Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολύποδας


Recommended Posts

On 5/5/2017 at 10:17 ΠΜ, nivma είπε:

κορίτσια καλημέρα και από εμένα.. Είμαι νέο μέλος... Είμαι 29 χρονών και εδώ και 1,5 χρόνο ταλαιπωρούμαστε με τον άντρα μου για παιδάκι...έχω αρκετά θεματάκια γυναικολογικά...διάβασα για πολύποδες γι' αυτό και γράφω να με βοηθήσετε... έχω έναν πολύποδα μέσα στην μήτρα μου η οποία είναι σε οπίσθια κλίση και ένα ινομύωμα από πάνω που την τραβάει λίγο πίσω ακόμα,...δυστυχώς στις 25/04/2017 έκανα υστεροσκόπηση  χειρουργική στο Αλεξάνδρας η οποία δεν πέτυχε...ο γιατρός δεν τον έβγαλε...δεν μπορούσε να δεί καλά μου είπε... παρακαλώ πολύ όποια έχει εμπειρία από υστεροσκόπηση για αφαίρεση πολύποδα να με βοηθήσει, εάν ξέρει κανέναν καλό γιατρό...ευχαριστώ

Καλησπέρα τώρα το είδα καλά πως γίνεται να μην είδε.. δεν γίνεται να μην βλέπει.. εγώ την έκανα σε ιδιωτικό. Δεν πας και σε κανέναν άλλον γιατρό; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 586
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 5/27/2017 at 11:28 ΜΜ, nivma είπε:

Καλησπέρα , εμενα μου είχαν πει οτι πολύποδες εμεις οι γυναίκες βγάζουμε και θα βγάζουμε! Δεν μπορει κανεις να σου εγγυηθεί οτι δεν θα ξανα βγάλεις! Πρεπει να κάνουμε σταθερά έλεγχο καθε χρονι για να ειμαστε σίγουρες και να προλαβαινουμε τα χειρότερα! Συγγνωμη έναν ολόκληρο χρονο δεν ειχες περίοδο; εγω μετα την επέμβαση τον επόμενο μήνα κανονικά στις ημέρες που περίμενα αδιαθέτησα!

Καλησπέρα όχι για έναν χρόνο δεν είχα περίοδο μόνο με φάρμακα κάθε τόσο για να έρθει. Και δεν ξέρουμε το γιατί είχε γίνει αυτό. Και τώρα που είχε έρθει κράτησε πάρα πολες μέρες σαν τότε που άρχισε να έχω θέμα με τον πολύποδα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Niki94 είπε:

Καλησπέρα έκανα με υστεροσκόπηση ήταν μέσα στην μητρα όταν λες επανελεγχο; εγω πήγα μετά από την 1 περίοδο και μου έκανε υπέρηχο και ήταν όλα μια χαρά πριν 1 χρόνο και 2 μηνες 

καλημέρα, αυτό εννοώ επανέλεγχο που έκανες. Θα πρέπει να πας και τώρα να κάνεις έναν υπέρηχο και να μιλήσεις με τον γιατρό σου να δεις γιατί έχεις τα ίδια συμπτώματα και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Niki94 είπε:

Καλησπέρα τώρα το είδα καλά πως γίνεται να μην είδε.. δεν γίνεται να μην βλέπει.. εγώ την έκανα σε ιδιωτικό. Δεν πας και σε κανέναν άλλον γιατρό; 

αυτή ήταν η απάντηση που έλαβα από τον συγκεκριμένο γιατρό δυστυχώς. αλλά η Αγία Ειρήνη η Χρυσοβαλάντου έκανε το θαύμα της και τώρα περιμένουμε μόνο ευχάριστα νέα.:-D

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nivma είπε:

καλημέρα, αυτό εννοώ επανέλεγχο που έκανες. Θα πρέπει να πας και τώρα να κάνεις έναν υπέρηχο και να μιλήσεις με τον γιατρό σου να δεις γιατί έχεις τα ίδια συμπτώματα και τώρα.

Ναι θα πάω αυτά δεν τα αφήνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, nivma είπε:

αυτή ήταν η απάντηση που έλαβα από τον συγκεκριμένο γιατρό δυστυχώς. αλλά η Αγία Ειρήνη η Χρυσοβαλάντου έκανε το θαύμα της και τώρα περιμένουμε μόνο ευχάριστα νέα.:-D

 

Κι εγώ έχω πάει πριν λίγο καιρό.. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2017 at 10:21 ΜΜ, Niki94 είπε:

Καλησπέρα έκανα με υστεροσκόπηση ήταν μέσα στην μητρα όταν λες επανελεγχο; εγω πήγα μετά από την 1 περίοδο και μου έκανε υπέρηχο και ήταν όλα μια χαρά πριν 1 χρόνο και 2 μηνες 

Οπότε πέρυσι μετά το χειρουργείο όλα καλά. Φέτος έκανες τεστ παπ? Πρόσεξε όμως να δεις τι γίνεται και εγώ όταν πήγα στον γιατρό μου είπε ότι τον πολυποδα τον έβγαλα πριν κανα εξάμηνο(σαν χαζή εγώ δεν είχα κάνει τεστ παπ για 1 1/2 χρόνο, αλλά και να είχα κάνει ήταν κάτι που βγήκε τους τελευταίους μήνες.). Οπότε φαντάσου ότι μπορεί να πας για τεστ να είναι όλα τέλεια και μετά από κανα μήνα να αρχίσει να βγαίνει ένας πολυποδας. Άστα να πάνε. Πιστεύω όμως ότι ο κάθε οργανισμός όταν κάτι δεν πάει καλά σου δίνει κάποια σημάδια. 

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

On 30/5/2017 at 11:40 ΠΜ, Niki94 είπε:

Κι εγώ έχω πάει πριν λίγο καιρό.. 

να πας να πάρεις μηλαράκι και λαδάκι από την Αγία....και εύχομαι από εδώ και στο εξής μόνο καλά σε όλο τον κόσμο να συμβαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, nivma είπε:

να πας να πάρεις μηλαράκι και λαδάκι από την Αγία....και εύχομαι από εδώ και στο εξής μόνο καλά σε όλο τον κόσμο να συμβαίνουν.

Το έχω κάνει και το μήλο και την ζώνη έχω..  και όταν πήγα εκεί μου έδωσαν και να το πω σαν ταμα και έβαλα στην εικόνα. 

Επεξεργάστηκαν by Niki94
Link to comment
Share on other sites

On 5/31/2017 at 10:56 ΜΜ, ΧΑΡΑ τριανταφυλλακι είπε:

Οπότε πέρυσι μετά το χειρουργείο όλα καλά. Φέτος έκανες τεστ παπ? Πρόσεξε όμως να δεις τι γίνεται και εγώ όταν πήγα στον γιατρό μου είπε ότι τον πολυποδα τον έβγαλα πριν κανα εξάμηνο(σαν χαζή εγώ δεν είχα κάνει τεστ παπ για 1 1/2 χρόνο, αλλά και να είχα κάνει ήταν κάτι που βγήκε τους τελευταίους μήνες.). Οπότε φαντάσου ότι μπορεί να πας για τεστ να είναι όλα τέλεια και μετά από κανα μήνα να αρχίσει να βγαίνει ένας πολυποδας. Άστα να πάνε. Πιστεύω όμως ότι ο κάθε οργανισμός όταν κάτι δεν πάει καλά σου δίνει κάποια σημάδια. 

Όχι δεν έχω κάνει τεστ παπ πρέπει όμως να πάω να κάνω καλό είναι..εμένα μου έδωσε τα πρώτα σημάδια πριν ανακαλυψω δλδ περίοδο με πολες μέρες και σε κάθε κύκλο να κρατάει και περισσότερο μέχρι που σε κάποια στιγμή δεν είχε σταματήσει για 28 ημέρες και τότε πιγα στον γιατρό μου και με έβαλε την επόμενη κιόλας για υστεροσκόπηση για να δούμε γιατί. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 hours ago, nivma said:

να πας να πάρεις μηλαράκι και λαδάκι από την Αγία....και εύχομαι από εδώ και στο εξής μόνο καλά σε όλο τον κόσμο να συμβαίνουν.

 

Καλησπέρα Nivma και με συγχωρείς αλλα θα σου πρότεινα να ξαναδείς το θέμα με τον πολύποδα για να εισαι σίγουρη. Καλα κανεις και πιστεύεις στο θαύμα σου απλώς επειδή και εγω εχω πολύποδα, ο γιατρός μου μου ειπε οτι ένας πολύποδας σε υπέρηχο φαίνεται συγκεκριμένες μέρες του κύκλου (7η-8η μερα αν θυμάμαι καλα). Κοίταξέ το απλώς για να εισαι σίγουρη, τίποτε αλλο. 

Καλη συνέχεια και ευχομαι ο,τι καλύτερο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!είμαι καινούρια στο φορουμ.Με απασχολεί και μένα ένας πολύποδας στην μήτρα εδώ και 3 χρόνια,τον οποίο δεν έχω πάρει απόφαση να βγάλω ακόμα και από χθες και ένα ινοαδένωμα στο στήθος που η μαστογραφία μου το έβγαλε birads 4α και όπως καταλαβαινετε δεν είμαι και στην καλύτερη ψυχολογική κατάσταση....με τρομάζει η ιδέα της βιοψίας και στις δυο περιπτώσεις,αν και πάντα ήμουν ψύχραιμη με ιατρικά θέματα τώρα με τρομάζουν όλα και το μυαλό μου έχει κατακλυστεί από αρνητικές σκέψεις.αποφάσισα όμως τώρα οτι πρέπει να κάνω το επόμενο βήμα και να τα αντιμετωπίσω και τα δυο για να μπορέσω να συνεχίσω φυσιολογικά την ζωή μου.αλλά έκανα το λάθος και όλες αυτές τις μέρες,πάνω στο ψάξιμο και τα διάφορα που διάβασα έπεσα πάνω σε ιστορίες που και το ινοαδένωμα και ο πολύποδας αποδείχθηκαν κακοήθειες και τώρα τρέμω ακόμα περισσότερο....πείτε μου κάτι βρε συμπάσχουσες γιατί θα τρελλαθώ,νιώθω ότι δεν μπορώ να τα διαχειριστώ όλα αυτά.....νιώθω μόνη μου....και φοβάμαι....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!είμαι καινούρια στο φορουμ.Με απασχολεί και μένα ένας πολύποδας στην μήτρα εδώ και 3 χρόνια,τον οποίο δεν έχω πάρει απόφαση να βγάλω ακόμα και από χθες και ένα ινοαδένωμα στο στήθος που η μαστογραφία μου το έβγαλε birads 4α και όπως καταλαβαινετε δεν είμαι και στην καλύτερη ψυχολογική κατάσταση....με τρομάζει η ιδέα της βιοψίας και στις δυο περιπτώσεις,αν και πάντα ήμουν ψύχραιμη με ιατρικά θέματα τώρα με τρομάζουν όλα και το μυαλό μου έχει κατακλυστεί από αρνητικές σκέψεις.αποφάσισα όμως τώρα οτι πρέπει να κάνω το επόμενο βήμα και να τα αντιμετωπίσω και τα δυο για να μπορέσω να συνεχίσω φυσιολογικά την ζωή μου.αλλά έκανα το λάθος και όλες αυτές τις μέρες,πάνω στο ψάξιμο και τα διάφορα που διάβασα έπεσα πάνω σε ιστορίες που και το ινοαδένωμα και ο πολύποδας αποδείχθηκαν κακοήθειες και τώρα τρέμω ακόμα περισσότερο....πείτε μου κάτι βρε συμπάσχουσες γιατί θα τρελλαθώ,νιώθω ότι δεν μπορώ να τα διαχειριστώ όλα αυτά.....νιώθω μόνη μου....και φοβάμαι....

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, MariaMaggina είπε:

Καλημέρα σας!είμαι καινούρια στο φορουμ.Με απασχολεί και μένα ένας πολύποδας στην μήτρα εδώ και 3 χρόνια,τον οποίο δεν έχω πάρει απόφαση να βγάλω ακόμα και από χθες και ένα ινοαδένωμα στο στήθος που η μαστογραφία μου το έβγαλε birads 4α και όπως καταλαβαινετε δεν είμαι και στην καλύτερη ψυχολογική κατάσταση....με τρομάζει η ιδέα της βιοψίας και στις δυο περιπτώσεις,αν και πάντα ήμουν ψύχραιμη με ιατρικά θέματα τώρα με τρομάζουν όλα και το μυαλό μου έχει κατακλυστεί από αρνητικές σκέψεις.αποφάσισα όμως τώρα οτι πρέπει να κάνω το επόμενο βήμα και να τα αντιμετωπίσω και τα δυο για να μπορέσω να συνεχίσω φυσιολογικά την ζωή μου.αλλά έκανα το λάθος και όλες αυτές τις μέρες,πάνω στο ψάξιμο και τα διάφορα που διάβασα έπεσα πάνω σε ιστορίες που και το ινοαδένωμα και ο πολύποδας αποδείχθηκαν κακοήθειες και τώρα τρέμω ακόμα περισσότερο....πείτε μου κάτι βρε συμπάσχουσες γιατί θα τρελλαθώ,νιώθω ότι δεν μπορώ να τα διαχειριστώ όλα αυτά.....νιώθω μόνη μου....και φοβάμαι....

Καλησπέρα στο Internet θα διαβάσεις πάρα πολλά και λογικό να επηρεαστεί. Από όσο ξέρω ο πολύποδας είναι σπάνια να είναι κακοήθες. Τώρα για το στήθος δεν ξέρω να σου πω. Ο γιατρός σου δεν σου είπε να τον αφαιρέσεις; δεν σου δημιουργεί θέματα; μην φοβάσαι δεν είναι τίποτα δεν θα καταλάβεις τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2017 at 0:37 ΠΜ, Niki94 είπε:

Όχι δεν έχω κάνει τεστ παπ πρέπει όμως να πάω να κάνω καλό είναι..εμένα μου έδωσε τα πρώτα σημάδια πριν ανακαλυψω δλδ περίοδο με πολες μέρες και σε κάθε κύκλο να κρατάει και περισσότερο μέχρι που σε κάποια στιγμή δεν είχε σταματήσει για 28 ημέρες και τότε πιγα στον γιατρό μου και με έβαλε την επόμενη κιόλας για υστεροσκόπηση για να δούμε γιατί. 

Για πήγαινε ρε κορίτσι να δεις τι γίνεται. Αχ αυτό το άγχος θα μας φάει στο τέλος. 

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 6/3/2017 at 9:10 ΠΜ, MariaMaggina είπε:

Καλημέρα σας!είμαι καινούρια στο φορουμ.Με απασχολεί και μένα ένας πολύποδας στην μήτρα εδώ και 3 χρόνια,τον οποίο δεν έχω πάρει απόφαση να βγάλω ακόμα και από χθες και ένα ινοαδένωμα στο στήθος που η μαστογραφία μου το έβγαλε birads 4α και όπως καταλαβαινετε δεν είμαι και στην καλύτερη ψυχολογική κατάσταση....με τρομάζει η ιδέα της βιοψίας και στις δυο περιπτώσεις,αν και πάντα ήμουν ψύχραιμη με ιατρικά θέματα τώρα με τρομάζουν όλα και το μυαλό μου έχει κατακλυστεί από αρνητικές σκέψεις.αποφάσισα όμως τώρα οτι πρέπει να κάνω το επόμενο βήμα και να τα αντιμετωπίσω και τα δυο για να μπορέσω να συνεχίσω φυσιολογικά την ζωή μου.αλλά έκανα το λάθος και όλες αυτές τις μέρες,πάνω στο ψάξιμο και τα διάφορα που διάβασα έπεσα πάνω σε ιστορίες που και το ινοαδένωμα και ο πολύποδας αποδείχθηκαν κακοήθειες και τώρα τρέμω ακόμα περισσότερο....πείτε μου κάτι βρε συμπάσχουσες γιατί θα τρελλαθώ,νιώθω ότι δεν μπορώ να τα διαχειριστώ όλα αυτά.....νιώθω μόνη μου....και φοβάμαι....

Μην σκέφτεσαι αρνητικά για αρχή. Γιατί αυτά τα θέματα θέλουν καλή ψυχολογία οπότε το πρώτο πράγμα που έχεις να κάνεις είναι να ηρεμήσεις. Πριν βγει το αποτέλεσμα να σκέφτεσαι αρνητικά και να σκας?  ΓΙΑΤΙ?  Ναι δεν λέω, υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις αλλά υπάρχει και ΛΥΣΗ για τέτοια θέματα. Οπότε ξεκίνα να βρεις έναν καλό Άνθρωπο γιατρό και τονίζω ο γιατρός να είναι Άνθρωπος. Να σου εξηγήσει τα πάντα , πώς θα γίνει το χειρουργείο , υπάρχουν τρεις μέθοδοι για τον πολυποδα απ'οσο ξέρω. Και να σου πει και τι μπορείτε να κάνετε στην περίπτωση που είναι κακός ο σκατοπολυποδας. Να τρως καλά να προσέχεις τον εαυτό σου και να είσαι ήρεμη ψυχολογικά. Όλα θα πάνε καλά. Και όλα θα πάνε καλά εάν εσύ το θες. Καλημέρα....

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΧΑΡΑ τριανταφυλλακι είπε:

Για πήγαινε ρε κορίτσι να δεις τι γίνεται. Αχ αυτό το άγχος θα μας φάει στο τέλος. 

Καλημέρα. Ναι θα πάω να δω... όντως αυτό το άγχος... εκεί που λέμε ξεκινάμε για παιδάκι εκεί κάτι μας βγενει..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Niki94 είπε:

Καλημέρα. Ναι θα πάω να δω... όντως αυτό το άγχος... εκεί που λέμε ξεκινάμε για παιδάκι εκεί κάτι μας βγενει..

Το ίδιο και σε εμάς. Οπότε η παρηγοριά είναι ότι δεν ήμαστε μόνες.. Αλλά ξέρεις τι σκέφτομαι όσο περνάει ο καιρός? Τόσο πιο πολύ το θέλω και δεν θα αφήσω τίποτα να με κάνει να αλλάξω γνώμη. Κάθε εμπόδιο για καλό.

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΧΑΡΑ τριανταφυλλακι είπε:

Το ίδιο και σε εμάς. Οπότε η παρηγοριά είναι ότι δεν ήμαστε μόνες.. Αλλά ξέρεις τι σκέφτομαι όσο περνάει ο καιρός? Τόσο πιο πολύ το θέλω και δεν θα αφήσω τίποτα να με κάνει να αλλάξω γνώμη. Κάθε εμπόδιο για καλό.

Μπράβο κοπέλα μου ετσι πρέπει να σκεφτόμαστε.. όντως δεν είμαστε η μόνες.. σου εύχομαι να έρθει πολύ σύντομα....!!

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Niki94 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου ετσι πρέπει να σκεφτόμαστε.. όντως δεν είμαστε η μόνες.. σου εύχομαι να έρθει πολύ σύντομα....!!

Και εγώ αυτό εύχομαι για όλα τα κορίτσια να φυτρώσει σύντομα αυτό το σποράκι μέσα στην κοιλίτσα τους. Αντε να δούμε....

[sIGPIC][/sIGPIC]Ας γίνει το όνειρο μας αληθινό....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2017 at 3:51 ΠΜ, kateriiina είπε:

 

Καλησπέρα Nivma και με συγχωρείς αλλα θα σου πρότεινα να ξαναδείς το θέμα με τον πολύποδα για να εισαι σίγουρη. Καλα κανεις και πιστεύεις στο θαύμα σου απλώς επειδή και εγω εχω πολύποδα, ο γιατρός μου μου ειπε οτι ένας πολύποδας σε υπέρηχο φαίνεται συγκεκριμένες μέρες του κύκλου (7η-8η μερα αν θυμάμαι καλα). Κοίταξέ το απλώς για να εισαι σίγουρη, τίποτε αλλο. 

Καλη συνέχεια και ευχομαι ο,τι καλύτερο :)

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2017 at 9:10 ΠΜ, MariaMaggina είπε:

Καλημέρα σας!είμαι καινούρια στο φορουμ.Με απασχολεί και μένα ένας πολύποδας στην μήτρα εδώ και 3 χρόνια,τον οποίο δεν έχω πάρει απόφαση να βγάλω ακόμα και από χθες και ένα ινοαδένωμα στο στήθος που η μαστογραφία μου το έβγαλε birads 4α και όπως καταλαβαινετε δεν είμαι και στην καλύτερη ψυχολογική κατάσταση....με τρομάζει η ιδέα της βιοψίας και στις δυο περιπτώσεις,αν και πάντα ήμουν ψύχραιμη με ιατρικά θέματα τώρα με τρομάζουν όλα και το μυαλό μου έχει κατακλυστεί από αρνητικές σκέψεις.αποφάσισα όμως τώρα οτι πρέπει να κάνω το επόμενο βήμα και να τα αντιμετωπίσω και τα δυο για να μπορέσω να συνεχίσω φυσιολογικά την ζωή μου.αλλά έκανα το λάθος και όλες αυτές τις μέρες,πάνω στο ψάξιμο και τα διάφορα που διάβασα έπεσα πάνω σε ιστορίες που και το ινοαδένωμα και ο πολύποδας αποδείχθηκαν κακοήθειες και τώρα τρέμω ακόμα περισσότερο....πείτε μου κάτι βρε συμπάσχουσες γιατί θα τρελλαθώ,νιώθω ότι δεν μπορώ να τα διαχειριστώ όλα αυτά.....νιώθω μόνη μου....και φοβάμαι....

καλημέρα, να μην φοβάσαι τίποτα. είμαστε γυναίκες και έχουμε μάθει να αντιμετωπίζουμε χωρίς φόβο τα πάντα. να τρέφεσαι λίγο πιο σωστά εάν μπορείς να βάλεις και λίγο άσκηση στην καθημερινότητα σου και μην διαβάζεις στο ίντερνετ. έτσι έκανα και εγώ και ήταν πολύ άσχημο γιατί δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες. να πας σε έναν καλό γιατρό όπως σου λένε και τα κορίτσια και πραγματικά μόνο εκείνος θα στα πει όπως έχουν τα πράγματα. και θα πάνε όλα καλά θα δεις 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, ΧΑΡΑ τριανταφυλλακι είπε:

Και εγώ αυτό εύχομαι για όλα τα κορίτσια να φυτρώσει σύντομα αυτό το σποράκι μέσα στην κοιλίτσα τους. Αντε να δούμε....

Κι εγώ το εύχομαι σε όλα τα κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...