Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ???


MaRiA06

Recommended Posts

Πολύ σωστή sesame! Ήταν όμως πολύ λεπτή η θέση της Μαρίας...Καμιά φορά παίρνει λίγο περισσότερο για να αποφασίσουμε τελικά τι να κάνουμε...Άσε στη φίλη σου λίγο χρόνο, καλό θα ήταν να της γράψεις κι ένα γράμμα για να το διαβάσει με την ησυχία της και να σε καταλάβει, γιατί τώρα όποτε θα σε βλέπει θα φουντώνει...Και λέω γράμμα, γιατί όσο να'ναι είναι πιο συναισθηματικό από ένα απλό μέιλ ή sms...

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τώρα είδα τι μηνύματα έστελνε ο τύπος.........κι εσύ την άφηνες να απαντήσει?

Κι αυτή, ήδη σε σχέση απαντούσε σε τέτοια μηνύματα αντί να τον στείλει?

Όσο διαβάζω τόσο πείθομαι για δυο πράγματα......ότι σίγουρα έπρεπε να της το πεις ειδικά αφού ξέρεις ότι είναι τέτοιος χαρακτήρας ας πω "επιρρεπής"

και δεύτερον......δεν απορώ καθόλου που δεν μπορεί να κάνει μια σωστή σχέση στη ζωή της....

 

εχεις δικιο το ιδιο σκεφτομαι και εγω.προσπαθω με τον τροπο μου να της εξηγησω να μην ειναι τοσο επιπολεη. Στο πρωτο μηνυμα αυτονου της ειπα μην τολμησει να του απαντησει...τιποτα Στο τριτο αποφασησα να της το πω.

 

Ξερεις ομως τι σκεφτομαι μετα απο αυτο?

οτι δεν επρεπε να το κανω.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή sesame! Ήταν όμως πολύ λεπτή η θέση της Μαρίας...Καμιά φορά παίρνει λίγο περισσότερο για να αποφασίσουμε τελικά τι να κάνουμε...Άσε στη φίλη σου λίγο χρόνο, καλό θα ήταν να της γράψεις κι ένα γράμμα για να το διαβάσει με την ησυχία της και να σε καταλάβει, γιατί τώρα όποτε θα σε βλέπει θα φουντώνει...Και λέω γράμμα, γιατί όσο να'ναι είναι πιο συναισθηματικό από ένα απλό μέιλ ή sms...

 

Δεν εχουμε βρεθει καθολου εδω και καιρο,οχι λογο αυτου αλλα λογου χρονου.Μηλαμε πολυ με mail και τις εχω γραψει.

Στο τελος βεβαια λιγο θυμωσα και της εγραψα ''πραγματικα λυπαμαι που με αντιμετοπιζεις ετσι και με κανεις να σκεφτομαι οτι αν σε αφηνα να του απαντας θα ηταν καλυτερα να σε κοροιδευουν αλλα η σχεσεις μας θα ηταν καλες...τοτε θα ημουν καλη φιλη??''

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ε, τότε έχεις κάνει ό,τι μπορούσες....Τι άλλο να κάνεις πια;Άμα θέλεις να συνεχίσετε να είστε φίλες πες της ότι την αγαπάς και θα είσαι εκεί όταν αυτή αποφασίσει να επικοινωνήσει....Μείνε λίγο μακριά της, καθόλου επικοινωνία εκ μέρους σου, για να της λείψεις, τώρα που έχει εσένα να ξεσπάει, όπως πολύ σωστά είπες κι εσύ τρως τα σπασμένα από τον ακατανόμαστο!Άστη χωρίς σάκο του μποξ (εσένα εννοώ) να αρχίσει να κατηγορεί το σωστό άνθρωπο.....

Αν μπορείς βάλες και κανέναν κοινό φίλο ή συγγενή να της μιλήσει (που θα δώσει δίκιο σε σένα εννοείται)....

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε, τότε έχεις κάνει ό,τι μπορούσες....Τι άλλο να κάνεις πια;Άμα θέλεις να συνεχίσετε να είστε φίλες πες της ότι την αγαπάς και θα είσαι εκεί όταν αυτή αποφασίσει να επικοινωνήσει....Μείνε λίγο μακριά της, καθόλου επικοινωνία εκ μέρους σου, για να της λείψεις, τώρα που έχει εσένα να ξεσπάει, όπως πολύ σωστά είπες κι εσύ τρως τα σπασμένα από τον ακατανόμαστο!Άστη χωρίς σάκο του μποξ (εσένα εννοώ) να αρχίσει να κατηγορεί το σωστό άνθρωπο.....

Αν μπορείς βάλες και κανέναν κοινό φίλο ή συγγενή να της μιλήσει (που θα δώσει δίκιο σε σένα εννοείται)....

 

Αυτο με τον κοινο φιλο δεν γινετε γιατι δεν το ξερει κανενας κοινος φιλος και πιστευω οτι θα την εκθεσω περισσοτερο.

Το κακο ειναι οτι λογικα σε λιγες μερες θα βρεθουμε σε μια κοινωνικη εκδηλωσει και δεν ξερω τι να κανω.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάθος μήνυμα...

 

Μπορει και να εχεις δικιο...αλλα της εχω εξηγησει τον τροπο που σκεφτηκα και της εχω τονισει πολλες φορες οτι την αγαπαω

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά το να κοιτάξεις τον άλλο με αγάπη και να χαμογελάσεις μπορεί να σπάσει τον πάγο. Εγώ λέω να της φερθείς κανονικότατα....Εξάλλου μια τόσο δυνατή φιλία δεν θα έπρεπε να χαλάσει από κάτι τόσο μικρό....

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να εχεις δικιο...αλλα της εχω εξηγησει τον τροπο που σκεφτηκα και της εχω τονισει πολλες φορες οτι την αγαπαω

 

Όχι, συγγνώμη, δεν εννοούσα ότι εσύ έγραψες λάθος το μήνυμα. Εγώ είχα γράψει εδώ ένα ποστ που ήταν λάθος γιατί δεν διάβασα προσεκτικά το τόπικ και το διέγραψα γράφοντας "Λάθος μήνυμα" για το δικό μου ποστ.

Τώρα που το διάβασα όλο το θέμα έχω σχηματίσει την εντύπωση πως έπραξες σωστά. Πιστεύω ότι η φίλη σου όταν το ξεπεράσει θα σε πλησιάσει και όλα θα πάνε καλά.

GJMap2.png
Link to comment
Share on other sites

Όχι, συγγνώμη, δεν εννοούσα ότι εσύ έγραψες λάθος το μήνυμα. Εγώ είχα γράψει εδώ ένα ποστ που ήταν λάθος γιατί δεν διάβασα προσεκτικά το τόπικ και το διέγραψα γράφοντας "Λάθος μήνυμα" για το δικό μου ποστ.

Τώρα που το διάβασα όλο το θέμα έχω σχηματίσει την εντύπωση πως έπραξες σωστά. Πιστεύω ότι η φίλη σου όταν το ξεπεράσει θα σε πλησιάσει και όλα θα πάνε καλά.

 

Aααα!!! οκ

Λεω και εγω..γιατι μου απανταει τοσο μονολεκτικα?!!

Μακαρι να ειναι παλι καλα τα πραγματα.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχεις δικιο για το ενα-ενα τα γεγονοτα. Ομως θελω να τα πιασω απο την αρχη(οπως εγιναν σε εμενα και να δω αν εχω κανει καπου λαθος και τι θα κανατε εσεις).

Λοιπον μεχρι το σημειο που εχουμε φτασει...ειμαι μαζι σας. Απο εδω και περα ομως.

Μπορω να το πω αλλα οχι απο που το εμαθα,γιατι δεν θελω να εκθεσω αυτους που μου το ειπαν. Ειναι πολυ λεπτη η θεση μου απεναντη και σε αυτους.

Το οτι υπαρχουν τετοια ατομα...αστω γιατι και εγω εφριξα με ολο αυτο.ειναι 35-38χρονων,δεν ειναι πιτσιρικια...ελεος!!!!

 

....και αυτο σημαινει οτι την αγαπαω???

 

Αυτο με τον κοινο φιλο δεν γινετε γιατι δεν το ξερει κανενας κοινος φιλος και πιστευω οτι θα την εκθεσω περισσοτερο.

Το κακο ειναι οτι λογικα σε λιγες μερες θα βρεθουμε σε μια κοινωνικη εκδηλωσει και δεν ξερω τι να κανω.

 

Μπορει και να εχεις δικιο...αλλα της εχω εξηγησει τον τροπο που σκεφτηκα και της εχω τονισει πολλες φορες οτι την αγαπαω

 

ζααααααμπαρακατρανεμια!

 

μπερδευτηκα εντελως!

 

ιλεος!

 

υγ: σ' αγαπαω! μ' ακους?

 

υγ2: θα της το ελεγα απο την αρχη. εφοσον την ''αγαπουσα-αγαπω''.

για τους ''τριτους'', ποίος βαριεται???

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θα ηθελα την γνωμη σας,τι θα κανατε στην θεση μου.

Πριν ενα μηνα περιπου εμαθα κατι ασχημο σε σχεση με μια πολυ καλη μου φιλη. Εμαθα οτι η προυγουμενη σχεση της την κοροιδευε και εβαζε στοιχιμα με τους φιλους του καθε ποτε θα του ''καθεται'',ενω εκεινος στην φιλη μου το ειχε παρουσιασει σαν σχεση. Εχουν χωρισει πολυ καιρο βεβαια,αλλα εγω τωρα το εμαθα αυτο περι στοιχηματων..!

Αυτη η κοπελα ειναι χωρισμενη με ενα παιδι εδω και 5χρονια...εχει απογοητευτει πολυ που υπηρχαν καποιοι που ηθελαν μονο σεξ και τιποτα περισσοτερο,λογο ανηπαντρη με παιδι.

Τωρα ειναι με καποιον αρκετα χαρουμενη και ευτυχησμενη.

Πιστευετε οτι πρεπει να της το πω???

Να σημειωσω οτι λεμε τα παντα μεταξυ μας.

αν το παιδί είναι εκείνου που στοιχιμάτιζε δεν θα της το έλεγα. Αν δεν έχει παιδί μαζί του θα της το έλεγα κατευθείαν...

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

....και αυτο σημαινει οτι την αγαπαω???
όχι, αυτό σημαίνει ότι λες ελέυθερα τη γνώμη σου μεταξύ αγνώστων αλλά μεταξύ γνωστών δεν εκφράζεσαι. Κρίμα δεν είναι? Και ειδικά όταν αγαπάς τον γνωστό!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν της το ειπα απο την πρωτη μερα,γι'αυτο. Το ξερω και της αφηνω χορο γιατι καταλαβαινω οτι πρωτα πρεπει να ξεπερασει αυτο που γινοταν απεναντη της''το δουλεμα''κοινος και μετα να καταλαβει εμενα. Εγω με την σειρα μου στεναχωριεμαι και ψαχνω που εκανα λαθος και γι'αυτο δεν σας το ειπα απο την αρχη. Ευχομαι να μην το παρεξηγησατε και οι υπολοιπες,αλλα ψαχνω και εγω το λαθος μου.

Δεν έχεις κάνει κάτι λάθος, άνθρωπος είσαι κι εσύ. Φέρθηκες με αγάπη και ενδιαφέρον, κάποτε θα το δεί. Τώρα είναι αρκετά πληγωμένη και ξεσπάει σε σένα. Συμβαίνου κι αυ΄τά. Συμφωνώ με τη sesame!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

όχι, αυτό σημαίνει ότι λες ελέυθερα τη γνώμη σου μεταξύ αγνώστων αλλά μεταξύ γνωστών δεν εκφράζεσαι. Κρίμα δεν είναι? Και ειδικά όταν αγαπάς τον γνωστό!

 

Τελικα εκφραστικα και να το αποτελεσμα...!

Τελος παντον...δινω χρονο και βλεπουμε.Χαιρομαι που οι περισσοτεροι θα κανατε το ιδιο και καταλαβα οτι δεν εκανα τραγικο λαθος που το ειπα.

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...