Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Nυφικό φόρεμα για βάφτιση


tamar

Recommended Posts

Τον Μάιο βαφτίζουμε τον μπέμπη και παντρευόμαστε. Με απασχολεί μέρες τώρα το νυφικό που θα φορέσω. Σχέδιο και φυσικά η αγορά του. Καμία πρόταση;

Σκέφτομαι να το πάρω από ιντερνετ αλλα με τα jessicabrides που προσπάθησα να επικοινωνήσω τα mail δεν παραδίδονται. Έχει κλείσει;....

Όσον αφορά το σχέδιο σκέφτομαι κάτι όχι φουντωτό, υπερπαραγωγή κατάσταση, αλλά σε πιο φόρεμα για να μην επισκιάσω τη βάφτιση.

Καμιά ιδέα για ιντερνετικό μαγαζί;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!!!στην ιδια κατασταση και εμεις!!μαιο γαμος-βαφτιση μαζι!!μαλλον για 26 λεμε!!και εγω ακομα στη σκεψη ειμαι!!σιγουρα παντως οχι νυφικο "πριγκιπικο"!απλα ενα φορεμα σε ισια γραμμη,λευκο η ιβουαρ(για να κανει ακομα περισσοτερο για φορεμα!!πεπλο που να βγαινει ευκολα ετσι ωστε με το που θα τελειωσει η στεψη να το βγαλω για να θυμιζω λιγο μαμα!!εμενα αλλο με προβληματιζει!!το θεμα του προσκλητηριου!!εχει πολλα με θεμα γαμος-βαφτιση αλλα ειναι αρκετα "παιδικα"!!αχ δεν ξερω!!

απο τη μια οπως λες και εσυ δεν θελω να επισκιασω την βαφτιση της μπεμπας μου και απο την αλλη θα ηθελα ενα κομψο προσκλητηριο!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσκλητήρια θα πάρω από εδώ http://www.mymastoras.gr/

 

Φόρεμα δεν ξέρω. Μου αρέσουν τα jessicabrides αλλα δεν μπορώ να επικοινωνήσω μαζί της για να τη ρωτήσω περί μεταφορικών, τελωνείου, υφάσματος κλπ. Κάποια κοπέλα μου ειπε για το lightinthebox αλλά καθότι κινέζικο το φοβάμαι...

 

Να σε ρωτήσω; Θα πάτε όλοι μαζί στην εκκλησία ή θα σε περιμένει ο σύζυγος;

Από στολισμό τί σκέφτεσαι;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!μια απο τα ίδια κ μεις..γαμος κ βαπτιση μαζι!λεμε τελος μαιου με αρχες ιουνιου!ειμαι σε μια τρελα :roll: νυφικο-φορεμα κοιταζω στο arka weddings.gr..σαν μια πρωτη ματια εχει για ολα τα γουστα..απο τουρτα μεχρι μινι!προσκλητηριο,μπομπονιερες,στολοισμο κλπ κλπ σκεφτομαι να παω σε εταιρεια που τα αναλμβανει ολα...αυτο που με προβλιματιζει ειναι τα μυστηρια να γινουν στο εκκλησακι του κτηματος (τι γινεται ομως με τον κοσμο που δεν θελω στη δεξιωση?) ή σε ξεχωριστη εκκλησια??θελω οσο γινεται να ταλαιπωρηθει λιγοτερο η μικρουλα μου!

Link to comment
Share on other sites

εμεις παραγγειλαμε νυφικο για την κουνιαδα μου και τα παρανυφακια απο το http://www.cherrygreece.com/,

πολυ προσεγμενα με καλή ραφή και υφασμα.

αν και εκαναν λαθος στο νουμερο μαςκαι μας ταλαιπωρησαν μεχρι να τους πεισουμε οτι αυτοι εφταιγαν μας εστειλαν αλλα σε 2 εβδομαδες (οποτε καλο ειναι αν παρεις απο εκει να τους στειλεις ακριβως τις μετρησεις σου στο custom made γιατι μπερδευουν το uk με το us νουμερο)

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα πρωτα μας ηρθαν ενα μηνα πριν τα σωστα 2 εβδομαδες μετα αρα ειχαμε 2 εβδομαδες πριν το γαμο. η μονη μετατροπή που χρειαστηκε ήταν να μας φτιαξουν κατι φιογκακια για να μαζεψουμε την ουρα και νοικιασαμε και φουρο (80 ευρω αν το ξεραμε θα το αγοραζαμε και αυτο)

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για φόρεμα - νυφικό δε μπορώ να βοηθήσω. Τα προσκλητήρια της βάπτισης όμως του μικρού τα φτιάξαμε στο http://www.polygrafos.gr. Το προτείνω επειδή μου άρεσαν πάρα πολύ σε ποιότητα και η τιμή τους ήταν κατά τη γνώμη μου πολύ καλή.

Καλές ετοιμασίες!

2IW7p3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις παραγγειλαμε για την κουνιαδα μου απο jessica brides,στειλαμε ακριβως τα μετρα της,πηραμε 2 νυφικα και μαζι με τα εξοδα αποστολης πληρωσαμε συνολικα κατω απο 200 ευρω.

ηρθαν νομιζω μετα απο 3 εβδομαδες...επικοινωνια ειχαμε μονο μεσω mail,παντα με καθυστερηση λογω διαφορας ωρας μαλλον,στα αγγλικα.

το φουρο μονο για το ενα φορεμα που χρειαζοταν,το πηραμε ξεχωριστα απο ελληνικο καταστημα,αλλα τα νυφικα ηταν σουπερ και δεν χρειαστηκαν καμια μετατροπη.

τολμησε το!

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για φόρεμα - νυφικό δε μπορώ να βοηθήσω. Τα προσκλητήρια της βάπτισης όμως του μικρού τα φτιάξαμε στο http://www.polygrafos.gr. Το προτείνω επειδή μου άρεσαν πάρα πολύ σε ποιότητα και η τιμή τους ήταν κατά τη γνώμη μου πολύ καλή.

Καλές ετοιμασίες!

 

κι εγω απο εκει πηρα προσκλητηρια για την βαπτιση του γιου μου.το αποτελεσμα με ικανοποιησε παρα πολυ,και μαζι με εκτυπωσεις κουριερ κτλ ηρθαν καπου λιγοτερο απο 1 ευρω το ενα...το προτεινω κι εγω χωρις επιφυλαξη!

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις παραγγειλαμε για την κουνιαδα μου απο jessica brides,στειλαμε ακριβως τα μετρα της,πηραμε 2 νυφικα και μαζι με τα εξοδα αποστολης πληρωσαμε συνολικα κατω απο 200 ευρω.

ηρθαν νομιζω μετα απο 3 εβδομαδες...επικοινωνια ειχαμε μονο μεσω mail,παντα με καθυστερηση λογω διαφορας ωρας μαλλον,στα αγγλικα.

το φουρο μονο για το ενα φορεμα που χρειαζοταν,το πηραμε ξεχωριστα απο ελληνικο καταστημα,αλλα τα νυφικα ηταν σουπερ και δεν χρειαστηκαν καμια μετατροπη.

τολμησε το!

 

 

Προσπαθώ να της στείλω mail αλλά δεν παραδίδεται. Το νυφικό σας ικανοποίησε ποιοτικώς; Ήταν σαν κι αυτό που ειδατε στις φωτογραφίες;

 

Ειχα βαλει αγγελια για τα 2 νυφικα μου και ακομα υπαρχουν.Αν ενδιαφερεσε σου στελνω φωτογραφιες.

 

Οχι, ευχαριστώ. Θέλω καινούριο

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να της στείλω mail αλλά δεν παραδίδεται. Το νυφικό σας ικανοποίησε ποιοτικώς; Ήταν σαν κι αυτό που ειδατε στις φωτογραφίες;

 

ηταν φανταστικα και τα δυο,και ειχαμε παρει αλλο για την εκκλησια και αλλο-πιο ανετο-για το τραπεζι,αφου η μοδιστρα που τα κοντυνε επαθε πλακα με τα υφασματα,και αφησαν σε ολους τις καλυτερες εντυπωσεις!!!!ηταν και πιο ομορφα απο οτι φαινοταν...απιστευτα απαλα και καλοραμμενα.και το ενα το πηγαμε και καθαριστηριο,το αλλο ηταν πιο ευκολο και το πλυναμε στο χερι,γιατι ειμαστε και λιγο σιχασιαρες,και δεν επαθαν τιποτα...

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ προσκλητήρια θα πάρω από εδώ http://www.mymastoras.gr/

 

Φόρεμα δεν ξέρω. Μου αρέσουν τα jessicabrides αλλα δεν μπορώ να επικοινωνήσω μαζί της για να τη ρωτήσω περί μεταφορικών, τελωνείου, υφάσματος κλπ. Κάποια κοπέλα μου ειπε για το lightinthebox αλλά καθότι κινέζικο το φοβάμαι...

 

Να σε ρωτήσω; Θα πάτε όλοι μαζί στην εκκλησία ή θα σε περιμένει ο σύζυγος;

Από στολισμό τί σκέφτεσαι;

καλησπερα!!!

σκεφτομαι να παμε ολοι μαζι στην εκκλησια μιας και η μπεμπα μου θα ειναι παρανυφακι!!οσο για στολισμο σκεφτομαι τα εξης 2 ενδεχομενα.

1.στην εκκλησια δεν θα εχει καθολου στολισμο μιας και δεν επιτρεπεται!!για εμενα ακομα καλυτερα!ο χωρος της εκκλησιας και το προαυλιο ειναι τοσο ομορφα που δεν χρειαζεται τιποτα περισσοτερο!μπομπονιερα στην εκκλησια θα δωσω μονο της βαφτισης για τους μεγαλους και γλυκακι που θα φτιαξω εγω!στο κεντρο θα εχω στολισμο σε λευκο λαδι οχι ομως πολλα πραγματα!ενα ρανερ,την μπομπονιερα του γαμου στο πιατο των καλεσμενων και λαδι χαρτοπετσετες!αυτα!!το τραπεζι των ευχων θα ειναι στολισμενο οπως σε βαφτιση και θα εχω και δωρακια για τα παιδακια.βρηκα και γαζοπανα σε ωραιο λαδι χρωμα.ολα αυτα βεβαια εφοσον ο ιερεας μας επιτρεψει το φορεματακι το βαπτιστικο να ειναι ροζ-λαδι(ενα πολυ ομορφο που ειδα)

2.η δευτερη σκεψη ειναι πολυ απλα να τα κανω ολα με θεμα πεταλουδες για την βαφτιση και το μονο που να θυμιζει γαμο να ειναι η μπομπονιερα του γαμου!!

αυτα μεχρι στιγμης βρε κοριτσια!τι να πω!και εγω λιγο χαμενα τα εχω!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερααα!!!!

το πρωτο ετσι και ετσι το δευτερο ειναι πολυ ομορφο!!για τα δικα μου τα γουστα τουλαχιστον!!κατι τετοιο σκεφτομαι και εγω!!σκεφτομαι να παραγγειλω και ενα απο την ιστιοσελιδα που ειπε και η maria1976.το πολυ πολυ να χασω 200 ευρουλακια!!αν ομως ταιριαξει???καλα θα ειναι!!δεν ξερω ομως ποτε να το παραγγειλω.οπως ειπες και εσυ ειμαι σε φαση διατροφης και μαλλον αργω ακομα!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει το πρώτο πολύ. όμως δεν ξέρω το χρώμα αν σου πάει. Δεν ταιριάζει σε όλους τους τύπους δέρματος αύτή η απόχρωση. Η ώρα η καλή και με το καλό την βάφτισή σας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει το πρώτο πολύ. όμως δεν ξέρω το χρώμα αν σου πάει. Δεν ταιριάζει σε όλους τους τύπους δέρματος αύτή η απόχρωση. Η ώρα η καλή και με το καλό την βάφτισή σας.

 

Ευχαριστώ, να΄σαι καλά. Βασικά θα πάω να δοκιμάσω για να δω τι μου πάει και βλέπουμε...

 

tamar, θα ηθελα να σε ρωτησω στο e bay το προσθετουμε στο καλαθι. το νουμερο που το θελουμε που το βαζουμε?

 

Επικοινωνείς μαζί τους με email

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Εγώ το δικό μου το πήρα από κατάστημα με βραδυνα ρούχα και ήταν τέλειο !!!! Σε αρχαιοελληνικό, όλοι νόμιζαν ότι το χρυσοπλήρωσα αλλά το αγόρασα μόνο 350 ευρώ ;) σιγά μην έδινα 2000 για ενοίκιο που πάνε στα καταστήματα νυφικών..........

 

δες στα παρακάτω http://www.charly.gr/ http://www.boom.gr/ http://www.amarisso.gr/ αυτό είναι λίγο τσιμπημένο

http://www.opera-fh.gr/

 

καλυτερα να πας στα ίδια τα καταστήματα γιατί φέρνουν συνέχεια νέα σχέδια

Με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

εμεις παραγγειλαμε για την κουνιαδα μου απο jessica brides,στειλαμε ακριβως τα μετρα της,πηραμε 2 νυφικα και μαζι με τα εξοδα αποστολης πληρωσαμε συνολικα κατω απο 200 ευρω.

ηρθαν νομιζω μετα απο 3 εβδομαδες...επικοινωνια ειχαμε μονο μεσω mail,παντα με καθυστερηση λογω διαφορας ωρας μαλλον,στα αγγλικα.

το φουρο μονο για το ενα φορεμα που χρειαζοταν,το πηραμε ξεχωριστα απο ελληνικο καταστημα,αλλα τα νυφικα ηταν σουπερ και δεν χρειαστηκαν καμια μετατροπη.

τολμησε το!

 

Παρήγγειλα κι εγώ αλλά δεν ξέρω πως τελικά από 127 δολλάρια έφτασε να πληρώσω 207 ευρώ με τα μεταφορικά. Ελπίζω να είναι καλό τουλάχιστον.

 

Κι εγώ με τον άντρα μου και το μωρό λέω να πάω και το μωρό να είναι παραγαμπράκι. Τί φοράνε στο μωρό σε αυτή την περίπτωση; Λευκά ή μπλε σαν το κουστούμι του μπαμπα;

 

Το charly εχει φοβερά. Από εκεί ψώνισα για τον πολιτικό μου γαμο.Και μάλλον εκεί θα στείλω και την μαμά μου για να μην με πρήζει τελευταία στιγμη

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
εμεις παραγγειλαμε για την κουνιαδα μου απο jessica brides,στειλαμε ακριβως τα μετρα της,πηραμε 2 νυφικα και μαζι με τα εξοδα αποστολης πληρωσαμε συνολικα κατω απο 200 ευρω.

ηρθαν νομιζω μετα απο 3 εβδομαδες...επικοινωνια ειχαμε μονο μεσω mail,παντα με καθυστερηση λογω διαφορας ωρας μαλλον,στα αγγλικα.

το φουρο μονο για το ενα φορεμα που χρειαζοταν,το πηραμε ξεχωριστα απο ελληνικο καταστημα,αλλα τα νυφικα ηταν σουπερ και δεν χρειαστηκαν καμια μετατροπη.

τολμησε το!

Έχω δει κι εγώ κάποια πολύ όμορφα νυφικα στο jessicabrides.Μπορείς να με διαφωτίσεις λίγο προτου προβώ σε αγορά?με τι τρόπο σας τα στείλανε τα νυφικά, με κουριερ τύπου UPS ή ταχυδρομείο?γιατι φαντάζομαι θα υπάρχει και η ανάλογη χρέωση με τελωνεία κλπ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...