντως και video από την τελετή, πρέπει να το διευκρινίσεις αν στην τιμή περιλαμβάνεται και η βιντεοσκόπηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για βίντεο δεν μου είπε κάτι. Και πρακτικά θα είναι δύσκολο γιατί αυτός δουλεύει μόνος του, για να τραβήξει βίντεο σημαίνει ότι θα πρέπει να έρθει και άλλος μαζί του. δεν ξέρω πώς γίνονται αυτά. Τέλος πάντων, θέλει ψάξιμο και παζάρι το πράγμα. Και αν και κοντινός μας άνθρωπος τελικά βλέπω δεν μας έκανε ιδιαίτερη έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

για βίντεο δεν μου είπε κάτι. Και πρακτικά θα είναι δύσκολο γιατί αυτός δουλεύει μόνος του, για να τραβήξει βίντεο σημαίνει ότι θα πρέπει να έρθει και άλλος μαζί του. δεν ξέρω πώς γίνονται αυτά. Τέλος πάντων, θέλει ψάξιμο και παζάρι το πράγμα. Και αν και κοντινός μας άνθρωπος τελικά βλέπω δεν μας έκανε ιδιαίτερη έκπτωση.

συνήθως συνεργάζονται με κάποιον που τραβάει το βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
εγώ έκλεισα φωτογράφο για τη βάφτιση της κόρης μου με 380 ευρώ. περιλαμβάνει 70 φωτό 15χ21, 4 μεγάλες φωτό, 1 άλπμουμ, 2 dvd. τη δουλειά του την ξέρω και από τη βάφτιση του γιου μου και το γάμο της αδερφής μου. το άλμπουμ δεν θα είναι ψηφιακό γιατί είμαι του παραδοσιακού στυλ.

τώρα, αν το δικό σου άλμπουμ είναι ψηφιακό και η τιμή περιλαμβάνει και dvd, εμένα μου φαίνεται οκ. συνήθως ζητάνε για αυτά 600-700 ευρώ.

κι αν σκεφτείς πόσες φορές θα ανοίξεις το άλμπουμ στη ζωή σου, ε, κι αυτά τα χρήματα υπερβολικά είναι, κατά τη γνώμη μου!!

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις τα στοιχεία του φωτογράφου?Είναι πολύ καλή τιμη! Περιλαμβανεται και η βιντεοσκόπηση?

Link to comment
Share on other sites

Θα σας δώσω μια συμβουλή κορίτσια. Πριν ξεχρεώσετε τον φωτογράφο, να δείτε οπωσδήποτε το dvd εκεί στο γραφείο του, γιατί αυτό συνήθως το παίρνεις και το βλέπεις σπίτι σου αφού δώσεις τα χρήματα. Εγώ την έπαθα έτσι, τον ξεχρέωσα, είδα το dvd και έπαθα σοκ, γιατί απλά δεν βλεπόταν και τώρα αυτός κάνει τον κινέζο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
Γεια σας κορίτσια,

θέλω να ρωτήσω τη γνώμη σας για το κόστος του φωτογράφου για τη βάφτιση. Ένας γνωστός του ξαδέρφου μου μας έκανε μια προσφορά και έτσι όπως τα υπολογίζω βγαίνει γύρω στα 550 ευρώ (βάφτιση, επεξεργασία φωτογραφιών, τα άλμπουμ και αρκετές εκτυπώσεις). Αυτό το ποσό τώρα είναι πολύ ή λίγο;;; εμένα μου φαίνεται εξωφρενικά πολύ, σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας

 

ίσως να βρεισ και με λιγοτερα

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως μου φαίνεται καλή τιμή αν σκεφτείς ότι και εγώ ό,τι έχω ακούσει είναι γύρω στα 600-700. σκέψου ότι γαι φωτογράφηση εγκυμοσύνης ρώτησα και οι τιμές είναι γύρω στα 200, πόσο μα΄λλον για βάφτιση...

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

σκέψου ότι για φωτογράφηση εγκυμοσύνης ρώτησα και οι τιμές είναι γύρω στα 200, πόσο μάλλον για βάφτιση...

Συγνώμη, τυχαία έπεσα πάνω στο θέμα...τι είναι η φωτογράφηση εγκυμοσύνης?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

επαναφερω το θεμα γιατι βαφτιζουμε τον Αυγουστο.μενουμε Αθηνα κεντρο και ψαχνω για καποιον οικονομικο φωτογραφο αλλα να κανει σωστη και υπευθυνη δουλεια γιατι στον γαμο μου δυστυχως την πατησα.θελω και βιντεοσκοπηση του μυστηριου.περιπου τι τιμες δινουν?δεν με πειραζει να παω πιο μακρια απο το κεντρο της Αθηνας να βρω φωτογραφο αν ειναι καλος και συνδιαζει καλη τιμη

Link to comment
Share on other sites

επαναφερω το θεμα γιατι βαφτιζουμε τον Αυγουστο.μενουμε Αθηνα κεντρο και ψαχνω για καποιον οικονομικο φωτογραφο αλλα να κανει σωστη και υπευθυνη δουλεια γιατι στον γαμο μου δυστυχως την πατησα.θελω και βιντεοσκοπηση του μυστηριου.περιπου τι τιμες δινουν?δεν με πειραζει να παω πιο μακρια απο το κεντρο της Αθηνας να βρω φωτογραφο αν ειναι καλος και συνδιαζει καλη τιμη

 

Εμείς περυσι τα κλείσαμε σχεδόν όλα απο το satiny ( http://www.satiny.gr/ ). Για τον φωτογράφο πληρώσαμε 350 € για αναλογικό βίντεο όλη την βάπτιση και το catering στο προαύλιο της εκκλησίας, και αρκετές φωτογραφίες. Αν θέλουμε μελλοντικά να φτιάξουμε ένα ψηφιακό άλμπουμ το κόστος θα είναι € 150 για μεγάλο και € 50 για μικρό. Επίσης στην τιμή είχε ληφθεί υπόψη και η απόσταση γιατί η δική μας βάπτιση ήταν στο Μάτι.

csdRp2.png

SpIfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς περυσι τα κλείσαμε σχεδόν όλα απο το satiny ( http://www.satiny.gr/ ). Για τον φωτογράφο πληρώσαμε 350 ? για αναλογικό βίντεο όλη την βάπτιση και το catering στο προαύλιο της εκκλησίας, και αρκετές φωτογραφίες. Αν θέλουμε μελλοντικά να φτιάξουμε ένα ψηφιακό άλμπουμ το κόστος θα είναι ? 150 για μεγάλο και ? 50 για μικρό. Επίσης στην τιμή είχε ληφθεί υπόψη και η απόσταση γιατί η δική μας βάπτιση ήταν στο Μάτι.

 

 

πολυ καλη τιμη!ειχες μεινει ευχαριστημενη γενικα?εμας θα γινει στο πεδιον του αρεως.θα τον κοιταξω σιγουρα:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...