Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


καλημερα! μολις ολοκληρωσα την εγγραφη μου! τοσο φρεσκια! ας μπω κ στο θεμα, ε? λεμε σιγα σιγα με τον αγαπημενο μου να προσπαθησουμε για ενα μωρο. ειμαι αναμεσα στην κασιμιδου αθηνα κ στην αναγνωστου κατερινα, στην καλαμαρια. επισης εχω ακουσει καλα σχολια κ για την ιωακειμιδου χριστινα. εχετε εμπειρια ή αποψη για καποια απο τις παραπανω. ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

θελω να μου πειτε αν γνωριζετε καποιον απο τους παρακατω : γκουτζιουλη φωτη , κωσταντουλα μιχαλη . Ειμαι ειδικη περιπτωση και χρειαζομαι εναν πολυ καλο γυναικολογο και επιστημονα . Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

στον Κωνσταντουλα πήγαινε η μητέρα μου και ήταν πολύ ευχαριστημένη αλλά στο τελευταίο χειρουργείο μας τα χάλασε λίγο και άλλαξε γιατρό. Είναι καλός αλλά νομίζω ότι έχει πάρα πολύ δουλειά και εμείς τουλάχιστον απαιτούσαμε περισσότερη προσοχή. Για τον άλλο που ρωτάς δεν έχω ιδέα. Καλή τύχη

Link to comment
Share on other sites

θελω να μου πειτε αν γνωριζετε καποιον απο τους παρακατω : γκουτζιουλη φωτη , κωσταντουλα μιχαλη . Ειμαι ειδικη περιπτωση και χρειαζομαι εναν πολυ καλο γυναικολογο και επιστημονα . Ευχαριστω

 

Φωτης forever…

Και δέκα παιδιά να έκανα, εκεί θα τα έκανα!

Για να τον βρω έψαξα και εγώ και φίλη μου συστάσεις από παλιές μαίες, και όλες είχαν να πουν τα καλύτερα. Άριστος μαιευτήρας.

Μία συγχωριανή μου που συνάντησα στο διαβαλκανικό τυχαία και την είχα ρωτήσει, μου είχε πει τα καλύτερα, πως ξεγεννά ακόμη και δίδυμα φυσιολογικά, πράγμα εξαιρετικά σπάνιο πια. Είναι ήρεμος, σου μεταδίδει αυτή την σιγουριά του, και δεν κόβει εύκολα, αν δεν συντρέχει σοβαρός λόγος δεν κάνει καισαρικές.

Εγώ γέννησα δύο μεγάλα μωρά φυσιολογικά και πολύ όμορφα, η όλη διαδικασία μου έχει προσφέρει πολύ ωραίες αναμνήσεις. Με περίμενε παραμονή Χριστουγέννων 16 ώρες… έκανα δυστοκία και πάλι όλα καλά…

Στο δεύτερο είχα κλείσει 41 εβδομάδες και παρέμενε ψύχραιμος, όχι σαν κάποιους που μόλις κλείσεις τις 40 σε πάνε κατευθείαν για πρόκληση και καταλήγεις καισαρική…

Δεν ξέρω την περίπτωση σου, απλά έγραψα για μένα, σου εύχομαι καλή επιλογή και μια καλή εγκυμοσύνη με ένα εξίσου καλό αποτέλεσμα!

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με τον Φώτη γέννησα κι εγώ και με περίμενε 18 ωρες είναι πολυ καλος γυναικολογος και δε θα σε αγχωσει τον συνιστώ ανεπιφύλακτα και ειδικός σε δύσκολες περιπτώσεις γιατί έχει μεγαλη εμπειρία.

vaisp2.png

xrxup2.png

Link to comment
Share on other sites

τοσουνιδης ισαακ καλαμαρια.απιστευτος και πολυ καλος επιστημονας,με κλειστα τα ματια, ανδριανουπολεως καλαμαρια

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καμια σας τον Δανιηλιδη Αγγελο; ειναι στον ευοσμο θεσ/νικης. χρειαζομαι πληροφορίες.

ενδιαφερομαι για υστεροσκοπηση.

αν εχει καμια σας να μου προτεινει καποιον στη θεσ/νικη θα με βοηθουσατε πολυ.

ευχαριστω:-P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Επειδή γίνονται συνέχεια αναφορές στο Σόρτση να πω κι εγώ τη γνώμη μου... Ζήτησα πληροφορίες από ευγενέστατη κοπέλα - μέλος του φόρουμ και μου έδωσε τηλέφωνο. Έκλεισα ραντεβού, πήγα κ δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη. Σε εξέταση ρουτίνας με πανικόβαλε αναφέροντας μέχρι και τη λέξη "καρκίνος" προσπαθώντας να με πείσει να κάνω κολποσκόπιση για θέμα που όπως αποδείχτηκε εκ των υστέρων ήταν ανάξιο λόγου. Επίσης, με πόνεσε πολύ στην εξέταση, τραβώντας έντονα την ευαίσθητή μου περιοχή. Όλα αυτά μπορείς να πεις οτι είναι υποκειμενικά. Αυτό που σίγουρα ΔΕΝ είναι υποκειμενικό ήταν η αγένειά του να σηκώσει κατά τη διάρκεια του υπερήχου που μου έκανε το κινητό, να πιάσει πεντάλεπτη κουβεντούλα για μη σοβαρό θέμα (μπαμπάς που τον έψαχνε να τον πληρώσει επειδή γεννήσανε), με το ματσούκι του υπερήχου να περιφέρεται μέσα μου!!!!!!! Φυσικά ούτε που πήγα να πάρω τα αποτελέσματα του παπ, ας τα βάλει στο αρχείο του να με θυμάται. Δεν θα κάνω χαρακτηρισμούς σεβόμενη τους όρους του φόρουμ, την κοπέλα που μου τον σύστησε που είναι ευγενέστατη -επαναλαμβάνω- και τα άλλα κορίτσια που τον έχουν σα γιατρό.

Ένα και μόνο θετικό βρήκα, το οτι ήταν φτηνός σε τιμές.

Αυτά και συγνώμη αν βλέπει κανένας συγγενής του και θιχτεί!

Αγαπητή jst. Παίζει σημαντικό ρόλο το τι ψάχνει κάθε ένας από έναν γιατρό. Εγώ είχα 2 αποβολές μέχρι να καταλήξω στον σόρτση. μάλιστα στη δεύτερη αποβολή μου δε μου έκανε απόξεση αλλά ρίσκαρε να περιμένει τον οργανισμό μου να το αποβάλλει. με εξετάσεις συνέχεια βέβαια και αντιβιώσεις αλλά σημασία έχει ότι μετά από 3 μήνες ξανα έμεινα έγκυος. είχα μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη με αιμορραγία, διαβήτη και έναν τεράστιο όγκο που εμφανίστηκε κολλητά με τον σάκο τον 6ο μήνα. από 6 μηνών νοσηλευτηκα σε ιδιωτικη κλινικη σε ακινησια, ο γιατρος ερχόταν καθε μερα ποσες φορες και μετα απο 2 μηνες νοσηλειας δε πληρωσα τιποτα γιατί αυτο ειχε κανονισει ο ιδιος. 8 μηνων γεννησα λόγω του όγκου εσπασαν τα νερα και ο γιατρος δεν εφυγε στιγμη απο το πλαι μου και μου εκανε διπλό χειρουργείο να αφαιρεθει ο ογκος. και καθε μερα τηλ να δει τι κανει η μικρουλα μου στην εντατικη. Γι αυτο σου λέω είναι τι ψάχνει ο κάθε ένας. Εγώ ψάχνω επαγγελματία και πάνω απ' όλα άνθρωπο. Συγνώμη αν σε κούρασα αλλά δε διαγράφουμε έτσι έναν γιατρό. Για μένα πάντως αν δεν ήταν αυτός δε θα είχα τη κόρη μου, δε ξέρω αν θα ζούσα λόγω του όγκου και φυσικά δε θα ήμουν τώρα πάλι έγκυος στο δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή jst. Παίζει σημαντικό ρόλο το τι ψάχνει κάθε ένας από έναν γιατρό. Εγώ είχα 2 αποβολές μέχρι να καταλήξω στον σόρτση. μάλιστα στη δεύτερη αποβολή μου δε μου έκανε απόξεση αλλά ρίσκαρε να περιμένει τον οργανισμό μου να το αποβάλλει. με εξετάσεις συνέχεια βέβαια και αντιβιώσεις αλλά σημασία έχει ότι μετά από 3 μήνες ξανα έμεινα έγκυος. είχα μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη με αιμορραγία, διαβήτη και έναν τεράστιο όγκο που εμφανίστηκε κολλητά με τον σάκο τον 6ο μήνα. από 6 μηνών νοσηλευτηκα σε ιδιωτικη κλινικη σε ακινησια, ο γιατρος ερχόταν καθε μερα ποσες φορες και μετα απο 2 μηνες νοσηλειας δε πληρωσα τιποτα γιατί αυτο ειχε κανονισει ο ιδιος. 8 μηνων γεννησα λόγω του όγκου εσπασαν τα νερα και ο γιατρος δεν εφυγε στιγμη απο το πλαι μου και μου εκανε διπλό χειρουργείο να αφαιρεθει ο ογκος. και καθε μερα τηλ να δει τι κανει η μικρουλα μου στην εντατικη. Γι αυτο σου λέω είναι τι ψάχνει ο κάθε ένας. Εγώ ψάχνω επαγγελματία και πάνω απ' όλα άνθρωπο. Συγνώμη αν σε κούρασα αλλά δε διαγράφουμε έτσι έναν γιατρό. Για μένα πάντως αν δεν ήταν αυτός δε θα είχα τη κόρη μου, δε ξέρω αν θα ζούσα λόγω του όγκου και φυσικά δε θα ήμουν τώρα πάλι έγκυος στο δεύτερο.

Λίγο μαγειρεμένη και δήθεν απάντηση μου κάνει αυτή!

eY7sp3.png

v2MFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγγνώμη, αποκλείεται δηλαδη η κοπέλα να είναι ευχαριστημένη απο το γιατρό της? Είναι άδικο να λέμε κάτι τέτοιο ιδιαίτερα όταν δεν γνωρίζουμε την περίπτωση. Αν δεν την πιστεύεις απλά αγνόησέ το. Τί λόγο θα είχε να μας γράψει ψέματα?

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις σε ένα φόρουμ,κάνεις ΜΟΝΟ ΜΙΑ ανάρτηση για να εκθειάσεις το γιατρό δηλ???

μπορει να εψαχνε σχολια για τον γιατρο της και να ετυχε να πεσει σ αυτο!μαλλον δεν το χει πολυ με το νετ (ποια μιλαει :rolleyes:)γιατι εχει βαλει οοολα τα στοιχεια της μεσα :shock::shock::shock:

2009-2011

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας! Είμαι σχετικά καινούρια στην παρέα σας αλλά ξέρω ότι θα είστε πολύ καλή συντροφιά για μένα από δω και πέρα..!! Μόλις χτες έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό...!!! να σας ρωτήσω, μιας κ δεν΄είχα σταθερό γυναικολόγο ως τώρα, έχετε να μου προτείνετε κάποια γυναίκα γυναικολογο στη Θεσσαλονίκη συμβεβλημένη με εοπυυ που να είναι υπερ του φυσιολογικού τοκετού? (ή μήπως ζητάω πολλα? :-) ) Ευχαριστώ πολύ :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, καλησπέρα!

 

Προσωπικά με θίγει να θεωρούν ότι επειδή έγραψα τη γνώμη μου για έναν γιατρό είμαι συγγενής του ή φίλη του ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο!!!!!

Όταν έψαχνα γιατρό, έβλεπα όλες τις γνώμες και από εκεί και πέρα έκρινα τι θα κάνω. Ή επειδή είχα ένα μήνυμα πάλι σημαίνει ότι με έβαλε ένας γιατρός να γράψω υπέρ του;;;;;

Όποια έχει αμφιβολίες για το ποια είμαι και τι κάνω μπορεί με προσωπικό μήνυμα να με ρωτήσει και πολύ ευχαρίστως θα της απαντήσω!!!

Α, και τώρα που είδα ότι με ένα μήνυμα θεωρείσαι συγγενής γιατρού, πρέπει να μπαίνω συχνότερα να γράφω, μπας και γλιτώσω τις συκοφαντίες!:) Αλλά με ένα μωρό που θηλάζει δεν είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο...

Εδώ τις γνώμες και τις εμπειρίες μας καταθέτουμε, για να βοηθήσουμε άλλες κοπέλες, μαμάδες κ.ο.κ.. Τουλάχιστον εγώ έτσι το βλέπω!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα!

 

Προσωπικά με θίγει να θεωρούν ότι επειδή έγραψα τη γνώμη μου για έναν γιατρό είμαι συγγενής του ή φίλη του ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο!!!!!

Όταν έψαχνα γιατρό, έβλεπα όλες τις γνώμες και από εκεί και πέρα έκρινα τι θα κάνω. Ή επειδή είχα ένα μήνυμα πάλι σημαίνει ότι με έβαλε ένας γιατρός να γράψω υπέρ του;;;;;

Όποια έχει αμφιβολίες για το ποια είμαι και τι κάνω μπορεί με προσωπικό μήνυμα να με ρωτήσει και πολύ ευχαρίστως θα της απαντήσω!!!

Α, και τώρα που είδα ότι με ένα μήνυμα θεωρείσαι συγγενής γιατρού, πρέπει να μπαίνω συχνότερα να γράφω, μπας και γλιτώσω τις συκοφαντίες!:) Αλλά με ένα μωρό που θηλάζει δεν είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο...

Εδώ τις γνώμες και τις εμπειρίες μας καταθέτουμε, για να βοηθήσουμε άλλες κοπέλες, μαμάδες κ.ο.κ.. Τουλάχιστον εγώ έτσι το βλέπω!

 

Εεε... νομίζω ότι δεν το είπαν αυτό για σένα. Άλλωστε δεν ξαναέγραψες σε αυτό το θέμα (εκτός και αν δεν το είδα). Για τη Grigoria1984 ήταν το σχόλιο για το ένα μήνυμα, και ότι είναι λίγο ύποπτο κλπ. Μήπως μπέρδεψες λίγο τους λογαριασμούς? Ε?

NLYdp2.png VqePp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λίγο μαγειρεμένη και δήθεν απάντηση μου κάνει αυτή!

 

Μπορεί και ναι, μπορεί και όχι ρε φιλενάδα μου, τι να πω; Η κοπέλα που μου τον σύστησε είναι ενεργότατο μέλος του φόρουμ και πολύ καλό παιδί. Εγώ είπα τη γνώμη μου για το μεσιέ με πάσα ειλικρίνεια. Ο κάθε επιστήμονας είναι ενεργή διαφήμιση ή δυσφήμιση του εαυτού του. Μπορεί κάποιες να τις έσωσε εμένα μου γύριζε 5 λεπτά τη ματσούκα μέσα μου και μιλούσε στο κινητό σαχλαμαρίζοντας. Ο νοών νοείτω...

Think Different
Link to comment
Share on other sites

yioulipa, καλησπέρα!

 

Φρόντισα απλώς να ξεκαθαρίσω την κατάσταση σε ό,τι αφορά εμένα προσωπικά. Δεν μου αρέσει να αφήνονται υπόνοιες έτσι γενικά και αόριστα, το θεωρώ υποτιμητικό. Δεν το θεωρώ κομψό να πει κάποια τη γνώμη της και μετά να της λένε ότι έχει συμφέροντα για να το κάνει. Και επειδή με προηγούμενα μηνύματα εννοήθηκε ότι μπορεί να είμαστε και συγγενείς γιατρού (ΕΛΕΟΣ!!!!!!), σκέφτηκα ότι πρέπει να διαχωρίσω τη θέση μου τουλάχιστον.

Θα το ξαναπώ λοιπόν. Εδώ μαζευόμαστε να πούμε τη γνώμη μας και είναι απλώς μια γνώμη, τίποτα περισσότερο. Προφανώς, όλες για να πηγαίνουμε σε κάποιον γιατρό είμαστε ευχαριστημένες.

Κι αν κάποια κοπέλα ζητήσει γνώμη για κάποιον από τους γυναικολόγους που είχα πάει παλιότερα (πέντε τον αριθμό), πάλι θα γράψω τη γνώμη μου...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ να πω επειδή ακούγεται πολύ το όνομα οτι η κουμπάρα μου έχει τον Παπαχατζόπουλο και είναι πάρα πολύ ευχαριστημένη. Είναι όντως σοβαρός και κοφτός ο άνθρωπος αλλά πολύ επεξηγηματικός και αναλυτικός και τον έχει Θεό. Αυτό γιατί το καλό πρέπει να λέγεται.

Think Different
Link to comment
Share on other sites

Γεια κι από 'μένα κοπελιές! Διάβασα πολύ το όνομα της κας Βάτση και μάλιστα πολύ καλά σχόλια. Έχει καμιά να πει λεπτομέρειες; Απ' όσο ξέρω συνεργάζεται με τη Βιοκλινική και με βολεύει. Φαντάζομαι είναι υπέρ του φ.τ., για την πρόκληση όμως τι γνώμη έχει; Αλλαξα γιατρό γιατί επιμένει να με ξεγεννήσει με πρόκληση κι επειδή μεσολαβεί Δεκαπενταύγουστος (ΠΗΤ 28/8 ) δεν διατείθεμαι να ζορίσω το μωράκι μου για να πάει ο γιατρός τις διακοπούλες του. Επίσης, θέλω να ρωτήσω αν κάνει αυχενική η ίδια ή σε στέλνει έξω και από τιμές πώς είναι. Ευχαριστώ!!!

tt16920e.aspxtt18a6db.aspx
Link to comment
Share on other sites

Α, ξέχασα! Και για την κα Μπουζάκη ενδιαφέρομαι, αλλά επειδή μου έδωσε την εντύπωση ότι θεωρείται κορυφαία φοβάμαι μη χρειαστεί να πουλήσω το σπίτι μου για να την ξεχρεώσω. :lol::lol::lol:

tt16920e.aspxtt18a6db.aspx
Link to comment
Share on other sites

Γεια κι από 'μένα κοπελιές! Διάβασα πολύ το όνομα της κας Βάτση και μάλιστα πολύ καλά σχόλια. Έχει καμιά να πει λεπτομέρειες; Απ' όσο ξέρω συνεργάζεται με τη Βιοκλινική και με βολεύει. Φαντάζομαι είναι υπέρ του φ.τ., για την πρόκληση όμως τι γνώμη έχει; Αλλαξα γιατρό γιατί επιμένει να με ξεγεννήσει με πρόκληση κι επειδή μεσολαβεί Δεκαπενταύγουστος (ΠΗΤ 28/8 ) δεν διατείθεμαι να ζορίσω το μωράκι μου για να πάει ο γιατρός τις διακοπούλες του. Επίσης, θέλω να ρωτήσω αν κάνει αυχενική η ίδια ή σε στέλνει έξω και από τιμές πώς είναι. Ευχαριστώ!!!

γεια σου!!!εγω εχω την κ βατση κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη!με ανελαβε και στα δυο μου παιδια και γεννησα φυσιολογικα!ειναι υπερ του φτ στον δευτερο ειχα οπισθια ινιακη προβολη και ζοριστικα αρκετα αλλα τα καταφερα απ οτι ξερω η θεση που ειχε το μωρο ειναι κ αιτια κτ!απο χρηματα ειναι αρκετα οικονομικη 40ε η επισκεψη μια φορα τον μηνα οσες φορες και αν χρειαστει να πας και 1000ε η γεννα σου λεω τιμες μαρτιου του 12.τωρα για την προκληση μην ρωτας εμενα γιατι εχεις πεσει σε ατομο που μολις μπαινει στον μηνα του θελει να γεννησει:rolleyes: στον πρωτο πηγα με προκληση 38+5 γιατι δεν αντεχα αλλο (εγω της ειπα)και στον μικρο στις 38 ακριβως παλι της ειπα εγω λογω οτι επρεπε να κανονισω που θα αφησω τον μεγαλο κ λογω μοα στην 2 φορα ηθελε να περιμενω λογω οπισθιας ινιακης προβολης μηπως κ αλλαξει κατι αλλα εγω ημουν ανενδοτη απο τον φοβο που μου ειχε δημιουργησει η μοα!!!!ε τελικα χαρη του να γεννησω φυσιολογικα δεν αφησε να γινει επισκληριδιος γιατι παρετεινε την κατασταση!εκεινη ηταν η φαση που ειλικρινα ΘΑ ΤΗΝ ΣΚΟΤΩΝΑ :rolleyes: μετα απο διαφορα που μπορεις να διαβασεις που περασα στην 2εγκυμοσυνη και με στηριξε απιστευτα της εχω πλεον πολυ εμπιστοσυνη και εγω προσωπικα δεν την αλλαζω με κανεναν!!!

2009-2011

Link to comment
Share on other sites

Μπάμπας Ευάγγελος στη Τσιμισκή 111 καμοια?

Νεος, καλός και προχωρημένος... τον γνωρίζει καμια? Ακούω σχόλια και εντυπώσεις!

 

πάντως κορίτσια σχετικά με τον Μπάμπα, εγώ είχα κλείσει ραντεβού στο ΙΚΑ καλαμαριάς μαζί του. Ήταν στα γραφεία της γραμματείας για καλαμπουράκι και καφέ με όλους τους γιατρούς, με είδε που περίμενα, με ρώτησε αν είμαι για γυναικολόγο, είπε "'ερχομαι" και ήρθε μετά απο 10-15 λεπτα αφού συνέχισε να καλαμπουρίζει με τους υπόλοιπους. Όταν μπηκα μέσα και του είπα ότι είμαστε στις προσπάθειες για παιδί ξαφνικά έγινε φιλικότατος, μου έδωσε κάρτα του ιατρείου του και μου έκανε και μια θερμή χειραψία στο τέλος. Ε αυτά με έκαναν να σκεφτώ ότι με βλέπει στην τσέπη και τον απέκλεισα εντελώς από γιατρό μου. Επειδή δηλ. πάω στο ΙΚΑ είμαι λιγότερο άνθρωπος?!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...