Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναίκες παντρεμένες με μικότερους άνδρες!


iosifina123

Recommended Posts

Ιωσηφίνα,

 

η διαφορά που εχετε ειναι αστεία.

 

Οι ανασφάλειες που αισθάνεσαι τώρα πιστεύω πως θα ηταν οι ίδιες ακόμα και αν στη παρούσα φάση ο άντρας σου ήταν 55 και εσύ παλι 45!

 

Και αυτό ισχύει όχι μόνο για σένα, αλλά και για κάθε άλλη γυναίκα είτε ειναι 40 είτε 45.

 

Θα πρότεινα, για σένα, για να νιώσεις καλύτερα, να δεις έναν ενδοκρινολόγο. Διανυοντας τωρα τη 2η εγκυμοσύνη μου μπορώ να ξερω τι ατιμο πράγμα είναι αυτες οι ορμόνες.

 

ΥΓ: Η καλύτερη μου φίλη είναι 45 με 2 παιδιά και καρακουκλάρα. Αν και παντρεμένη πολλοί είναι αυτοί που τη λιγουρεύονται. Την πιάνουν και αυτή όμως κάτι ανασφάλειες που με τρελαίνει.

 

ΥΓ:2 Εγώ είμαι 40.

 

ΥΓ:3 Ο σύζυξ είναι +26 και παρόλα αυτά τις ανασφάλειες τις έχω. Και καλή εμφάνιση έχω.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ιωσηφίνα,

 

η διαφορά που εχετε ειναι αστεία.

 

Οι ανασφάλειες που αισθάνεσαι τώρα πιστεύω πως θα ηταν οι ίδιες ακόμα και αν στη παρούσα φάση ο άντρας σου ήταν 55 και εσύ παλι 45!

 

Και αυτό ισχύει όχι μόνο για σένα, αλλά και για κάθε άλλη γυναίκα είτε ειναι 40 είτε 45.

 

Θα πρότεινα, για σένα, για να νιώσεις καλύτερα, να δεις έναν ενδοκρινολόγο. Διανυοντας τωρα τη 2η εγκυμοσύνη μου μπορώ να ξερω τι ατιμο πράγμα είναι αυτες οι ορμόνες.

 

ΥΓ: Η καλύτερη μου φίλη είναι 45 με 2 παιδιά και καρακουκλάρα. Αν και παντρεμένη πολλοί είναι αυτοί που τη λιγουρεύονται. Την πιάνουν και αυτή όμως κάτι ανασφάλειες που με τρελαίνει.

 

ΥΓ:2 Εγώ είμαι 40.

 

ΥΓ:3 Ο σύζυξ είναι +26 και παρόλα αυτά τις ανασφάλειες τις έχω. Και καλή εμφάνιση έχω.

 

Ρέα καταλαβαίνω τί λες, οι γυναίκες γενικά έχουμε μια τάση προς την ανασφάλεια!Αν μου λες ότι έχεις κι εσύ που είσαι αρκετά μικρότερη, φαντάσου!!! :P Ίσως φταίει το ότι έχω λίγες φίλες στις οποίες μπορώ να μιλήσω για προσωπικά θέματα και οι σκέψεις μου διογκώνονται!

 

Ένιωσα πολύ καλύτερα με τις απαντήσεις σας και σας ευχαριστώ.

 

Το ορμονικό θα το κοιτάξω, πλησιάζει εξάλλου και το ετήσιο τσεκάπ μου και θα το δω, ίσως συμβαίνουν κάποιες ορμονικές αλλαγές λόγω ηλικίας!

 

Κι εγώ όταν ακούω από γυναίκες που έχουν ωραία εμφάνιση να εκφράζουν ανασφάλειες, ψιλοτρελαίνομαι, και τώρα έγινα κι εγώ έτσι :-D

 

Η αλήθεια είναι ότι έχω ηρεμήσει κάπως, και με ανέβασε το ότι θα πάμε τέσσερις μερούλες διακοπές, ενώ δεν προβλεπόταν κάτι λόγω δουλειάς.

 

Η κόρη μου φιλοξενείται από τα ξαδέρφια της για μια εβδομάδα και θα το εκμεταλλευτώ να χαλαρώσω με τον άντρα μου και να κάνω θετικές σκέψεις!

 

ΥΓ: Με το καλό το δεύτερο μωράκι!

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι, μήπως όλη αυτή η ανασφάλεια έχει να κάνει και με την συμπεριφορά του άντρα σου; Μήπως σε έχει παραμελήσει, λόγω δουλειάς, λόγω χρόνου και τα βλέπεις όλα μαύρα. Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο, μιλησέ του. Καμιά φορά όταν ο σύντροφός μας δεν μας δίνει προσοχή, νιώθουμε χάλια ανεξάρτητα την ηλικία μας.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...