Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναζήτηση μαίας στο Μητέρα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλησπερα Ασημενια μου. Εμενα η μαια μου ειναι στο Γαια και στο Μητερα και επειδη μεχρι 20/6 γενναω και εχουμε συζητησει για τον θηλασμο, ειναι πολυ υπερ. Αν θες να σου στειλω τα στοιχεια της. Φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου! Αν δε σου κάνει κόπο στείλε μου τα στοιχεία! Με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σου!!!!Σε υπερευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγώ χρησιμοποίησα μια υπηρεσία που λέγεται Μητέρα στο Σπίτι: πρόκειται για μια μαία που έρχεται στο σπίτι σου για 2 ώρες και σε βοηθάει σε ό,τι χρειάζεσαι. Η μαία που με επισκέφτηκε μου πρόσφερε μεγάλη βοήθεια στο θέμα του θηλασμού. Χωρίς αυτή, νομίζω ότι δεν θα τα είχα καταφέρει. Την συστήνω ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1. Η πιο σημαντική υπηρεσία της Μαίας (αν προσλάβεις) είναι η υποστήριξη του τοκετού. Για αυτό καλύτερα να απευθυνθείς στο γιατρό σου να σου πει με ποια μαία συνεργάζεται καλύτερα.

2. Το ότι μια μαία είναι θετική/ενθουσιωδης κλπ ως προς τον θηλασμό δεν σημαίνει ότι είναι ικανή να σε στηρίξει επαρκώς σε θεματα γαλουχίας, ιδιαίτερα αν υπάρχουν ειδικά θέματα που δυσκολεύουν τον θηλασμό. Τώρα να πληρώσεις 500 ευρώπουλα μόνο και μόνο για να σου δίνει κουράγιο, μου φαίνεται υπερβολή (500 παίρνουν οι πιο πολλές)

 

 

Αρα δώσε προτεραιότητα σε μια μαία που θα σου συστήσει ο γυναικολόγος σου και αν έχεις θέμα με τον θηλασμό απευθύνσου σε σύμβουλο θηλασμού.

 

ΤΓ Τα βασικά για το πως θα θηλάσεις ολες οι μαίες μπορούν να στα δείξουν

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...