Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι συμβουλη να δωσω ?


νανσυ2

Recommended Posts

προσωπικά εμένα αυτό που ουσιαστικά με ''χαλάει'' στην ιστορία αυτή είναι πως ώρες ώρες εμείς οι άνθρωποι είμαστε εντελώς ευθυνόφοβοι.

Νάνσυ2 η φίλη σου επέλεξε να κάνει μια εξωσυζυγική σχέση, για τους χ , ψ, λόγους ωραία... γιατί δεν θέλει να παραδεχτεί πως την έκανε επειδή αυτό ήθελε?γιατί ψάχνει να βρει δικαιολογίες αστείες για να καλύψει τις πράξεις της??γιατί φοβάται να αναλάβει την ευθύνη των πράξεων της και τα ρίχνει το φταίξιμο στον άντρα της??πόσο δύσκολο είναι να πει στον εαυτό της πως ''αυτό ήθελε αυτό έκανε, δεν την πίεσε κανείς, δεν την ανάγκασε κανείς, ήταν καθαρά δική της επιλογή και δεν θέλει να αναλάβει τις ευθύνες της, δεν δίστασε να φύγει απο το σπίτι της με σκοπό να πάει τα παιδιά της να ζήσουν με έναν άγνωστο (άσχετα αν τελικά δεν έκατσε), εγώ κυρίως για αυτό δεν μπορώ να δικαιολογήσω τις πράξεις της!απλά πράγματα 1 +1=2.

και θα επιμείνω στο ότι όταν κάποιος δεν περναει καλά στον γάμο του ας πάρει το καπελάκι του να φύγει, είτε έχει παιδιά είτε όχι, δεν νομίζω πως για τα παιδιά θα είναι υγιές να μένουν μαζί δυο γονείς χωρίς να τους δένει κάτι, όπως έχω πει και σε άλλο ποστ τα παιδάκια είναι πανέξυπνα και αντιλαμβάνονται τα πάντα.

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 421
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γιατι ,απλουστατα , οι γυναικες εχουμε μαθει(ή μαλλον μας εχουνε μαθει:rolleyes:) να λειτουργουμε με αυτο το ενοχικο συνδρομο

 

κ να εχουμε αυτο το στυλακι τυπου "ταπεινο χαμομηλακι" που ειναι αμοιρο ευθυνων κ παντα φταινε οι γυρω μας,οοοο,τι κ αν κανουμε!

αααααα κ μην ξεχνατε το all time hit...η γυναικα ειναι ΠΑΝΤΑ το θυμα!:mrgreen:

 

οσο υπαρχουν γυναικες που σκεφτονται ετσι,παντα θα υπαρχουν αστειες δικαιολογιες....

"ναι,εκανα αυτο,λαθος αλλα ..."δεν ειναι εκφραση με μπεσα.

 

οταν αρχισετε να εχετε στο μυαλο οτι η εκφραση που θα μπορειτε να χρησιμοποιησετε μετα απο κατι που εξ αρχης γνωριζετε οτι ειναι "λαθος" ειναι μονο το :"ναι,εκανα αυτο γιατι γουσταρα/ηθελα/μου καπνισε" θα δειτε πως ως δια μαγειας ,θα μειωσετε τα λαθη σας στο ελαχιστο....

 

αναλαμβανουμε τις ευθυνες μας!

κοιταμε την αληθεια κατα προσωπο

διορθωνουμε τα λαθη μας

προχωραμε

(σαν αποτυχημενος πολιτικαντης ακουστηκα:lol:μα πως μου βγηκε αυτο ετσι;:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Το κέρατο είναι κέρατο, πάει και τελείωσε.

 

Τώρα αν η φίλη μου (και η φίλη σου ) θέλει να δικαιολογήσει τα κερατα που έχει φορέσει στο κεφάλι του συζύγου της με τις παπαρολογίες που μου λέει...........άντρας αδιάφορος που δεν τη νοιάζεται, πρόβλημα το με το παιδί της που μόνο εκείνη ξέρει πως το άντεξε (ιδίως όταν μου το λέει αυτό μου'ρχεται να της σκάσω φούσκο) κλπ, κλπ, κλπ, κλπ............λυπάμαι αλλά όλα αυτά είναι δικαιολογίες του κερατά (στην προκειμένη περίπτωση αλλουνού κερατά όχι του άντρα της).

 

 

Εν κατακλείδι , την φίλη μου την αγαπάω........και ακριβώς επειδή την αγαπάω και βλέπω ότι αυτό που κάνει την οδηγεί σε καταστροφή, δεν θα την βοηθήσω εγώ να καταστραφεί μια ώρα αρχύτερα.

Της λέω ότι αυτό που κάνει λέγεται ΚΕΡΑΤΩΜΑ.

Για το κεράτωμα δεν υπάρχει καμία δικαιολογία.Καμία όμως.

Όταν έχεις πρόβλημα με το άντρα σου και δεν μπορείς να το λύσεις ΧΩΡΙΣΕ.

Τα υπόλοιπα τ'ακούω βερεσέ.

 

Λέω στη φίλη μου "Κατανοώ απόλυτα όσα μου λές, αλλά κι εσύ κατάλαβε ότι οι παπαρολογίες που λες είναι δικαιολογίες που δεν τις χρησιμοποιούσαμε ούτε στο λύκειο για να βγαίνουμε με τους διπλούς γκόμενους που είχαμε."

 

Άλλο να σε κατανοήσω κι άλλο να σε παρηγορήσω και να σου πω "Πωπω βρε καλό μου τι τραβάς κι εσύ η πονεμένη".

 

Αν λοιπόν την αγαπάς την φίλη σου στηριξέ την, αλλά μην τις χαϊδεύεις τ'αυτιά.

 

Αν μη τι άλλο όταν κερατώνεις δείχνεις ότι δεν σέβεσαι ούτε στο ελάχιστο τον άνθρωπο που εσύ διάλεξες να παντρευτείς και τον πατέρα των παιδιών σου.

 

Ακριβώς αυτό.Το κέρατο δε μπορώ να το δικαιολογίσω με τίποτα.Καλύτερα να προσπαθήσει να τα ξαναβρεί με τον άντρα της, να μιλήσουνε για τα προβλήματα τους και μόνο αν είναι σίγουρη οτι δεν υπάρχει καμία ελπίδα, τότε ας πάρει διαζύγιο.Τουλάχιστον είναι έντιμο.Αντί να βάζει πρώτα τον εαυτό της ας σκεφτεί καλύτερα πρώτα τα παιδιά της και αν είναι καλύτερο γι'αυτά να στερηθούν τον πατέρα τους.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά εμένα αυτό που ουσιαστικά με ''χαλάει'' στην ιστορία αυτή είναι πως ώρες ώρες εμείς οι άνθρωποι είμαστε εντελώς ευθυνόφοβοι.

Νάνσυ2 η φίλη σου επέλεξε να κάνει μια εξωσυζυγική σχέση, για τους χ , ψ, λόγους ωραία... γιατί δεν θέλει να παραδεχτεί πως την έκανε επειδή αυτό ήθελε?γιατί ψάχνει να βρει δικαιολογίες αστείες για να καλύψει τις πράξεις της??γιατί φοβάται να αναλάβει την ευθύνη των πράξεων της και τα ρίχνει το φταίξιμο στον άντρα της??πόσο δύσκολο είναι να πει στον εαυτό της πως ''αυτό ήθελε αυτό έκανε, δεν την πίεσε κανείς, δεν την ανάγκασε κανείς, ήταν καθαρά δική της επιλογή και δεν θέλει να αναλάβει τις ευθύνες της, δεν δίστασε να φύγει απο το σπίτι της με σκοπό να πάει τα παιδιά της να ζήσουν με έναν άγνωστο (άσχετα αν τελικά δεν έκατσε), εγώ κυρίως για αυτό δεν μπορώ να δικαιολογήσω τις πράξεις της!απλά πράγματα 1 +1=2.

και θα επιμείνω στο ότι όταν κάποιος δεν περναει καλά στον γάμο του ας πάρει το καπελάκι του να φύγει, είτε έχει παιδιά είτε όχι, δεν νομίζω πως για τα παιδιά θα είναι υγιές να μένουν μαζί δυο γονείς χωρίς να τους δένει κάτι, όπως έχω πει και σε άλλο ποστ τα παιδάκια είναι πανέξυπνα και αντιλαμβάνονται τα πάντα.

 

Πολύ σωστά! Εμένα πάντως, περισσότερο από όλα, θα είμαι ειλικρινής, με ενοχλεί αυτό που επισημαίνει και η Κατερίνα, αλλά εκείνη το λέει ευγενικά, το ονομάζει ως ευθυνοφοβία. Εγώ θα το έλεγα με λεξιλόγιο περισσότερο του λιμανιού: κλαψο....σμα! Ε, συγνώμη κιόλας! Δεν ήθελε να γνωρίσει καποιον από το διαδίκτυο, απλά της έτυχε! Δεν ήθελε αυτόν που γνώρισε να τον κάνει εραστή της, εκείνος την παρέσυρε! Και κυρίως, δεν φταίει μόνο εκείνη που απάτησε, φταίει ο άντρας της που είναι ψυχρός και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Και αν το μάθει και την χωρίσει, πάλι θα φταίει, γιατί δεν θα συνειδητοποιεί τις δικές του ευθύνες.

Α, και να μην ξεχάσω να το γράψω, ένοιωθε πολύ άσχημα που κοιμόταν με τον έναν και μετά επέστρεφε στο συζυγικό κρεββάτι! Και για αυτό, πρέπει να την δούμε με επιείκια, και καλά!

Νάνσυ2, επειδή λοιπόν μας ρωτάς τι συμβουλή να δώσουμε, εγώ στη θέση σου θα έλεγα στη φίλη σου ότι εκτός από ανώριμη και ανεύθυνη (αναφέρομαι στο γεγονός ότι ήθελε να παντρευτεί τον 46άρη που ελάχιστα γνωρίζει και να μεγαλώσουν μαζί τα παιδιά της) είναι και αχάριστη. Είναι πολύ τυχερή που έχει ένα σπίτι να επιστρέφει σε αυτό μετά από τις γυροβολιές της και ένα κρεββάτι για να ξαπλώνει με το σύζυγό της, αφού έχει κάνει το ντουζάκι της για να φύγει η μυρωδιά του άλλου. Υπάρχουν γυναίκες και άντρες, που χωρίς να έχουν απατήσει και ενώ αγαπούν και νομίζουν ότι ζουν τον τέλειο γάμο, βρίσκονται κάποια στιγμή εκπαραθυρωμένοι/ ες από το σπίτι που ζούσαν. Υπάρχουν και άνθρωποι επίσης που είναι άστεγοι.....έχει την πολυτέλεια η φίλη σου, επειδή κάποιος της καλύπτει τις ανάγκες της (ο άντρας της, εν προκειμένω), να ψάχνεται για να βρει κάτι καλύτερο.

Κατά τα άλλα, δεν χωράει αμφιβολία, ότι όλα όσα έχεις βιώσει και συνεχίζεις να βιώνεις εσύ είναι πολύ δύσκολα και σίγουρα, δεν σου αξίζει με την καμία αυτή η συμπεριφορά από την μεριά του άντρα σου. Και να σου πω και κάτι? Ούτε και η φίλη σου είναι εντάξει απέναντι σε σένα.....έχεις εσύ ένα σωρό δικά σου θέματα και πάει και σε φορτώνει και με την δική της ιστορία. ¨Οχι ότι δεν έπρεπε να σου μιλήσει για τα προβλήματά της, προς Θεού. Απλά, με τον τρόπο της, σε μπλέκει μέσα σε όλη αυτή την κατάσταση, σε κάνει συνένοχη. Για μένα, πρέπει να αποστασιοποιηθείς, γιατί μπορεί να βρεθείς και εσύ, ενώ δεν φταις, κατηγορούμενη, ότι και καλά ήξερες και δεν μιλούσεις κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Νάνσυ δεν υπάρχει καμία ηρεμία και καμία συζήτηση έτσι και πάρει χαμπάρι ο ένας τον άλλον.

όταν ο "ρούντολφ" το ανακαλύψει πιστεύεις πραγματικά ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις το "επιχείρημα της δικής του ευθύνης"?

Δεν υπάρχει τέτοιο επιχείρημα κορίτσι μου.

Ξέρεις τι θα πει ο "ρούντολφ" εκείνη την ώρα?

"Τι λες κοπέλα μου? Επειδή εγώ είμαι ψυχρός , αδιάφορος, και ότι άλλο θες να μου προσάψεις, εσύ πήγες και άνοιξες τα ποδαράκια σου σε άλλον?

Και έχω μερίδιο ευθύνης εγώ γι' αυτό?"

 

Κι επειδή έχω ζήσει τέτοιο σκηνικό (τα παράτησα όλα σύξυλα και πήγα σπίτι τους γιατί γινότανε η μάχη του Δράμαλη), ΣΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ότι είσαι ελαστική με τη φίλη σου.

Δεν υπάρχει δικαιολογία για το κέρατο.........προσπάθησε να το καταλάβεις και της το περάσεις αν την αγαπάς.

Κακό της κάνεις με την ελαστική στάση που κρατάς (γνώμη μου πάντα).

 

 

Και στην τελική και να την συγχωρήσει το αγκάθι θα υπάρχει πάντα μέσα του.

Δεν θα το ξεχάσει ποτέ και δεν θα την ξανα-εμπιστευτεί ΠΟΤΕ.

Θα την ακουμπάει και θα σκέφτεται ότι έχει πηδηχτεί με άλλον να το πω χοντρά.

Θα ραγίσει το γυαλί για πάντα..........αν με καταλαβαίνεις.

 

 

συμφωνω σε ολα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είναι και αχάριστη. Είναι πολύ τυχερή που έχει ένα σπίτι να επιστρέφει σε αυτό μετά από τις γυροβολιές της και ένα κρεββάτι για να ξαπλώνει με το σύζυγό της, αφού έχει κάνει το ντουζάκι της για να φύγει η μυρωδιά του άλλου. Υπάρχουν γυναίκες και άντρες, που χωρίς να έχουν απατήσει και ενώ αγαπούν και νομίζουν ότι ζουν τον τέλειο γάμο, βρίσκονται κάποια στιγμή εκπαραθυρωμένοι/ ες από το σπίτι που ζούσαν. Υπάρχουν και άνθρωποι επίσης που είναι άστεγοι.....έχει την πολυτέλεια η φίλη σου, επειδή κάποιος της καλύπτει τις ανάγκες της (ο άντρας της, εν προκειμένω), να ψάχνεται για να βρει κάτι καλύτερο.

 

Αυτό είναι που μου τη σπάει κι εμένα αφάνταστα!!!!!!Ο άλλος σκοτώνεται στη δουλειά, της κάνει και έρωτα -σημαντικό και αυτό, δεν είναι ότι δεν την ποθεί, να πει η γυναίκα τρελάθηκα από τη στέρηση - και αυτή πάει πίσω από την πλάτη του και τον ξεφτιλίζει!

 

Πάντως υπάρχουν και άντρες που συγχωρούν την απιστία, έχω εγώ δύο παραδείγματα στο φιλικό μου περιβάλλον, όπως υπάρχουν και γυναίκες που τη συγχωρούν, πάλι δύο παραδείγματα!Την κοροϊδία είναι που καταπίνει κανείς πιο δύσκολα απ'ότι έχω καταλάβει!Δηλαδή να το ξέρουν όλοι οι άλλοι και μόνο ο κερατωμένος/η κερατωμένη να τρώει κουτόχορτο!

 

Και για να μην παρεξηγηθώ, εγώ έχω πει στον άντρα μου ότι αν ποτέ με απατούσε θα τον χάριζα σε όλες τις γυναίκες του πλανήτη γιατί εγώ δεν αξίζω τέτοιου είδους άντρα δίπλα μου, τόσο κατώτερο!Και εγώ όμως δεν θα τον απατούσα και ένας από τους λόγους είναι ότι ξέρω ότι δεν θα μου το συγχωρούσε ποτέ και όσο να πεις με φτιάχνει αυτό, ότι δεν θέλει να αγγίζει άλλος τη γυναίκα του!!!!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Ε, συγνώμη κιόλας! Δεν ήθελε να γνωρίσει καποιον από το διαδίκτυο, απλά της έτυχε! Δεν ήθελε αυτόν που γνώρισε να τον κάνει εραστή της, εκείνος την παρέσυρε! Και κυρίως, δεν φταίει μόνο εκείνη που απάτησε, φταίει ο άντρας της που είναι ψυχρός και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Και αν το μάθει και την χωρίσει, πάλι θα φταίει, γιατί δεν θα συνειδητοποιεί τις δικές του ευθύνες.

Α, και να μην ξεχάσω να το γράψω, ένοιωθε πολύ άσχημα που κοιμόταν με τον έναν και μετά επέστρεφε στο συζυγικό κρεββάτι! Και για αυτό, πρέπει να την δούμε με επιείκια, και καλά!

 

Ε μα ούτε εγώ το μπορώ αυτό το ''φταίει όλος ο κόσμος εκτός απο εμένα''!!!!!

έφερε στο σπίτι της τα πάνω κάτω, ταλαιπώρησε τα παιδιά της και εκείνη δεν φταίει πουθενά αναγκάστηκε!!!

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά! Εμένα πάντως, περισσότερο από όλα, θα είμαι ειλικρινής, με ενοχλεί αυτό που επισημαίνει και η Κατερίνα, αλλά εκείνη το λέει ευγενικά, το ονομάζει ως ευθυνοφοβία. Εγώ θα το έλεγα με λεξιλόγιο περισσότερο του λιμανιού: κλαψο....σμα! Ε, συγνώμη κιόλας! Δεν ήθελε να γνωρίσει καποιον από το διαδίκτυο, απλά της έτυχε! Δεν ήθελε αυτόν που γνώρισε να τον κάνει εραστή της, εκείνος την παρέσυρε! Και κυρίως, δεν φταίει μόνο εκείνη που απάτησε, φταίει ο άντρας της που είναι ψυχρός και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Και αν το μάθει και την χωρίσει, πάλι θα φταίει, γιατί δεν θα συνειδητοποιεί τις δικές του ευθύνες.

Α, και να μην ξεχάσω να το γράψω, ένοιωθε πολύ άσχημα που κοιμόταν με τον έναν και μετά επέστρεφε στο συζυγικό κρεββάτι! Και για αυτό, πρέπει να την δούμε με επιείκια, και καλά!

Νάνσυ2, επειδή λοιπόν μας ρωτάς τι συμβουλή να δώσουμε, εγώ στη θέση σου θα έλεγα στη φίλη σου ότι εκτός από ανώριμη και ανεύθυνη (αναφέρομαι στο γεγονός ότι ήθελε να παντρευτεί τον 46άρη που ελάχιστα γνωρίζει και να μεγαλώσουν μαζί τα παιδιά της) είναι και αχάριστη. Είναι πολύ τυχερή που έχει ένα σπίτι να επιστρέφει σε αυτό μετά από τις γυροβολιές της και ένα κρεββάτι για να ξαπλώνει με το σύζυγό της, αφού έχει κάνει το ντουζάκι της για να φύγει η μυρωδιά του άλλου. Υπάρχουν γυναίκες και άντρες, που χωρίς να έχουν απατήσει και ενώ αγαπούν και νομίζουν ότι ζουν τον τέλειο γάμο, βρίσκονται κάποια στιγμή εκπαραθυρωμένοι/ ες από το σπίτι που ζούσαν. Υπάρχουν και άνθρωποι επίσης που είναι άστεγοι.....έχει την πολυτέλεια η φίλη σου, επειδή κάποιος της καλύπτει τις ανάγκες της (ο άντρας της, εν προκειμένω), να ψάχνεται για να βρει κάτι καλύτερο.

Κατά τα άλλα, δεν χωράει αμφιβολία, ότι όλα όσα έχεις βιώσει και συνεχίζεις να βιώνεις εσύ είναι πολύ δύσκολα και σίγουρα, δεν σου αξίζει με την καμία αυτή η συμπεριφορά από την μεριά του άντρα σου. Και να σου πω και κάτι? Ούτε και η φίλη σου είναι εντάξει απέναντι σε σένα.....έχεις εσύ ένα σωρό δικά σου θέματα και πάει και σε φορτώνει και με την δική της ιστορία. ¨Οχι ότι δεν έπρεπε να σου μιλήσει για τα προβλήματά της, προς Θεού. Απλά, με τον τρόπο της, σε μπλέκει μέσα σε όλη αυτή την κατάσταση, σε κάνει συνένοχη. Για μένα, πρέπει να αποστασιοποιηθείς, γιατί μπορεί να βρεθείς και εσύ, ενώ δεν φταις, κατηγορούμενη, ότι και καλά ήξερες και δεν μιλούσεις κλπ κλπ

 

latiatoula for president....!

ακριβως αυτο σκεφτομουν νανσυ-αδικο πολυ αυτο που σου κανει η φιλη σου.....κ οντως μπορεις να την πατησεις ασχημα!!!!

ασε που ο,τι κ να πεις μπορει να γυρισει πανευκολα εις βαρος σου-πχ,αν της πεις : αχ,εχεις δικιο που τον κερατωσες μ αυτα που σου χει κανει ο ετσι ,ο γιουβετσι ,κ καλα να παθει κλπ.....αααααν αυριο αυτοι τα βρουν,οι γυναικες εχουν μια συνηθεια να αραδιαααααζουν οοοοοτι εχουν συζητησει με τις φιλες τους που τους εχουν στολισει,για να αποδειξουν οτι εκεινες τους υπερασπιστηκαν στα ματια των φιλεναδων τους....αν καταλαβαινεις τι εννοω!

 

αν παλι δε μιλησεις κ μαθευτει το γεγονος αλλα κ το οτι ηξερες κ συνεχιζες τα τατσιμιτσικοτσι μαζι της σα να μην τρεχει τιποτα,το λιγοτερο που θα σου προσαψουν ειναι οτι "της εκανες πλατες". Το χειροτερο,αααασε,καλυτερα να μη στο πω κ στενοχωρηθεις πρωινιατικα:roll:

 

ετσι κ αλλιως εσυ θα βγεις χαμενη!!!

λες κ εσυ εισαι μια χαρα στην προσωπικη σου ζωη-ελυσες ολα σου τα προβληματα(που αληθεια ειναι σημαντικοτερα,κ συμπασχω γι αυτα,κ νευριαζω με τον αντρα σου που σου χει κανει τετοια πραγματα:evil:) , για να αναγκαζεσαι να ασχολεισαι κ με τα καρδιοχτυπια της φιλεναδας σου που το κυριοτερο της θεμα ειναι γιατι δεν την προσκυναει ο αντρας της,κ ψαχνει για δεκανικια οπου σταθει κ οπου βρεθει.

Link to comment
Share on other sites

Ελενούφι πολύ σωστό αυτό που λες!Έτσι είναι, ό,τι και να κάνει ως φίλη θα την πατήσει!

 

Εγώ είχα χάσει έτσι φίλη κολλητή, είμασταν αυτοκόλλητες από την Α' Γυμνασίου, τα φτιάχνει με έναν στα 17, μεγαλύτερος αυτός, οι γονείς της τον ήθελαν για αρραβωνιάρη, τη στήριξα μια χαρά, ούτε να την πρήξω ότι είναι μικρή ούτε τίποτα αν και δεν τον πήγαινα και κάποια στιγμή μαθαίνει ότι την κεράτωσε (για την ακρίβεια τον πήρε τηλ, το σήκωσε άλλη και της είπε ότι ο τάδε είναι στο ντουζ), το παραδέχθηκε αυτός, αυτή τον χώρισε, εγώ τον στόλισα κανονικότατα, και μετά από λίγο καιρό κατόπιν επιμονής της μάνας της τα ξαναβρήκανε!!!!Αποτέλεσμα;;;Με σχόλασε από φίλη γιατί λέει την ζήλευα και δεν ήθελα την ευτυχία της!Ε πείτε μου κι εσείς!!!!!Έλεος!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

latiatoula for president....!

ακριβως αυτο σκεφτομουν νανσυ-αδικο πολυ αυτο που σου κανει η φιλη σου.....κ οντως μπορεις να την πατησεις ασχημα!!!!

ασε που ο,τι κ να πεις μπορει να γυρισει πανευκολα εις βαρος σου-πχ,αν της πεις : αχ,εχεις δικιο που τον κερατωσες μ αυτα που σου χει κανει ο ετσι ,ο γιουβετσι ,κ καλα να παθει κλπ.....αααααν αυριο αυτοι τα βρουν,οι γυναικες εχουν μια συνηθεια να αραδιαααααζουν οοοοοτι εχουν συζητησει με τις φιλες τους που τους εχουν στολισει,για να αποδειξουν οτι εκεινες τους υπερασπιστηκαν στα ματια των φιλεναδων τους....αν καταλαβαινεις τι εννοω!

 

αν παλι δε μιλησεις κ μαθευτει το γεγονος αλλα κ το οτι ηξερες κ συνεχιζες τα τατσιμιτσικοτσι μαζι της σα να μην τρεχει τιποτα,το λιγοτερο που θα σου προσαψουν ειναι οτι "της εκανες πλατες". Το χειροτερο,αααασε,καλυτερα να μη στο πω κ στενοχωρηθεις πρωινιατικα:roll:

 

ετσι κ αλλιως εσυ θα βγεις χαμενη!!!

λες κ εσυ εισαι μια χαρα στην προσωπικη σου ζωη-ελυσες ολα σου τα προβληματα(που αληθεια ειναι σημαντικοτερα,κ συμπασχω γι αυτα,κ νευριαζω με τον αντρα σου που σου χει κανει τετοια πραγματα:evil:) , για να αναγκαζεσαι να ασχολεισαι κ με τα καρδιοχτυπια της φιλεναδας σου που το κυριοτερο της θεμα ειναι γιατι δεν την προσκυναει ο αντρας της,κ ψαχνει για δεκανικια οπου σταθει κ οπου βρεθει.

 

 

Eγω πάλι δεν τα καταλαβαίνω αυτα. Εχουμε εντελως διαφορετικη αποψη περι φιλιας μαλλον. Ευτυχως εχω 2 φιλες (φιλια χρονων 20 +) και ποτε δεν θα σκεφτομουν ετσι για αυτες ουτε αυτες για μενα. Μιλαμε για τα παντα ,στηριζουμε η μια την αλλη , μαλωνουμε η μια την αλλη ,φυσικα και εχουμε πολλες φορες αντιθετες αποψεις για διαφορα θεματα η καθεμια εχει περασει τα δικα της σοβαρα ή λιγοτερο σοβαρα θεματα. Αλλα ποτε δεν θα σκεφτομουν να τους γυρισω την πλατη για να μην "μπλεξω" σε εναν γνωστο -γνωστη ναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγω πάλι δεν τα καταλαβαίνω αυτα. Εχουμε εντελως διαφορετικη αποψη περι φιλιας μαλλον. Ευτυχως εχω 2 φιλες (φιλια χρονων 20 +) και ποτε δεν θα σκεφτομουν ετσι για αυτες ουτε αυτες για μενα. Μιλαμε για τα παντα ,στηριζουμε η μια την αλλη , μαλωνουμε η μια την αλλη ,φυσικα και εχουμε πολλες φορες αντιθετες αποψεις για διαφορα θεματα η καθεμια εχει περασει τα δικα της σοβαρα ή λιγοτερο σοβαρα θεματα. Αλλα ποτε δεν θα σκεφτομουν να τους γυρισω την πλατη για να μην "μπλεξω" σε εναν γνωστο -γνωστη ναι.

 

να γυρισεις την πλατη οχι...αλλα να αποστασιοποιηθεις κ να της απαιτησεις να μη σε κανει κοινωνο στα λαθη της ,ναι.!

 

στην τελικη να στο κανω πιο βαρυ,να το καταλαβεις;ΤΟΝΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΝΑΙ ΑΚΡΑΙΟ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ,ΜΗ ΛΥΣΣΑΞΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ!εχει κ παραεχει...μπορει να ειναι extreme αλλα τηρουμενων των αναλογιων εχει μεγαλη σχεση με το θεμα.

ερχεται αυτη η φιλη των 20και, χρονων κ σου λεει....σκοτωσα καποιον....τι κανεις ; καθεσαι κ ακους ακους ακους τι σου λεει κ παρηγορεις;

ή την συμβουλευεις να παραδοθει,κ αν δεν το κανει ,της ζητας να μη σου λεει τουλαχιστον τις λεπτομερειες του "εγκληματος";(ειδες,δε σε ρωταω καν ,αν θα την παραδωσεις εσυ στην αστυνομια...μη γινεις κ "καρφι" αφου δε θες)

 

γιατι αν απαντησεις οτι καθεσαι κ ακους τις λεπτομερειες,συγχαρητηρια, μολις εγινες συνεργος σε ενα εγκλημα...:roll:

αν δε,στα λεει ολα αυτα κ στο σπιτι σου,μπροστα απ το τζακακι,πινοντας καφεδακι;

συγχαρητηρια ,κερδιζατε δωρο κ μια κατηγορια για υποθαλψη εγκληματια!

 

ΑΚΡΑΙΟ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ-το ξανατονιζω,πρωτη κ καλυτερη-μην κολλησετε εκει....δειτε παραπερα τι θελει να πει ο ποιητης!

Link to comment
Share on other sites

latiatoula for president....!

ακριβως αυτο σκεφτομουν λες κ εσυ εισαι μια χαρα στην προσωπικη σου ζωη-ελυσες ολα σου τα προβληματα(που αληθεια ειναι σημαντικοτερα,κ συμπασχω γι αυτα,κ νευριαζω με τον αντρα σου που σου χει κανει τετοια πραγματα:evil:) , για να αναγκαζεσαι να ασχολεισαι κ με τα καρδιοχτυπια της φιλεναδας σου που το κυριοτερο της θεμα ειναι γιατι δεν την προσκυναει ο αντρας της,κ ψαχνει για δεκανικια οπου σταθει κ οπου βρεθει.

 

 

 

 

ναι,η αληθεια ειναι οτι εγω τα εχω ολα λυμενα.....κοιτα,εγω δε θα πω ποτε κ σε κανεναν κανε αυτο η το αλλο,δε ξερεις μετα τι γινετε κ αυτος που μιλησε βγαινει ο κακος η εκτεθειμενος...απλα το συζηταω,ακουω,κ λεω τη γνωμη μου...επιφυλακτικα

Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν πατε καλά που θα κατσω να διαβασω 500 σελίδες...Ας μου πει καποιος το ρεζουμε....

 

φιρι φιρι το πας εσυ πουλακι μου για καρτουλα...:rolleyes:

 

να διαβασεις να ξεστραβωθεις,αμ πως!:-P:mrgreen:

 

εν ολιγοις ειναι μια κοπελα,η φιλη της νανσυ που "αναγκαστηκε " να κερατωσει τον αντρα της,γιατι αυτος ο ακαρδος δεν της κανει κανταδα κλπ...

κ προσπαθουμε να πουμε στη νανσυ τι συμβουλη να δωσει...αυτη τη στιγμη ειμαστε στο σημειο να της λεμε να ναι πολυ προσεκτικη στο τι θα πει,γιατι θα παει να κανει καλο ,κ θα βγει η φαουλ της υποθεσης....

 

κ μετα θα επιβεβαιωθει κ το ρητο...αλλος μαμαει:oops:,αλλος πληρωνει...:roll:

συγγνωμη,αλλα ετσι ειναι....(μα τι βοθρος!!!:lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι,η αληθεια ειναι οτι εγω τα εχω ολα λυμενα.....κοιτα,εγω δε θα πω ποτε κ σε κανεναν κανε αυτο η το αλλο,δε ξερεις μετα τι γινετε κ αυτος που μιλησε βγαινει ο κακος η εκτεθειμενος...απλα το συζηταω,ακουω,κ λεω τη γνωμη μου...επιφυλακτικα

 

Με όλο το θάρρος: αυτή η κοπέλα στα δικά σου τα ζητήματα, σε έχει βοηθήσει καθόλου? Το πιο ανθρώπινο, να πεταχτεί καμιά φορά να σε βοηθήσει, βρε αδερφέ. Αντί να γυροφέρνει με άγνωστους κυρίους......τα δικά της τα παιδιά, το πρωί πάνε σχολείο, γιατί να μην πεταχτεί να σου κάνει κάτι να σου λύσει και σένα τα χέρια που έχεις τρίδυμα? Εγώ αν σε είχα φίλη, αυτό θα σκεφτόμουν, πως να βάλω ένα χέρι για να σε ξελασκάρω, όχι να σε ενημερώσω για τις ερωτοδουλειές μου τις παράνομες.

Επίσης, δεν σε ρωτάω για να μου απαντήσεις, απλά στο επισημαίνω για να το σκεφτείς και να κοιτάξεις τα του οίκου σου με μεγαλύτερη προσοχή: οι άντρες σας, ο δικός σου και ο δικός της γνωρίζονται, κάνουν παρέα, τα λένε ποτέ? Το σκέφτεσαι να το μάθει ο άντρας της, να μάθει ότι ξέρεις και εσύ και να τα πει και στο δικό σου? Και εκεί που έχετε τα δικά σας τα θέματα τα σοβαρά, να φορτωθείτε και αυτό?

Link to comment
Share on other sites

φιρι φιρι το πας εσυ πουλακι μου για καρτουλα...:rolleyes:

 

να διαβασεις να ξεστραβωθεις,αμ πως!:-P:mrgreen:

 

εν ολιγοις ειναι μια κοπελα,η φιλη της νανσυ που "αναγκαστηκε " να κερατωσει τον αντρα της,γιατι αυτος ο ακαρδος δεν της κανει κανταδα κλπ...

κ προσπαθουμε να πουμε στη νανσυ τι συμβουλη να δωσει...αυτη τη στιγμη ειμαστε στο σημειο να της λεμε να ναι πολυ προσεκτικη στο τι θα πει,γιατι θα παει να κανει καλο ,κ θα βγει η φαουλ της υποθεσης....

 

κ μετα θα επιβεβαιωθει κ το ρητο...αλλος μαμαει:oops:,αλλος πληρωνει...:roll:

συγγνωμη,αλλα ετσι ειναι....(μα τι βοθρος!!!:lol::lol:)

 

Η καλύτερη περίληψη που θα μπορούσε να γίνει! :D

Link to comment
Share on other sites

Με όλο το θάρρος: αυτή η κοπέλα στα δικά σου τα ζητήματα, σε έχει βοηθήσει καθόλου? Το πιο ανθρώπινο, να πεταχτεί καμιά φορά να σε βοηθήσει, βρε αδερφέ. Αντί να γυροφέρνει με άγνωστους κυρίους......τα δικά της τα παιδιά, το πρωί πάνε σχολείο, γιατί να μην πεταχτεί να σου κάνει κάτι να σου λύσει και σένα τα χέρια που έχεις τρίδυμα? Εγώ αν σε είχα φίλη, αυτό θα σκεφτόμουν, πως να βάλω ένα χέρι για να σε ξελασκάρω, όχι να σε ενημερώσω για τις ερωτοδουλειές μου τις παράνομες.

Επίσης, δεν σε ρωτάω για να μου απαντήσεις, απλά στο επισημαίνω για να το σκεφτείς και να κοιτάξεις τα του οίκου σου με μεγαλύτερη προσοχή: οι άντρες σας, ο δικός σου και ο δικός της γνωρίζονται, κάνουν παρέα, τα λένε ποτέ? Το σκέφτεσαι να το μάθει ο άντρας της, να μάθει ότι ξέρεις και εσύ και να τα πει και στο δικό σου? Και εκεί που έχετε τα δικά σας τα θέματα τα σοβαρά, να φορτωθείτε και αυτό?

 

 

 

δε θα το λεγα...ξερεις κατι..καμια φορα ενας αγνωστος μπορει να σε βοηθησει καλυτρα με αυτο που θα σου πει....

μακαρι να με ειχες κ να σε ειχα φιλη....θα εδινες κ ενα χερακι..κ το χω πολυ αναγκη!

οχι,οι αντρες μας δε γνωριζονται....

για να γελασεις λιγο θα σου πω,οτι για τον αντρα μου,μονο εγω εχω τα θεματα...στο κεφαλι μου ξερεις...τα γνωστα...(γελασες τωρα ε?)

Link to comment
Share on other sites

να γυρισεις την πλατη οχι...αλλα να αποστασιοποιηθεις κ να της απαιτησεις να μη σε κανει κοινωνο στα λαθη της ,ναι.!

 

στην τελικη να στο κανω πιο βαρυ,να το καταλαβεις;ΤΟΝΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΝΑΙ ΑΚΡΑΙΟ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ,ΜΗ ΛΥΣΣΑΞΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ!εχει κ παραεχει...μπορει να ειναι extreme αλλα τηρουμενων των αναλογιων εχει μεγαλη σχεση με το θεμα.

ερχεται αυτη η φιλη των 20και, χρονων κ σου λεει....σκοτωσα καποιον....τι κανεις ; καθεσαι κ ακους ακους ακους τι σου λεει κ παρηγορεις;

ή την συμβουλευεις να παραδοθει,κ αν δεν το κανει ,της ζητας να μη σου λεει τουλαχιστον τις λεπτομερειες του "εγκληματος";(ειδες,δε σε ρωταω καν ,αν θα την παραδωσεις εσυ στην αστυνομια...μη γινεις κ "καρφι" αφου δε θες)

 

γιατι αν απαντησεις οτι καθεσαι κ ακους τις λεπτομερειες,συγχαρητηρια, μολις εγινες συνεργος σε ενα εγκλημα...:roll:

αν δε,στα λεει ολα αυτα κ στο σπιτι σου,μπροστα απ το τζακακι,πινοντας καφεδακι;

συγχαρητηρια ,κερδιζατε δωρο κ μια κατηγορια για υποθαλψη εγκληματια!

 

ΑΚΡΑΙΟ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ-το ξανατονιζω,πρωτη κ καλυτερη-μην κολλησετε εκει....δειτε παραπερα τι θελει να πει ο ποιητης!

 

Ε τωρα δεν περιμενεις να σου απαντησω σοβαρα!

Link to comment
Share on other sites

φιρι φιρι το πας εσυ πουλακι μου για καρτουλα...:rolleyes:

 

να διαβασεις να ξεστραβωθεις,αμ πως!:-P:mrgreen:

 

εν ολιγοις ειναι μια κοπελα,η φιλη της νανσυ που "αναγκαστηκε " να κερατωσει τον αντρα της,γιατι αυτος ο ακαρδος δεν της κανει κανταδα κλπ...

κ προσπαθουμε να πουμε στη νανσυ τι συμβουλη να δωσει...αυτη τη στιγμη ειμαστε στο σημειο να της λεμε να ναι πολυ προσεκτικη στο τι θα πει,γιατι θα παει να κανει καλο ,κ θα βγει η φαουλ της υποθεσης....

 

κ μετα θα επιβεβαιωθει κ το ρητο...αλλος μαμαει:oops:,αλλος πληρωνει...:roll:

συγγνωμη,αλλα ετσι ειναι....(μα τι βοθρος!!!:lol::lol:)

 

 

αν κ δε συμφωνω σε ολα απολυτα,γελασα με το ποστ

δε προλαβαινω να πω τωρα σε τι...ξερω θα σε φαει η αγωνια...

Link to comment
Share on other sites

δε θα το λεγα...ξερεις κατι..καμια φορα ενας αγνωστος μπορει να σε βοηθησει καλυτρα με αυτο που θα σου πει....

μακαρι να με ειχες κ να σε ειχα φιλη....θα εδινες κ ενα χερακι..κ το χω πολυ αναγκη!

οχι,οι αντρες μας δε γνωριζονται....

για να γελασεις λιγο θα σου πω,οτι για τον αντρα μου,μονο εγω εχω τα θεματα...στο κεφαλι μου ξερεις...τα γνωστα...(γελασες τωρα ε?)

 

Όχι καλή μου, γιατί να γελάσω? Ομολογώ όμως ότι δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις. Εννοείς ότι δεν θεωρεί ο άντρας σου ότι αυτά που αντιμετωπίζεις είναι σοβαρά προβλήματα? Ωχ....

Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν πατε καλά που θα κατσω να διαβασω 500 σελίδες...Ας μου πει καποιος το ρεζουμε....

 

αα σε παρακαλω αν δεν βρεξεις κ... ψαρι δεν τρως :) . Ευκολες λυσεις αμεσως νομιζεις εμεις γνωριζουμε το ρεζουμε; αλλιως αρχισε αλλου φτασαμε Εδω καταληξαμε να λεμε για υποθαλψη εγκληματια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όχι καλή μου, γιατί να γελάσω? Ομολογώ όμως ότι δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις. Εννοείς ότι δεν θεωρεί ο άντρας σου ότι αυτά που αντιμετωπίζεις είναι σοβαρά προβλήματα? Ωχ....

 

 

το πιασες ατιμουλι....

Link to comment
Share on other sites

αα σε παρακαλω αν δεν βρεξεις κ... ψαρι δεν τρως :) . Ευκολες λυσεις αμεσως νομιζεις εμεις γνωριζουμε το ρεζουμε; αλλιως αρχισε αλλου φτασαμε Εδω καταληξαμε να λεμε για υποθαλψη εγκληματια :lol:

 

 

ε ρε γλεντια...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...