Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σχεσεις με γειτονες??? Να τρελαθω τωρα?


rena95

Recommended Posts

Δικηγόρο αμεσα.

Οποιος δεν θέλει να συνετιστει με τους κανονες ,ας παει να ζησει σε αντισκοινο στο πάρκο.

Ελεος με τις γυφτιές.

 

Αν επιτρέπεται , σε ποια περιοχή συμβαίνουν αυτα τα ευτράπελα ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.. Ολα αυτα τα ομορφα συμβαινουν στην Ευβοια...

Να σας πω την αληθεια, με οσους εχω μιλησει, που μενουν σε πολυκατοικιες, βρε ουτε ενας να μην στερηται αυτου του υπεροχου γειτονα που δημιουργει προβληματα απο το πουθενα!

 

Για τη θερμανση δε με νοιαζει και πολυ γιατι εμεις εχουμε τζακι που ζεσταινει ολο το σπιτι εκτος απο τα υπνοδωματια. Στου παιδιου το δωματιο θα βαλουμε ενα καλοριφερ. Στο δικο μας δε με νοιαζει..

 

Το μονο που σκεφτηκαμε ειναι να πληρωνουμε με τους διπλανους μας απο μισα για το ασανσερ, και να κλειδωθει το ασανσερ στον πρωτο οροφο. Να μη σταματαει καθολου. Αλλα αν κοπει και το ρευμα και δεν εχουμε καθολου ασανσερ τι κανουμε? Πως ανεβαζουμε ξυλα για το τζακι???

Και για την καθαριστρια δε με νοιαζει.. μια εμεις μια οι διπλανοι μας, θα πληρωνουμε μια κοπελα να μας καθαριζει την εισοδο..

 

 

Ειλικρινα ομως.. δεν καταλαβαινω καποιους ανθρωπους πως μπορουν να ζουν ετσι.. Μεσα στη πικρα.. να μην εχεις το μυαλο σου στην οικογενεια σου αλλα στο πως να κανεις κακο στον διπλανο!

Μια μερα, παραμονη Χριστουγεννων, Γυρισαμε στο σπιτιαργα το βραδυ και βρηκαμε τον καλο μας γειτονα να προσπαθει να βγαλει την καεραια της τηλεορασης γιατι καιει ρευμα και τετοια ωρα δε βλεπει κανεις τηλεοραση!!!!!!!!!

Για τετοιους ανθρωπους μιλαμε.... Αντε βρες ακρη.... Καλο μας κουραγιο..

Link to comment
Share on other sites

Μαζεύει ο διαχειριστής τον πίνακα χιλιοστών και τα χρωστούμενα του καθεμιανού και πάει στο Ειρηνοδικείο της περιοχής σας (στη γραμματεία ) νομίζω.

Ορίζεται δικάσιμος την οποία κοινοπιείται σε αυτούς που χρωστάνε με δικαστικό επιμελητή.

Γίνεται το δικαστήριο και την απόφαση πάλι τους την κοινοποιείται με δικαστικό επιμελητή.

Εάν εξακολουήσει να μην πληρώνει πηγαίνετε σε δικηγόρο για περαιτέρω διαδικασίες (εντολή κατάσχεσης κλπ).

 

Όλοι αυτοί οι γιαλαντζί μάγκες μόλις τους πάει κα'να επίσημο δικαστικό έγγραφο συμμορφώνοται.

 

Και όχι να μην κλείσετε κανένα καλοριφές και κανένα ασανσέρ.

ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να συμμετέχουν σε αυτές τι δαπάνες τα χρησιμοποιούν δεν τα χρησιμοποιούν.

Όταν υπογράψανε για την αγορά του σπιτιού τους τα αποδεχτήκανε όλα αυτά τα πράγματα.

 

Αν μετά αλλάξανε γνώμη είναι δικό τους πρόβλημα.......να του πουλήσουν να φύγουνε να πάνε σε μονοκατοικία.

 

Αύριο μεθαύριο αν εμφανιστούν άλλα έξοδα στο οποία δεν συμφωνού τι θα γίνει? Πάλι θα λένε δεν πληρώνω.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα να βαλετε και καδρακια μεσα στο ανσασερ και στον διαδρομο και στην εισοδο:

''το ρευμα των κοινοχρηστων χωρων και του ανσασερ ειναι μια αναγκαστική προσφορα των διαμερισματων πχ του 2ου οροφου διοτι οι κ.κ. του 1ου ανηκουν στο κινημα MOY TA ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ''

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν βάλεις έναν δικηγόρο να δείς πόσο εύκολα θα πληρώσουν τα πάντα και θα σταματήσουν να κάνουν τους μάγκες. Το ίδιο τράβαγαν κάτι γνωστοί σε μια πολυκατοικία και ο διαχειριστής το πήγε δικαστικά και μόλις τους το είπε πλήρωσαν τα πάντα. Δεν έδωσα σημασία στις συνέπειες μη πληρωμής τους , αλλά σίγουρα για να πληρώσουν κατευθείαν ήταν άκρως καταστροφικές.

Link to comment
Share on other sites

Στην πολυκατοικία γνωστού μου γιατρού συνέβη το εξής.

Όλα τα διαμερίσματα ήταν νοικιασμένα σε φοιτητές εκτός από 2 ιδιόκτητα που τα είχαν γιατροί (ο γνωστός μου και άλλος ένας).

κανένας δεν πλήρωνε ποτέ κοινόχρηστα εκτός από τους 2 γιατρούς-ιδιοκτήτες. Το καλοριφέρ έκαιγε και το πλήρωναν οι 2 τους. Κάποια στιγμή αγανάκτησαν. Έβαλαν ατομικό και οι 2 (ο καθένας μόνος του, όχι μαζί). Από τότε η πολυκατοικία δεν έχει καλοριφέρ. Τι΄κάνουν οι ενοικιαστές; Κάθονται και παγώνουν!

Ασανσέρ, επίσης έκλεισε γιατί δεν πληρωνόταν συντήρηση. Οι γιατροί δεν πολυνοιάζονται, γιατί είναι στον π΄ρωτο.

Καθαρίστρια την πληρώνουν αυτοί για την είσοδο και τον όροφο τους.

Ρεύμα κοινόχρηστο έχει κοπεί από χρόνια, δεν τους πολυνοιάζει, γιατί δεν δουλεύουν απογεύματα....

 

Τι θέλω να πω; Αυτοί βρήκαν λύση γιατί ήταν ειδικές συνθήκες. Αν ήταν το σπίτι τους, θα πήγαιναν δικαστικά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα να βαλετε και καδρακια μεσα στο ανσασερ και στον διαδρομο και στην εισοδο:

''το ρευμα των κοινοχρηστων χωρων και του ανσασερ ειναι μια αναγκαστική προσφορα των διαμερισματων πχ του 2ου οροφου διοτι οι κ.κ. του 1ου ανηκουν στο κινημα MOY TA ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ''

 

 

 

 

χαχαχχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι εσύ να φερθείς τυπικα και σωστά σύμφωνα με τους κανονισμούς της πολυκατοικίας ώστε να μην έχουν να σου καταλογίσουν τίποτα (π.χ. ότι τους τους κόψατε το ασανσερ) και όπως προείπαν και οι άλλες κοπέλες πήγαινε σε ένα δικηγόρο ΧΤΕΣ !!! Καλή τύχη!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λύσεις:
  1. Βγάζεις τις λάμπες στον όροφό τους
  2. Κόβεις την παροχή στο καλοριφέρ τους
  3. Βάζεις ατομικό καλοριφέρ
  4. Κλείνεις το ασανσέρ στον όροφό τους
  5. Καθαρίζεις μόνο τον δικό σου όροφο στην πολυκατοικία και αναγκαστικά ανέχεσαι τη βρωμιά στη είσοδο
  6. Πας σε δικηγόρο

σωστηηηηηη!!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια.. σε δικηγορο, που ειναι και η μονη λυση δε βλεπω να πηγαινουμε γιατι ο αντρας μου δε θελει να το τραβηξει και να μη λεμε καλημερα. Ασε που φοβαται μη το παρουν εκδικητικα μετα κι εχουμε κι αλλα ντραβαλα..

Οσο για τις λαμπες.. μωρε εγω να τις βγαλω.. και το ασανσερ θα κλειδωσουμε αν δε το πληρωνουν. Αλλα το θεμα ειναι μετα.. Μετα πως υπολογιζονται τα κοινοχρηστα χωρις τα δικα τους χιλιοστα? Δε ξερω αν παμε σε εταιρια κοινοχρηστων αν μας βρουν καμμια λυση..τοσα θα εχουν αντιμετωπισει κι εκεινοι, καποια ιδεα θα την εχουν!

Προς το παρον, θα κατεβει ο αντρας μου να μιλησει σημερα μαζι τους για το τι μπορουμε να κανουμε. Οχι οτι πιστευω οτι θα βρουν λυση αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ακούσει 2 τέτοιες περιπτώσεις: μια στα Κ.Πετράλωνα ΄και 1 στο π.Φάληρο.

 

Ειδικά στο Π Φάληρο ήταν και πρόκληση καθώς οι κύριοι που δεν πλήρωναν είχαν πανάκριβο τζιπ μεγάλου κυβισμού (με τα λεφτά της βενζίνης θα μπορούσαν να πληρώσουν το πετρέλαιο της πολυκατοικίας) τα 2 παιδιά τους πήγαιναν σε ιδιωτικό σχολείο κοκ. Η γυφτιά αυτου του είδους είναι εξοργιστική. Βάζω στοίχημα ότι είχαν φεσώσει όλο τον κόσμο, αλλά η επίδειξη επίδειξη. Σε κάτι τέτοιο τους χρειάζεται το καδράκι που αναφέρθηκε πιο πάνω. Που θα λέει ποιους μήνες χρωστάνε και τι ποσό.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...