Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

`````συνεφούλα στην καρδία - ΝΑΙ- , αλλά στην μπότσαρη???? υπάρχει ακόμη, δεν το κλείσανε... ψιλοερίεπιο μου είχε φανεί πέρυσι..

 

Μπορεί να φαίνεται ερείπιο, αλλά εμένα δε με ενδιαφέρει να είναι εντυπωσιακό το κτήριο. Ασφαλώς και κοιτάω και την ασφάλεια του κτηρίου την οποία και έχω εγκρίνει στον συγκεκριμένο, αλλά το σημαντικότερο για εμένα είναι να είναι το παιδί μου σε καλά χέρια. Και ένα χρόνο τώρα έχω να λέω τα καλύτερα για τον συγκεκριμένο σταθμό!!!

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορείτε να μου λύσετε μία απορία; Εστειλα μήνυμα και στην ΕΕΤΑΑ και περιμένω μήπως μου πουν και αυτοί (ακόμα περιμένω απάντηση από το συνήγορο του πολίτη που τους είχα κάνει την ερώτηση πριν 1 χρόνο): Γιατί υπάρχει αυτός ο περιορισμός:

" Από την προϋπόθεση εξαιρούνται οι τακτικοί υπάλληλοι Δημοσίου, των Ν.Π.Δ.Δ. καθώς και οι υπάλληλοι μόνιμοι και αορίστου χρόνου των Ο.Τ.Α. (αʼ και βʼ βαθμού)."

Γιατί να εξαιρείται η μητέρα δημόσιος υπάλληλος από το πρόγραμμα;

Και αν το θέμα είναι γιατί είναι με σταθερό μισθό (που εδώ και ένα χρόνο έχει υποστεί τις μειώσεις) υψηλόμισθη (ναι, με 18 χρόνια υπηρεσίας παίρνω 1200) γιατί δεν εξαιρεί και τον άνδρα δημόσιο υπάλληλο; ΓΙατί να μην μπορω να κάνω αίτηση με σύζυγο εργαζόμενο στον ιδιωτικό τομέα και χαμηλόμισθο (θα μπορούσε να είναι και άνεργος) και να μπορεί να κάνει γυναίκα συναδέλφου μου (εργαζόμενη ή άνεργη) και να γίνεται δεκτή και να έχουμε ίδια εισοδηματικά κριτήρια (ίσως και χειρότερα σε κάποιες περιπτώσεις.

Αυτή τη στιγμή το πρόγραμμα με εξαιρεί, ο Δήμος για άλλη μία φορά δήλωσε ως Δομες και τους 3 παιδικούς και 1 βρεφονηπιακό σταθμό (όλες τις θέσεις) στην ΕΕΤΑΑ, στο προνήπιο δεν ξέρω αν θα μπορέσει να πάει λόγω κλήρωσης ο μεγάλος με αποτέλεσμα και πάλι να υποχρεώνομαι να γράψω τα παιδιά σε ιδιωτικό. Μέχρι σήμερα δεν έχω καταφέρει με κανένα τρόπο να στείλω τα παιδιά μου σε δημόσιο παιδικό σταθμού (ούτε καν αίτηση έχω το δικαίωμα να κάνω και ας με κόψουν λόγω εισοδηματικών κριτηρίων). Συγνώμη για το σεντόνι. Αν γνωρίζετε κάτι ας μου απαντήσετε. Ευχαριστώ

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

----------------------------------------------------------------------

και εγω την ιδια απορια εχω ????????//

 

Πήρα τηλ. και ρώτησα.

Το Β1 αφορά παιδιά που χρειάζονται ιδιαίτερη φροντίδα (πχ. παιδιά με ειδικές ανάγκες)

NrR3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Είδα τις δομές για το δήμο Κερατσινίου, για βρέφοι έχει μόνο 3.

1) "Σταθμούλης" που έχω ακούσει σχετικά καλά λογια.

2) Βρεφικό σταθμό δήμου Δραπετσώνας

3) Ζαρμακούπη Χαρίκλεια

 

Μήπως κάποια κοπέλα έχει εμπειρία από τις 2 τελευταίες δομές ή έχει ακουσει κάτι καλό ή κακό??????

NrR3p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eπειδη βλέπω ότι πολύ μπάχαλο επικρατεί αν και οι όροι και οι οδηγίες ειναι σαφείς στην προκύρηξη.....

 

Εχουμε και λεμε

 

για οσες ακομα αναρρωτιουνται και μπερδεύονται..... αλλο κανω αιτηση πηγαινοντας στον σταθμο δημοτικό/δημοσιο απο μονη μου και αλλο κανω αιτηση μεσω ΕΕΤΑΑ.

Οταν κανω μονη μου αιτηση , αν παρουν το παιδι μου πληρωνω τροφεια που ποικίλλουν ανα δημο πχ στον περσινο δημοσιο που ήθελα εγω βρεφικο ηθελαν την χρονια 1800ευρω δηλαδη 150ευρω το μηνα....

 

Τα εχω γραψει εδώ οποια θελει το διαβάζει για να ξεμπερδευτει....αλλιως κανουμε τις ιδιες ερωτήσεις συνεχεια και ειναι κουραστικο.

 

Τωρα στο δια ταυτα...

 

 

Αιτηση κανουν ολες οι μανουλες εκτος των δημοσιων υπαλλήλων, ο λογος οτι επιδοτουμενο προγραμμα ειναι απο την ΕΟΚ για τις μαμάδες που δουλεύουν στον ιδιωτικό τομεα και οχι στο ευρή δημόσιο τομέα.

 

Αιτηση κανουμε για ολα μας τα παιδιά το λεει ξεκάθαρα, μια αιτηση για καθε παιδί

 

Οι ανεργες οπως αναφέρθηκε κανουν ή το 21 & 22 ή μονο το 23 που αναφέρετε στην αιτηση!

 

Οι εργαζομενες ναι χρειάζονται βεβαιωση εργοδότη που να αναφερει σχεση εργασιας κτλπ εως και την ημερομηνια αιτησης σας οχι ποτε ληγει η συμβαση σας.

 

Τα ενσημα ναι εννοειτε πως δεν εχουμε μηχανογραφημενα...ατιμο κρατος...παμε παιρνουμε εκτυπωση ενσημων απο το οποιοδήποτε ΙΚΑ αν χρειαζονται θεώρηση τοτε παμε στο ικα του εργοδοτη.

 

Η κατηγορια Β ειναι τα ολοκληρωμένης φροντιδας που αφορά παιδάκια με ιδιαιτερα προβλήματα , αν δεν εχετε τετοιο παιδάκι δηλωνεται την κατηγορια Α με το σωστο νουμερο αναλογα της ηλικιας του παιδιου σας.

 

Εκκ. σημειωμα ναι μπορουμε να εκτυπωσουμε απο το ταξις αφου θεωρρειται νομιμο αντιγραφο για κάθε χρηση. το γραφει αλλωστε κατω κατω στην εκτυπωση. Δεν υπαρχει λογος να τρεχουμε εφορια.

 

Εκκ. σημειωμα αναφερει επισης πολυ ξεκάθαρα ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΤΟΣ 2010 (Αυτο που γραφει διαγωνια στο σχεδιο πανω ή αυτο που γραφει πανω αριστερα στο σχεδιο/εκκαθαριστικό μας) που αφορά τα εισοδήματα ολου του 2009!

 

Οι αιτήσεις παλι νομιζω το λεει ξεκάθαρα θα γινουν απο τις 20 και μετα...

Η στέλνουμε τα χαρτια μας σε φάκελο ή παμε απο τα γραφεια που λεει στην προκύρηξη ή τις κάνουμε μεσω ΚΕΠ . Νωριτερα ΔΕΝ γινεται.

 

Η επιδότηση ειναι 100% , δεν θα πληρωσετε ΤΙΠΟΤΑ αν σας παρουν το παιδάκι μεσω ΕΕΤΑΑ. Ουτε εγγραφες ουτε τιποτα. Ειναι ξεκαθαρο.

 

Οποια εχει κανει ήδη αιτηση στον δημοσιο/δημοτικό σταθμο απο μονη της και τον βλεπει τωρα στις δομές εννοειτε πως μπορει να κανει και αιτηση μεσω της εεταα και αν την παρουν μεσω εεταα ΔΕΝ θα πληρωνει τροφεια.

 

Και επειδή εγινε η ερωτηση για το ποτε κανουμε χωριστά μονες μας αιτηση στον παιδικο δημοσιο/δημοτικό σταθμο, αυτο εξαρτάται απο τον καθε δημο. ΔΕΝ εχει να κανει με την εεταα πχ σε καποιους δημους ήδη εχουν γινει οι αιτήσεις σε καποιους αλλους οχι ακομή ή και σε καποιους γινονται τωρα.

 

Δηλώνουμε και τις τέσσερις επιλογες που μας δινει δικαιωμα αν θελουμε να μπουμε καπου στα σιγουρα χωρις να πληρώνουμε ολη τη χρονιά, γιατι βαζουμε τεσσερις επιλογες γιατι μπορει να μη μπουμε στην μια λογο μοριων. Αν δεν μας ενδιαφέρει να μπουμε καπου γενικά δηλωνουμε μονο τον ενα σταθμο που μας ενδιάφέρει.

Τις επιλογες μας της βάζουμε κατα σειρά προτίμησης μας και μονο.

Δηλαδη στο 1 βαζουμε αυτην που θελουμε πολυ και παει λεγωντας.

Κανεις δεν εγγυάται οτι θα μπουμε στην πρωτη μας επιλογη για αυτο και ο λόγος των 4ων επιλογών.

 

Μπορουμε να δηλωσουμε και δημοσιους/δημοτικους σταθμους και ιδιωτικους σταθμους δεν υπαρχει περιορισμος παρα μονο στην ποσοτητα, στο συνολο να ειναι μονο 4.

 

Στο προγραμμα αυτο μεσω εεταα ΔΕΝ παιζει ρολο η εντοπιοτητα , αρα μπορουμε να δηλωσουμε σταθμους του δημου που μενουμε και ας μην ειμαστε δημοτες του δημου αυτου αν μας εγκριθει μεσω εεταα η θεση θα στειλουμε το παιδάκι μας.

 

Οταν βγει η κανονική λιστα των δομών και δειτε και τις παροχες που δινει εκει θα δειτε αν δινει μεταφορα ή οχι , σιτιση ή οχι. Οτι αναφέρει σε παροχές ο σταθμός στην προκύρηξη αυτα τα προνομια/παροχες θα εχετε και εσεις αν σας επιλέξουν μεσω εεταα.

Η εεταα δεν θα σας κοψει την αιτηση σας αν ο σταθμος λεει οτι δεν μεταφέρουν τα παιδιά στην περιοχη μου μενετε. ΓΙατι ο σταθμος αφου το αναφέρει θα πρεπει να σας μεταφερει και το παιδι.

 

 

Ειλικρινά πιστευω πως οι περισσοτερες ερωτήσεις γινονται επειδη διαβάζεται καποιες στα γρηγορα την προκύρηξη, το εκανα και εγω περυσι το ατοπημα αυτο, και για αυτο εχετε τοσες αποριες. Αν την διαβάσετε ηρεμα και αργά θα σας λυθούν οι αποριες. Εγω παλι φέτος κολλησα με τα δικαιολογητικά για τις άνεργες, αλλά νομιζω πως ολα τα υπολοιπα ειναι ξεκάθαρα γραμμένα.

 

 

Απλά θελει αργό κ προσεκτικό διάβασμα.

 

Συγνώμη για το σεντονι μου οποια θελει το διαβαζει οποια δεν θελει....συνεχιζει κ ρωτάει.

 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά! Το μόνο που έχω να συμπληρώσω είναι οτι μπορούμε να καταθέσουμε ΚΑΙ στα ΚΕΠ τα δικαιολογητικά αλλά οχι στις 20/06 αλλά..

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα Κ.Ε.Π. της χώρας θα δέχονται αιτήσεις συμμετοχής από τις 23 /6/2011

 

 

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά! Το μόνο που έχω να συμπληρώσω είναι οτι μπορούμε να καταθέσουμε ΚΑΙ στα ΚΕΠ τα δικαιολογητικά αλλά οχι στις 20/06 αλλά..

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα Κ.Ε.Π. της χώρας θα δέχονται αιτήσεις συμμετοχής από τις 23 /6/2011

 

 

 

 

Μπράβο βρε σαχπα!! Αυτο μου διέφυγε :oops:

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι? Ποιες οι διαφορες τους?

-Πρωτοβάθμια ή κατώτερη δευτεροβάθμια εκπαίδευση

-Ανώτερη δευτεροβάθμια εκπαίδευση

-Μεταδευτεροβάθμια εκπαίδευση μη τριτοβάθμιου επιπέδου

 

Η γυναικα μου εχει κομμωτηριο και εχει τελειωσει ΟΑΕΔ τεχνικο λυκειο και Ιδιωτικη Σχολη Κομμωτικης με πτυχια. Αν γνωριζει κανεις σιγουρα θα εκτιμουσα την βοηθεια του.

Επισης θα ηθελα γνωμες για ιδιωτικους παιδικους στον Ευοσμο εαν γνωριζει καμια που ειναι στο προγραμμα.....Ξερω για τον Καπελινο και εχω διαβασει, ακουσει, δει τα καλυτερα...Για κανεναν αλλο?

Ευχαριστω και παλι...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι? Ποιες οι διαφορες τους?

-Πρωτοβάθμια ή κατώτερη δευτεροβάθμια εκπαίδευση

-Ανώτερη δευτεροβάθμια εκπαίδευση

-Μεταδευτεροβάθμια εκπαίδευση μη τριτοβάθμιου επιπέδου

 

Η γυναικα μου εχει κομμωτηριο και εχει τελειωσει ΟΑΕΔ τεχνικο λυκειο και Ιδιωτικη Σχολη Κομμωτικης με πτυχια. Αν γνωριζει κανεις σιγουρα θα εκτιμουσα την βοηθεια του.

Επισης θα ηθελα γνωμες για ιδιωτικους παιδικους στον Ευοσμο εαν γνωριζει καμια που ειναι στο προγραμμα.....Ξερω για τον Καπελινο και εχω διαβασει, ακουσει, δει τα καλυτερα...Για κανεναν αλλο?

Ευχαριστω και παλι...

 

Θα σου πω πως το ερμηνεύω εγώ:

Πρωτοβάθμια ή κατώτερη δευτεροβάθμια εκπαίδευση=Δημοτικό & Γυμνάσιο

Ανώτερη δευτεροβάθμια εκπαίδευση=Λύκειο

Μεταδευτεροβάθμια εκπαίδευση μη τριτοβάθμιου επιπέδου=ΙΕΚ ή άλλη σχολή εκτός ΑΕΙ & ΤΕΙ

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστουμε kalamaraki!!!

Μπορειται να την εκτυπωσετε βρε κοριτσια και μολις βρειτε λιγο χρονο να την διαβαζεται... γιατι και για εμενα οπως και για αλλες κοπελες ειναι δυσκολο να καθεσαι στο πι σι και να διαβαζεις 19 σελιδες.Ενω ετσι ε καπου θα τον βρειτε το χρονο!Εγω παντως ετσι τη διαβασα...

Και το ποστ απο το καλαμαρακι ειναι κατατοπιστικοτατο βεβαια!!

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. το κακό με εμένα είναι που δεν έχω προσωπική άποψη για κανένα ιδιωτικό σταθμό στην Λάρισα κ για να πάω γύρα στους σταθμούς με τον άντρα μου, λείποντας από τη δουλειά, θα πρέπει να το σκηνοθετήσω.........

ξέρει κάποια μανούλα από προσωπικά άποψη για τους ιδιωτικούς σταθμούς στην Λάρισα που είναι μέσα στο πρόγραμμα;

κάποια με εμπειρία από περσινή χρονιά;

δεν μπορώ να πάω σε όλους.

ένα πρωινό να το διαθέσω. περισσότερο είναι αδύνατο να αφιερώσω με τόση δουλειά.

αγχώθηκα......

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με ποκόγιο κ δήμητρα...το καλαμαράκι τα έγραψε όλα!!!!!

ΤΥ!

Το σάητ της εταα τα αναλύει όλα. πρέπει όμως να γνωρίζουμε οι γονείς περισσότερα για τους σταθμούς.

αυτό θέλει χρόνο. κ αν δεν έχεις....τραβάς τα μαλλιά σου, παίζεις λόττο το παιδί σου, βάζεις ένα στοίχμηα βρε αδερφέ, σιγά τα λάχανα.

έχω φρικάρει. φαίνεται;

σας στέλνω φιλάκια. μπάινω πάλι στο καβούκι μου με τους φακέλους μου, γιατί η δουλειά είναι σοβαρότερη υπόθεση από το παιδί μου, κατά την εργοδοσία!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε καλαμαράκι!!!Ωραία τα γράφεις όπως πάντα αν και όλα αυτά ακόμα και το ότι το κεπ δέχεται από τις 23 Ιουνίου τα ειπαμε προχτές σελ 34-35....

 

Όσο για τα δικαιολογητικά των ανέργων, νομίζω πως μόνο ένα τηλεφώνημα στο ΕΕΤΑΑ μπορεί να το διευκρινήσει....περιμένετε να πάει 20 του μήνα όπου και τότε θα δημοσιευθει επίσημα για τις μητέρες και όλες οι απορίες θα λυθούν τηλεφωνικώς...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalamaraki μου, ευχαριστούμε πολύ!!!

έχεις δίκιο, δεν έχουμε διαβάσει προσεκτικά, αλλά εγώ προσωπικά όλο αυτό το κάνω ενώ παράλληλα δουλεύω και στο σπίτι ούτε 5 λεπτά δεν βρίσκω για να διαβάσω με ηρεμία, χωρίς διακοπές. Οπότε η βοήθειά σου μου ήταν πολύτιμη.

ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

NrR3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι? Ποιες οι διαφορες τους?

-Πρωτοβάθμια ή κατώτερη δευτεροβάθμια εκπαίδευση

-Ανώτερη δευτεροβάθμια εκπαίδευση

-Μεταδευτεροβάθμια εκπαίδευση μη τριτοβάθμιου επιπέδου

 

ερωτηση ( προς ολες ):

το συγκεκριμενο προσφερει κατι στη μοριοδοτηση ας πουμε? δηλ. αν το δηλωσουμε πχ λαθος ( κατα λαθος) μερικες κοπελες μπορει να το παθουν, ακομα κι εγω καλα καλα δε ξερω τι να δηλωσω... Θα χασουμε η θα κερδισουμε μορια απο καποια απο αυτα? γιατι εμενα μου φαινεται πως ειναι για στατιστικους λογους...

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

α καλα εγω ειχα κλικαρει ολες τις βαθμιδες! τριτοβαθμια (πανεπιστημιο) δεν εχει????? μμμμμμμ

 

Ναι , καλέ , έχει και τριτοβάθμια!!!

Διαβάζετε όμως βρε παιδιά την αίτηση, στην επικεφαλίδα όλων αυτών των στοιχείων γράφει:

 

Γ. ΛΟΙΠΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΣΩΝ (τα κατωτέρω στοιχεία, που ζητούνται από την Ε.Ε., συμπληρώνονται υποχρεωτικά, επηρεάζουν την πληρότητα της αίτησης, αλλά δεν επηρεάζουν την βαθμολόγησή της)

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση ( προς ολες ):

το συγκεκριμενο προσφερει κατι στη μοριοδοτηση ας πουμε? δηλ. αν το δηλωσουμε πχ λαθος ( κατα λαθος) μερικες κοπελες μπορει να το παθουν, ακομα κι εγω καλα καλα δε ξερω τι να δηλωσω... Θα χασουμε η θα κερδισουμε μορια απο καποια απο αυτα? γιατι εμενα μου φαινεται πως ειναι για στατιστικους λογους...

 

Το γράφει βρε κορίτσι ότι αυτά συμπληρώνονται επειδή ζητώνται από την Ευρωπαϊκή Ένωση για στατιστικούς λόγους

 

α καλα εγω ειχα κλικαρει ολες τις βαθμιδες! τριτοβαθμια (πανεπιστημιο) δεν εχει????? μμμμμμμ

 

Το τελευταίο ρε Γατόνι μου... Είναι πανεπιστήμιο...

 

Σχετικά με την αρίθμηση ανα ηλικία στην αίτηση, κάτι έχουν κάνει λάθος γιατι Α2 δε βλέπω στους προσωρινούς πίνακες...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι βρε αλλα τα κλικαρω ολα η μονο τριτοβαθμια????? αφου ολα τα πληρω χαχαχχαχα

πηρα πιστοποιητικα σημερα, ενα ενα βηματακι

 

Όχι καλέ κυρία, μόνο την τριτοβάθμια (υποθέτω ότι πήγες δημοτικό πριν το Πανεπιστήμιο ,ε???) :confused:

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αρίθμηση ανα ηλικία στην αίτηση, κάτι έχουν κάνει λάθος γιατι Α2 δε βλέπω στους προσωρινούς πίνακες...

 

Έχεις δίκιο το έγραψα κι εγώ παραπάνω, η κατηγορία Α2 αναφέρεται λανθασμένα σαν Α3 στην αίτηση...

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Για τα ένσημα του Ικα πηρα τηλ. και ρώτησα. Πάμε στο Ικα της περιοχής μας (γνωρίζοντας το ΑΦΜ και ΑΜΚΑ) ζητάμε βεβαίωση ενσήμων για το 2010 και μας τα τυπώνουν, δεν χρειάζεται καμιά θεώρηση, προσκομίζουμε το χαρτί όπως μας το δίνουν.

NrR3p3.png
Link to comment
Share on other sites

Το γράφει βρε κορίτσι ότι αυτά συμπληρώνονται επειδή ζητώνται από την Ευρωπαϊκή Ένωση για στατιστικούς λόγους

 

μαλλον ειναι αυτο το αρχειο που δε μπορουσα να διαβασω. ( εχοντας macintosh και οχι Pc αυτα παθαινεις) οι γραμματοσειρες μου εβγαιναν τετραγωνακια. Μονο την αιτηση μπορεσα να ανοιξω παλι καλα και δεν εχω προλαβει να τη διαβασω καν προσεχτικα (ειμαι δουλεια).

 

Οποτε απανταμε στο φιλο μας παραπανω πως ας βαλει οτι νομιζει και δε τρεχει και τιποτα;)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...