Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΟΙ ΑΝΤΕΣ ΣΑΣ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ;


VAIA

Recommended Posts

2 κοπελες φιλες μου μενουν εκει αυτη τη στιγμη που μιλαμε

λες να με θελουν για παρεα γιαυτο μου τα λενε ωραιοποιημενα? ισως

ειναι ψεμματα οτι τα παιδια μεχρι 16 δεν πληρωνουν κανενα γιατρο ουτε εμβολιο?

ειναι ψεμματα οτι δινουν συνδρομη για οτι ιατρικο εχουν 10 ευρω τους 3 μηνες αν και εφοσον χρησιμοποιησουν γιατρο? ειναι ψεμματα οτι τα παιδια τους πανε παιδικο με 40-50 ευρω το μηνα?τα ενοικια μηπως εχουν μεσα και ρευμα και νερο και κοινοχρηστα γι αυτο ειναι πιο ακριβα?? και η ζωη να ειναι πιο ακριβη κοπελα μου, αμα παιρνεις τα διπλα λεφτα δεν εχεις προβλημα.......οχι οτι θα παω ποτε, αλλα ειναι ετη φωτος μπροστα οι τυποι........

kala eεγω μαλλον σε αλλη γερμανια εμενα 20 χρονια..

λειπον

οκ τα παιδια δεν πληρονουν...ενοικιο εγω ειχα830 για 80 τετραγωνικα..

150 ευρω κα8ε μηνα ρευμα..

καθε μηνατηλ.

για υπολογισε ποσα σε μενουν απο τα 1200...

απλα μην νομιζετε οτιη γερμανια δεινει τσαμπαλεφτα!!μην τρελαθουμε...:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 303
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δηλαδη κοπέλες που μένουν εκει ΤΩΡΑ και όχι έμεναν παλαιότερα όπως λες εσυ, μας λένε ψέματα ???

 

ότι το σουπερ μαρκετ είναι πιο φθηνό κατα πολύ απο εδώ??? Γενικώς ότι το κόστος ζωής είναι πιο οικονομικό απο Ελλάδα???

 

Μάλλον ε?

δεν λενε ψεμματα!!ειπα οτι δεν ειναι ολα τοσο φτηνα απο οτι νομισετε.πχ το ψωμι το μικρο..κανει 2 και ευρω....το ρευμα ερχετε κα8ε μηνα εκει και το τηλ..
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως ο αντρας μου τα εχει 'παιξει' γιατι απο 1600 τον εχουν κατεβασει με το καινουργιο νομοσχεδιο στα 700 απο τον επομενο μηνα. Και μαζι του τα εχω παιξει και εγω. Ειναι δημοσιος υπαλληλος αλλα τι σημασια εχει....σκατα ολοι μας.

 

Επισης Ρενα?........και εγω το ιδιο εκανα. Αρνηθηκα θεση στο υπουργειο πολιτισμου 6 χρονια πριν γιατι ο προισταμενος μου ειχε πει 'και τωρα τι να σε κανω εσενα? Σας στελνουν και δεν εχουμε που να σας βαλουμε (σκατοβισματα να συμπληρωσω), δεν πειραζει τελος παντων ελα αυριο να υπογραψεις συμβαση'........δεν πηγα ποτε γιατι με προσεβαλε ολο αυτο. Βρηκα μετα απο 5 μηνες στον ιδιωτικο τομεα που εκει προσφερα ;)

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

σας ζητούμε την προσοχή σας στο παρακάτω κείμενο :

(παρεμβάσεις σε συζητήσεις)

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=78132

 

Το θέμα κλειδώνεται καθώς η συζήτηση πλέον δεν έχει ενημερωτικό χαρακτήρα, δεν είναι ευανάγνωστη και αποκλίνει από το αρχικό ερώτημα του thread

Αν και εφόσον κάποιο απο τα μέλη που συμμετείχαν στην συζήτηση αυτή και θεωρούν οτι μπορουν να συμβάλουν στο ξεκαθάρισμα του, (μεταφορά μη παραγωγικών δημοσιεύσεων στο αρχείο ) έτσι ώστε να μπορέσει να ξανα ανοίξει και να συνεχιστεί ο διάλογος παρακαλείτε να στειλει μήνυμα στον Συντονιστή Περιεχομένου , όπου και θα λάβει οδηγίες για αυτήν την διαδικασία .

 

ευχαριστούμε για την κατανόηση

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...