Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΟΙ ΑΝΤΕΣ ΣΑΣ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ;


VAIA

Recommended Posts

Ακόμα, ήθελα να εκφράσω την έκπληξή μου οτι αυτά που διαβάζω είναι από γυναίκες -μάνες. Ναι, συγγνώμη που το λέω αλλά μου είναι αδιανόητο οι άδειες κύησης και ανατροφής να παιρνουν την έννοια της "λούφας" από γυναίκες του ιδιωτικού τομέα. Θα μου ακουγόταν πολύ πιο λογικό να υποστήριζαν οτι αυτό είναι το φυσιολογικό και να προσπαθούσαν να το καταφέρουν και οι ίδιες στον δικό τους τομέα. Και για να μη λέω και ανακρίβειες δεν ξέρω τι ακριβώς ισχύει εκεί τωρα...

!

 

Ο ιδιωτικός τομέας είναι δυστυχώς πονεμένη περίπτωση στις άδειες. Να σου μιλήσω για τη δική μου περίπτωση. Δεν έχω΄ΙΚΑ οπότε δεν δικαιούμουν το 6 μηνο του ΟΑΕΔ. Επρεπε να γυρίσω στη δουλεια όταν ο μικρός ήταν δυο μηνών. Ειμαι δηλαδή ΙΥ τρίτης κατηγορίας που μόλις τελειώσει η προστασία μητρότητας κατα πάσα πιθανότητα θα απολυθώ.

Εγώ δεν νιώθω μένος για καμία μητέρα που μπορεί να έχει περισσότερα προνόμια από εμένα. Τα δικαιούται, τα κετέκτησε, τα απολαμβάνει.

Απλώς τουλάχιστον καλό θα ήταν να παραδέχονται ότι απολαμβάνουν περισσότερα προνόμια. Για εμένα έτσι είναι.

 

Όσο για να το αλλαξουμε τα πραγματα είναι κοματάκι δύσκολο. Βλεπεις δεν εξαρταται από εμάς, αλλά από τις κυβερνήσεις που δεν έχουν διορθώσει αλλά και άλλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 303
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

aeriko kalo mou luse mou mia aporia kopela m

posa perneis kopela moy hthela na ksera gia na mhlas etsi shmainei oti perneis polla ....allios den tha milouses etsi.KAI ego ama einai na klebo mia zoi to kratos oxi mono skafos kai oloi thn athina tha eixa agorasi. eimaste xorismenoi h pano kai h kato h kato exoun parei eidi thn kathfora h pano anagkh den exoyn epeidh kai pali kleboun kai zoune me tis syntakseis kai polla alla... giati aytoi pou doyleuoyn kai douleuan tosa xronia den tha paroyn oyte ta misa apo ayta pou dikaiounte pali to kratos exei balei to xeraki tou kai osa tha fane kai pali den prokeite na ksexreosoume potye giati kai pali ta trone ...

kai kati alllo olo auto pou ginete einai ena SXEDIO autoi kseroun eidh pote prepei na xreokophsoume prota tha fane k alla kai meta nai alla otan einai ginei auto tha nai polu arga

 

Σε ευχαριστώ που με το ποστ σου (που με πολυ δυσκολία διάβασα ομολογουμένως με αυτά τα greeklish) επιβεβαιώνεις αυτό ακριβώς που έκανες quote!!

 

Και για να το εμπεδώσουμε:

 

Όσο δεν κοιτάμε τι κάνουμε εμείς και ασχολούμαστε με το τι κάνει ή δεν κάνει ο διπλανός μας (που στο φινάλε φινάλε δεν μας αφορά!) θα τρωγόμαστε!

 

(μπορω να αποδείξω με χίλιους δυο τρόπους ότι όλοι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο κλέβουμε! Αλλά θα είμαστε εκτός θέματος!)

 

Προφανώς δεν θα σου απαντήσω... δεν σε αφορά το πόσα βγάζω και αν είναι πολλά ή λίγα καθώς στο ποστ μου δεν αναφέρομαι σε εμένα (εκτός αν κάποιος όπως εσύ για παράδειγμα ασχολείσαι με το τι κάνω εγώ!) αλλά στους έχοντες και προφανώς τους διαχωρίζω από μένα αλλιώς θα μιλούσα σε πρώτο πληθυντικό... Την δήλωση εισοδήματός μου την έχει η εφορία... ΔΥΣΤΥΧΩΣ και είναι όλα!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για να το αλλαξουμε τα πραγματα είναι κοματάκι δύσκολο. Βλεπεις δεν εξαρταται από εμάς, αλλά από τις κυβερνήσεις που δεν έχουν διορθώσει αλλά και άλλα.

 

 

Αυτή η μετάθεση ευθυνών στους από πάνω με εκνευρίζει... (πρόσεξε όχι εσύ... η λογική αυτή! μην σκοτωθούμε)

 

Ποιος τους ψηφίζει τους από πάνω;

 

Ποιος δεν έχει ψωνίσει έστω και μία φορά χωρίς απόδειξη; Ποιος δεν έχει πάει στο γιατρό έχει πληρώσει και δεν έχει πάρει απόδειξη;

 

Όλοι μας ευθυνόμαστε και όσο δεν το παραδεχόμαστε και μεταθέτουμε την ευθύνη στην κορυφή χωρίς να αλλάζουμε τη νοοτροπία της βάσης ξεκινώντας από τον εαυτό μας... ναι... δεν θα αλλάξουν τα πράγματα!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

(μπορω να αποδείξω με χίλιους δυο τρόπους ότι όλοι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο κλέβουμε! Αλλά θα είμαστε εκτός θέματος!)

 

 

 

Καλά, ας μιλάει ο καθένας για λογαριασμό του παρακαλώ.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατάλαβες εσύ από αυτό που έγραψα ότι το έγραψα ειρωνικά; Να μου κάνεις αναφορά τότε :D διότι είμαι εκτός κανόνων :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να πω ότι είναι λίγο στον κόσμο του :)

 

Καλε και λιγα λες!!!!

Τρεις λαλουν και δυο χορευουν!!! Το θεμα των ημερων ειναι εαν θα παρουμε barbecue γκαζιου με 2 ή με 3 εστιες (αφου ξεπερασαμε το shock του θανατου του συμπαθεστατου ηθοποιου) και με εμενα να κουναω συγκαταβατικα το κεφαλι....βλεπετε, εγω εχω τα οικονομικα του σπιτιου οποτε ουτε ματι δεν βλεπω να περνουμε οχι barbecue!!!!! Δεν βαζω τις φωνες γιατι καποια στιγμη που ξεκινησα να εξηγω τα χαλια μας (της Ελλαδος γενικοτερα) και οτι υπαρχει σοβαρος κινδυνος χρεωκοπιας ανεβασε πιεση (ειναι και 43 χρονων!!!) και επεσε σε καταθλιψη για....2 ωρες! Οποτε λεω ασε μην τρεχουμε και σε κανα νοσοκομειο βραδιατικα, μολις κοψαμε και την ιδιωτικη ασφαλεια και ετσι ζουμε σε μια ευτυχισμενη ατμοσφαιρα!!!!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

παιδιά φέρνω άμεσα ζυγαριά για να ....ζυγίσουμε τους πόνους μας... λες και θα πάρουμε το παράσημο....ή θα νοιαστεί κανείς...... (Ι.Υ. vs Δ.Υ.)

κι ας αφήσουμε τα αίτια ασχολίαστα να μην διορθωθεί ΤΙΠΟΤΑ να μην τιμωρηθούν οι .......... να κάνουν τα λαμόγια ότι θέλουν ατιμώρητα..... μην αντιδράτε..... ώστε σε καμια 30αριά χρόνια να ξαναπάθουν τα παιδιά μας τα ίδια....(αν ανακάμψουμε ποτέ....)

 

ΥΓ κάπως έτσι ξεκινάνε οι εμφύλιοι στρέφεται ο ένας εναντίον του άλλου και δεν κοιτάνε τα άλλα.......

Link to comment
Share on other sites

Καλε και λιγα λες!!!!

Τρεις λαλουν και δυο χορευουν!!! Το θεμα των ημερων ειναι εαν θα παρουμε barbecue γκαζιου με 2 ή με 3 εστιες (αφου ξεπερασαμε το shock του θανατου του συμπαθεστατου ηθοποιου) και με εμενα να κουναω συγκαταβατικα το κεφαλι....βλεπετε, εγω εχω τα οικονομικα του σπιτιου οποτε ουτε ματι δεν βλεπω να περνουμε οχι barbecue!!!!! Δεν βαζω τις φωνες γιατι καποια στιγμη που ξεκινησα να εξηγω τα χαλια μας (της Ελλαδος γενικοτερα) και οτι υπαρχει σοβαρος κινδυνος χρεωκοπιας ανεβασε πιεση (ειναι και 43 χρονων!!!) και επεσε σε καταθλιψη για....2 ωρες! Οποτε λεω ασε μην τρεχουμε και σε κανα νοσοκομειο βραδιατικα, μολις κοψαμε και την ιδιωτικη ασφαλεια και ετσι ζουμε σε μια ευτυχισμενη ατμοσφαιρα!!!!!!!

 

Εκτός από το να κρατάς τα ηνία του σπιτιού σου μια χαρά σε βέοω και με άψογο χιούμορ!

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η δικιά μου άποψη οφ τόπικ είναι:

 

Όσοι παίρνουν πολλά να επιβαρυνθούν περισσότερα. Αυτούς που παίρνουν λίγα να μη τους πειράξουν.

 

Και ναι, αυτός που παίρνει 300χιλ μπορεί μια χαρά να ζήσει και με 30χιλ. Ας πουλήσει σκάφος και καγιέν. Και ας πάρει φίατ.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου άποψη οφ τόπικ είναι:

 

Όσοι παίρνουν πολλά να επιβαρυνθούν περισσότερα. Αυτούς που παίρνουν λίγα να μη τους πειράξουν.

 

Και ναι, αυτός που παίρνει 300χιλ μπορεί μια χαρά να ζήσει και με 30χιλ. Ας πουλήσει σκάφος και καγιέν. Και ας πάρει φίατ.

 

τελικά το χειρότερο λαϊκισμό τον κάνουν αυτοί που δεν έχουν καμία σχέση με το λαό....

 

με ποιο ακριβώς σκεπτικό πρέπει αυτός που παίρνει 300 να ζήσει με 30; τα έκλεψε από σένα ή από μένα; Και γιατί να επιβαρυνθεί περισσότερο; Επειδή δούλεψε και περισσότερο ή ήταν τυχερός και του άφησαν περιουσία οι γονείς;

 

τους Δ.Υ. που είναι τρέχον θεματάκι τους στηρίζουμε, αλλά σε αυτούς που απλά τα κατάφεραν καλύτερα από μας βγάζουμε εμμέσως τη χολή μας...

 

ίσως τελικά να υπάρχουν περισσότερα του ενός είδη υπανθρώπων...

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

Rea off topic...προσεξε το τικερακι μου????

Μηπως οι κορες μας με τα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ονοματα εχουν γεννηθει την ιδια μερα?

15/11/2010????

 

Με έστειλες...

 

15/11/2010, 12:10, ΜΗΤΕΡΑ....

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά φέρνω άμεσα ζυγαριά για να ....ζυγίσουμε τους πόνους μας... λες και θα πάρουμε το παράσημο....ή θα νοιαστεί κανείς...... (Ι.Υ. vs Δ.Υ.)

κι ας αφήσουμε τα αίτια ασχολίαστα να μην διορθωθεί ΤΙΠΟΤΑ να μην τιμωρηθούν οι .......... να κάνουν τα λαμόγια ότι θέλουν ατιμώρητα..... μην αντιδράτε..... ώστε σε καμια 30αριά χρόνια να ξαναπάθουν τα παιδιά μας τα ίδια....(αν ανακάμψουμε ποτέ....)

 

ΥΓ κάπως έτσι ξεκινάνε οι εμφύλιοι στρέφεται ο ένας εναντίον του άλλου και δεν κοιτάνε τα άλλα.......

 

Το καλοκαίρι δεν βγήκαμε στις πλατείες; Αυτοί που βγήκαμε τέλος πάντων..... Θα μπορούσαμε να είμασταν περισσότεροι αλλά και πάλι κάτι έγινε.... Αποτέλεσμα;

Επικρατεί ένα μούδιασμα σαν να είμαστε σε χειμερία νάρκη..... και από την άλλη ο ένας περιμένει τον άλλο για να κάνει κάτι και τίποτα δεν γίνεται....

Η τρομοκρατία πάει σύννεφο σε όλους τους τομείς και οι πελάτες μου που μετέφεραν τα λεφτά τους στα νησιά CAYMAN τώρα το έχουν μετανιώσει....Η δήλωση τους όμως μηδενική έτσι; Καμία έκτακτη εισφορά για αυτούς, που θα πάει όμως κάπως θα πληρώσουν και αυτοί.

Αυτό που γίνεται είναι προγραμματισμένο ανεξαρτήτως ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ. Όλοι μέσα στο κόλπο για την εξαθλίωση της μικρομεσαίας τάξης και εμείς κοιτάμε τα νέα σαν κοιμισμένοι.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικά το χειρότερο λαϊκισμό τον κάνουν αυτοί που δεν έχουν καμία σχέση με το λαό....

 

με ποιο ακριβώς σκεπτικό πρέπει αυτός που παίρνει 300 να ζήσει με 30; τα έκλεψε από σένα ή από μένα; Και γιατί να επιβαρυνθεί περισσότερο; Επειδή δούλεψε και περισσότερο ή ήταν τυχερός και του άφησαν περιουσία οι γονείς;

 

τους Δ.Υ. που είναι τρέχον θεματάκι τους στηρίζουμε, αλλά σε αυτούς που απλά τα κατάφεραν καλύτερα από μας βγάζουμε εμμέσως τη χολή μας...

 

ίσως τελικά να υπάρχουν περισσότερα του ενός είδη υπανθρώπων...

 

Η εξίσωση των εισοδημάτων για να μπορέσουν όλοι να επιβιώσουν, για να μην έχουμε ακραίες κοινωνικές διαφορές είναι απόλυτα αναγκαία.

 

Και δεν θα έκανα αυτό το σχόλιο αν δεν έβαζα και τον εαυτό μου μέσα.

 

Και από που συμπέρανες ότι αυτοί που αναφέρω τα κατάφεραν καλύτερα από εμένα ή τον άντρα μου;;;;

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΡΙΒΩΣ αφροδιτακι !!!!

και αντί να διορθώνουμε το κακό από την ρίζα........ εκτονωνόμαστε αλληλλοκαταφερόμενοι ο ένας εναντίον του άλλου........

περιμένετε σε 3 ,4 μήνες που οι "εταίροι" μας μη χ...... δεν θα έχουν τόση χασούρα (......γιατί όλο αυτόν τον καιρό τα ρυθμίζουν ώστε να μην εμπλακούν....)και θα δείτε ποιος πονά πολύ και ποιος λίγο........

 

ΥΓ μην μιλάτε δυνατά γιατι οι κυβερνώντες ....κοιμόνται......

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν εχω τίποτα με σένα καλή μου όμως θέλω να διορθώσω μερικά σημεία γιατί πολύς κόσμος τα ξέρει αλλιώς...πρώτον

 

ο ξαδερφος μου με λυκειο (τοτε) αστυνομια, 45 συνταξη και 80.000 εφαπαξ

είναι κ ο άντρας μου αστυνομικός - πέρασε με πανελλήνιες- κ παίζει κάθε μέρα τη ζωη του κορώνα γράμματα έξω στους δρόμους και δουλεύει βράδυα κ ΣΚ κ Χριστούγεννα κ Πάσχα κ πάντα. Δεν ξέρουμε τι θα πει ΣΚ κ γιορτές. Βγαίνει νωρίς στη σύνταξη γιατί η δουλειά του απαιτεί να είναι νέος κ μάχημος ασε που γερνάει πριν της ώρας του με τα ξενύχτια...όποιος ζηλεύει αυτή τη θέση θα μπορούσε άνετα να γίνει στυνομικός - εύκολο είναι μέσω πανελληνίων- αλλά όχι. Οι περισσότεροι θέλουν ανθρώπινο ωράριο και να κάθονται σ ένα γραφείο αλλά παράλληλα κατηγορουν τους αστυνομικούς για όσα τους κατηγορούν. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του κ με αυτές πορεύετε...όσο για το εφάπαξ είναι δικά του λεφτά κρατημένα τόσα χρόνια από το μισθό του.

δεύτερον

η ξαδερφη μου πηρε μονοκλινο στο γενεσις
. Κ γω γέννησα στο γένεσις αλλά έσκασα 2.500Ε. Το δημόσιο δεν μου παρείχε τίποτα πέρα από 1000 τα οποία δεν τα έχω πάρει ακόμα 1,5 χρόνο μετα. Αρα όποιος πληρώνει παει στο μονίκλινο όχι όποιος έχει ασφάλεια δημοσίου. άσε που το ΙΚΑ είναι αυτό που δίνει τα περισσότερα για τη γέννα.

Και τέλος μπορεί ο καθένας να μην είχε τα προσόντα ή να μην το προσπάθησε να μπει στη δημόσιο ή να είχε μια πιο καλοπληρωμένη τότε δουλειά κ δεν ήθελε. Ο καθένας έκανε τις επιλογές του και με αυτές πορεύεται από τότε.Γιατί πρέπει να τα ισοπεδώνουμε όλο??

Τέλος τα παραδείγματα που αναφέρεις είναι υπάρχουν πάντα αλλά είναι η μειοψηφία. Οι περισσότεροι σε σοβαρά Υπουργεία είμαστε άνθρωποι με πτυχία που δώσαμε εξετάσεις για να κερδίσουμε μια θέση. τα άτομα που αναφέρεις μάλλον θα είναι τα πρώτα που θα βγουν και μάλλον δίκαια σε εφεδρεία...

Φιλικά πάντα μιλάω και όχι με αποδέκτη εσένα καλή μου απλά ήθελα να πω κάποια πράγματα γενικά για τους ΔΥ γιατί δεχόμαστε αρκετές επιθέσεις άνευ λόγου....

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ μαζί σου. Έχω κολλητή φίλη αστυνομικό με πτυχίο χημικού, μεταπτυχιακό και διδακτορικό που μπήκε στην αστυνομία πριν από 4 χρόνια με μόρια. Κάνει δουλειά εργαστηρίου και ανησυχεί πλέον για την θέση της γιατί φοβάται πως θα την τσουβαλιάσουν μαζί με άλλους που έχουν μπει με μέσον και όχι αξιοκρατικά.

O μισθός της κατέβηκε μείον 300 ευρώ σε 2 μήνες! Κάνει κουράγιο και δεν την παίρνει από κάτω γιατί δεν έχει ακόμη οικογένεια και υποχρεώσεις μόνο το ενοίκιο της και τα έξοδα του σπιτιού της. Η boyboom πρέπει να έχει συγγενείς καρεκλοκένταυρους.....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ μαζί σου. Έχω κολλητή φίλη αστυνομικό με πτυχίο χημικού, μεταπτυχιακό και διδακτορικό που μπήκε στην αστυνομία πριν από 4 χρόνια με μόρια. Κάνει δουλειά εργαστηρίου και ανησυχεί πλέον για την θέση της γιατί φοβάται πως θα την τσουβαλιάσουν μαζί με άλλους που έχουν μπει με μέσον και όχι αξιοκρατικά.

O μισθός της κατέβηκε μείον 300 ευρώ σε 2 μήνες! Κάνει κουράγιο και δεν την παίρνει από κάτω γιατί δεν έχει ακόμη οικογένεια και υποχρεώσεις μόνο το ενοίκιο της και τα έξοδα του σπιτιού της. Η boyboom πρέπει να έχει συγγενείς καρεκλοκένταυρους.....

 

 

Ω, CSI....

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Με έστειλες...

 

15/11/2010, 12:10, ΜΗΤΕΡΑ....

 

Σας ριχνουμε 1,30 ωρα περιπου...10,35, ΕΛΕΝΑ

Περαστικα μας με τις Σκορπινες που μπλεξαμε (παρεπιπτοντως ο γιος μου γεννηθηκε 16/11/2006, τιγκα στους Σκορπιους!!!!)

 

Υπαρχει csi στο greece???? Ουαουυυυυυ...κοφτε μου κι αλλα!!!!!! Φερτε μου ομως τα τεκνακια του csi!!!!

(ή εστω τον Dr.Sheperd του Grey's anatomy --- καταραμενη κριση, μονο η tv μου απεμεινε!!!!)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατί επιμένεις για τα 70 ευρώ; Πολύ περισσότερα χάσαμε, αλλά δεν το κάνουμε θέμα. Προσωπικά δεν μου πάτησες κανέναν κάλο, απλά να λέμε του στραβού το δίκιο. Εσύ γιατί επιμένεις να τα λες εδώ; Πες τα στην ίδια που κλαίγεται για τα 70 ευρώ που έχασε, εμείς τι χρωστάμε να μας παίρνει η μπάλα;
Πες τα βρε κοπέλα μου. Γιατί βρε καλό μου Αφροδιτάκι δεν έγινες και συ ΔΥ να κάνεις το ίδιο αφού - από ότι καταλαβαίνουμε- μάλλον το ζηλεύεις και αφού θεωρείς ότι έτσι κάνουν όλες οι μαμάδες ΔΥ?Τι κακό πια κ αυτό, να μην μπορεί να χρησιμοποιήσει ο καθένας την αναρρωτική που δικαιούται όπως θέλει βρε αδερφε....
Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω κάτι και ας βγω εκτος θέματος...

ρε κορίτσια...οοοολες εσεις που απο το πρωι το εχετε εξαντλήσει το θέμα είστε δημ. υπάλληλοι?? αν ναι θα με κάνετε να συμφωνήσω με την εφεδρία. αν ειστε του ιδιωτικού τομέα τομεα πότε στο καλό δουλεύετε? μεταξύ ποστ? αν παλι είστε full time mommys πότε μαγειρεύετε-κάνετε δουλειές-παίζεται με το παιδί?? μη γελιόμαστε...ολοι καποια στιγμή ευχηθήκαμε να ειμαστε δημ υπάλληλοι. καποιοι το καταφέρανε ειτε με την αξία τους ειτε με κάποια βοήθεια, μαγκιά τους! δεν θα θελα να ειμαι στην θέση του.ο καθένας εχει κάνει τον οικ προγραμματισμό του με βάση τις ανάγκες του. ειτε αυτο λεγεται δανειο ειτε αισθητικός ειτε σκαφος! η κατινιά και ο λαικισμός ειναι άσχημο πράγμα και το πιο άσχημο ειναι οτι ειναι κληρονομικό. μη πέσετε να με φάτε. δεν θίγω καμία σας αλλα ουτε μιλω εκ του ασφαλούς. ειμαι ανεργη του ιδ. τομέα. ο πατέρας μου αρνήθηκε συνταξη συνδικαλιστή -ασχολείτο χρόνια- ωστε να μην τον πουν εργατοπατέρα. ζει με μια συνταξη τν 900 ευρω και με 600 απο αυτα σε δανεια! αν ηταν 2-3 παραπάνω σαν αυτον τοτε ο τόπος μας θα ήταν καλύτερος. ποτε δεν ειναι αργα να γινουμε καλύτεροι και να το περάσουμε και στα παιδιά μας.

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ριχνουμε 1,30 ωρα περιπου...10,35, ΕΛΕΝΑ

Περαστικα μας με τις Σκορπινες που μπλεξαμε (παρεπιπτοντως ο γιος μου γεννηθηκε 16/11/2006, τιγκα στους Σκορπιους!!!!)

 

Υπαρχει csi στο greece???? Ουαουυυυυυ...κοφτε μου κι αλλα!!!!!! Φερτε μου ομως τα τεκνακια του csi!!!!

(ή εστω τον Dr.Sheperd του Grey's anatomy --- καταραμενη κριση, μονο η tv μου απεμεινε!!!!)

 

Υπάρχει το LA PD - Lekanopedio Attikis Police department

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...