Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πιστευετε στα μαγια;;


thampelina

Recommended Posts

;;; να σημερα μιλουσα με μια φιλη,και εδω και κατι μηνες,πρωτα αυτη και τωρα ο ανδρασ,ειναι αρρωστοι..και σοβαρα κιολας,..ολο κατι γινεται βρεπαιδια...

καιπριν ποσο καιρο,βρηκαν πανω στα κεραμιδια,μια κουκλα..σαν διαβολοσ ηταν...ειχε φρακαρη μια τρυπα,που εφευγε το νερο..και πηγαν να δουν και ηταν εκει αυτη η κουκλα!

και απο τοτες αρχισανετα προβληματα..τι μπορει να κανει ρε παιδια????α ειναι ολα τυχαια;;;;ειναι ομως;;;;το πηγε στον παπα,και αυτος σοκαριστικε..δεν μπορει να λυσει τα μαγια,αν υπαρχουν βεβαια...

στεναχωριεμε πολυ,..εχετε καμια τετοια εμπειρια;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω πιστευω σ αυτα!εχω ακουσει κ δει πολλες ιστοριες που τους εχουν κανει μαγια!δυστυχως νομιζω οτι δεν τα λυνουν ολοι οι παπαδες πρεπει ν απανε σε καποιον που λυνει!και ιεννοειται οτι απαγορευεται να πας σε μεντιουμ για να στα λυσει γιατι παλι με ξορκια τα λυνει κ αυτο κακο ειναι!ετσι εχω ακουσει!εμπιστοσυνη μονο σε παπα δηλαδη!πρεπει ν απανε να εξομολογηθουν και οι δυο κ να κοινωνουν πολυ συχνα μεχρι να ξεκαθαριστει!κ δεν πρεπει ν απουνε τιποτα σε κανενα γιατι συνηθως τα κοντινα προσωπα ειναι που τα κανουν και δεν πρεπει να μαθουν κατι αυτοι!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα υπάρχει κόσμος που ασχολείται και βάζει κούκλες κτλ κτλ σε σπίτια άλλων (ειδικά κάτι κυράτσες) , αλλά δεν πιστεύω ότι πιάνουν.

 

Το θέμα είναι ότι σε ρίχνει και σε αγχώνει το να βρεις τέτοιες αηδίες στο σπίτι σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σίγουρα υπάρχει κόσμος που ασχολείται και βάζει κούκλες κτλ κτλ σε σπίτια άλλων (ειδικά κάτι κυράτσες) , αλλά δεν πιστεύω ότι πιάνουν.

 

Το θέμα είναι ότι σε ρίχνει και σε αγχώνει το να βρεις τέτοιες αηδίες στο σπίτι σου.

Ακριβως...εχω ακουσει για κομπους διαφορους οχι ομως κουκλακια κλπ...κομποι οι οποιοι ηταν μεσα σε μαξιλαρια,κατω απο στρωματα μαζι με παραμανες....ειχα φρικαρει,δεν τα πιστευα μεχρι που μου τα δειξανε και επαθα σοκ...φαινοταν πως δεν ηταν απλοι κομποι ηταν καλα δεμενοι ετσι ωστε να μην ξελιθουν...τοτε το ατομο που τα βρηκε ηταν πολυ χαλια γενικα σε ολα τα θεματα....απο την μια δεν τα πιστευω και απο την αλλη τα φοβαμαι.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά ένα πολύ μεγάλο θέμα αυτό και η αντιμετώπιση του είναι πολύ δύσκολη. Πιστεύω ότι μάγια υπάρχουν... όπως άλλωστε υπάρχει το καλό και το κακό. Σε συνεργασία λοιπόν με το κακό μπορεί κάποιος να προκαλέσει μεγάλη ζημία. Υπάρχουν παντού Κύριοι και Κυράδες που ασχολούνται με την επίλυση εκμαιεύοντας αδρά χρηματικά ποσά και γίνεται μια τρύπα στο νερό. Σου λένε και απο την αρχή οτι είναι με την ευχή των αγίων και σου δινουν διαβασμένο νερό να ρίξεις κλπ κλπ. Το κακό δεν έιναι μόνο όταν το αντικρύσεις αντε και το έκανες... κάποιοι λένε οτι πρέπει να το κάψεις και όχι απλά να το πετάξεις. Το κακό είναι οτι γεννά στον εγκέφαλο μύρια κακά που συνδιάζονται ακόμα και με τις κακοτυχίες της ζωής (που όλοι έχουμε). πιστεύω πως αν απευθυνθούν σε κάποιο παπά θα τους καθοδηγήσει αρκεί να μην έχει παρωπίδες. Κάποιοι στο Άγιο όρος διαβάζουν ειδικές ευχές. Ας το ψάξουν λίγο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα θεωρώ απολύτως υπαρκτά αυτά. Αν έχεις όμως ζωντανή σχέση με τη θρησκεία, εκκλησιάζεσαι, εξομολογείσαι, κοινωνείς, δεν μπορούν να σε αγγίξουν, που να χτυπιούνται. Θα υπερθεματίσω σε αυτό που ειπώθηκε παραπάνω...μακριά από μέντιουμ! Θα μπλέξουν τρισχειρότερα! Να βρουν έναν καλό πνευματικό κι εκείνος θα τους συμβουλεύσει για τα περαιτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως...εχω ακουσει για κομπους διαφορους οχι ομως κουκλακια κλπ...κομποι οι οποιοι ηταν μεσα σε μαξιλαρια,κατω απο στρωματα μαζι με παραμανες....ειχα φρικαρει,δεν τα πιστευα μεχρι που μου τα δειξανε και επαθα σοκ...φαινοταν πως δεν ηταν απλοι κομποι ηταν καλα δεμενοι ετσι ωστε να μην ξελιθουν...τοτε το ατομο που τα βρηκε ηταν πολυ χαλια γενικα σε ολα τα θεματα....απο την μια δεν τα πιστευω και απο την αλλη τα φοβαμαι.

 

 

Για να τα φοβάσαι σημαινει οτι τα πιστευεις.

Και για να απαντησω στο θεμα οχι δεν τα πιστευω. Πολλες φορες παιζει η αυθυποβολη εννοω αν πιστευεις ολο και κατι θα βρισκεις για να το ενισχυεις αν σου τυχουν και2-3 ασχημα δενει το γλυκο. Εχω φαει χαστουκια τα τελευταια χρονια και οχι λιγα, δεν πηγε ποτε το μυαλο μου στα μαγια αν πηγαινε το πιο πιθανον ειναι να εβρισκα κατι υποπτο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αλλο να νομιζουμε οτι μας εχουν κανει μαγια λογω διαφορων αναποδιων που εχουμε στη ζωη και αλλο να σου εχουν κανει μαγια!οταν ζησεις κατι τετοιο πιστεψε με αλλαζει ολος ο κοσμος και τα πιστευεις θες δε θες!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη,

το forum της ΕΕΕΓ parents.org.gr έχει δημιουργηθεί για να καλύψει την ανάγκη ενημέρωσης και ανταλλαγής πληροφοριών μεταξύ των γονέων.

Για θέματα που αφορούν ανταλλαγή κοινών εμπειριών και αλληλουποστήριξη σε καθημερινή και πιο προσωπική βάση, με σκοπό την κοινωνική δικτύωση, (είτε έχουν ενημερωτική θεματολογία είτε έχουν ψυχαγωγικό χαρακτήρα)

μπορείτε να χρησιμοποιείτε το site www.parentscafe.gr. Σας παραθέτουμε τις κεντρικές ενότητες που περιέχουν διάφορες υποκατηγορίες, έτσι ώστε να βρείτε σε αυτές ποιά είναι αυτή που ταιριάζει καλύτερα στην θεματολογία που θέλετε να συζητήσετε.

Α]

Οδηγίες χρήσης του φόρουμ, "Καφέ" ανά ηλικία /έτος γέννησης παιδιού, ανταλλαγές ευχών, μηνύματα συμπαράστασης στις δύσκολες στιγμές των μελών, συζητήσεις για την επιλογή ονόματος του παιδιού,

Β]

Εδώ βρίσκονται τα θεματικά "καφέ" που χωρίζονται σε α) υγείας, β)ενημέρωσης, γ)ψυχαγωγίας και δ) θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς - καθώς και η παρουσίαση blogs που δεν αφορούν αγοραπωλησίες προιόντων. Δείτε εδώ τον τρόπο συμμετοχής στην ενότητα Blogger's Paradise

Γ]

Θέματα χιούμορ,παιχνίδια, αστείες ψηφοφορίες, τα νέα των επωνύμων

Δ]

Προτάσεις των αγαπημένων σας προιόντων, καταστήματων, υπηρεσιών, διαγωνισμοί, μικρές αγγελίες.

Γυναικεία επιχειρηματικότητα-εργασία καθώς Advertorials & Publications παρουσιάση προιόντων/υπηρεσιών/σεμιναρίων. Δείτε εδώ πληροφορίες

Ε]

Όλα τα καφέ ανά περιοχές.Συζητήσεις ανά νομό/πόλη και ανακοινώσεις για συναντήσεις μεταξύ των μελών

Ζ]

Ενότητα για ξενόγλωσσους γονείς που βρίσκονται στην Ελλάδα ή στο εξωτερικό καθώς

και για Έλληνες οι οποίοι βρίσκονται στο εξωτερικό ή έχουν ως στόχο την μετανάστευση.

Οδηγίες εγγραφής:http://parentscafe.gr/showthread.php?t=234

Οδηγίες ανάκτησης κωδικού:

Σημείωση

Αν το θέμα στο οποίο συμμετέχετε κλειδωθεί με την συγκεκριμένη ανακοίνωση παρακαλούμε

α]

μην ανοίγετε νέο θέμα ως συνέχεια του θέματος που συμμετείχατε

β]

μην ανοίγετε ειδικά νέο θέμα στο
για να ανακοινώσετε την δημιουργία νέου θέματος στο
.

Μπορείτε αν επιθυμείτε να ενημερώσετε τα υπόλοιπα μέλη με το να τοποθετήσετε την είδηση στην υπογραφή σας ή να κάνετε χρήση των προσωπικών μηνυμάτων.

Σε περίπτωση που ανοίξετε νέο θέμα στο
είτε ως συνέχεια κλειδωμένου θέματος είτε ως ανακοίνωση νέου thread στο
θα λάβετε κάρτα ειδοποίησης που θα σας ενημερώνει για τους κανόνες του forum της ΕΕΕΓ και ίσως συνοδεύεται από ολιγοήμερη απενεργοποίηση του λογαριασμού σας

Ευχαριστούμε για την κατανόηση

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...