Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

EINAI ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!!!


aria1980

Recommended Posts

Καλημερααα..εδω κ 2μερες ειμαι ετοιμη να σκασω,πειτε μου μια γνωμη πριν μαζεψω τα πραγματα μου κ φυγω απο το σπιτι..ειμαι παλι εγκυος(εχω ηδη 1 γιο)κ ηδη απο τωρα εχουμε σκοτωθει για..το ονομα(μη γελατε!!!)ο λογος???τολμησα να πω στον "αντρα"μου οτι αν ειναι κοριτσι ναι μεν να το πουμε τριαδα(της πεθερας,να δωσω τοπο στην οργη)αλλα να το φωναζουμε αντα..κ τι μου απαντησε ρε κοριτσια???"ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ,ΜΕ ΣΕΝΑ!!!!!!!!!!!!ΣΤΟ 3ο ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ Κ ΕΣΥ"..!!!!!!!Απιστευτο????εσεις τι θα κανατε???επειδη ειμαι κ εγκυος δεν το συνεχισα,τον βλεπω κ μου ερχετε εμετος,κ μου κραταει κ μουτρα επειδη ΤΟΛΜΗΣΑ να εκφερω γνωμη για το παιδι ΜΟΥ!!!πειτε μου κατι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αυτό χωράει πολύ μεγάλη συζήτηση

δεν ξέρω πώς είναι η σχέση σας, πώς είναι ο άντρας σου σα χαρακτήρας,

πάντως στον δικό μου, ό,τι είχα μπροστά μου, θα του το είχα πετάξει στο κεφάλι!

 

("δημοκρατικός" αυτός, "δημοκρατική" και εγώ)

Link to comment
Share on other sites

Bρε πουλάκι μου μήμπως σου το είπε για πλάκα :rolleyes::rolleyes:δηλ.αν δεν το συζητήσει με εσένα που είσαι η γυναίκα του και η μάνα του παιδιού με ποιον θα το συζητήσει με την γειτόνισσα.:?:Ε την αλλη φορά πες του οτι αποφάσισες να το βγάλεις οπως τη μαμά σου γιατι εσυ το κυοφορείς και θα το γεννήσεις ,:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουπς……. Πλάκα μας κάνεις!!!!! Έχω μείνει άφωνη…. Συγνώμη βρε aria αλλά όπως είπε και η mariaeva και εγώ θα του είχα πετάξει ότι είχα βρει μπροστά μου…. (αφού θα είχα ξεπεράσει το σοκ και θα είχα κλείσει το στόμα μου που θα είχε μείνει ορθάνοικτο)!!!!!

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites

παλια συζητουσαμε,τις αποφασεις τις παιρναμε μαζι....απο τοτε που παντρευτηκαμε εχει μεταλλαχθει σε κατι "αποφασιζω κ διαταζω",οτι του πουν οι γονεις του κανει,μαλλον θα εχει συζητησει μαζι τους το ονομα κ θα μου το ανακοινωσει!!ετσι απλα!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια,η θα βγει το ονομα της μανας του η θα ξεκινησουμε το διαζυγιο η θα φυγει απο το σπιτι κ θα περιμενει να τρεξω απο πισω του σαν το σκυλακι του..οχι να βγαλουμε ασχετο,μονο στην σκεψη οτι θα στεναχωρηθει η μαμα του προτιμαει να διαλυσουμε την "οικιγενεια"μας..κ δεν το ειπε για πλακα,μου ειπε να μην το συνεχισω μην γινει της π@@@@!!!δεν μιλαμε τωρα,ουτε που θελω να τον κοιταξω κ οχι για το ονομα οσο το οτι ειναι 30χρ παλικαρι,κ νομιζει οτι η γυναικα ειναι το δουλικο του κ θελει να την εχει σουζα,κ ειναι στο βρακι της μανας του..αυτο με πειραζει,με κανει εξω φρενων κ ειμαι κ εγκυος,

Link to comment
Share on other sites

γεννησε με το καλο το μωρακι σου και κατα τη διαρκεια να εισαι ηρεμη για χαρη του μωρου σου.αφου δεν εχεις προβλημα με το Τριαδα μολις φτασετε στο σημειο να την αποκαλειται με το ανομα της εσυ λεγε την Αντα και αστον να κουρευεται.Στον κοσμο συστηνε την ως Αντα απο το Τριαδα.Παρτο αποφαση ομως και να εισαι σταθερη γιατι αλλιως το χασες το παιχνιδι!!

κουραγιο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το μονο του αγχος ειναι να ειναι κοριτσι να βγει η μανουλα του,αν ειναι δυνατον!!!!δεν τον νοιαζει τιποτε αλλο!!αλλα ετσι τον εμαθαν φαινεται,οτι πει αυτος κ η γυναικα να σκυβει το κεφαλι κ να εκτελει!!!μου ρχετε να τον πλακωσω στο ξυλο

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι ότι το όνομα είναι η αφορμή που σε στεναχωρεί ……το θέμα είναι η όοοοολη συμπεριφορά του με την οποία από ότι κατάλαβα σε ακυρώνει τελείως!!

 

Edit

 

Αν είναι αγόρι δηλαδή δεν θα υπάρχει πρόβλημα με το όνομα??

Θέλω να βαρεθώ και δεν προλαβαίνω…

Link to comment
Share on other sites

Με το πρωτο παιδι πως αποφασισατε το ονομα? ''Συμμετειχες'' στην αποφαση ή παλι σε ακυρωσε?

Συμφωνω με τη μαργαριτα, το ονομα ειναι η αφορμη για να αντιδρασεις σε μια συνολικη συμπεριφορα που σε ενοχλει.

Πρεπει οπωσδηποτε να του μιλησεις για τη σταση του. Μην αναφερεις την περιπτωση με το ονομα και θυμωσει πριν προλαβετε να μιλησετε, εξηγησε του τι σε ενοχλει και δες την αποψη του. Αν οντως ειναι της αποψης ''η γυναικα μου δουλα και ο αντρας αφεντης που αποφασιζει και διαταζει'' τοτε παιρνεις τις αποφασεις σου.

Αλλα εχετε ηδη ενα παιδακι μαζι και περιμενετε το δευτερο (συγχαρητηρια κιολας!!), κριμα ειναι να χαλασετε το σπιτι σας ετσι ξαφνικα.

Τοσο καιρο δεν ειχες αντιληφθει αυτη τη σταση του? Πως το χειριζοσουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα..εδω κ 2μερες ειμαι ετοιμη να σκασω,πειτε μου μια γνωμη πριν μαζεψω τα πραγματα μου κ φυγω απο το σπιτι..ειμαι παλι εγκυος(εχω ηδη 1 γιο)κ ηδη απο τωρα εχουμε σκοτωθει για..το ονομα(μη γελατε!!!)ο λογος???τολμησα να πω στον "αντρα"μου οτι αν ειναι κοριτσι ναι μεν να το πουμε τριαδα(της πεθερας,να δωσω τοπο στην οργη)αλλα να το φωναζουμε αντα..κ τι μου απαντησε ρε κοριτσια???"ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ,ΜΕ ΣΕΝΑ!!!!!!!!!!!!ΣΤΟ 3ο ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ Κ ΕΣΥ"..!!!!!!!Απιστευτο????εσεις τι θα κανατε???επειδη ειμαι κ εγκυος δεν το συνεχισα,τον βλεπω κ μου ερχετε εμετος,κ μου κραταει κ μουτρα επειδη ΤΟΛΜΗΣΑ να εκφερω γνωμη για το παιδι ΜΟΥ!!!πειτε μου κατι..

 

sorry αλλα δεν γινεται να ηταν αλλος ανθρωπος τοσο καιρο και ξαφνικα να ξυπνησε ενα πρωι και να εχει γινει γαιδαρος και να μιλαει ετσι...

μαλλον (αν δεν σου εκανε πλακα) εχει κανει και αλλα που ή δε θες να τα δεις ή τα αφηνεις να συμβαινουν και δεν απαντας οπως σημερα..

αν δεν αποφασισεις να πεις και καμια κουβεντα ετσι θα φερεται μια ζωη... εμενα θα τον ειχε παρει ο 666 ετσι και τολμαγε να ξεστομισει τετοια ηλιθιοτητα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια,η θα βγει το ονομα της μανας του η θα ξεκινησουμε το διαζυγιο η θα φυγει απο το σπιτι κ θα περιμενει να τρεξω απο πισω του σαν το σκυλακι του..οχι να βγαλουμε ασχετο,μονο στην σκεψη οτι θα στεναχωρηθει η μαμα του προτιμαει να διαλυσουμε την "οικιγενεια"μας..κ δεν το ειπε για πλακα,μου ειπε να μην το συνεχισω μην γινει της π@@@@!!!δεν μιλαμε τωρα,ουτε που θελω να τον κοιταξω κ οχι για το ονομα οσο το οτι ειναι 30χρ παλικαρι,κ νομιζει οτι η γυναικα ειναι το δουλικο του κ θελει να την εχει σουζα,κ ειναι στο βρακι της μανας του..αυτο με πειραζει,με κανει εξω φρενων κ ειμαι κ εγκυος,

 

 

10000συγνωμη κιολας...με αυτον τον ανθρωπο που χαρακτηριζεις ετσι εχεις ηδη ενα παιδι και πριν απο 20μερες εκανες ελευθερα..χχχ και εισαι παλι εγκυος. Εαν η συμπεριφορα του ειναι τετοια που "θεωρει τη γυναικα δουλικο" "αποφασιζει και διαταζει" κλπ απαραδεκτα που λες, το προβλημα ειναι πολυ πιο βαθυ απο το ονομα του μωρου (με το καλο να γεννηθει και να εχεις μια καλη εγκυμοσυνη) και θα σου προτεινα να μη σταθεις σε αυτο (αν θα ειναι Αντα, Κατερινα η Μαρια) αλλα στην ουσια των πραγματων που μαλλον θελει αρκετη δουλεια...:?

Link to comment
Share on other sites

εμενα θα τον ειχε παρει ο 666 ετσι και τολμαγε να ξεστομισει τετοια ηλιθιοτητα

 

χαχα το 166 εννοεις ετσι? :lol:

και τον δικο μου, στον τραυματιοφορεα θα εδινα και τη βαλιτσα με τα ρουχα του..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα..εδω κ 2μερες ειμαι ετοιμη να σκασω,πειτε μου μια γνωμη πριν μαζεψω τα πραγματα μου κ φυγω απο το σπιτι..ειμαι παλι εγκυος(εχω ηδη 1 γιο)κ ηδη απο τωρα εχουμε σκοτωθει για..το ονομα(μη γελατε!!!)ο λογος???τολμησα να πω στον "αντρα"μου οτι αν ειναι κοριτσι ναι μεν να το πουμε τριαδα(της πεθερας,να δωσω τοπο στην οργη)αλλα να το φωναζουμε αντα..κ τι μου απαντησε ρε κοριτσια???"ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ,ΜΕ ΣΕΝΑ!!!!!!!!!!!!ΣΤΟ 3ο ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ Κ ΕΣΥ"..!!!!!!!Απιστευτο????εσεις τι θα κανατε???επειδη ειμαι κ εγκυος δεν το συνεχισα,τον βλεπω κ μου ερχετε εμετος,κ μου κραταει κ μουτρα επειδη ΤΟΛΜΗΣΑ να εκφερω γνωμη για το παιδι ΜΟΥ!!!πειτε μου κατι..

 

στο τριτο θα εχεις λογο και εσυ:confused: και στο τεταρτο ίσως εισαι ελευθερη να αποφασισεις το ονομα:|

αν δεν σου κανει πλακα και ξαφνικα την ειδε διαφορετικα τοτε μη ξανακανεις νυξη για το ονομα και αν προκυψει κουβεντα μπροστα σου ή με τη πεθερα σου διαλεξε ενα ονομα και πες με απαθεια "πλακα κανεις καλε μου οταν μεινεις εγκυος μπορεις να αποφασισεις ονομα,εγω που ειμαι εγκυος αποφασισα ηδη";) " και αν η μαμα σου θελει να εχει αποψη ας κανει και εκεινη ενα παιδακι δεν εχω προβλημα κανεναν"

αα δε θα μας τρελανουν εμας;)

Link to comment
Share on other sites

Aria μου,καλημερα και καλη εβδομαδα.

 

Δεν ειμαι υπερ του διαζυγιου,ποσο μαλλον οταν γινεται για ψυλλου πηδημα,αλλα προσωπικα εγω,με αντρα που προτιμαει να με χωρισει για εναν τετοιο λογο ΔΕΝ θα ημουν.

Τελος!

Συγγνωμη που στο γραφω ετσι ορθα κοφτα,αλλα να με χωρισει για εναν τετοιο λογο??Και να μου μιλαει ετσι,ποσο μαλλον οταν ειμαι εγκυος???

Τι αγαπη ειναι αυτη???

 

Σε στενοχωρω τωρα και εισαι και εγκυος,αλλα τι να πω???

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

χαχα το 166 εννοεις ετσι? :lol:

και τον δικο μου, στον τραυματιοφορεα θα εδινα και τη βαλιτσα με τα ρουχα του..

 

εμενα θα τον ειχε παρει ο 666 ετσι και τολμαγε να ξεστομισει τετοια ηλιθιοτητα

 

Μαλλον εννοει τον διαολο.. :cool: Και συμφωνω και με τις δυο, πρωτα θα τον εβριζα και αν το συνεχιζε θα τον πλακωνα! Τραγικο..

Αρια προσπαθησε να μην συγχιζεσαι (μια κουβεντα ειναι αυτο βεβαια..) και να το αντιμετωπισεις με ψυχραιμια και διαλογο.

Link to comment
Share on other sites

χαχα το 166 εννοεις ετσι? :lol:

και τον δικο μου, στον τραυματιοφορεα θα εδινα και τη βαλιτσα με τα ρουχα του..

όχι καλέ καλά το είπε! τον εξω από δω εννοεί!:lol:

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Ένα τέτοιο σημαντικό θέμα για το όνομα του παιδιού σας δηλαδή ...τον πρώτο λόγο τον έχουν οι γονείς τους παιδιού και όχι οι λοιποί συγγενείς....Η όλη συμπεριφορά βέβαια είναι απαράδεκτη και εκεί είναι το θέμα. Άστον να ηρεμήσεισ γιατί προφανώς τον πέτυχες σε άσχημη στιγμή και το συζητάτε λίγο αργότερα πιο ήρεμα....πρόσεχε όμως αυτές τις συμπεριφορές γιατί από μικρές γίνονται μεγάλες και μετά ξεφεύγει η κατάσταση.....εσύ κοίτα τον εαυτό σου να είσαι καλά και όταν έρθει η ώρα για το όνομα του παιδιού το ανακοινώνεται ορθά κοφτά στους συγγενείς και τελείωσε το θέμα....

Δύο πράγματα πρέπει να δίνουμε στα παιδιά μας, βαθιές ρίζες και γερά φτερά!!!

Link to comment
Share on other sites

καλα και εσυ τα δεχεσαι αυτα;;;;;

 

αν τα εκανε σε μενα αυτα , θα τον επερναι και θα τον σηκωνε..

και την ΜΑΝΑ του μαζι........

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites

χαχα το 166 εννοεις ετσι? :lol:

και τον δικο μου, στον τραυματιοφορεα θα εδινα και τη βαλιτσα με τα ρουχα του..

 

οχι εννοω τον βεελζεβουλ:lol:

 

χθες ειχαμε αντιστοιχη συζητηση με το δικο μου οπου του ανακοινωσα τα 3 ονοματα που παιζουν για το παιδι και του ειπα πες τη γνωμη σου και θα τη λαβω καπως υποψην :lol:

 

(δεν τον κανω οτι θελω αλλα καποια πραγματα ειναι δεδομενα αλλιως να παει εκεινος να μεινει εγκυος :lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Η συμπεριφορά του είναι απαράδεκτη. Sorry, το πρώτο παιδί ποιανού το όνομα πήρε? Μην μου πεις του πατέρα του!! Γιατί εγώ αυτό δεν θα το δεχόμουν, δηλαδή και το δεύτερο όνομα δικό του. Με καμμία κυβέρνηση. Εγώ γέννησα δίδυμα και έτσι δεν μπορούσα να κάνω τίποτα άλλο, από το να δώσω το όνομα της μάνας μου.... σε αυτήν που βγήκε πρώτη!!!! Και της μάνας του, στη δεύτερη!

Ετσι για να βάζουμε τον καθενα στη θέση του.

Συγνώμη που σου μιλάω έτσι, αλλά τα πήρα με την συμπεριφορά του. Ποιός το κουβαλάει 9 μήνες? Ποιός?

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...