Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

sex ...γιοκ!!


motherof2

Recommended Posts

Παντως περα απο το "αισθητικο" θεμα...το να κανεις σεξ με την εγκυμονοσα γυναικα σου εμενα μου φαινεται σαν "εγκλημα"...δεν ξερω αν το περιγραφω καλα.

εεε αγοριααααα πειτε κιεσεις.....

 

Τιλέρε; Μια χαρά ήταν... απλά δεν έχεις πολλές επιλογές. Όλη την ώρα στα πλάγια δε λέει :)

 

ΟΚ, ένα θέμα υπάρχει, ιδιαίτερα όταν μεγαλώνει η κοιλίτσα αισθάνεσαι ότι το κάνεις και έχεις και το παιδί δίπλα :oops:

 

:?

 

Ε μα γιαυτο μιλαω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 260
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παντως περα απο το "αισθητικο" θεμα...το να κανεις σεξ με την εγκυμονοσα γυναικα σου εμενα μου φαινεται σαν "εγκλημα"...δεν ξερω αν το περιγραφω καλα.

εεε αγοριααααα πειτε κιεσεις.....

 

Τιλέρε; Μια χαρά ήταν... απλά δεν έχεις πολλές επιλογές. Όλη την ώρα στα πλάγια δε λέει :)

 

ΟΚ, ένα θέμα υπάρχει, ιδιαίτερα όταν μεγαλώνει η κοιλίτσα αισθάνεσαι ότι το κάνεις και έχεις και το παιδί δίπλα :oops:

 

:?

 

Ε μα γιαυτο μιλαω.....

:twisted: Τωρα το ........ το θεμα :!::!:

.png

 

Aριστουλα σε αγαπω

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου επιτρέπετε να μιλήσω σαν ... κορίτσι και όχι σαν αγόρι;!!!!!!!!!!!

 

Λοιπόν, γέλασα πολύ με αυτή την έκφραση "έγκλημα". Εγώ θα το περιέγραφα σαν μία απόλυτα τρυφερή και ονειρική πράξη. Τουλάχιστον έτσι το βίωσα και στις τρεις εγκυμοσύνες μου. Όσο για τις ορμόνες, έχω παρατηρήσει (δεν ξέρω αν στέκει επιστημονικά, μιλάμε για παρατηρήσεις ενός μέσου ανθρώπου τώρα) ότι σε όσες γυναίκες αρέσει γενικά το σεξ, έχουν έντονη επιθυμία και στην εγκυμοσύνη. Όσες και εκτός εγκυμοσύνης δεν είναι και πολύ ... φαν, στην εγκυμοσύνη γίνονται ακόμη πιο απόμακρες. Μπορεί όμως να κάνω και λάθος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μη γκρινιάζετε γιατί υπάρχουν και χειρότερα. Και στις 2 εγκυμοσύνες περίδεση τραχήλου... Δηλαδή, no sex για όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης... :evil: Αν προσθέσουμε και κανα μήνα μετά τον τοκετό... άσε γιατί αν αρχίσω να μετράω από τώρα καλά κρασιά!!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την εγκυμοσυνη...και τις αυξημενες ορεξεις....τι κουλο παλι.

Τι σας πιανει ειδικά τοτε ?

:lol::lol::lol::lol:

 

Με την εγκυμοσύνη δεν παίζουν ρόλο οι ορμόνες. Ρώτησα το γιατρό.... :oops::lol: Μου είπε πως είναι πιο πολύ η ιδέα, ψυχολογικό, στο μυαλό κτλ... αλλά δεν οφείλεται στις ορμόνες. Έτσι κι αλλιώς άλλες θέλουν κι άλλες δε θέλουν σε αυτή την περίοδο της ζωής τους. Μάλλον έχει να κάνει με το πως βλέπουν και βιώνουν την εγκυμοσύνη (άγχος, προβλήματα, θετικά, χωρίς προβλήματα κτλ...)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως περα απο το "αισθητικο" θεμα...το να κανεις σεξ με την εγκυμονοσα γυναικα σου εμενα μου φαινεται σαν "εγκλημα"...δεν ξερω αν το περιγραφω καλα.

εεε αγοριααααα πειτε κιεσεις.....

 

Κι εμένα ο σύζυγος κολλούσε στο... περιεχόμενο της κοιλίτσας και ξεχνούσε το "θέμα"... Αλλά σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν έχω παράπονο.... όλα πήγαν καλά :lol: (Βαρέθηκε ο άνθρωπος να περιμένει πότε θα σταματήσω να είμαι έγκυος! Κάθε χρόνο η ίδια ιστορία.... :lol::lol::lol::lol:)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι και στης δυο μου εγκυμoσυνες μολις μαθαινα ατι ειμαι εγκυος,κομμενο το sex,ενω δεν ειχα κανενα προβλημα,ουτε αναγουλες,ουτε εμετους,σαν να μην ειμουν εγκυος,αλλα φοβομουν μην παθει τιποτα το μωρο,και ετσι το εκοψα τελοιος για 9 μηνες,και 40 μερες μετα τη γεννα.ο αντρουλης μου να εχει σαλταρει.τωρα του λεω να κανουμε τριτο παιδακι αλλα δεν θελει ,γιατι σκεφτεται ενα χρονο χωρις sex :lol::lol::lol:

71107turcfebzs2.gif

252682in41fsxg03.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαμά του Ωρίων, έχεις απόλυτο δίκιο για τον προσωπικό χώρο του καθενός και συμφωνώ ότι πρώτα εμείς ως γονείς πρέπει να σεβόμαστε τον προσωπικό χώρο των παιδιών μας :D αυτό το προσπαθούμε πολύ, γιαυτό και τα ρωτάω πχ μπορώ να δω κάτι στην τσάντα σου, και δεν την ανοίγω με το έτσι θέλω ή όταν είναι στην τουαλέτα προσπαθώ να τους κλεινω την πόρτα και τους λέω να μας φωνάξουν όταν τελειώσουν

απλά, τουλάχιστον στην παρούσα φάση, δεν μπορούμε να κλείσουμε την πόρτα του δωματίου (ο γιος μου υπνοβατεί και έρχεται στο κρεβάτι μας το βράδυ....)

αλλά και όταν μεγαλώσουν και άλλο και κλείνουμε την πόρτα, νομίζω ότι θα ντρέπομαι πολύ να ξέρουν τί γίνεται μέσα στο δωμάτιο ή ακόμα και στην προοπτική να κρυφοκοιτάξουν από την κλειδαρότρυπα να δουν τί γίνεται...

να διευκρινίσω ότι δεν έχουμε ταμπού με το γυμνο ή το σεξ γενικότερα, και πολλές φορές έχουμε κάνει μπάνιο μαζί (δεν κυκλοφορούμε γυμνοί στο σπίτι εκτος μπάνιου), τα παιδιά γνωρίζουν ότι αγαπιόμαστε με τον μπαμπά τους πάααρα πολύ, αλλά τώρα βρίσκονται σε μια φάση "ζήλειας" και δεν θέλουν να μας βλέπουν αγκαλιασμένους ή να φιλιόμαστε (όχι χαμούρεμα βέβαια :D )

παρόλα αυτά εμείς και θα αγκαλιαστούμε και θα φιληθούμε μπροστά τους, γιατί έτσι αισθανόμαστε και τους το λέμε ,όπως επίσης τους λέμε πως πρέπει να είναι πολύ χαρούμενα που έχουν 2 τόσο αγαπημένους γονείς που δεν τσακώνονται

δύσκολα τα πράγματα .....[/quo

 

δυσκολα δε λες τιποτα. εμενα ο γιος μου (3,5 χρονων) ειδε τον μπαμπα του να με φιλαει και του λεει" ε, στο μαγουλο ειπαμε. σοβαρεψου!|

κοκκαλο εμεις! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και αγορια (μιας που ειδα και αντρες με στο ποστ αυτο) ειμαι για γελια... :oops: Κυνηγαω τον αντρα μου για το γνωστο θεμα... δεν μου καθεται πια οταν πεφτουμε σε αυτην την συζητηση μου λεει δεν κανει και διαρκως το αποφευγουμε ενω θελωωω παρα πολες φορες... :evil: Τι να κανω :?::?::?:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και αγορια (μιας που ειδα και αντρες με στο ποστ αυτο) ειμαι για γελια... :oops: Κυνηγαω τον αντρα μου για το γνωστο θεμα... δεν μου καθεται πια οταν πεφτουμε σε αυτην την συζητηση μου λεει δεν κανει και διαρκως το αποφευγουμε ενω θελωωω παρα πολες φορες... :evil: Τι να κανω :?::?::?:

 

Υπομονή, γιατί δε λέει να γεννήσεις πρόωρα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με την εγκυμοσύνη δεν παίζουν ρόλο οι ορμόνες

συμφωνω και εγω μαζι σου.εγω στην εγκυμοσυνη μου ουτε μια φορα δεν αισθανθηκα αυτο που λενε οτι τρελαθηκα να κανω sex ισως γιατι ειχα αγωνια.οταν ομως περασα και τον 4 μηνα και ηρεμησα λιγο το επιζητουσαεγω και οχι οι ορμονες μου.γενικα δεν καταλαβα και πολλα απο ορμονες στην εγκυμοσυνη.μετα στη λοχεια μου βγηκαν ολα.τεσπα ευτυχως υπαρχει και αυτο και ξεχνιωμαστε απο τα καθημερινα.οσο για το μικρο μου ειναι ακομη πολυ μικρη για να ανησυχω μεταααααααααα?δεν ξερω .......θα την βγαλουμε σε κανα αυτοκινητο παλι οπως στα νιατα μας.

Link to comment
Share on other sites

Παντως που και εγω και ο αντρας μου ειμαστε ανθρωποι που το παμε το "αθλημα" πολυ θα ελεγα στις εγκυμοσυνες μου δεν .... στην πρωτη η πληρης αποχη δεν ειχα καθολου μα καθολου ορεξη και στην δευτερη τον πρωτο καιρο ηταν απαγορευμενος "καρπος" και επειτα παλι καμια ορεξη , ιδιαιτερα απο κυραση , μονο στο τελος της εγκυμοσυνης μπορω να πω οτι ειχα τρελη ορεξη αλλα φοβοτανε ο αντρας μου πολυ οποτε και να γινοτανε ηταν με αγχος , καλα το λεω εγω , η εγκυμοσυνη δεν ειναι περιοδος για σεξ.

Link to comment
Share on other sites

Για μας εννοω μην παρεξηγηθω κιολας , αλλοι ανθρωποι λειτουργουνε διαφορετικα

 

μην ανυσηχεις και μεις ετσι λειτουργουμε αφου τον κυνηγαω δεν θελει με τιποτα,,,,,,,,,,,,, :!::!::!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Παντως να σας πω και εγω την εμπειρια μου, εγω ημουν αυτη που χτιπιοταν και τετοια για σεξ :oops::oops::oops: ε χθες εγινε ενα μπερδεματακι με τον συζηξ και οντως τον καταλαβα για ποιο λογο δεν θελει. Ε εχει μεγαλωσει τοσο η κοιλιτσα μου που πια δεν νιωθω και τοσο καλα σε αυτο το θεμα , καταλαβενεται κουτουλουσε και συνεχεια η κοιλιτσα καπου οποτε αφηστε ενας μηνας εμεινε....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω κοριτσια τι να πω που επειδη χαλασε πολυ το σωμα μου δε με θελει καθολου πια σεξουαλικα ο δικος μου? Βεβαια για να πω την αληθεια με τα χαλια που εχει η κοιλια μου,τη χαλαρωση και τις ζαρες ουτε εγω θα με ηθελα στη θεση του!!! Ειλικρινα σας μιλαω,επαφες εχουμε μια στο τοσο και μονο αμα τον προκαλεσω εγω,ο ιδιος με τιποτα,κι ακομη και τοτε αποφευγει να κοιταζει το σωμα μου.Με ενοχλει αυτο,εννοειται,γιατι με θιγει και σα γυναικα,αλλα περιοριζομαι απλως στο να γελαω συγκαταβατικα οταν μου εξηγει οτι δε με θελει ερωτικα λογω του σωματος μου.Το εκτιμω οτι ειναι ειλικρινης και τον καταλαβαινω,πραγματικα ενω ειχα αντικειμενικα πολυ ωραιο κορμι προ εγκυμοσυνης,ειδικα στην κοιλια το σωμα μου χαλασε απιστευτα.Μοιαζει σαν κοιλια 70χρονης γυναικας,τιο ιδιο και το στηθος μου,και να φανταστειτε οτι ειμαι 29 ετων.Δεν μπορω να τον κατηγορησω τον αντρα μου,καταννοω οτι δεν ειναι υποχρεωμενος να "φτιαχνεται" με ενα τετοιο σωμα.Απλα το θεμα ειναι οτι ηταν που ηταν προβληματικη η σχεση μας,τουλαχιστον ειχαμε το σεξ που μας κρατουσε καπως.Τωρα δεν εχουμε ουτε κι αυτο και στην ουσια ειμαστε δυο ξενοι.

Link to comment
Share on other sites

joe συγνωμη αλλα και τι εγινε που χαλασε το σωμασου?για αυτο σαγαπησε και εκανε παιδι μαζι σου?οι περισσοτερες γυναικες κανουν χαλαρωση και ραγαδες οπως και γω και τι εγινε?παιδι εκανες!ολα διορθωνονται βεβαια αλλα πρωτα θα το κανεις για τον εαυτο σου και υστερα για τους αλλους.βεβαιως και θελουμε να ειμαστε επιθυμητες στους αντρες μας μα η αγαπη δεν κοιταει κοιλιτσες και ραγαδες.αναφερεις οτι η σχεση σας ειναι λιγο προβληματικη θελει προσπαθεια και απ τους δυο και οπως λεει και ο μπαμπας μου 2 χερια θελουν τα κουπια.του εχεις πει τι νιωθεις?

Nrdkp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...