Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απομακρυνόμαστε μέρα με την μέρα


τον

Recommended Posts

Γιωτάκι83 μου άρεσαν πάρα πολύ οι συμβουλές σου!Και μένα κάποτε με είχε δεδομένη και μόλις άρχισα τις γύρες, να φτιάχνομαι και να στολίζομαι χωρίς προφανή λόγο, τσουπ ξαναθυμήθηκε ότι είμαι και γυναίκα πέρα από σύντροφος!

 

Νάνσυ μου έχεις φτάσει πια σε ένα σημείο (ονειρεύεσαι πατριούς) που ίσως έχει έρθει η ώρα να τα παίξεις όλα για όλα!Θα σου πω εγώ τι έκανα, φυσικά σε τελείως διαφορετικές συνθήκες από τις δικές σου αλλά παρόμοια ψυχοφθόρες, και είχε αποτέλεσμα σε βάθος χρόνου βέβαια...κανείς δεν αλλάζει μαγικά από τη μια στιγμή στην άλλη...

 

Λοιπόν εγώ του είχα γράψει ένα μεγάλο γράμμα με ό,τι είχα μέσα στην ψυχή μου, γιατί όταν του τα έλεγα πρόσωπο με πρόσωπο με έπαιρναν τα κλάματα και άστα βράστα...Δηλαδή γράφεις κάτι του τύπου ''εγώ νιώθω έτσι κι έτσι, τότε με τις αποβολές και την εγκυμοσύνη φέρθηκες έτσι κι έτσι, η συμπεριφορά σου θα έπρεπε να είναι έτσι κι έτσι, τα παιδιά σου αύριο μεθαύριο θα πουν είχαμε έναν μπαμπά που δεν έπαιζε ποτέ μαζί μας και θα σε κρίνουν και θα σε απορρίψουν, αυτά που (δεν) κάνεις μας οδηγούν στο διαζύγιο και αν δεν το θέλεις αυτό ανάλαβε δράση, αλλιώς ούτε οι πρώτοι είμαστε ούτε οι τελευταίοι''...Θα τον φέρεις αντιμέτωπο με πολύ σκληρές αλήθειες, με τον ίδιο του τον εαυτό, θέλει θάρρος...Και φυσικά μην ξεπεράσεις τη 1 σελίδα μπρος πίσω γιατί δεν θα μπει στον κόπο να το διαβάσει...Του το δίνεις πριν πάει στη δουλειά, να το διαβάσει εκεί, να έχει το χρόνο να χωνέψει ό,τι διάβασε...

 

Εγώ επίσης θα του έλεγα: με έχεις πληγώσει αλλά επειδή σε αγαπάω πραγματικά και πιστεύω σε σένα, σου δίνω μια ευκαιρία να αλλάξεις και να βελτιωθείς, γιατί ξέρω ότι μπορείς, αλλιώς θα είχαμε χωρίσει ήδη....

 

Όταν ένας άντρας βλέπει ότι μιλάς σοβαρά και δεν κλαψουρίζεις ή γκρινιάζεις (κατά την άποψη τους πάντα) τότε παίρνουν μπρος!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 306
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τον....μετα απο 20χρ,κ μετα απο οτι περασες πηρες καποια απο αυτα που ηθελες,εγινες κ συ πιο αναισθητη κ κυλαει η ζωη.....αν κανεις εναν απολογισμο...αξιζε?τωρα δλδ εισαι ευτυχισμενη?περασες τοσα χρονια με το να μην εισαι,κ αν υποθεσουμε οτι ησουν 30χρ κ τωρα 50....αξιζε?......καπου νομιζω ειπες οτι κ τωρα που τα κανει δε σε αγγιζουν....μηπως τελικα οταν τα λεμε,τα λεμε,περναν τα χρονια,μετα ακομα κ αν κατι αλλαξει σε εκεινους,εχει αλλαξει κ σε μας....?

Link to comment
Share on other sites

υγ. ποσο μαρεσει αυτο που γραφει το λογοτυπο σου

 

σε ευχαριστώ πολυ !!! στίχος απο τραγούδι είναι (αυτό που χόρεψαμε στον γάμο)...

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

[quote=χριστινάκι π.;2263522Νάνσυ μου έχεις φτάσει πια σε ένα σημείο (ονειρεύεσαι πατριούς) που ίσως έχει έρθει η ώρα να τα παίξεις όλα για όλα!Θα σου πω εγώ τι έκανα, φυσικά σε τελείως διαφορετικές συνθήκες από τις δικές σου αλλά παρόμοια ψυχοφθόρες, και είχε αποτέλεσμα σε βάθος χρόνουβέβαια...κανείς δεν αλλάζει μαγικά από τη μια στιγμή στην άλλη...

 

 

 

 

ξερεις κατι χριστινακι....δεν ονειρευομαι πατριους....οονειρευομαι καλο συντροφο κ πατερα...οχι οτι δε με νοιαζουν τα παιδια μου,δεν εννοω αυτο,μη με φατε(επηρεασμενη λιγο απο το αλλο τοπικ)..αλλα υπαρχουν σκηνες που λεω,μα ολοι οι πατεραδες φερονται ετσι?που να μην ηταν δικα του τα παιδια....οχι οτι τα κακοποιει ετσι,μη παμε στο αλλο ακρο,αλλα πραγματα που δεν ειναι καθολου ωραια,κ οταν του λεω γιατι το κανεις η γιατι του λες ετσι,μου λεει παιδια μου ειναι κ μπορω να κανω οτι θελω,δεν εκανα κ τπτ η δεν ειπα κ τπτ,η τα ηθελε να τα ακουσει,η τα θελαν γενικοτερα...η μην ανακατευεσαι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μετα φταιω εγω που τα παιρνω...μιλησαμε πριν στο τηλ....του ειπα οτι τα παιδια,επειδη ειναι κ πολυ ησυχα κ ηρεμα κ δε ξεσυνεριζονται το ενα το αλλο,κ δε μαλωνουν κ καθολου,αρπαχτηκαν,τα δυο,κ εχουν κατι σημαδια στο προσωπο...κ τι μου ειπε?καλα κ εσυ δε μπορεις να τα προσεχεις...τι να σου πω....κ του λεω δεν τα προλαβα γιατι εκεινη την ωρα μαγειρευα,κ δεν τα ειδα....

Link to comment
Share on other sites

[quote name=χριστινάκι π.;2263522Νάνσυ μου έχεις φτάσει πια σε ένα σημείο (ονειρεύεσαι πατριούς) που ίσως έχει έρθει η ώρα να τα παίξεις όλα για όλα!Θα σου πω εγώ τι έκανα' date=' φυσικά σε τελείως διαφορετικές συνθήκες από τις δικές σου αλλά παρόμοια ψυχοφθόρες, και είχε αποτέλεσμα σε βάθος χρόνουβέβαια...κανείς δεν αλλάζει μαγικά από τη μια στιγμή στην άλλη...

 

 

 

 

ξερεις κατι χριστινακι....δεν ονειρευομαι πατριους....οονειρευομαι καλο συντροφο κ πατερα...οχι οτι δε με νοιαζουν τα παιδια μου,δεν εννοω αυτο,μη με φατε(επηρεασμενη λιγο απο το αλλο τοπικ)..αλλα υπαρχουν σκηνες που λεω,μα ολοι οι πατεραδες φερονται ετσι?που να μην ηταν δικα του τα παιδια....οχι οτι τα κακοποιει ετσι,μη παμε στο αλλο ακρο,αλλα πραγματα που δεν ειναι καθολου ωραια,κ οταν του λεω γιατι το κανεις η γιατι του λες ετσι,μου λεει παιδια μου ειναι κ μπορω να κανω οτι θελω,δεν εκανα κ τπτ η δεν ειπα κ τπτ,η τα ηθελε να τα ακουσει,η τα θελαν γενικοτερα...η μην ανακατευεσαι....[/quote]

 

Φυσικά δεν είναι όλοι οι πατεράδες έτσι!Να σου πω κάτι, εγώ είμαι παιδί χωρισμένων γονιών, οι γονείς μου χώρισαν όταν ήμουν 5 χρονών...Ποτέ δεν με πείραξε το διαζύγιο, το παιδί εκλαμβάνει ως φυσιολογικό το περιβάλλον του μόλις συνηθίσει, το μόνο που με έχει πειράξει σχετικά όλα αυτά τα χρόνια είναι τα άσχημα που λέει η μάνα μου για τον πατέρα μου (και σε πολλά έχει άδικο)...Κατά τ'άλλα παιδάκι ήμουν και χαιρόμουν που βρήκε έναν άνθρωπο που της ταίριαζε και ήταν ευτυχισμένη...αυτό είχε αντίκτυπο και σε μας, πολύ θετικό...Από την νηπιακή μου ηλικία θυμάμαι τους γονείς μου να τσακώνονται, πολλές φωνές και καυγάδες....Από όλα αυτά τα χρόνια που έμεινα με τον πατριό μου, ήρθε σπίτι όταν ήμασταν 11 χρονών, πιο πριν ερχόταν επίσκεψη, έχω μόνο όμορφα να θυμάμαι και αποτελούν για μένα πρότυπο μακροχρόνιας σχέσης και συμβίωσης....Αυτό που θέλω να πω είναι ότι για ένα παιδί είναι καλύτερο να βλέπει τους γονείς του ευτυχισμένους και χώρια, παρά μαζί και δυστυχισμένους, γιατί έτσι παίρνει τα καλύτερα στοιχεία από τους γονείς του, αυτά του καλού εαυτού που βγαίνει στην επιφάνεια όταν είμαστε ήρεμοι και ευτυχισμένοι....Και ο μπαμπάς μου ευτύχησε κατόπιν για αρκετά χρόνια...

 

Και θα το πάω ένα βήμα παραπέρα και θα πω πως δίνουμε πολύ ωραίο μήνυμα στα παιδιά μας όταν διεκδικούμε την προσωπική μας ευτυχία και τα κάνουμε θαρραλέα παιδιά που δεν συμβιβάζονται με συντρόφους που δεν τους καλύπτουν...

 

Να τονίσω επίσης πως σε καμία γυναίκα δεν αξίζει να μην λαμβάνει τρυφερότητα και αγάπη εμπράκτως, γιατί επωμιζόμαστε τα πάντα, δεν γίνεται να μας λείπει και η αγκαλιά, οι προηγούμενες γενιές γυναικών αγωνίστηκαν για να έχουμε εμείς σήμερα το δικαίωμα στο διαζύγιο άμα δεν μας καλύπτει πλέον ο σύντροφος μας, κάτι που οι άντρες κάνουν δεκαετίες ολόκληρες!

 

Το ξαναλέω: τα παιδάκια θέλουν ευτυχισμένη μαμά!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Παρολο που ειμαι σε δευτερο γαμο, και μετραω ηδη ενα διαζυγιο στο ιστορικο μου εχω να πω οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο και ευκολοτερο να κανει κανεις.Βεβαια εγω δεν ειχα παιδια τοτε οποτε εκλεισα την πορτα μου και γεια σας!!!!

Θα συμφωνησω οτι ειναι καλυτερα για τα παιδια να ζουνε με χωρισμενους γονεις αλλα ηρεμους και ευτυχισμενους παρα μεσα σε καυγαδες και φωνες.

Σαφως και δεν ειναι το ιδανικο για τα παιδια.Ολοι πιστευω οτι θα συμφωνησουμε πως το καλυτερο ειναι μια οικογενεια δεμενη , ευτυχισμενη και ηρεμη πανω απο ολα, με τους δυο γονεις μαζι αλλα δυστηχως αυτο δεν ειναι παντα εφικτο.

νανσυ2 μου , καμια μας δεν μπορει να σε συμβουλεψει αλλα μονο να σου συμπαρασταθουμε. εγω θα ελεγα να προσπαθησεις να ξεκαθαρισεις τι νιωθεις γι αυτον τον ανθρωπο, οσο δυσκολο και αν σου φενεται αυτο.

Αν τον αγαπας και τον βλεπεις διπλα σου και μεσα στην οικογενεια σου για το μελλον , θα βρειτε λυση.Μπορει να χρειαστει να το παλεψεις πολυ αλλα θα την βρειτε την ακρη.Αν ομως δεν νιωθεις πια τιποτε αλλο απο το οτι ειναι πατερας των παιδιων σου, μαλλον το προβλημα θα μεγαλωνει συνεχως γιατι οσο περναει ο καιρος και μεγαλωνει η κουραση σου και οι ευθυνες σου , τοσο περισσοτερα πραγματα θα βρισκεις να σε ενοχλουν σε αυτον και τοσο περισσοτερο θα μαλωνετε.

Στη θεση σου θα κοιτουσα τι ειναι καλυτερο για εμενα και τα παιδια μου.

Ετσι κι αλλιως οι αντρες ........πεταμενα λεφτα ειναι ....(:lol::lol: αστειευομαι λιγακι μηπως σου φτιαξω την διαθεση )

 

Αυτο που λεω εγω καθημερινα στον εαυτο μου ειναι..."για να ειναι καλα το παιδακι μου, πρεπει πρωτα απ 'ολα να ειμαι καλα εγω"!

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

νανσυ δυσκολα αυτα που περνας θελει υπομονη και θεληση και απο τους 2...Καποια στιγμη θα σου πω αναλυτικα αυτα που θελω τωρα δεν προλαβαινω απλα ενα πραγμα θα σου πω τωρα..''Ο ενας ειναι καθρεφτης του αλλου''!!!!Προσπαθησε εστω και αν δεν δινει την σημασια που πρεπει να εισαι γλυκια χωρις νευρα σαν να τα ξεχασες ολα εστω λιγες μερες μπορει αν δει απο σενα αλλαγη να αλλαξει και αυτος....ελπιζω ολα να πανε καλα....Απο το Α ως το Ω υπαρχουν αλλα 22 γραμματα.....βρειτε τα και αν δεν μπορειτε μαζι βρες τα εσυ...τουλαζιστον θα ξερεις πως προσπαθησες οσο μπορουσες....;)

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

κ η πλακα ξερετε ποια ειναι?οτι νομιζει οτι ολα ειναι μια χαρα κ εγω δημιουργω προβληματα η θεματα εκει που δεν υπαρχουν.....(βρε,λες να εχει δικιο,?)...μηπως ειμαι ολιγον τρελη?ολιγον υπερβολικη?ολιγον ρομαντικη?ολιγον......απ ολα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μουσμουλιτσα μου...ταιριαζουν τα χνωτα μας.........αλλα νομιζω οτι με αυτα τα χνωτα,δε θα γινουμε ποτε,ισως,ευτυχισμενες οπως εμεις θελουμε.....

 

Στο χέρι μας είναι, ετσι θέλω να πιστευω η ευτυχια ειναι στο χερι του καθενα.

 

 

κ η πλακα ξερετε ποια ειναι?οτι νομιζει οτι ολα ειναι μια χαρα κ εγω δημιουργω προβληματα η θεματα εκει που δεν υπαρχουν.....(βρε,λες να εχει δικιο,?)...μηπως ειμαι ολιγον τρελη?ολιγον υπερβολικη?ολιγον ρομαντικη?ολιγον......απ ολα?

 

τελικα ταιριάζουμε πολυ όντως :lol:

Link to comment
Share on other sites

νανσυ δυσκολα αυτα που περνας θελει υπομονη και θεληση και απο τους 2...Καποια στιγμη θα σου πω αναλυτικα αυτα που θελω τωρα δεν προλαβαινω απλα ενα πραγμα θα σου πω τωρα..''Ο ενας ειναι καθρεφτης του αλλου''!!!!Προσπαθησε εστω και αν δεν δινει την σημασια που πρεπει να εισαι γλυκια χωρις νευρα σαν να τα ξεχασες ολα εστω λιγες μερες μπορει αν δει απο σενα αλλαγη να αλλαξει και αυτος....ελπιζω ολα να πανε καλα....Απο το Α ως το Ω υπαρχουν αλλα 22 γραμματα.....βρειτε τα και αν δεν μπορειτε μαζι βρες τα εσυ...τουλαζιστον θα ξερεις πως προσπαθησες οσο μπορουσες....;)

 

 

 

<ο ενας ειναι καθρεφτης του αλλου>......

παναγια μου....σκιαχτηκα με αυτο.....δλδ ετσι ειμαι κ γω?..............

Link to comment
Share on other sites

Στο χέρι μας είναι, ετσι θέλω να πιστευω η ευτυχια ειναι στο χερι του καθενα.

 

 

σωστο αυτο που λες....απλα ισως καποιοι εχουν τη δυναμη να κουνησουν το χερι τους κ αλλοι οχι...ισως γιατι φοβουνται,ισως γιατι βολευονται,ισως γιατι ψαχνουν ψυλλους στα αχυρα............

 

 

 

τελικα ταιριάζουμε πολυ όντως :lol:

:D:lol:

Link to comment
Share on other sites

<ο ενας ειναι καθρεφτης του αλλου>......

παναγια μου....σκιαχτηκα με αυτο.....δλδ ετσι ειμαι κ γω?..............

 

Αυτό που θέλει να πει είναι οτι όπως του φέρεσαι εσύ θα σου φέρεται και εκέινος και αντίστροφα.. Και έτσι είναι. Η ένταση φέρνει ένταση. Αν του μιλάς ωραία το ίδιο θα κάνει κ εκείνος. Αν θεωρείς τον εαυτό σου έξυπνο, σίγουρο, όμορφο κτλ το ίδιο θα εισπράτει και ο ίδιος και την εικόνα αυτή θα έχει για σένα.

Εν ολίγης οτι δηλώσουμε έιμαστε... Σκέψου το λίγο!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιοπον........εχω καλα νεα νομιζω.....

σημερα ηταν μια ωραια μερα....περασαμε ωραια...

αρχιζω κ ξεκαθαριζω σιγασιγα στο μυαλο μου καποια πραγματα....διαβαζοντας ολα αυτα που εχουμε γραψει σε ενα αλλο θεμα,ξερετε για τη φιλη,συνειδητοπιησα οτι εχω κανει κ γω λαθη στη δικη μου τη σχεση....ναι μεν ο αντρας μου ειναι μερικες φορες στο κοσμο του ας το πουμε κ δεν μου στεκεται οπως εγω θα ηθελα,η δεν ειναι κ τοσο τρυφερος κλπ,αλλα νομιζω οτι κ γω καπου το εχασα....ναι κ μικρη παντρευτηκα,κ μικρη στα βασανα,εξωσωματικες,αποβολες,τριδυμα,κουραση,πιεση κ αν μπορουσα τωρα να αλλαξω κατι σιγουρα θα ηθελα να τα ζουσα λιγο αργοτερα...κ αν μπορουσα να αλλαξω τον κλειστο,νευρικο κ μη εκδηλωτικο χαρακτηρα του θα το εκανα νωριτερα...δεν ειμαι κ γω η τελεια,ουτε βεβαια περιμενω κ το τελειο...εχει τα καλα του,εχει κ τα κακα του...ισως αν του εδειχνα πως θελω να ειναι,να σκεφτεται,ισως απο τις 10φορες να του εδειχνα εγω τις 9...κ μετα τις 8....κ ισως φτασουμε στις 5...ισως αν του εδειχνα κ γω περισσοτερη αγαπη,να την εδειχνε κ αυτος,πιστευω οτι μαγαπαει,ισως οχι οπως εγω θα ηθελα,ξερετε τωρα να κοβει φλεβες κ τετοια,αυτα που ακουμε στα τραγουδια,αλλα ισως αυτα ειναι ονειρα θερινης νυκτος...ισως δεν καταφερω ποτε να εχω εικονες σαν αυτη που περιεγραψε η μουσμουλιτσα,δλδ ειμαι σιγουρη εδω που τα λεμε,(μιλαμε για βολοτομη οχι για αλλαγη),ισως παντα να με πειραζει μεσα μου....αλλα πιστευω οτι υπαρχει αγαπη κ εχουμε κ τρια παιδια μαζι.....πρεπει απλα να παρω αποφαση οτι μερικα πραγματα δεν αλλαζουν,οτι επρεπε να τα εχω δει νωριτερα....κ ισως να σταματησω κ γω να εχω πολλες απαιτησεις απο καποιον που δεν το χει......αν κ γω απο τα 5 που θελω,υποχωρησω στα 3 κ απο αυτα παρω τα 2.....φανταζομαι ειναι οκ.....οπως ειπα κ στη φιλη μου,δυσκολος καιρος για πριγκηπες,εφοσον ο δικος μας δεν ειναι βατραχος,καλα ειμαστε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαίρομαι που το πήρες αλλιώς το θέμα με πιό αισιόδοξη ματιά! Βέβαια θα περνάς και άσχημες κ όμορφες μόρφες (και αυτό είναι το φυσιολογικό), πoιά σχέση δεν έχει σκαμπανεβάσματα...Σημασία έχει να είσαι καλά με τον εαυτό σου και φαίνεται οτι το κατεφέρνεις!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Νάσνυ μου , χαιρομαι πολύ που το είδες αλλιώς έτσι ειναι τα πράγματα όπως τα περιεγραψε. Κανένας δεν ειναι τέλειος αλλά σε αγαπαει και εχετε 3 παιδια μαζι . Σεξ κανετε χαχα βασικο!!! δεν πινει , δεν καπνιζει δεν εχει γκομενα απλα δεν ειναι ο πριγκιπας του παραμυθιου αλλα δεν ειναι καιροι για πριγκιπες και ισως οι πριγκιπες μας ξενερωνουν καποιες φορες. Σταθηκες σε αυτο που έγραψα για μια στιγμη τρυφεροτητας οκ ειναι ομορφη δεν λεω αλλά η ζωη μας δεν ειναι μονο αυτη η στιγμη και εκεινος εχει τα δικα του σκατα στο χαρακτηρα. Πολλες φορες με πληγωνει, πολλες φορες ειναι στον κοσμο του ,πολλες φορες δεν μου δινει αυτα που θέλω. και περναμε επισης πολλες δυσκολιες με την μικρη παρα πολλες που μας εξουθενωνουν .Οχι οτι εχω παραπονο απο αυτον σε αυτο το θεμα αλλα ειναι κατι που μας φθειρει η καθημερινη γκρινια και διαμαχες της κορης μου και κατι που με θλιβει τρομερα. Οχι οτι την κατηγορω προς Θεου ειναι παιδι που εφυγε ο πατερας της και βρεθηκε ξαφνικα να ζει με καποιον αλλον που οσο καλος και αν μαζι της ( και ειναι ) ειναι δεν ειναι ο πατερα της και ολα αυτα ξεκινησαν στην πιο δυσκολη περιοδο προεφηβεια και εφηβεια τωρα.

Link to comment
Share on other sites

τον....μετα απο 20χρ,κ μετα απο οτι περασες πηρες καποια απο αυτα που ηθελες,εγινες κ συ πιο αναισθητη κ κυλαει η ζωη.....αν κανεις εναν απολογισμο...αξιζε?τωρα δλδ εισαι ευτυχισμενη?περασες τοσα χρονια με το να μην εισαι,κ αν υποθεσουμε οτι ησουν 30χρ κ τωρα 50....αξιζε?......καπου νομιζω ειπες οτι κ τωρα που τα κανει δε σε αγγιζουν....μηπως τελικα οταν τα λεμε,τα λεμε,περναν τα χρονια,μετα ακομα κ αν κατι αλλαξει σε εκεινους,εχει αλλαξει κ σε μας....?

 

 

να σου πω ΝΑΝΣΥ2 ημουν 17 ειμαι 38 τωρα που το βλεπω παμε στα 21 χρονια υπηρξαν ασχημες στιγμες και θα υπαρξουν κιαλλες ασχημες στιγμες .......υπηρξαν ομορφες στιγμες και υπαρχουν ακομα ομορφες στιγμες .δεν μπορω να πω οτι μετανιωσα αυτα τα χρονια .....εχω 3 υπεροχα παιδια........ ναι......... μετανιωσα για καποια πραγματα που δεν τα χειριστηκα σωστα απο την αρχη ...ομως τα χειριζομε τωρα και αυτο μετραει για μενα .....μπορει αν ειχα παντρευτη καποιον αλλον να ημουν πολυ καλυτερα αλλα επειδη κανεις δεν ξερει μπορει να ημουν και ακομα χειροτερα ..........αυτος ο γαμος με εκανε εναν αλλο ανθρωπο ......με εμαθε να πιστευω στον εαυτο μου και να διεκδικο αυτο που θελω ....εστω και τα τελευταια 5 χρονια το εμαθα αυτο ,δεν πειραζη ειναι και αυτο μια αρχη και το σιγουρο ειναι οτι πια οτι βαλω στο μυαλο μου θα το κανω ...ακομα και αν γυρισω τον κοσμο αναποδα......

και το καλο ειναι οτι ο αντρας μου το καταλαβε τα τελευταια χρονια ...ειμαι μια τελειος διαφορετικη γυναικα απο αυτη που γνωρισε ...η αληθεια ειναι αυτη ..ημουν αρνακι εγινα λυκος .....κακος καλος αυτη ειμαι και μαρεσω ετσι ....τωρα ο αντρας μου προσπαθει και αυτος να πνιξη την κατασταση του που θελει να κανει κουμαντο σε ολους ..εγω πια δεν ειμαι μια απο αυτους ..δυσκολευεται αλλα ειμαστε σε καλο δρομο ...τη κανει το σεξ......βουνα μετακοινουντε για χαρη του ......

ΝΑΙ η αληθεια ειναι οτι το χρισημοποιο και εχει αποτελεσμα :oops:

μια βδομαδα 2 βδομαδες δεν αντεχει παραπανω χωρις ...και καθε φορα ο χρονος που ειναι σωστος ειναι και μεγαλυτερος ...και σωστοτερος δεν ζηταω πολα πραγματα απλα να συμπεριφερεται σαν ανθρωπος και οχι σαν ζωο και να βριζει συνεχεια και πρεπει να δνει για να περνει ....η αγαπη δεν αγοραζεται με χρημα αλλα κερδιζεται μερα με την μερα .....

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που εστω κ μετα απο πολλα χρονια,κανεις κατι για τον εαυτο σου...φαινεται να σε ευχαριστει,να παιρνεις πισω το χαμενο χρονο.....αλλα δε μιλησες πουθενα για ευτυχια.....κ δε μιλαω για τα παιδια....εννοειται οτι δε μετανιωσες κ τα αγαπας....αλλα εγω διαβασα μια γυναικα,που κανει μετα απο 20χρ.γαμου,προσπαθεια να διεκδικησει τον εαυτο της κ πραγματα που την ευχαριστουν,αλλα περασαν 20χρ.....πολυς καιρος ετσι.....?

οσο για το σεξ...ειναι γνωστο αλλωστε οτι το νινι σερνει καραβι....(παντως συμβουλες τετοιου τυπου μου εδωσαν κ μενα....νομιζω οτι πιανει σε ολους)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ο πριγκιπας του παραμυθιου αλλα δεν ειναι καιροι για πριγκιπες και ισως οι πριγκιπες μας ξενερωνουν καποιες φορες.....ισως να εχεις κ δικιο...να με ξενερωνε καποιος αλλος,η να ειχε αυτα που θελω,αλλα να ειχε κ αλλα που δεν θελω κ παει λεγοντας....οπως στην αλλη περιπτωση στο αλλο θεμα(θυμασαι..)ειχαν καλη επικοινωνια,αλλα δεν ειχαν καλο σεξ,μονο ωραια λογια... Σταθηκες σε αυτο που έγραψα για μια στιγμη τρυφεροτητας οκ ειναι ομορφη δεν λεω...ναι,ωραια στιγμη που ισως καποιοες φορες να καλυπτει καποιες ασχημες,αυτο εννοουσα... αλλά η ζωη μας δεν ειναι μονο αυτη η στιγμη και εκεινος εχει τα δικα του σκατα στο χαρακτηρα. Πολλες φορες με πληγωνει, πολλες φορες ειναι στον κοσμο του ,πολλες φορες δεν μου δινει αυτα που θέλω. και περναμε επισης πολλες δυσκολιες με την μικρη παρα πολλες που μας εξουθενωνουν .Οχι οτι εχω παραπονο απο αυτον σε αυτο το θεμα αλλα ειναι κατι που μας φθειρει η καθημερινη γκρινια και διαμαχες της κορης μου και κατι που με θλιβει τρομερα. Οχι οτι την κατηγορω προς Θεου ειναι παιδι που εφυγε ο πατερας της και βρεθηκε ξαφνικα να ζει με καποιον αλλον που οσο καλος και αν μαζι της ( και ειναι ) ειναι δεν ειναι ο πατερα της και ολα αυτα ξεκινησαν στην πιο δυσκολη περιοδο προεφηβεια και εφηβεια τωρα.
ναι αλλα εχει σημασια οταν βλεπεις οτι αυτος προσπαθει κ κανει οτι μπορει για να τα πανε καλα...καταλαβαινω οτι δεν ειναι αρκετο,γιατι οπως ολες οι σχεσεις θελει 2 να προσπαθουν,αλλα παιζει ρολο,ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Νάνσυ μου λες και ξαναλες ότι σε μια σχέση πρέπει να προσπαθούν και οι δύο, αλλά εγώ βλέπω ότι και ο άντρας σου προσπαθεί πλέον, οπότε μήπως το έχετε αυτό τώρα;;;Προσπαθείτε και οι δύο να χτίσετε μια καλύτερη σχέση τώρα...

 

Το έχω ξαναπεί, πιστεύω πολύ στην αλλαγή των ανθρώπων προς το καλύτερο, το έχω δει να συμβαίνει πολλές φορές και είμαι σίγουρη ότι θα το ξαναδώ στο μέλλον...Και μένα προσωπικά με έχουν ταρακουνήσει οι δικοί μου άνθρωποι όποτε φερόμουν άσχημα και ευτυχώς πάντα μου έδιναν μια ευκαιρία να τους εκπλήξω ευχάριστα....

 

Σώστε τον γάμο σας αν μπορείτε, γιατί όπως λέει και η Πρωτοψάλτη ''Δεν χωρίζουν όμως έτσι οι ζωές των ανθρώπων που αγαπήθηκαν με τόσο κόπο''!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή κάτι ανέφερες για ευτυχία...Η ευτυχία έρχεται από μέσα μας, οι άλλοι μπορούν να μας κάνουν χαρούμενους, αλλά ευτυχισμένους μόνο εμείς μπορούμε να μας κάνουμε, γιατί είναι θέμα αντίληψης και διάθεσης.

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εχει σημασια οταν βλεπεις οτι αυτος προσπαθει κ κανει οτι μπορει για να τα πανε καλα...καταλαβαινω οτι δεν ειναι αρκετο,γιατι οπως ολες οι σχεσεις θελει 2 να προσπαθουν,αλλα παιζει ρολο,ετσι δεν ειναι?

 

Φυσικά παίζει ρόλο, και ξερω ποσο προσπαθει και ποσο δυσκολο του ειναι και το εκτιμω ιδιαιτερα ασχετα οτι δεν του το λεω χιχι .Απλά ηθελα να σου δειξω οτι τελικα ισως να μην υπαρχει η τελεια σχεση τελικα. Το οτι ειμαι απολυτα ερωτευμενη μαζι του δλδ αυτην την στιγμη δεν σημαινει οτι ειμαι και ευτυχισμενη (καταλαβαινεις πως το εννοω )

 

σημερα ειναι παλι μια ωραια μερα.....

 

Χαιρομαι :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...